AKTUALIJOS

Suvirintojų ir juos aptarnaujančių sektorių asmenų kompetencijų tobulinimo projektas

Lietuvos suvirintojų asociacija, atsižvelgdama į išreikštus įmonių poreikius, bendradarbiaudama su geriausiais suvirinimo srities ekspertais, kartu su partneriais įgyvendina projektą pagal priemonę „Kompetencijos LT“ siekiant apmokyti darbuotojus pagal suvirinimo mokymo programas.

Projekto vertė 194 730,24 EUR. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų. Projekto Nr. 09.4.3-ESFA-K-814-01-0009.

Projektas įgyvendinamas 2017-05-18– 2020-05-17.


SUVIRINTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO DARBO VIETOJE PROJEKTAS

Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje. Projekto Nr. 09.4.3-ESFA-K-827-01-0003

Projektas įgyvendinamas: 2017/06/12– 2019/12/11

Lietuvos įmonės veikiančios suvirinimo srityje įgyvendina kvalifikacijos tobulinimo darbo vietoje projektą, kurio tikslas - stiprinti suvirintojų praktinius gebėjimus. Projekto metu planuojama realizuoti dvi suvirintojų mokymo programas - 1) Suvirintojų kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje. Programos tikslas - suteikti darbuotojams atliekantiems suvirinimo darbus žinių bei praktinių įgūdžių ir pakelti jų kompetencijas susijusias su briaunų paruošimu, virintinių jungčių formavimu, defektų aptikimu ir įvertinimu bei įrangos valdymu; išugdyti praktinius gebėjimus formuoti virintines jungtis priklausomai nuo suvirinimo padėties ir proceso. Programa skirta suvirintojams ir suvirinimo procesą aptarnaujanties darbininkams siekiantiems besimokant darbo vietoje pagilinti žinias ir įgyti kompetencijas reikalingas atlikti suvirinimo darbus su skirtingomis metalų grupėmis taikant įvairius suvirinimo procesus. 2) Suvirinimo darbų operatorių kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje. Programos tikslas - suteikti darbuotojams, vykdantiems automatinio ir pusiau automatinio suvirinimo ir terminio pjovimo darbus, žinių bei tobulinti jų kompetencijas, susijusias su įrangos valdymu, nustatymu, suvirinimo ir terminio pjovimo parametrų derinimu. Išugdyti praktinius gebėjimus dirbti su automatine įranga ir ją tinkamai suderinti. Programa skirta suvirintojams ir suvirinimo procesą aptarnaujantiems darbininkams siekiantiems besimokant darbo vietoje pagilinti žinias ir įgyti kompetencijas reikalingas atlikti suvirinimo darbus su skirtingomis metalų grupėmis taikant įvairius suvirinimo procesus. Projekto metu planuojama apmokyti iki 266 suvirinimo įmonių (projekto partnerių) darbuotojų.

Projekto vertė 517 326,14 EUR. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.

Lietuvos suvirintojų asociacija rekomenduoja

SUVIRINIMO MOKYMAI VAKARAIS

Tapk suvirintoju / kelk suvirintojo kvalifikaciją / įgyk papildomų suvirinimo kompetencijų!


Grupės renkamos nuolat.

MOKYMAI SKIRTI

Dienomis dirbantiems, o vakare mokytis norintiems asmenims.

Mokymų tikslas – sudaryti visas mokymosi sąlygas, siekiantiems tapti profesionaliais suvirinimo specialistais ar tobulinti turimas suvirinimo žinias ir įgūdžius:

Intensyvūs praktikos užsiėmimai profesinių įgūdžių įgijimui

(80 % praktikos, 20 % teorijos)

Profesionalų konsultacijos visais suvirinimo klausimais

MOKYMŲ PROGRAMOS

Mokymuose išmoksite atlikti kampinių ir sandūrinių plieninių konstrukcijų siūlių suvirinimą pagal pasirinktą suvirinimo procesą (mokymo programą):

Lankinis MAG suvirinimas lydžiaisiais elektrodais apsauginėse dujose (pusautomatis)

Rankinis lankinis MMA suvirinimas lydžiaisiais glaistytaisiais elektrodais (elektrodai)

Lankinis TIG suvirinimas nelydžiaisiais elektrodais apsauginėse dujose (argonas + volframo elektrodas)

MOKYMŲ TRUKMĖ

Orientacinė – 5 sav.

Po konsultacijos su mokytoju, gali būti sudaromas individualus mokymo planas - nustatoma reali reikalingo mokymo trukmė – kiek reikia pagal asmens lūkestį

UŽSIĖMIMŲ LAIKAS

16.00 – 20.00 val.

MOKYMŲ VIETA

Jeruzalės g. 61, Vilnius

KONTAKTAI

Mob. 8 698 56 093

El. p. registracija@mokymas.eu

Daugiau informacijos apie vykdomus mokymus ir mokymų datas: www.mokymas.eu

MOTYVUOKITE DARBUOTOJĄ, IŠSIUGDYDAMI SAU SPECIALISTĄ!

MODULINĖS PROFESINIO MOKYMO PROGRAMOS NEMOKAMAS - VALSTYBĖS FINANSUOJAMAS MOKYMAS

MOKYMŲ PRADŽIA – 2019 M. RUGSĖJIS REGISTRACIJA www.lamabpo.lt IKI LIEPOS 29 D.

SUVIRINTOJAS

Mokymo trukmė: 19 mėnesių

Mokymo laikas: derinami su darbu (vykdomi pameistrystės mokymo forma ir / arba vakarinėje grupėje)

Mokymo vieta: Jeruzalės g. 61, Vilnius

Reikalavimai: 18 m., vidurinis išsilavinimas

Rezultatas: kvalifikuotas suvirintojas, galintis atlikti suvirinimo darbus MIG / MAG, MMA, TIG procesais

KONTAKTAI: Mob. 8 698 56 093, El. paštu: priemimas@mokymas.eu


Kviečiame aplankyti Lietuvos suvirintojų asociacijos stendą Balttechnika 2019 parodoje.

27-ą kartą vyksianti tarptautinė specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda BALTTECHNIKA yra vienintelis ir svarbiausias inžinerinės pramonės metų renginys Lietuvoje. Jo pagrindinė misija - pristatyti šalies inžinerinės pramonės įmones, jų pasiekimus ir potencialą, paskatinti užmegzti bendradarbiavimo ryšius tarp verslo ir mokslo institucijų bei inicijuoti glaudesnį profesinių mokyklų ir verslo bendruomenės sąryšį.

Parodoje prisistatys įmonės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Suomijos, Vokietijos, Švedijos ir Kinijos. Paroda skirta specialistams, verslui, akademinei visuomenei. Įėjimas į parodą nemokamas, tačiau būtina registracija. LANKYTOJŲ SPECIALISTŲ REGISTRACIJA

2018-05-25

IŠŠŪKIAI SUVIRINIME

Dėkojame visiems Lietuvos suvirintojų asociacijos nariams bei Lietuvos standartizacijos departamentui už konstruktyvų, veiksmingą ir įdomų darbą bei naudingai praleistą laiką!

Ačiū Jonaitiškių dvaro šeimininkams už nuostabų priėmimą.

Tikimės, kad ateityje šis renginys taps tradicinis ir pasipildys darbo temų bei renginio vietos įvairove.

Keletas akimirkų iš apvalaus stalo diskusijų.

2018-05-25

IŠŠŪKIAI SUVIRINIME

Dėkojame visiems Lietuvos suvirintojų asociacijos nariams bei Lietuvos standartizacijos departamentui už konstruktyvų, veiksmingą ir įdomų darbą bei naudingai praleistą laiką!

Ačiū Jonaitiškių dvaro šeimininkams už nuostabų priėmimą.

Tikimės, kad ateityje šis renginys taps tradicinis ir pasipildys darbo temų bei renginio vietos įvairove.

Keletas akimirkų iš apvalaus stalo diskusijų.

Darbas sekcijoje

Diskusijose gimsta tiesa

Darbas vienoje iš sekcijų

LSA direktorius Irmantas Gedzevičius

2018 m. gegužės 7-9 d.d. Leuven, Belgija

Programos logotipas (mėlynas) jpg formatu

Tarptautinio bendradarbiavimo kontaktinis seminaras Belgijoje

Šių metų gegužės 7-9 dienomis VŠĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos suvirinimo technologijų profesijos mokytojas Evaldas Mikalauskas dalyvavo „Erasmus+“ programos Tarptautinio bendradarbiavimo veiklos kontaktiniame seminare „VET mobility on engineering/technology/construction“ („Profesinio mokymo įstaigų, rengiančių inžinerinioų specialybių darbuotojus, mobilumas“).

Seminaras vyko Belgijoje, Leveno mieste. Seminare dalyvavo daugiau nei 50 dalyvių iš 18 šalių. Seminaro metu dalyviai dirbo kontaktinėse grupėse pagal profesijų kryptis. Grupėse buvo dalinamasi patirtimi ruošiant ir įgyvendinant mobilumo projektus, ieškoma naujų kontaktų, aptariami būsimi bendri projektai.

Daug dalyvių susibūrė į grupę, kurioje buvo aptariamos metalo apdirbimo ir CNC mašinų valdymo specialistų rengimo patirtys. Vykstant „ketvirtajai technikos revoliucijai“ (automatizuojant - robotizuojant gamybą), seminaro dalyviai išskyrė tris faktorius, įtakojančius inžinerinių specialybių darbuotojų profesinį rengimą: 1 - spartus gamybos procesų valdymo kompiuterizavimas; 2 - darbuotojų Europos Sąjungoje mobilumas; 3 - gebėjimas bendrauti užsienio kalbomis. Profesinės mokyklos privalo atsižvelgti į šiuos faktorius ir organizuoti profesinį rengimą taip, kad jis atitiktų šų dienų reikalavimus.

VŠĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla (KLSRM) užmezgė kontaktus su Belgijos profesinėmis mokyklomis, rengiančiomis suvirintojus, dėl moksleivių 2-3 savaičių praktikos Belgijos ir Lietuvos įmonėse. Dėl CNC mašinų valdymo mokymo programų buvo užmegzti kontaktai su Norvegijos, Austrijos profesinėmis mokyklomis, kuriose KLSRM profesijos mokytojai galėtų įgyti patirties. Su Ispanijos profesine mokykla buvo aptartos galimybės atlikti KLSRM mokinių praktiką Maljorkos laivų statybos ir remonto įmonėse. Taip pat buvo apsikeista kontaktais su profesinėmis mokyklomis, rengiančiomis elektrikus, statybininkus, mechanikus, metalo, medžio apdirbimo ir kt. specialybių darbuotojus.

Šis seminaras padėjo mokykloms užmegzti tarptautinius kontaktus bendriems moksleivių ir mokytojų mobilumo projektams, ruošiant inžinerinės srities specialistus bendrai Europos rinkai.

VŠĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos informacija

2018-04-27

MITA projektas Inovaciniai čekiai

"Elektros lanko maitinimo šaltinių diagnostikos sistemos prototipo demonstravimas"

UAB Viritas kartu su VGTU mokslininkais įgyvendindami MITA projektą "Elektros lanko maitinimo šaltinių diagnostikos sistemos prototipo demonstravimas" sukurė įrenginį skirtą atlikti elektros lanko maitinimo šaltinių diagnostiką. Prototipas išbandytas realiomis sąlygomis UAB Viritas virintinių konstrukcijų gamybos seche. Sukurtas prototipas leidžia atlikti lanko maitinimo šaltinių turinčių kietą charakteristiką (lankinis rankinis suvirinimas lydžiu elektrodu aktyvių ir inertinių dujų aplinkoje), patikrą pagal pagal standartą LST EN 50504:2009 Lankinio suvirinimo įrangos tinkamumo naudoti patvirtinimas, leidžiančią nustatyti neatitiktis nuo įrenginyje deklaruojamų srovės ir įtampos reikšmių. Sukurtas prototipas leido įmonei pagerinti tinklų ir lanko maitinimo šaltinių (vartotojų) energetinį efektyvumą ir prisidėjo prie įmonės įgyvendinamos stebėsenos sistemos.

2018-04-16

IŠŠŪKIAI SUVIRINIME

Seminaras-apskritojo stalo diskusija

Lietuvos suvirintojų asociacija kviečia savo narius į seminarą-apskritojo stalo diskusiją gegužės 24–25 dienomis Jonaitiškių dvare.

(Radviliškio rajonas, Jonaitiškių kaimas, Alyvų g. 3)

Programą ir daugiau informacijos rasite paspaudę čia.

2018-02-20

INFORMACIJA BESIDOMINTIEMS SUVIRINTOJŲ ĮDARBINIMU IŠ UKRAINOS

Informuojame, kad Lietuvos suvirintojų asociacijos narys, UAB “ Verslo kontaktai” specializuojasi personalo iš Ukrainos atranka, nuoma , įdarbinimu gamybos sektoriuje. Su partneriais Ukrainoje vykdo įvairios kvalifikacijos suvirintojų atrankos bei įdarbinimo projektus. Lietuvoje bendradarbiaujame su aukštos kvalifikacijos specialistais, kurie padeda įvertinti darbuotojo kvalifikacijos lygį.

UAB “ Verslo kontaktai” Jūsų įmonei gali pasiūlyti darbuotojus, kurie specializuojasi MIG/MAG, TIG, MMA suvirinimo būdais. Esant poreikiui atliekamos visos procedūros, kad darbuotojai turėtų reikiamus sertifikatus, vykdant sudėtingus suvirinimo darbus.

Kreiptis: info@workstaff.eu Tel: +37067337144, UAB „Verslo kontaktai“ Laisvės pr. 60, Vilnius LT-05120, Alytaus filialas: Pramonės g.13, LT- 62175

2018-02-15

2018-02-08

Kviečiame dalyvauti "Balttechnika 2018" parodoje

Litexpo parodų rūmai parodos „Balttechnika 2018“ metu (2018 05 16-18 d. trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį) suteikia mums vieną iš konferencijų salių talpinančių apie 50 dalyvių. Norėtume žinoti ar būtų iš LSA narių susidomėjusių įmonių norinčių parodos metu rengti seminarus, pristatymus ir panašiai? Įėjimas į parodą nemokamas, bet su pakvietimais, kuriuos visiems besidomintiems parūpinsime.

Parodos metu vyks daug seminarų. Didelis dėmesys tradiciškai bus skiriamas „Industry 4.0“. Baltechnika parodos metu lygiagrečiai vyks ir parodos „Transbaltika 2018“ ir „Automechanika 2018“.

2017-11-22

Kviečiame 2017 12 01 LSA narius kartu vykti į parodą Rygoje "Techindustry 2017" ir AGA dujų gamybos įmonę

Lietuvos suvirintojų asociacija 2017 12 01 (penktadienį) kviečia LSA narius kartu 20 vietų mikroautobusu nemokamai vykti į parodą Rygoje "Techindustry 2017" http://www.techindustry.lv/ru/index.php bei AGA dujų gamybos įmonę esančią šalia Rygos.

Penktadienio (2017 12 01) dienotvarkė:

7.00 - išvykimas iš Vilniaus Basanavičiaus 28, (VGTU, Mechanikos fakultetas). Prašymas nevėluoti!

11.00 - 13.00 - ekskursija AGA dujų gamybos įmonėje.

13.00-14.00 - vykstame iš AGA į parodą.

14.00-18.00 - "Techindustry 2017" parodos lankymas (bilietas 6 €)

18.00 - 22.00 vykstame į Vilnių.

Kadangi turime 20 vietų mikroautobusą, kviečiame vykti po 1 asmenį iš įmonės. Po antrą asmenį iš įmonės priimsime jei turėsime laisvos vietos.

LSA direktorius Irmantas Gedzevičius

2017-11-02

Aktuali informacija įmonėms norinčioms įdarbinti suvirintojus

Įdarbinimas pagal pameistrystės darbo sutartį

Įdarbinimas pagal pameistrystės darbo sutartį gali būti organizuojamas asmenims, kurie dalyvauja profesiniame mokyme (pagal dvišalę ar trišalę profesinio mokymo sutartį, kai viena iš šalių yra teritorinė darbo birža) taikant pameistrystės formą.

Įdarbinus asmenį pagal pameistrystės sutartį, mokymo stipendija nemokama, o mokamas darbo užmokestis.

Finansavimas ir jo trukmė

  • Darbdaviams kompensuojama 40 procentų darbo užmokesčio ir nuo šios darbo užmokesčio dalies apskaičiuotų draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokų dalis. Subsidijos dydis negali viršyti 1 Vyriausybės patvirtinto minimalios mėnesinės algos dydžio.
  • Finansavimas skiriamas tiek, kiek tęsiasi profesinio mokymo praktinis mokymas pas darbdavį.

Nauda darbdaviui

· skiriama subsidija darbo užmokesčiui;

· galimybė pasirinkti motyvuotus, įgijusius praktinės patirties, žinančius darbo specifiką darbuotojus;

· pameistrystė leidžia darbuotoją pasamdyti iškart.

Stažuotė

Stažuotė, kaip neatlygintinas darbo praktikos laikotarpis, skirtas asmens darbo įgūdžiams ar profesinei kvalifikacijai kelti, atkurti ar tobulinti, gali būti organizuojama bedarbiams, kurie turi atitinkamą profesinę kvalifikaciją arba neformaliojo suaugusiųjų švietimo būdu įgytą kompetenciją, tačiau ne mažiau kaip 6 mėnesius iš eilės nedirbo pagal šią turimą profesinę kvalifikaciją ar neformaliojo suaugusiųjų švietimo būdu įgytą kompetenciją.

Finansavimas ir jo trukmė

  • Stažuotojams stažuotės metu mokama stipendija. Stipendijos dydis bedarbio pasirinkimu yra 0,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžio arba bedarbiui priklausanti nedarbo socialinio draudimo išmoko dalis.
  • Stažuotės trukmė galima ne ilgiau kaip iki 6 mėnesių.
  • Stažavimasis ne mažiau kaip 20 valandų, bet ne daugiau kaip 40 valandų per savaitę.

Nauda darbdaviui

· pritraukti energingus, kvalifikuotus specialistus neatlygintinai įgyti darbo patirties;

· versle išlaikyti pastovų šviežių idėjų ir supratimo šaltinį;

· patenkinti personalo poreikį labai lanksčia darbo jėgą;

· pasirinkti tinkamiausią darbuotoją išbandžius jį realioje darbinėje aplinkoje.

2017-09-28

Projekto "Kompetencijos LT" partnerius informuojame, kad pasirašyta mokymo paslaugų sutartis "Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru". Pirmuosius mokymus ketiname pradėti spalio mėnesį. Kokiuose miestuose ir kada vyks mokymai pranešime artimiausiu metu.

LSA direktorius dr. Irmantas Gedzevičius

2017-09-28

Projekto "Pameistrystė, kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje" partnerius informuojame, kad baigiami pasiruošimo darbai ir nuo spalio mėn. prasidės projekto įgyvendinimas. Kas mėnesį ketiname projektą įgyvendinti su 1-3 įmonėmis. Detaliasnę informaciją pranešime artimiausiu metu.

LSA direktorius dr. Irmantas Gedzevičius

2017-08-30

Tarptautinis suvirintojas – naujas kokybės lygmuo Lietuvoje įgyvendinus ERASMUS+ projektą

Prieš trejus metus 2014 m. rugsėjo 1 d. startavęs „Erasmus+“ programos, profesinio mokymo sektoriaus, strateginės partnerystės projektas „Suvirintojų mokymo kokybės vystymas“ (Welder Training Quality Development) užsibrėžė labai ambicingus tikslus, apimančius suvirinimo srities specialistų profesinio mokymo kokybės didinimą atsižvelgiant į tarptautinę praktiką ir tarptautinius reikalavimus. Šis projektas tapo labai savalaikis, kadangi juntamas vis didesnis tokių specialistų poreikis, o Lietuvos suvirinimo pramonė vis aktyviau orientuojasi į pelningas ES šalių ir Skandinavijos rinkas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu per trejus metus remiantis tarptautiniais reikalavimais parengta Tarptautinio suvirintojo mokymo programa ir medžiaga. Pagal šią programą besimokantys asmenys įgijo tarptautinio suvirintojo kvalifikaciją, pripažįstamą tarptautinių suvirintojų asociacijų. Taip pat projekto vykdymo metu parengta suvirintojų brigadininkų mokymo programa ir medžiaga „E-weldLead“. Projekto koordinatorius VšĮ Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras įgijo tarptautinio suvirinimo mokymo įstaigos akreditaciją (angl. Authorused Training Body) ir buvo akredituotas mokyti suvirintojus darbininkus pagal tarptautinių suvirintojų asociacijų reikalavimus. Tai pirma akreditacija Lietuvoje, suteikiama profesinio lygio mokyklai. Iki šiol tarptautinio suvirintojo mokymai buvo teikiami tik aukštosiose Lietuvos mokyklose inžinerinio lygmens profesijų siekiantiems asmenims. Projektas buvo įgyvendinamas kartu su Lietuvos suvirintojų asociacija ir užsienio partneriais iš Slovėnijos (Slovensko drustvo za varilno tehniko) ir Jungtinės Karalystės (RocketMan studio).

„Erasmus+“ projekto „Suvirintojų mokymo kokybės vystymas“ įgyvendinimo metu identifikuotos šios tikslinės grupės:

  • asmenys, kurie siekia įgyti tarptautinio suvirintojo kvalifikaciją, patvirtintą Tarptautinio suvirinimo instituto (IIW International Institute of Welding) ir Europos suvirinimo federacijos bei aprašytą EN ir ISO standartuose;
  • asmenys, kurie siekia tapti suvirintojų brigadų lyderiais (brigadininkais);
  • suvirinimo procesus taikančios ir suvirintus gaminius gaminančios įmonės.

Galima pasidžiaugti, kad „Erasmus+“ projekto dėka suvirinimo sektorius Lietuvoje žengė į naują, aukštesnį kokybės lygmenį. Buvo parengta IIW reikalavimus atitinkanti tarptautinio suvirintojo mokymo programa, VšĮ Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras buvo akredituotas mokyti suvirintojus pagal naują modulinę mokymo programą, kuri paruošta vadovaujantis Tarptautinio suvirinimo instituto rekomendacijomis, parengta tarptautinio suvirintojo mokymo medžiaga, mokymo centro suvirinimo technologijų dėstytojai pakėlė kvalifikaciją Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto Medžiagotyros ir suvirinimo katedroje bei įgijo tarptautinio suvirinimo specialisto (IWS) ir inžinieriaus (IWE) kvalifikaciją. Projekto įgyvendinimo metu sukurta nuotolinė suvirintojų brigadininko mokymo programa „E-Weld Lead“ bei apmokyta Tarptautinių suvirintojų grupė (14 žmonių) ir suvirintojų brigadininkų grupė (29 žmonių). Nuotraukoje pirmoji Lietuvoje tarptautinių suvirintojų grupė.

Detaliai apie „Erasmus+“ projekto eigą „Suvirintojų mokymo kokybės vystymas“ galite susipažinti čia: https://sites.google.com/site/suvirintojai/erasmus

Lietuvos suvirintojų asociacijos direktorius

Doc. dr. Irmantas Gedzevičius

Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

„Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo strateginės partnerystės projektas

Nr. 2014-1-LT01-KA202-000621 „Welder Training Quality development“. Projektas finansuojamas Europos Komisijos „Erasmus+“ programos lėšomis