Türk  Tezhib  Sanatı

Geleneksel Türk Sanatlarından tezhibin  tanıtılmasına yönelik bu web sayfası artık     http://tezhib.info   sayfasında yayınlanmaktadır..

 

 SİTEMİZDE

            * TEZHİB

            * HAT

            * EBRU

            * MİNYATÜR

 

Muhammedün Rasulullah

 

 

 

* ESERLER:

  • İlgili Linkler

 

 

BÖLÜMLERİ YER ALMAKTADIR.

 

 

HAT   TEZHİB

" Ya Hazret Sultan Hoca Ahmed Yesevi -Kaddesallahu Sırrahu- "

Hat: Hüseyin KUTLU    &   Tezhib: Müzehher Özdallı BİCE

Tezhibin  tanıtılmasına  yönelik bu web sayfası artık     http://tezhib.info   sayfasında yayınlanmaktadır..

 Geleneksel Türk Sanatlarının  birbirinden ayrılmaz  bu iki önemli  dalına yer verdiğimiz sitemizde   hat ustalarının örnek yazıları ve  tezhib sanatçısı  Müzehher Özdallı Bice 'nin  tezhiblediği eserleri yer almaktadır. Sitemizde bir tasavvufi  terbiye yöntemi olarak Türk Sanatları'nın özellikle hat, tezhip ve ebrunun kullanılışına dair makaleler; başta Şeyh Hamdullah olmak üzere hakiki birer "kâmil insan" olan sanat ustalarımızın hayat öyküleri ve eserlerine de yer verilecektir.

Sitemizin internette  ilk kez yer aldığından bu yana geçen 5 yılı aşan sürede bize ulaşan mesajlarınızın  büyük çoğunluğu Hat; Tezhib; Ebrû gibi geleneksel Türk Sanatlarını öğrenmek isteyenlerin hat ya da tezhip kursu "adres sorma" taleplerini içermekteydi.

Bunu dikkate alarak kurs talebinizi düzenlediğimiz iletişim sayfasından bize yazarak ya da doğrudan tezhib@gmail.com mail adresimize ilettiğiniz takdirde -sadece Ankara'da  ve sadece bayanlara yönelik tezhib eğitimi için-  size  ZER-EFŞAN  TEZHİB KURSU  ile  yardımcı olabileceğiz. Tezhib sanatı eğitim ve öğretimine yönelik  çalışmalarımız konusundaki ayrıntılı bilgileri ZER-EFŞAN  TEZHİB KURSU   linkine tıklayıp okuyabilirsiniz.

TEZHİB PORTALI : http://tezhib.info