Naši psi

V současné době chováme dvě feny jämthunda. Domácnost s námi ale sdílely ještě dvě starší feny plemen sibiřský husky a irský setr, ale bohužel, v létě 2014 a v únoru 2015 nás postupně opustily. V srdcích je máme stále. Aby byl výčet kompletní, musím uvést ještě jednu kočku a andulku - říkáme jí Chuck (Norris). Takto početná suita je zatím kompletní nicméně uvažujeme o importu třetího jamthunda.
 
Není naším cílem budovat komerční velkou chovatelskou stanici. Pro nás je v prvé řadě důležité mít prostor dostatečně se věnovat psům, které máme a ti současní jsou pro nás mezní v tom smyslu, že s nimi můžeme jít kamkoli, a máme je stále pod kontrolou.
 
Naši psi s námi žijí v domě a patří takříkajíc do rodiny a i to je limitující faktor, který spoluurčuje velikost smečky. Jämthundi jsou obzvlášť společenští - byť ve své domovině jsou chováni doma i v kotcích, troufáme si tvrdit, že mimo lovu máločím uděláte svému jämthundovi větší radost než když ho máte blízko vedle sebe.
 
             Diviačar Aida Pod Táborem                                        Arwen - R.I.P.                                           Karina - R.I.P.