ŚWIETLICA SZKOLNA


Celem działalności świetlicy jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu  w bezpiecznym i miłym otoczeniu.

Spędzanie czasu w świetlicy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci, a zajęcia świetlicowe wzbogacają ich wiadomości ogólne, rozwijają umiejętności manualne, ruchowe.

Zajęcia w świetlicy prowadzone są według  tygodniowego planu.

Organizujemy konkursy, zajęcia umysłowe, manualne, gry i zabawy ruchowe, towarzyskie.


                                              

                                 AKTUALNOŚCI    PRZYJAZNY PRZYSTANEK – PROJEKT BEZPIECZNA+

27.10.2016, 7.30 - Poranek jak co dzień. Wokół szaro i sennie. Wyrwani ze snu uczniowie mkną pieszo do szkoły lub z
przyjeżdżają ze spieszącymi się do pracy rodzicami. Od czasu do czasu grupa dzieci wysiada ze szkolnych autobusów. Wszyscy idą w jednym kierunku – do szkoły. A tam, na miejscu uczniów witają ich kolorowe balony, barwny plakat na furtce oraz panie świetliczanki, które częstują słodkimi łakociami. Wszystko to sprawia, że nasz przystanek wyróżnia się na tle innych. Mieni się kolorami, ale bezpieczny i przyjazny jest zawsze, ponieważ troszczą się o to panie ze świetlicy, kierowcy i panie w autobusach szkolnych oraz sami rodzice. Przyjazny przystanek przy „Dwójce” – to tu zawsze można wsiąść i wysiąść bezpiecznie.

Kilka dni wcześniej, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, wraz z nauczycielami w niej pracującymi, wykonali piękne rozetki, którymi ozdabiani byli uczniowie przyjeżdżający tego wyjątkowego dnia do szkoły. Nie zapomnieliśmy również o najważniejszym - naszych autobusach - które codziennie, niestrudzenie wożą nas do szkoły!

Aby każdy w naszej szkole wiedział, gdzie jest miejsce odjazdu autobusów szkolnych, uczniowie wraz z opiekunami świetlic oznaczyli wyraźnie furtkę, spod której codziennie do domu wyruszają osoby mieszkające poza Sztumem. Uroczyście wkopano tam znaki informujące o przystanku autobusowym.

A zagubionym w transportowym rozkładzie bez wątpienia pomoże tablica informująca o kierunkach i godzinach odjazdów autobusów. Wspólnie zawiesiliśmy ją w szkolnym holu.

Zapraszamy na fotorelację z tego wspaniałego wydarzenia!