Tábory‎ > ‎

Tábor 2019        Vedení tábora: Láďa Tomášek, Martin Horák, Jarda Ohlídal

        Kuchyň: Pavlína Studená, Jana Kvasničková

        Zdravotník: Láďa Tomášek, Martina Jiroutová

        Vedoucí týmů:   JARO: TerKa Zahálková, Pavel Podrábský

                                     LÉTOMilan Hospodka, TerKa Boušková, Nela Horáková                       

                                     PODZIM: Milan Prchal, Týnka Hájková

                                     ZIMA: Wendy Horáková,  Dan Soukup         

                                  
Jak nasvědčují jména oddílů - letos jsme strávili během 15. dní celý "ROK V DŘEVÍKOVĚ".

Do Nového roku jsme vkročili jak jinak, než pořádnou silvestrovskou párty, kde nechyběl ani přípitek s ohňostrojem.
Každý den jsme měli tématicky zaměřený, proto jsme pokračovali Valentýnem a předáváním valentýnek těm, které už jsme si oblíbili. Největším (vlastně nejmenším) milovníkem se stal benjaminek Jířa. Při  masopustu jsme mohli vidět přehlídku karnevalových masek, které se krásně zakomponovaly do pohádkových scének. MDŽ si užily hlavně holky, kterým kluci na celodenním výletu nesli batohy.
Ani při Velikonocích jsme nezapomněli na tradice. Zatímco holky barvily vajíčka, které se odpoledne využily na hru "Hledání kraslic", kluci se zatím učili plést pomlázku. Nejprve z obilí na natrénování a zkušenější už si potom troufli i na proutky. A k čemu by jim ale byli pomlázky, kdyby neproběhla pořádná koleda? Chodili pěkně stan od stanu, kdesi zaklepali, holka "otevřela", vyslechla si koledu a dle svého uvážení a sympatií rozdělila stužky na pomlázky. Nej koledníkem byl Kuba Šteffel.
Čarodějnice nemohlo provázet nic jiného, než pálení ohníčků mezi oddíly na čas (po důkladném tréninku v rámci oddílu). A aby toho nebylo málo, odpoledne proběhl hromadný odchod na nocování v přírodě pod širým nebem. Na 1. máje se postavili tradiční májky, u kterých následně proběhla bojovka o kuličky, které byly umístěné přímo pod májkami. Prostřední sobotu jsme si udělali odpočinkový den (letní hry). Připomenuli si rekord z loňského roku v podobě největšího "Člověče, nezlob se". Odpoledne výlet do okolí a velké přípravy na Láďovi narozeniny. Tentokrát od nás všech dostal "Voučr na táborové lázně", které si parádě užil.
MDD si děti samy (téměř bez rad a pomoci) uvařily kotlíkový guláš. Každý člen měl svou funkci a podle toho se mohl na vaření podílet. Odpoledne patřilo dětem a uspořádaly program pro vedoucí. Svátek sportu jsme nemohli oslavit jinak, než táborovou olympiádou završenou štafetou. A odpoledne opět jedna mini bojovka v podobě oblíbených "komet".  Při podzimním výletu jsme se nechali odvézt do Pelhřimova - Muzea kuriozit a rekordů.
Na Halloween nám počasí bohužel překazilo plány na večer, kde měla proběhnout noční hra. Ale i tak jsme si den udělali příjemným. Dopoledne zužitkovali po celý tábor nasbírané táborové dovednosti (morseovka, uzly, ohně,...) v branném závodu spojeném s postřehovým. Alespoň dlabání dýní a melounů proběhlo dle plánu a mohli jsme si večer vyzdobit alespoň cestu na záchod.
Adventní čas nastal a kluci se pustili do stavění slavnostní pagody s adventním věncem. Holky mezitím začaly péct cukroví a dodělávaly ozdoby na stromeček. Odpoledne přišel Mikuláš, čert a anděl s největším táborovým adventním kalendářem, kde dle umístění v nástupových hrách oddíly za básničku (písničku) mohly otevírat okénka s různou hodnotou šprdlíků. Ty poté utratily v  táborové dražbě a krámku za drobné dárky.
Vyvrcholením byly samotné Vánoce a posezení u štedrovečerní večeře u jednoho stolu. Předání dárků, které náhodně rozdávali naši dva nejmenší Ježíšci Laurinka s Jířou. Zapálení slavnostního ohně a vyhlášení vítěze letošního zápolení mezi oddíly, kterým byl nakonec MODRÝ ZIMNÍ ODDÍL bylo nádherné ukončení letošního tábora.

Budeme se těšit opět za rok nebo v průběhu roku na tradičních sobotních výletech.