Oferta‎ > ‎

Chrysler Imperial z roku 1960

Historia i nazwa firmy pochodzi od Waltera Percy Chryslera - prezydenta firmy BUICK i v-ce prezydenta firmy GENERAL MOTORS, który od 1925 roku produkował samochody pod nazwą CHRYSLER.
    Twórca jednej z trzech największych firm samochodowych w USA (obok FORD-a i GM) zmarł w 1940 roku, ale pojazdy marki CHRYSLER są produkowane do dziś.
    Samochody CHRYSLER konstruowane były na potrzeby rynku amerykańskiego i cechowały się silnikami o dużych mocach i pojemnościach skokowych, wyjątkową wytrzymałością i dużymi wymiarami.
    Szczególnie charakterystyczne duże samochody osobowe (zwane potem "krążownikami szos") powstawały w Ameryce na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.
     Do takich największych konstrukcji należą modele CHRYSLERA z roku 1960 z gigantycznymi silnikami o mocy około 350 KM.
    Omawiany samochód był eksploatowany w Kaliforni w okolicach Hollywood, gdzie moda na gigantomanię była szczególnie widoczna.

Charakterystyka: Wysokiej klasy, o dużym litrażu, luksusowy samochód sześcioosobowy przeznaczony do dalekiej turystyki.
Masa własna pojazdu: 1950 kg. Masa całkowita: 2630 kg. Samochód posiada silnik benzynowy widlasty, czterosuwowy, ośmiocylindrowy, umieszczony z przodu o pojemności skokowej 6768 ccm i mocy 355 KM przy 4400 obr./min.
źródło:www.motoforum.plComments