Poznaj niesamowitą moc słowa


Chciałbyś zmienić siebie, swój sposób myślenia, reagowania. Coś Ci się nie podoba w samym sobie. Szukasz czegoś, co pomoże Ci dokonać tych zmian. Przekonasz się niebawem, że właśnie tego szukałeś. To jest właśnie książka dla Ciebie! Ta książka jest zupełnie inna, niż wszystkie, jakie do tej pory czytałeś na temat rozwoju wewnętrznego!

Łączy bowiem dwa tematy: manipulację i pracę nad sobą. I nie jest to bezpodstawne – jeśli bowiem zbyt łatwo dajesz sobą manipulować, oznacza to, że coś powinieneś zmienić w sobie. Jeśli zaś chcesz manipulować, to też parę istotnych rzeczy musisz w sobie zmienić.

Nie jest to podręcznik manipulatora, takich podręczników chyba nie ma i nie będzie. Nie wierz więc, jeśli ktoś zaoferuje Ci podręcznik, który nauczy Cie manipulacji „od zaraz”. Nie szukaj „złotej recepty na sukces”. Muszę Cię rozczarować, nie ma takiej recepty. I nigdy nie będzie.

Jeżeli ktoś Ci powie, że zna taką uniwersalną receptę na sukces dla wszystkich, to albo nie wie, o czym mówi albo po prostu kłamie jak z nut. Nie ma metody, by nagle kogoś zmienić, chyba że wierzysz w magiczną różdżkę. I nie ma absolutnie żadnej książki, która może być tą jedyną receptą na szczęście itd.

Dlatego też każdą jedną książkę jaką przeczytasz potraktuj jako poradnik, jako wskazówki, jak można zmienić swoje życie, a nie jak wyrocznię. Wyciągnij wnioski, przemyśl, ale nigdy nie traktuj niczego jako jedynej prawdy. Każda jedna coś Ci da, ale żadna nie da tej jedynej, wspaniałej recepty.

Świat pędzi z oszałamiającą prędkością, wszystko gdzieś gna, a ludzie, mniej, lub bardziej zagubieni próbują się w tym odnaleźć. Natłok informacji wszelkiego rodzaju, wymuszone uczestnictwo w wyścigu szczurów... Manipulujemy my, manipulują nami, wszyscy po trochu jesteśmy manipulatorami.

Po prostu, chwilami chce się powiedzieć „Matrix”. Z jednej strony musimy się dostosować, z drugiej nie możemy stracić swojej tożsamości. Jeżeli nie wejdziemy w ten układ, wypadniemy z gry, jeżeli zaś wejdziemy, musimy się w tym wszystkim odnaleźć.

Coraz częściej szukamy czegoś, co pomoże nam żyć tak, by mieć zadowolenie z życia, a jednocześnie nie wypaść z gry, do której może nawet nie mamy przekonania, na którą nie mamy ochoty. Każdy człowiek poszukuje swojej własnej drogi rozwoju wewnętrznego. Do dyspozycji mamy masę książek traktujących na ten temat.

Mamy możliwości uczestniczenia w różnych kursach doskonalących. Mamy różne charaktery, różne upodobania, nie jesteśmy jednakowi, więc nie każdemu będzie to samo odpowiadać. Nie wpadaj jednak w przesadę, nie szukaj ucieczki w różnego rodzaju odrealnionych zajęciach. Nie daj się złapać w sidła manipulacji.

Metod rozwoju jest naprawdę wiele, ale jeszcze nikt nie znalazł „złotego środka”, czy recepty na sukces.

A przecież wszyscy tego szukamy...

Przeczytałem masę książek na temat rozwoju wewnętrznego, pozytywnego myślenia, pracy nad sobą. Niektóre były pisane sztucznym językiem, i mimo wielu wspaniałych wiadomości jakoś nie przekonywały mnie, czułem się tak, jakbym czytał poradnik dla akwizytora! Inne rzeczywiście były właśnie takimi poradnikami, jeszcze inne zaś niesamowicie upraszczały temat, większość z nich traktowała tylko pobieżnie o problemach.

Były też i takie, które były po prostu odrealnione, nie trzymały się rzeczywistości. Z każdej jednak zyskałem coś dla siebie, tylko że wszystkie pożyteczne informacje, gdyby były razem, zajęłyby kilkaset stron! Były też i informacje, których po prostu nie akceptowałem z uwagi na ich „bujanie w obłokach”, były jak z zupełnie innej bajki. Stąd też brało się to, że czasami miałem dosyć, zwłaszcza po kolejnej cudownej recepcie.

Wiele z nich napisanych było przez ludzi, którzy nie mieli pojęcia, o czym piszą. Wiem, że ornitolog nie musi umieć latać, by rozmawiać o ptakach, ale powinien wiedzieć, dlaczego one latają, prawda? Dlatego też wielu „psychoterapeutów inaczej” czasami potrafi nieźle namieszać w umysłach ludzi. Mówią bowiem o czymś, o czym nie mają bladego pojęcia.

WYSTRZEGAJ SIĘ WIĘC RÓŻNYCH NAWIEDZONYCH, ZNAJĄCYCH JEDYNĄ PRAWDĘ, JEDYNY SŁUSZNY CEL I JEDYNĄ DROGĘ, KTÓRA DO NIEGO PROWADZI.

To Ty masz iść tą drogą, to Twoja droga, pamiętaj!

Dlatego daję Ci do rąk tę publikację, byś nie błądził po omacku, jak przysłowiowe „dziecko we mgle”. Nie oczekuj ode mnie recepty na sukces, ja sam ciągle się jeszcze uczę, a recepty takiej, jak wiesz, nie ma. Mogę Ci jednak dać parę ciekawych rad. Ale pamiętaj, daję Ci tylko wskazówki na drogę, wraz z „mapą” terenu i opisem ekwipunku. Reszta należy do Ciebie, drogę musisz przejść sam!

A mapa nie jest terenem, pamiętaj.

Ja daję Ci tylko wędkę, może jeszcze powiem, gdzie są ryby. Ale łowić musisz Ty!

Ta książka pokaże Ci, jak ogromną moc mają słowa i myśli.

Sergiusz Kizińczuk - autor ebooka Manipulacja, perswazja czy magia?

Dzięki publikacji Manipulacja, perswazja czy magia?:

  • Dowiesz się, co to jest autohipnoza, sugestia, psychomanipulacja i nauczysz się nie tylko przed nimi bronić, ale także poznasz podstawowe techniki ich użycia.

  • Nauczysz się też manipulować innymi ludźmi i umiejętnie, niedostrzegalnie sprawiać, by działali według Twojego planu. W żadnym wypadku nie wykorzystuj tej wiedzy do niecnych celów. To zawsze obróci się przeciwko Tobie.

  • Dowiesz się także, jak z korzyścią dla siebie i innych wykorzystać tą wiedzę, aby Twoje życie uległo diametralnej zmianie.