Сідун Володимир Семенович

 Сідун Володимир Семенович, 1925 року народження, с. Скаліва Новоархангельськаого району, учасник Великої Вітчизняної війни 1944 – 1945 р. р., а також війни з Японією (1945).

За освітою – учитель. Працював у школах Новоархангельська і Олександрівки. Очолював районний відділ культури у Світловодську. Біля двадцяти років, перед виходом на пенсію, працював інженером-соціологом на Світловодському заводі Чистих металів.

Поезією, під впливом «Кобзаря»,захопився з дитячих літ і проніс цю любов через все життя, але сталося так, що вийшов з віршами у люди лиш в пенсійному віці.

З 1991 року друкується в місцевій та обласній пресі. За цей час видав 30 поетичних книг, надрукованих в місцевій друкарні.

Основні жанри: лірика, балади,поеми та інше.

Деякі поезії В. Сідуна покладені на музику, наприклад, «Відлетіли літа-журавлі» (композитор О. Решетов).

Член Кіровоградського обласного літературного об’єднання.

Тематика віршованих творів В.Сідуна різноманітна і багатогранна. Це і поетичні спогади про минулу війну та бойових побратимів, і роздуми –медитації про бачене і пережите, виховання молодого покоління, ліричні твори про кохання та інше.

Більшості з тих творів притаманні щирість почуттів і вражень, образність і афористичність,розважливість і оптимізм, віра у світле майбутнє України.

Поетичне слово - завжди щира і відверта розмова з сучасниками про наше життя і щирі людські почуття, у цьому - думки і сповідь автора.

Саме такою є і поезія Володимира Сідуна.
Comments