Владислав Васильович Журавський

    Владислав Васильович Журавський – відомий у краї журналіст, поет і публіцист, краєзнавець. Народився 7липня 1937 року в м. Токмаку Запорізької області. Після війни батьки переїхали у м. Олександрію. Тут у 1954 р. він закінчив СШ №10. Працював на виробництві, пробував свої сили у створенні і роботі літературної групи при редакції міської газети.

У 1957 – 1962 рр. навчався на факультеті української філології Кіровоградського державного педагогічного інституту. Навчання поєднував з роботою літературного консультанта редакції обласної газети «Кіровоградська правда».

Після закінчення інституту вчителював на Дніпропетровщині і Кіровоградщині.

З 1963 року – в журналістиці.Випусковий, літературний працівник, завідувач відділу, відповідальний секретар Світловодської міськрайонної газети«Наддніпрянська правда». У 1972 році закінчив відділення журналістики Київської Вищої партійної школи і невдовзі був призначений редактором «Надніпрянської правди». На цій посаді пропрацював до1999 року. У 2005 – 2006 рр. редагував Світловодську районну газету «Вісті Світловодщини». Нині перебуває на творчій роботі. На громадських засадах очолює інститут краєзнавчих досліджень.

Член обласного літературного об’єднання з 1955 року, Національної Спілки журналістів України і Всеукраїнської спілки краєзнавців.

Автор кількох монографій і досліджень, зокрема «Іванівка(Янів)", «Скарби Чорного лісу»,«Степ і ліс. Минуле і сучасне лісівників Кіровоградщини» (у співавторстві),«Світловодськ: місто і люди», «Скіфські старожитності Світловодська», «Калантаївське городище і його мешканці»,«Сонячні поверхи Світловодська» та ін.

У 1994 році упорядкував і видав книжку нарисів, статей та інтерв’ю відомого тележурналіста, народного депутата України першого демократичного скликання Вадима Бойка, який трагічно загинув у своїй київський квартирі 14 лютого 1992 року.

Видав також кілька книг поезій: «На добридень», «Маки червоні у стиглому житі», «Собор», «Берег любові» та ін.

Нині досліджує історію селища Власівки. Видав книги «Сліди давніх народів на теренах Власівки та її околиць» (у співавторстві), «Післявоєнне відродження села Власівки мовою архівних документів (1944 – 1954 рр.)»,«Почесні громадяни Власівки».

Ініціатор створення у селищі історико-краєзнавчого музею.

Лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова (2005 р.)
 
 
Comments