Rok szkolny 2019/2020

Dzień KEN

opublikowane: przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane ]

https://photos.app.goo.gl/SA16QLonr4JavomD7
Dzień Komisji Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty 
i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
14 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość  ślubowanie uczniów klas pierwszych na którą  przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.
Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie złożyli przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyli w ceremonii pasowania na ucznia.  Mali artyści wykazali się wiedzą, umiejętnościami śpiewu i recytacji. Bardzo ciepło zostali przyjęci w poczet uczniów SP nr 33 w Łodzi.
W drugiej części uroczystości Pani Dyrektor Anna Kaleta złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Wśród nagrodzonych są: Wicedyrektor Szkoły p.Mariola Górecka, nauczyciel świetlicy p.Mirosława Dobroszek,  nauczyciel biologii p.Dorota Rochmińska, nauczyciele języka angielskiego p.Edyta Musiała i p.Małgorzata Nowogórska,  nauczyciel matematyki  p.Agnieszka Zacharz, nauczyciel informatyki  p.Marcine Pękala,  nauczyciel muzyki, plastyki i techniki p.Katarzyna Muszyńska-Rećko, nauczyciel muzyki i plastyki p. Anna Kwiatkowska, nauczyciele współorganizujący kształcenie integracyjne: p.Agnieszka Pilarczyk. p.Renata Marcinek, p.Aldona Klepacz, p.Aneta Misiak-Taras, p. Klaudia Kaczmarek, nauczyciel wychowania fizycznego p.Anna Jędrzaszyk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p.Anna Nowak oraz pracownicy administracji i obsługi p.Małgorzata Rajska i p. Monika Maciejewska.

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego również złożyły podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. 
Na zakończenie uroczystości wszyscy goście otrzymali własnoręcznie wykonane upominki. Muzyczna niespodzianka, którą przygotowali uczniowie klasy 7c zakończyła naszą uroczystość.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości.
A Wam drodzy pedagodzy składamy szczególne podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Życzymy ambitnych uczniów, pogody ducha i satysfakcji z pracy.Turniej Warcabowy

opublikowane: 17 paź 2019, 08:51 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 17 paź 2019, 08:52 ]

https://photos.app.goo.gl/qj6Zx7MsmqSxMLn4A
W świetlicy, w grupie III, trwa Turniej Warcabowy. W  Turnieju bierze udział wielu zwolenników tej gry, a rozgrywki dostarczają dużo emocji. O tytuł Mistrza Warcab w finale zagrają: Nadia Stasiołek-Saidi, Kacper Wejman, Martyna Łuszcz i Szymon Bolimowski. O zwycięzcach Turnieju niebawem...


Wycieczka do Nieborowa

opublikowane: 16 paź 2019, 13:33 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 16 paź 2019, 13:33 ]

https://photos.app.goo.gl/N5soSiWab9xAwFrV9
8 października klasy 6c i 6d z wychowawcami wybrały się na jesienną wycieczkę do Nieborowa. Uczniowie najpierw świetnie bawili się na świeżym powietrzu w gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia u Kowala”. Gospodarze zaoferowali im ciekawy program aktywnego spędzania czasu, m.in.: przejażdżkę konną, karmienie i czyszczenie koni, ognisko, przejażdżkę  wozem po Puszczy Bolimowskiej, strzelanie z łuku. Potem uczniowie zwiedzali Park i Pałac w Nieborowie. Wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki niej mogli  lepiej poznać się nawzajem, zintegrować z rówieśnikami  z równoległej klasy, pożartować i porozmawiać z nauczycielami, a przede wszystkim poznać uroki swojej małej ojczyzny.

Bez nazwy

opublikowane: 13 paź 2019, 13:09 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 16 paź 2019, 13:35 ]


Dzień Tabliczki Mnożenia

opublikowane: 9 paź 2019, 05:40 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 9 paź 2019, 05:40 ]

https://photos.app.goo.gl/6pxXtdunMS3VhuEb6
W piątek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji każda klasa przygotowała plakat promujący znajomość tabliczki mnożenia. Podczas lekcji matematyki odbywały się gry i egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie grali w grę Marmur, podczas której wyłonieni zostali Eksperci Tabliczki Mnożenia. Przeprowadzane były również szybkie testy na wejściu, które były przepustką dla uczniów do sali na lekcję. Wszyscy uczniowie rozwiązywali 5 przykładów w krótkim czasie 2-3 minut podczas lekcji matematyki, bezbłędne odpowiedzi były nagradzane tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia, 5 lub 6 z matematyki. Na każdej przerwie uczniowie mieli możliwość dodatkowo sprawdzić swoją biegłość w tabliczce mnożenia przed Komisją egzaminacyjną. Za bezbłędne rozwiązania otrzymywali pyszne jabłka i odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia, które mogli wymienić na plusy z aktywności z matematyki.

piłka ręczna

opublikowane: 8 paź 2019, 09:10 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 8 paź 2019, 09:10 ]

https://photos.app.goo.gl/Dws47aQyS5Pk14hk6
W dniu 04.10.2019 na hali UKS Anilana przy ul. Sobolowej 1 
w Łodzi odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Łodzi w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie zmierzyli się z drużynami 
z następujących szkół: SP nr 70, SP nr 202, Szkoła Salezjańska.
Niestety, mimo zaciętej rywalizacji tym razem nie udało nam się wyjść z grupy. Walczyliśmy do końca ;)

lekcja kleksografii

opublikowane: 8 paź 2019, 08:54 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 8 paź 2019, 08:54 ]

https://photos.app.goo.gl/zsSUY8AvjnwPdxA46
Dziś w naszej szkole lekcja języka polskiego zamieniła się w naukę kleksografii!
Cóż to takiego? Otóż jest to jeden z przedmiotów nauczanych w Akademii Pana Kleksa...
„Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka dużych kleksów, po czym arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się po papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt
i postaci. Niekiedy z rozgniecionych kleksów powstają całe obrazki, do których dopisujemy odpowiednie historyjki […]”. (Jan Brzechwa, ,,Akademia pana Kleksa”).
Uczniowie klasy 4a mieli okazje stworzyć swoje własne kleksy z atramentu, nazwać je oraz opisać ich historię. Lekcja dostarczyła dużo śmiechu i dobrej zabawy, co widać na zamieszczonych zdjęciach.
Innowacyjne zajęcia przygotował i przeprowadził pan Jakub Jakubik, nauczyciel języka polskiego.

Kodowanie na dywanie

opublikowane: 5 paź 2019, 07:19 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 5 paź 2019, 07:41 ]

https://photos.app.goo.gl/gdfQm2cPMszMVJ2B9
5 października 2019 roku nauczyciele naszej szkoły brali udział w bardzo interesującym szkoleniu "Metodyka wprowadzania nauki kodowania".  Pedagodzy uczyli się, jak przy wykorzystaniu Maty Edukacyjnej Mistrzów Kodowania wprowadzać elementy kodowania i programowania już od klasy pierwszej. Wstępem do nabycia umiejętności programowania są właśnie m.in. gry i zabawy uczące logicznego myślenia i współpracy. Mata stwarza w zasadzie nieograniczone możliwości działania dzieci i młodzieży na niemal wszystkich zajęciach. Wszystko zależy od inwencji nauczycieli i uczniów. Zatem, do dzieła!

akcja "Godne Dzieciństwo"

opublikowane: 2 paź 2019, 06:03 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 2 paź 2019, 06:03 ]

https://photos.app.goo.gl/N2nXJHujvTQmoasNA
W sobotę 28 września wolontariusze PCK z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Dorotą Rochmińską brali udział w akcji zbierania żywności dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji „Godne Dzieciństwo”. Młodzi wolontariusze spisali się na medal. Widać, że idea pomocy innym jest im bliska.

kampania przeciw hejtowi

opublikowane: 2 paź 2019, 05:53 przez Szkoła Podstawowa nr 33   [ zaktualizowane 2 paź 2019, 05:53 ]

https://photos.app.goo.gl/vx5JhS7cSYFZUmVH9
"Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem i może powodować dramatyczne skutki. Fundacja Orange rozpoczęła kampanię społeczną jest nas więcej, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko. Jej symbolem jest jedna pomarańczowa sznurówka wpleciona w but w geście sprzeciwu wobec hejtu oraz w solidarności z ofiarami negatywnych zjawisk w Internecie.
My również do tej akcji się przyłączamy! Śledźcie Nas na fb. Pokażcie, że jest nas więcej, pokażcie że jesteście przeciw hejtowi w sieci!

1-10 of 15