Sprzątanie świata

opublikowane: 25 wrz 2019, 09:08 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 25 wrz 2019, 09:12 ]
https://photos.app.goo.gl/LDvVbu1cJZH9Zihu5
Dnia 20 września uczniowie z czterech klas 5 uczestniczyli w V edycji akcji ekologicznej „Wielkie Sprzątanie,” którego organizatorem była Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Fundacja Nasza Ziemia, Plaster Łódzki, Castorama, Wod-Gaz. Celem podjętej inicjatywy było budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów. 
Uczniowie sprzątali okoliczny lasek oraz skatepark, a po południu uczestniczyli w „Quizie Ekologicznym”. Podczas wspólnego zbierania dzieci wesoło biegały po lesie i wzajemnie wyprzedzały się kto uzbiera najwięcej worków. Jednak najciekawszą atrakcją tego dnia było znalezienie nietypowych i dziwnych przedmiotów wyrzuconych w lesie m.in. wózka z supermarketu, dużego samochodu dla dzieci.
Reprezentacja naszej szkoły zebrała 226 kg śmieci oraz odpowiedziała poprawnie na wszystkie zadane pytania w konkursie. Ostatecznie w  całej akcji zdobyliśmy 526 punktów oraz zajęliśmy 2 miejsce. Serdeczne gratulacje należą się uczniom klas 5, które bardzo się zaangażowały i spisały na medal.