Богослужења / Church Services

РАСПОРЕД БОГОСЛУЖЕЊА 

Распоред Богослужења  у ПДФ формату можете преузети овде eng и срп.

Распоред Богослужења до Крстовдана


РАСПОРЕД БОГОСЛУЖЕЊА ДО КРСТОВДАНА 2018


ЈУЛ 2018

НЕДЕЉА 01.

НЕДЕЉА 5. ПО ДУХОВИМА - ВИДОВДАНСКА ПРОСЛАВА - Света Литургија у 9:00 часова ујутро и

Помен. Након Помена у црквеној сали биће одржана Видовданска Академија.

ПЕТАК 06.

АКАТИСТ СВ. ЈОВАНУ ПРОРОКУ И ПРЕТЕЧИ у 6.00 увече

СУБОТА 07.

РОЂЕЊЕ СВ. ЈОВАНА ПРЕТЕЧЕ ИВАЊДАН - Света Литургија у 9:00 часова ујутро.

Вечерње Богослужење у 6.00 увече

НЕДЕЉА 08.

НЕДЕЉА 6. ПО ДУХОВИМА - Света Литургија у 9:00 часова ујутро.

ЧЕТВРТАК 12.

СВ. АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ - ПЕТРОВДАН - Света Литургија у 9:00 часова ујутро.

ПЕТАК 13.

АКАТИСТ СВ. БЕСРЕБРЕНИЦИМА КОЗМИ И ДАМЈАНУ у 6 увече

СУБОТА 14.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 15.

НЕДЕЉА 7. ПО ДУХОВИМА - Св. Лит. у 9:00 часова Парастос Драгољубу Дражи Михаиловићу

ПЕТАК 20.

АКАТИСТ СВ. АРХАНГЕЛУ ГАВРИЛУ у 6 увече

СУБОТА 21.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 22.

НЕДЕЉА 8. ПО ДУХОВИМА - Св. Литургија у 9:00 часова

НЕДЕЉА 29.

НЕДЕЉА 9. ПО ДУХОВИМА - Св. Литургија у 9:00 часова

 

АВГУСТ 2018

ЧЕТВРТАК 02.

СВ. ПРОРОК ИЛИЈА - ИЛИНДАН - Света Литургија у 9:00 часова

ПЕТАК 03.

АКАТИСТ СВ. ПРОРОКУ ИЛИЈИ у 6 увече

СУБОТА 04.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 05.

НЕДЕЉА 10. ПО ДУХОВИМА – Св. Литургија у 9.00 часова

ПЕТАК 10.

АКАТИСТ СВ. ПАНТЕЛЕЈМОНУ у 6 увече

СУБОТА 11.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА12.

НЕДЕЉА 11. ПО ДУХОВИМА – Св. Литургија у 9.00 часова

ПЕТАК 17.

АКАТИСТ ПРЕОБРАЖЕЊУ ГОСПОДЊЕМ у 6 увече

СУБОТА 18.

ПРАЗНИЧНО ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 19.

ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ – Св. Литургија у 9.00 часова

ПЕТАК 24.

АКАТИСТ ПРЕСВЕТОЈ БОГОРОДИЦИ у 6 увече

СУБОТА 25.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 26.

НЕДЕЉА 13. ПО ДУХОВИМА – Св. Литургија у 9:00 часова

УТОРАК 28.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ - ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА – Св. Литургија у 9:00 часова ујутро

ПЕТАК 31.

АКАТИСТ БОГОРОДИЦИ ПЕЋКOJ - у 6 увече

 

СЕПТЕМБАР 2018

СУБОТА 01.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6.00 увече

НЕДЕЉА 02.

НЕДЕЉА 14. ПО ДУХОВИМА - Св. Литургија у 9:00 часова

ПЕТАК 07.

АКАТИСТ СРПСКИМ СВЕТИТЕЉИМА у 6 увече

СУБОТА 08.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 09.

НЕДЕЉА 15. ПО ДУХОВИМА - Св. Литургија у 9:00 часова

УТОРАК 11.

УСЕКОВАНИЈЕ ГЛАВЕ СВ. ЈОВАНА КРСТИТЕЉА - Св. Литургија у 9:00 часова

ПЕТАК 14.

АКАТИСТ СВ. АЛЕКСАНДРУ НЕВСКОМ у 6 увече

СУБОТА 15.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 16.

НЕДЕЉА 16. ПО ДУХОВИМА - Св. Литургија у 9:00 часова

ПОСЛЕ СВ. ЛИТУРГИЈЕ ПИКНИК НА ЦРКВЕНОМ ИМАЊУ

ПЕТАК 21.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ - МАЛА ГОСПОЈИНА - Св. Литургија у 9:00 часова

АКАТИСТ ПРЕСВЕТОЈ БОГОРОДИЦИ у 6 увече

СУБОТА 22.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 23.

НЕДЕЉА 17. ПО ДУХОВИМА - Св. Литургија у 9:00 часова

ЧЕТВРТАК 27.

ВОЗДВИЖЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА КРСТОВДАН - Св. Литургија у 9:00 часова

ПЕТАК 28.

АКАТИСТ СВЕТОМ И ЖИВОТВОРНОМ КРСТУ ГОСПОДЊЕМ у 6 увече

СУБОТА 29.

ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ у 6 увече

НЕДЕЉА 30.

НЕДЕЉА 18. ПО ДУХОВИМА - Св. Литургија у 9:00 часова


 

SCHEDULE OF CHURCH SERVICES TO KRSTOVDAN 2018

JULY 2018

 

SUNDAY 01TH

SUNDAY 5TH AFTER PENTECOST - VIDOVDAN’S CELEBRATION - Holy Liturgy at 9.00am, followed by

memorial service. Then in the church hall is prepared communal lunch and Vidovdan program

FRIDAY 06th

AKATHIST TO ST. JOHN THE PROPHET AND BAPTIST at 6PM

SATURDAY 07th

BIRTH OF THE ST. JOHN THE PROPHET – Holy Liturgy at 9.00am, Vespers at 6 PM

SUNDAY 08th

SUNDAY 6TH AFTER PENTECOST – Holy Liturgy at 9:00am

THURSDAY 12TH

HOLY APOSTLES PETER AND PAUL – PETROVDAN - Holy Liturgy at 9:00am

FRIDAY 13TH

AKATHIST TO HOLY WONDERWORKERS KOSMAS AND DAMIAN at 6 PM

SATURDAY 14TH

Vespers at 6 PM

SUNDAY 15TH

SUNDAY 7TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am Memorial service for Dragoljub Mihailovic

FRIDAY 20TH

AKATHIST TO ST. ARCHANGEL MICHAEL at 6 PM

SATURDAY 21ST

Vespers at 6 PM

SUNDAY 22nd

SUNDAY 8TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

SUNDAY 29th

SUNDAY 9TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

 

AUGUST 2018

THURSDAY 02ND

HOLY PROPHET ELIJAH – ILINDAN - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 3RD

AKATHIST TO HOLY PROPHET ELIJAH at 6PM

SATURDAY 4TH

Vespers at 6 PM

SUNDAY 5TH

SUNDAY 10TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 10TH

AKATHIST TO ST. PANTELEIMON at 6PM

SATURDAY 11TH

Vespers at 6 PM

SUNDAY 12TH

SUNDAY 11TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 17TH

AKATHIST TO TRANSFIGURATION OF THE OUR LORD JESUS CHRIST at 6PM

SATURDAY 18TH

Vespers at 6 PM

SUNDAY 19TH

HOLY TRANSFIGURATION OF THE OUR LORD JESUS CHRIST - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 24TH

AKATHIST TO HOLY THEOTOKOS at 6PM

SATURDAY 25TH

Vespers at 6 PM

SUNDAY 26TH

SUNDAY 13TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

TUESDAY 28TH

DORMITION OF THE MOTHER OF GOD - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 31ST

AKATHIST TO THE MOTHER OF GOD at 6PM

 

SEPTEMBER 2018

SATURDAY 01ST

Vespers at 6.00pm

SUNDAY 02ND

SUNDAY 14TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 07TH

AKATHIST TO ALL THE SERBIAN SAINTS at 6 PM

SATURDAY 08th

Vespers at 6.00pm

SUNDAY 09th

SUNDAY 15TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

TUESDAY 11TH

BEHEADING OF THE HOLY PROPHET JOHN THE BAPTIST - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 14TH

AKATHIST TO ALEXANDER NEVSKY at 6 PM

SATURDAY 15TH

Vespers at 6.00pm

SUNDAY 16TH

SUNDAY 16TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am After Holy Liturgy Traditional Serbian Picnic

FRIDAY 21ST

NATIVITY OF THE MOTHER OF GOD - Holy Liturgy at 9.00am, Akathist to the Mother of God at 6 PM

SATURDAY 22ND

Vespers at 6.00pm

SUNDAY 23RD

SUNDAY 17TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am

THURSDAY 27TH

THE EXALTATION OF THE LIFE-GIVING CROSS - Holy Liturgy at 9.00am

FRIDAY 28TH

AKATHIST TO THE LIFE- GIVING CROSS at 6 PM

SATURDAY 29TH

Vespers at 6.00pm

SUNDAY 30TH

SUNDAY 18TH AFTER PENTECOST - Holy Liturgy at 9.00am