https://photos.app.goo.gl/xVFvSbpeYnLzAJEh9
Pomimo braku śniegu i typowej zimowej aury półkolonie w szkole jak każdego roku rozpoczęły się w dobrej atmosferze. Może wpływ na to miał film jaki mieliśmy możliwość obejrzeć już w poniedziałek. Meksykańskie rytmy i duża dawka humoru z filmu "Coco", rozpoczęła pierwszy tydzień wyczekanego od dawna odpoczynku.
Każdego dnia wyruszyliśmy grupami na jakieś spotkania, warsztaty czy zajęcia. Nie zabrakło sportu: zajęcia na hali Anilany, kręgle czy warsztaty cyrkowe. Był też czas na prawie wiosenny spacer po łódzkim zoo i  bezpośredni kontakt z takimi zwierzakami jak jeż, wąż, kameleon czy krocionóg. W końcu na warsztatach kulinarnych każdemu udało się samodzielnie wykonać pizzę, a potem ja po prostu zjeść.
W szkole też nie było czasu na nudę, zajęcia w grupach lub w sali gimnastycznej  zorganizowane zostały tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Ci którzy po tygodniu opuszczali nasze szeregi, robili to niechętnie, wiedząc jakie atrakcje czekają na nas po weekendzie.
Drugi tydzień półkolonii rozpoczęliśmy wizytą w Straży Miejskiej, gdzie poznaliśmy zasady funkcjonowania Banku Żywności. Wtorek obfitował w wiele wrażeń ponieważ odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki -EC1. W środę swoje aktorskie umiejętności sprawdziliśmy na warsztatach w Teatrze Nowym. W czwartek gościliśmy w Banku PEKAO BP. Poznaliśmy historię budynku oraz weszliśmy do skarbca. Ferie zakończyliśmy warsztatami kreacji twórczej, a na koniec każdy z nas otrzymał dyplom i piękny upominek.