Aktualności

Współpraca ZS Nr 1 z UE w Katowicach

opublikowane: 30 mar 2016, 07:18 przez elżbieta kania

Pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Olkuszu, reprezentowanym przez Dyrektora ZS Nr 1 - mgr inż. Aldonę Nowicką a Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, reprezentowanym przez Prorektora ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą - prof. dr hab. Wojciecha Dyducha została zawarta umowa o współpracy.

Celem umowy jest podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz zachęcenie ich do kontynuowania nauki na poziomie wyższym. Umowa zakłada m. in.: rozwijanie wiedzy uczniów na temat logistyki, zarządzania, ekonomii poprzez uczestnictwo w wykładach, warsztatach, spotkaniach, programach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Uczelni – w Uczelni lub w Szkole.
Uniwersytet Ekonomiczny zapewnia objęcie systemem konsultacji/opieki naukowej szczególnie uzdolnionych uczniów (tutoring) przez pracowników Uczelni. Ponadto uczniowie będą mięli możliwość uczestnictwa w pracach i badaniach kół naukowych, a nawet w pracach zespołów artystycznych.
Współpraca z Uczelnią ma zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia i umożliwić im pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy i zainteresowań w dziedzinie logistyki, zarządzania i ekonomii.


Post bez tytułu

opublikowane: 14 mar 2016, 01:22 przez elżbieta kania

"Towary niebezpieczne to różne klasy towarów (np. gazy palne lub materiały wybuchowe), których przewóz jest dopuszczony na warunkach podanych w umowie ADR."

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY LOGISTYCZNEJ

opublikowane: 28 lut 2016, 09:49 przez elżbieta kania   [ zaktualizowane 28 lut 2016, 09:50 ]

VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY LOGISTYCZNEJ 
TERMIN - 02.03.2016 r.
MIEJSCE - WSB Dąbrowa Górnicza
REPREZENTANCI ZS Nr 1 - Mateusz Ziarnik - klasa IIg, Daniel Gieszczyk - klasa IIIe, Karolina Szczerba - klasa IIIe, Kamila Witek - klasa IIIe, Piotr Basoń - klasa IVg, Tobiasz Mączka - klasa IVg.
LOGISTYCY TRZYMAJCIE ZA NICH KCIUKIolimpiada

opublikowane: 24 lis 2015, 02:34 przez elżbieta kania

VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
Szanowni Państwo,

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu po raz ósmy organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną.

Każdego roku konkurs cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczących w zawodach technik spedytor
i technik logistyk
, ale także wśród uczniów szkół ogólnokształcących.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych, a jej finaliści zwolnieni są z pisemnej części egzaminu zawodowego.


Zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.


Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje
dotyczące zgłoszeń do VIII edycji:


- 1-21 września 2015 r. - przyjmowanie elektronicznych zgłoszeń udziału
w olimpiadzie


- 7 października 2015 r. - I etap OOL

Rejestracja, informator i regulamin olimpiady znajdą Państwo
na stronie 
www.szkolysrednie.wsl.com.pl/olimpiada

Akademicki Turniej TRANS.EDU w ZS Nr 1 Olkusz ! - Fotorelacja

opublikowane: 11 gru 2014, 13:59 przez Justyna S.


VII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA – ETAP II

opublikowane: 11 gru 2014, 13:45 przez Justyna S.

5 grudnia w jedenastu miastach w Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest gospodarka zapasami, dlatego większość z 25 testowych pytań dotyczyła tego zagadnienia. Olimpijczycy obliczali zapas zabezpieczający, określali rotację zapasów czy prognozowali popyt. Mieli 75 minut, aby znaleźć prawidłowe odpowiedzi i utorować sobie drogę do wielkiego finału. Pytania nie należały do najłatwiejszych, nie ma się co dziwić  - uczniowie, którzy przejdą do następnego etapu znajdą się w czołówce  50 najzdolniejszych młodych logistyków w Polsce.

            W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział 7429 uczniów z 285 szkół. Po październikowych szkolnych eliminacjach, w drugim etapie znalazło się 515 uczestników,
 a wśród nich 7 logistyków z Zespoł
u Szkół Nr 1 w Olkuszu. Pod koniec grudnia znany będzie finałowy skład. Trzymamy kciuki i  z niecierpliwością czekamy na wyniki!!! Weź udział w Olimpiadzie Logistycznej !

opublikowane: 29 lis 2014, 14:47 przez Justyna S.

Logistycy ! 
Mamy dla Was kolejną okazję abyście mogli wykazać się wiedzą z zakresu LOGISTYKI !
Weź udział w olimpiadzie logistyczne organizowanej przez Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu i wygraj możliwość bezpłatnego studiowania lub płatny staż ! 
Więcej informacji udzieli pani Justyna Sołtysiak

Wizyta w RAFAMECIE

opublikowane: 27 lis 2014, 14:07 przez Justyna S.   [ zaktualizowane 29 lis 2014, 14:41 ]

Wizyta w  RAFAMECIE

RAFAMET jest  uznawanym i cenionym dostawcą wielkogabarytowych obrabiarek specjalistycznych dla odbiorców w przemyśle maszynowym, energetycznym, stoczniowym, hutniczym, lotniczym oraz zbrojeniowym. Należy w tej branży do czołówki przedsiębiorstw działających na rynku globalnym. W dniu 18 listopada uczniowie technikum logistycznego i mechanicznego wraz z opiekunami: mgr inż. Justyną Sołtysiak oraz mgr inż. Franciszkiem Kozubem mieli okazję zaobserwować poszczególne etapy produkcji maszyn podczas wycieczki zawodowej. Wśród Logistyków szczególnym zainteresowaniem cieszyły się maszyny przygotowane do załadunku i wysyłki. Omówiono poszczególne formuły handlowe stosowane w kontraktach zawieranych z klientami zakładu, konieczność stosowania specjalnych środków zabezpieczających oraz określonych opakowań. 
Trans.edu - Logistyczna gra

opublikowane: 9 lis 2014, 03:09 przez Justyna S.   [ zaktualizowane 9 lis 2014, 03:13 ]

LOGISTYCY ! 
Pamiętacie turniej Trans.EDU ? 
Nadchodzi nowa rozgrywka więc szykujcie na świetną zabawę.
Po raz kolejny będziecie mieli okazję wcielić się w rolę właścicieli firm transportowych posiadających do dyspozycji samochody ciężarowe ulokowanych w różnych miastach. Optymalizacja kosztów transportu, praca nad harmonogramem czasu pracy kierowcy, wybór najlepszej oferty transportowej, refleks, ryzyko, zyski - to własnie jest Trans.EDU  
Startujemy 2 grudnia ! 

Kto jedzie z nami ?  
Wszystkich informacji udzieli p. Justyna Sołtysiak


Wycieczka zawodoznawcza I klas

opublikowane: 9 lis 2014, 03:08 przez Justyna S.   [ zaktualizowane 9 lis 2014, 03:08 ]

W dniach 30-31 października 2014 roku, uczniowie z klas 1e i 1g uczestniczyli w dwudniowej wycieczce zawodoznawczej, podczas której odwiedzili firmy: DB Schenker w Młochowie, FESTO w Jankach i GEFCO w Natolinie oraz odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie poznali bliżej swój zawód i jego specyfikę, ponadto przedstawiciele firm zwrócili uwagę na te aspekty nauki uczniów, które są wyjątkowo ważne podczas rekrutacji – jeden aspekt był wspólny, na rozmowach kwalifikacyjnych padało identyczne zdanie: „Can we continue the rest of the conversation in English or German?”


1-10 of 13