Aktualności 2018/2019

 Mini turniej tenisa stołowego w grupie świetlicowej klas drugich

W bieżącym roku szkolnym chętni uczniowie z grup świetlicowych doskonalili swoje umiejętności gry w tenisa stołowego. W czasie zajęć świetlicowych cyklicznie korzystano z obiektów sportowych.
Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas drugich zweryfikowali swoje umiejętności i mieli okazję podjąć rywalizację  podzieloną na kilka etapów turnieju. W finale najwięcej punktów uzyskali:
I miejsce: Michał Szozda
II miejsce: Jakub Piekarczyk
III miejsce: Bartek Dobija i Szymon Szozda
IV miejsce: Hutyra Łukasz
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pochwałą słowną oraz otrzymali drobne upominki.      Wychowawcy świetlicy

Podsumowanie zbiórki zużytych baterii - Industriada

W czerwcu 2019r została podsumowana pilotowana w świetlicy szkolnej całoroczna akcja zbiórki zużytych baterii do której przystąpiło 65 uczniów ZSP w Mazańcowicach.
W sumie do utylizacji oddano 360 kg zużytych baterii.
Najwięcej, bo ok. 2000 zużytych baterii, oddała Aleksandra Piekara z kl.4 d, a ponad 1000 uczennice:  Julia Donocik z 4d  i   Julia Sadlok z kl.2a.
Wszyscy uczestnicy zbiórki zostali nagrodzeni pochwałą Dyrekcji i upominkami na apelu szkolnym. Liderzy zostali zaproszeni na wycieczkę z grupa świetlicową.

I N D U S T R I A D A  „Z górskich hal na wielki bal- Balindustrial”- to hasło tegorocznej Industriady w Bielsku Białej - perle dziedzictwa przemysłowego.  
W sobotę 8.06.2019r , w ramach obchodów Industriady, uczniowie zaangażowani w zbiórkę zużytych baterii oraz z grupy świetlicowej zostali zaproszeni do udziału w warsztacie malowania na szkle w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej. Uczestnicy, po wprowadzeniu w historie rozwoju przemysłu w regionie i wyjaśnieniu symboli Industriady, poznali technikę malowania na szkle. Instruktorzy ,krok po kroku, pomagali wykonać uczniom prace tematycznie związane hasłem czy symbolem święta Szlaku Zabytków Techniki.
Podczas wycieczki uczestnicy przybliżyli sobie nie tylko  technikę malowania na szkle. Spacer „szlakiem zabytków architektury i techniki” z zabytkowego dworca PKP na, Plac Teatralny, Plac Katedralny, Starówkę i Wzgórze Zamkowe z omówieniem wybranych zabytków, przybliżył atrakcje turystyczne stolicy regionu.
Zapraszamy na kolejną wycieczkę z „warsztatem” w programie.     Wychowawcy świetlicy.       ... zoacz więcej

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I –III  „Pisanka wielkanocna”

Konkurs został przeprowadzony przez wychowawców świetlicy w dwóch kategoriach:
praca przestrzenna: 
I miejsce – Justyna Pająk (1a)
II miejsce – Łukasz Kosałka (1b)
III miejsce – Dominik Kasprzak (1c) i Aleksandra Moskała (1a)
wyróżnienie – Martyna Taranowska (1a) i Małgorzata Pindel (1b)

forma płaska:
I miejsce – Kacper Wójcik (1c)
II miejsce – Borys  Dudek (1 c) i Weronika Machalica (1b)
III miejsce – Emilia Dziergas   (2c)
Wyróżnienie – Emilia Nikiel (1c)        Wszystkim uczniom gratulujemy!    ... zobacz więcej

 Podsumowanie akcji „Góra Grosza” w roku szkolnym 2018/2019

W naszej szkole po raz kolejny odbyła się zbiórka monet groszowych 
w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra grosza" . Patronuje jej co roku Minister Edukacji Narodowej. Celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na pomoc drugiemu człowiekowi oraz materialne wsparcie dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Koordynatorami akcji byli wychowawcy świetlicy szkolnej. 

Razem zebraliśmy: 1.015.12 ZŁ


 Projekt edukacyjny „Szkolne Przygody Słodziaków”

W grudniu na apelu s
zkolnym wychowawcy świetlicy  podsumowali  projekt edukacyjny , w którym wzięła udział nasza szkoła „Szkolne przygody Słodziaków”, którego głównym celem było zachęcenie uczniów do codziennego głośnego czytania. W ramach projektu nauczyciele  świetlicy zorganizowali  Obchody Dnia Głośnego Czytania  w bibliotece szkolnej.  Na to niecodzienne  wydarzenie została zaproszona Pani V – Ce Dyrektor  szkoły, która m.in. słowami „Książka przyjacielem człowieka” zachęciła dzieci do czytania książek. Uczestnikami tego szczególnego dnia byli wychowankowie świetlicy kl. I – III (ok. 45 osób), którzy z zainteresowaniem wysłuchali dwóch rozdziałów książki „Gang Słodziaków”. Wybrane opowiadania  zaprezentowały głośno czytając z podziałem na role  uczennice klas IV – tych pod kierunkiem nauczyciela świetlicy starszych grup.  Następnie na podstawie zapamiętanych informacji dzieci odpowiadały na pytania  przygotowanego quizu dotyczącego przygód bohaterów. Kolejnym punktem zajęć było rozwiązanie  krzyżówki dotyczącej leśnych zwierząt. Po umysłowych zmaganiach  nadszedł czas na wspólną zabawę polegającą na odgrywaniu mini scenek pantomimicznych i odgadywaniu „Jakie to zwierzę”.

W trakcie  kolejnych zajęć świetlicowych  cykl zajęć czytelniczych został kontynuowany,  uczniowie mogli poznać kolejne przygody „Słodziaków” oraz pożytecznie i przyjemnie spędzić czas wolny. Inną formą zachęcającą uczniów do czytania  było wykonanie zakładek do książek według sugestii wychowawcy lub własnego pomysłu.

Wychowankowie świetlicy podjęli się też akcji regularnego czytania w domu przez kolejne 21 dni, zdobywając za każdy dzień naklejkę z bohaterem z kolekcji Słodziaków, którą następnie wklejali do specjalnego albumu.

W ramach tego projektu odbył się również  szkolny konkurs plastyczny „Nowe przygody Słodziaków”, podczas którego chętni uczniowie wykonywali  pracę przedstawiającą wymyślone dalsze przygody Słodziaków. Oto jego wyniki:

 klasy 1 – praca plastyczna wykonana dowolną techniką:

 I miejsce - Emilia Nikiel 1c, II m.- Julia Kwaśny 1a, III m. - Miłosz Kreis 1c

 klasy 2 – komiks:

 I miejsce - Wiktor Kuś 2b, II m. - Paweł Liszka 2b, III m. - Karol Stuglik  2b.

Wszystkich laureatów i uczestników nagrodzono upominkami.

Osoby odpowiedzialne: Małgorzata Jakubiec, Edyta Waluś, Izabela Jasek.  ... zobacz zdjęcia


 Świąteczny kiermasz w ramach 15 edycji programu „Pola Nadziei”

W dniach 20 – 22.11.2018 odbył się, wzorem ubiegłego roku, świąteczny kiermasz charytatywny w ramach 15 edycji „Pól Nadziei”, zorganizowany przez wychowawców świetlicy działającej w naszej szkole. Program ten popularyzuje ideę opieki hospicyjnej, a także poprzez różne akcje podejmowane w szkołach zwraca uwagę na potrzebę, bliską każdemu człowiekowi, dzielenia się tym, co posiadamy i niesienia pomocy innym potrzebującym. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie pierwszego na Podbeskidziu stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej.
W naszej szkole dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz wychowawców świetlicy udało się zebrać podczas kiermaszu kwotę w wysokości blisko 2 tysięcy złotych. Koordynatorki tej akcji, tj. panie Danuta Tyszecka i Edyta Waluś serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym osobom: uczniom – wolontariuszom kwestującym wśród rodziców w trakcie zebrań i kiermaszu, wychowankom świetlicy i ich rodzicom oraz pozostałym wychowawcom świetlicy za wykonanie przepięknych ozdób i kartek świątecznych na kiermasz, a przede wszystkim darczyńcom, którzy otworzyli swe serca na potrzeby drugiego człowieka i wsparli swą hojnością kwestę na terenie naszej szkoły. Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania!!!  ... więcej

Ogólnopolski dzień głośnego czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski „Dzień Głośnego Czytania”.  Ideą tej akcji jest czytanie na głos, które stymuluje rozwój dziecka, pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Inicjatywę rozwijania u dzieci pasji do czytania podjęli wychowawcy świetlicy szkolnej, którzy dnia 28 września zorganizowali i przeprowadzili w bibliotece szkolnej akcję głośnego czytania. Uczestnikami byli wychowankowie świetlicy klas I - III. Uczennice z klasy IV wraz z nauczycielem świetlicy starszych grup, przygotowały i zaprezentowały z podziałem na role opowiadanie z serii „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Następnie na podstawie zapamiętanych informacji dzieci odpowiadały na pytania przygotowanego quizu dotyczącego przygód bohaterów i rozwiązywały krzyżówkę. Ogłoszony został również  konkurs adresowany do uczniów klas I-III polegający na narysowaniu lub napisaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.  W ramach tej akcji wiele dzieci podjęło się zadania głośnego czytania w domu, co rodzice potwierdzają podpisem w specjalnym albumie, a wychowawca świetlicy nagradza specjalną naklejką.  ... zobacz więcej