AKTUALNOŚCI


ZESPÓŁ GIMNAZJUM  i SZKOŁY PODSTAWOWEJ 
im. ks. Jana Twardowskiego 
W JANISZEWICACH


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ... na wybiegu ;)

W tym roku postanowiliśmy nietypowo świętować ten wyjątkowy dzień. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów na ... POKAZ MODY! Uczniowie pokazali jak postrzegają nauczycieli różnych przedmiotów. Tak więc zobaczyliśmy pana od muzyki i wf-u, panią katechetkę, plastyczkę, a nawet KRÓLOWĄ NAUK - MATEMATYCZKĘ. Jako ostatni na wybiegu pokazał się oczywiście UCZEŃ - DYREKTOR ! 
Ale ... ale ...! Żeby nie być dłużnymi, wszyscy zobaczyli także przedstawicieli braci uczniowskiej ! W uczniów wcielili się ... nauczyciele ! Naszym oczom ukazali się: uczeń-luzak, uczennica-prymuska, uczeń-sportowiec, uczniowie - wersja egzaminacyjna ;), brum! brum! uczeń-cyklista, no i na koniec ... uczennice-modelki.
Na koniec naszego show popis taneczny dały uczennice klasy IV a.
Inscenizacja została przygotowana przez polonistkę - panią Annę Stobiecką, scenografię opracowała pani Aneta Sitek-Rutkowska, a prezentację multimedialną pod czujnym okiem pani Ani wykonały uczennice kl.VI b - Marta Szymańska i Ania Wolska. 

          


   


DZIEŃ PAPIESKI
Jan Paweł II na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby uhonorować pamięć o tym wspaniały Polaku, 16 października ustanowiono Dzień Papieski. Z tej okazji 17 października w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Uroczystość przygotowała pani  Agnieszka Pluta z pomocą uczennic z klasy III gimnazjum. Głównym motywem uroczystości było rozważanie na temat miłosierdzia. Ponadto przypomniano pełen zawiłości i dowodów wiary życiorys naszego papieża. Występ urozmaicony był prezentacją multimedialną, a także odśpiewaniem przez wszystkich ulubionej pieśni Jana Pawła II - BARKI.


ZABAWA KLOCKAMI BAMP
We wrześniu  odbyły się  warsztaty matematyczne dla jednych z najmłodszych uczniów naszej szkoły, dla klasy 2a, z wykorzystaniem klocków BAMP. Warsztaty przygotowały i przeprowadziły: pani mgr Monika Banaś - Winiarska oraz mgr Agnieszka Cichowicz. Klocki edukacyjne BAMP to elastyczne kolorowe słomki, które łączymy ze sobą za pomocą plastikowych łączników. W ten sposób mamy nieograniczone możliwości tworzenia dowolnych kształtów.
Celem tych zajęć było stworzenie robota poprzez połączenie brył geometrycznych zbudowanych z klocków. A oto kilka fotek z tych zajęć:

   


ALMANACH  PROFILAKTYKI – 

                                             HISTORIA ZDARZEŃ PROFILAKTYCZNYCH

Pod takim hasłem w dniach 12 i 13 października 2016 roku na terenie Gminnych Gimnazjów w Janiszewicach i w Czechach odbyły się autorskie warsztaty profilaktyczne skierowane do wszystkich uczniów klas gimnazjum prowadzone przez p. ANDRZEJA PIASECKIEGO

Celem warsztatów było uświadomienie młodemu człowiekowi i prezentacja wybranych, często tragicznych w skutkach sytuacji i zdarzeń wynikających z obcowania z wszechobecnymi truciznami, jakimi są alkohol, narkotyki czy dopalacze. W najnowszej odsłonie programu profilaktycznego, główny nacisk położono na pokazanie, że nikt nie jest w stanie przezwyciężyć trujących, obezwładniających i pozbawiających możliwości przeżycia skutków spożycia używek i ich działania na ludzki organizm. Do aktywnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń zaproszono obecną młodzież, aby uświadomić, iż sytuacje te mogą dotknąć każdego z nich. Jednocześnie poprzez te przykłady uświadamiano uczniom, że to, co mają najcenniejszego, czyli życie, mogą stracić poprzez jedną nieprzemyślaną decyzję, złudną chwilę fałszywej wolności.

Warsztaty zostały w całości sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Zduńska Wola.

 


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Każdego roku we wrześniu nauczyciele języków obcych włączają się do ogólnopolskich obchodów DNIA JĘZYKÓW OBCYCH i organizują w szkole przedsięwzięcia, które mają zachęcać uczniów do ich nauki. 

W tym roku każda z klas przygotowała krótką prezentację wybranego przez siebie kraju. Dodatkowo, by wspierać  kompetencje czytelnicze naszych uczniów, klasy musiały w swoje pokazy wpleść TEMATYKĘ KSIĄŻKI.

Tak więc na naszej szkolnej scenie pojawili się turyści z Norwegii, Szkot grający na dudach (prawie prawdziwych), francuska tancerka, modelki rodem z Hiszpanii, Parys i boginie oraz włoscy konferansjerzy. 

Każda z prezentacji wiele mówiła o każdym kraju, a szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się humorystyczne scenki charakterystyczne dla każdej narodowości.


oryginalnie ubrany Szkot grał na równie oryginalnych dudach   

"norwescy turyści" z klasy II a ;) 

 baguette i croissant to jedzonko typowe dla Francuzów 

można by rzec "Francja elegancja" ... ale to akurat elegancja rodem z Hiszpanii :)

konferansjerzy z klasy III a

trudny wybór Parysa


UWAGA KONKURS!!!

Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej ogłasza konkurs polegający na tym, żeby narysować swojego najlepszego nauczyciela.                                                       

Prace można składać do 14.10.2016r. do pani Agnieszki Cichowicz lub do Samorządu Uczniowskiego.

Przewidziane są nagrody. AKTUALNY PLAN LEKCJI obowiązujący od 4 października

2016 znajduje się w zakładce PLAN LEKCJIRADA RODZICÓW - informacja

DANE DO WPŁATY SKŁADKI:

RADA RODZICÓW ZESPOŁU GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JANISZEWICACH
JANISZEWICE 17, 98-220 ZDUŃSKA WOLA

Ludowy bank Spółdzielczy : 16 9279 0007 0022 1333 2000 0010
(w tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza)

Na spotkaniu w dniu 21 września Trójki Klasowe ustaliły :
Opłata w bieżącym roku szkolnym wynosi 50,00 zł (mile widziane większe wsparcie) Dziękujemy RR

WYWIADÓWKA

w dniu 21 września 2016r. od godz. 17.00

odbędzie się wywiadówka

(w harmonogramie m.in. instrukcja obsługi e-dziennika)


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

        9.00 msza święta w kościele

       10.00 uroczyste rozpoczęcie w szkole 

       11.30 odwóz

-------------------------------------------------------------

    


KONTAKT:
telefon, fax: 
(0-43) 823-57-75
e-mail: zgisp@szkolajaniszewice.pl

ADRES:
Janiszewice 17
98-220 Zduńska Wola
woj. łódzkie

UWAGI i KOMENTARZE:
uwagi.szkolajaniszewice@ poczta.fm

organ prowadzący:
* WÓJT GMINY
ZDUŃSKA WOLA