Väike unenägude seletaja


Esileht  »  Unenägude seletaja


 

A  B  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Õ  Ä  Ö  Ü


Koostaja H. Kaldoja (Tallinn 1991). Täiendavalt lisatud materjalina on kasutatud Viljandi trükikoja "Kiir" poolt välja antud "Unenägude seletaja" ja  U. Mänd "Uni ja unenäod" 1992a.

***

Uskumatu, kuid umbes kolmandiku oma elust me kulutame magamisele. Nagu söök, jook, nii on ka uni inimese eluks hädavajalik. Pole inimest, kes ei näeks unenägusid, iseasi on see, kui palju neist meelde jääb. Unenäodki on erinevad: mõned väga selged, meeldejäävad ja isegi värvilised, teised ainult hägusad detailid.

Unenägude ja nende seletamisega on inimkond tegelenud aastasadu, otsinud sealt nõu ja abi nii oleviku kui tuleviku tarvis. Nii on seda ka Eestimaal tehtud. Tõsi küll, viimase viiekümne aasta jooksul sellealast kirjandust välja pole antud, kuid käest kätte on käinud vanaemade ja vanaisade aegsed unenägude seletajad. Neist viimastest ongi käesolev seletusmaterjal kokku pandud. Kuna tänane päev on siiski uusi mõisteid juurde toonud ja kahju oleks neid päris välja jätta, siis on abiks olnud ka mõned mujal maailmas ilmunud unenägude raamatud.

Niisiis on siin lugemist neile, kes unenägudest teateid otsivad, kui ka neile, kes seda lihtsalt meelelahutusena võtavad.A  B  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Õ  Ä  Ö  Ü