Vybavení na tábor

Vzhledem ke skutečnosti, že budeme 14 dní v přírodě, je nutné, aby byly děti vybaveny vhodným oblečením pro všechny druhy počasí. Mezi povinné vybavení patří spací pytel, batoh na výlety, baterka + náhradní baterie, zavírací nůž, ešus, lžíce, hrnek na pití, lahev na pití, pytel na špinavé prádlo, gumové holínky, pláštěnka s kapucí, pevná turistická obuv, sportovní obuv, letní vzdušná obuv, dostatečné množství ponožek, spodního prádla, triček, teplákovou soupravu, dlouhé a krátké kalhoty, bunda, kapesníky, čepice nebo jiná pokrývka hlavy proti slunci a věci na spaní, kde se jako nejvhodnější jeví teplé pyžamo (klidně ale i tepláky určené pouze na spaní).

Dále psací potřeby, blok, poštovní známky, toaletní papír, mýdlo, šampon, zubní pastu, zubní kartáček, hřeben, ručník, opalovací krém, přípravek proti klíšťatům (nejlépe ve spreji). Děti si s sebou mohou vzít na tábor drobnou oblíbenou hračku (zejména mladší děti) nebo hru, hudební nástroj, masku na karneval. Nezapomeňte na kapesné, sami nejlépe víte, jak Vaše dítě umí hospodařit s penězi. Vše je dobré dětem zabalit to staršího kufru, který si děti budou moci uložit ve stanu pod postel na dřevěnou podlážku.

Vybavení táborníka je třeba přizpůsobit podmínkám tábora. Děti se naprostou většinu času budou pohybovat v přírodě, proto doporučujeme využít především starší oděv a počítat s případnou možností jeho poničení. Obuv, kterou dítě na tábor vybavíte, by měla být hlavně pohodlná.

Vše je dobré dětem zabalit to staršího kufru, který si děti budou moci uložit ve stanu pod postel na dřevěnou podlážku.


Začátek tábora

Tábor začíná odjezdem v sobotu ve 14:00 hodin z parkoviště za ČEZ arénou v Pardubicích. Po dohodě s hlavním vedoucím je možná domluvit nástup na trase Pardubice - Trhová Kamenice.

Při odjezdu do tábora je nutné, aby s dítětem přišel někdo, kdo bude moci podat o něm bližší informace (nemoc, užívání léků apod.). Každé dítě musí odevzdat zdravotnici nebo vedoucímu před nástupem do autobusu následující písemnosti:

1.   List účastníka“ řádně vyplněný a podepsaný rodiči dítěte a na zadní straně. Datum prohlášení nesmí být starší tří dnů.

2.   Posudek o zdravotní způsobilosti“. Posudek lékaře je platný po dobu celého roku.

3.  Doplňující údaje účastníka

4.    Průkaz pojištěnce, případně jeho fotokopii.

Tyto dokumenty 1-3 je možné stáhnout na konci této stránky. V případě, že Vaše dítě pravidelně užívá léky, které bude třeba podávat i v průběhu tábora, PROSÍME o předání těchto léků vedoucímu/zdravotnici u odjezdu na tábor v pevné krabičce nadepsané jménem dítěte, případně s rozpisem dávkování.

Rodiče, kteří nejsou z Pardubic a okolí mají možnost děti přivést přímo do Dřevíkova. Vlastní dopravu dětí je však nutné předem nahlásit hlavnímu vedoucímu na mailovou adresu, abychom na děti nečekali u autobusu.V průběhu tábora

Návštěvy rodičů a dalších příbuzných na táboře nejsou vítány! Je však potřeba dětem psát (zejména těm menším) na adresu:


                                                                                           (jméno dítěte)

                                                                                        dětský letní tábor 

                                                                                       Dřevíkov – Jančouř 

                                                                                   539 01 Hlinsko v Čechách


Stejně jako v loňských letech chystáme v průběhu tábora vydávat zpravodaj o průběhu tábora, který pro vás bude přístupný na internetu (ať už formou mailu, nebo na našich webových stránkách). Součásti tohoto zpravodaje budou i fotky z dění na táboře. 


Konec tábora

Tábor končí v sobotu poslední táborový den předáním dětí rodičům po příjezdu autobusu mezi 11:00 - 11:30 hodinou na parkoviště za ČEZ arénou v Pardubicích. Na individuálním vyzvednutí dítěte (dětí) z tábora je možné se s vedením tábora domluvit.