W naszej ofercie m.in.:

- obsługa klimatyzacji
- odkażanie / odgrzybianie
- sprawdzenie szczelności
- wymiana filtrów
- wymiana poszczególnych podzespołów
- naprawa

Proponujemy dwa sposoby dezynfekcji układu:

- metoda chemiczna - zastosowanie dezynfekujących preparatów chemicznych, aplikowanych do wnętrza samochodu za pomocą specjalnej sondy; środki chemiczne unieszkodliwiają grzyby, pleśnie, zarazki oraz niwelują nieprzyjemne zapachy;

- ozonowanie - zastosowanie generatora azotu pracującego w zamkniętym samochodzie; ozon (O3) dzięki silnemu działaniu utleniającemu zabija pleśnie, grzyby, roztocza, bakterie, wirusy oraz niweluje nieprzyjemne zapachy; zastosowanie ozonu jest bezpieczne, skuteczne i znacznie zdrowsze niż chlorowanie,  nie pozostawia drażniącego zapachu środków chemicznych.Czy wiesz, że...

Jeżeli dokuczają Ci częste bóle gardła, katar i pieczenie oczu – to mogą być one oznaką infekcji i reakcji alergicznych spowodowanych przez zanieczyszczoną klimatyzację. Inną wskazówką, która powinna zaniepokoić kierowcę jest mokra plama zbierająca się pod samochodem, której przyczyny należy szukać w zapchanym przewodzie skraplania parownika.

Mimo stosowania wysokiej jakości filtrów kabinowych, po pewnym czasie na parowniku, w miejscu schładzania powietrza, zaczyna zbierać się warstwa materii organicznej, która w połączeniu z wilgocią staje się doskonałym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów. Stąd właśnie bierze się nieprzyjemny zapach pleśni w kabinie samochodu. Najbardziej niebezpieczne z nich są grzyby- ich zarodniki należą do najsilniejszych alergenów.

Aby nie narażać zdrowia pasażerów i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, konieczna jest regularna  i dokładna dezynfekcja klimatyzacji. Układ nawiewowy klimatyzacji samochodowej – według fachowców -  powinien być odkażany przy najmniej raz w roku. Najlepiej jednak dokonać tego dwukrotnie – na początku wiosny oraz jesieni. Dzięki temu unikniemy drogich kosztów związanych z zaniedbaniem klimatyzacji.


Zobacz również:

- Ozonowanie - czym jest ozon i jak działa na bakterie

- Dlaczego należy wymieniać filtr kabinowy


Zachęcamy do uzupełnienia anonimowej ankiety, która ma na celu poprawę jakości obsługi naszych Klientów.


http://www.tarland.com.pl/badanie-satysfakcji-klientow-serwisu-ad-tarland---opinie---tarnow