Початкові відомості про Сонячну систему
Тисячі років люди вдивлялися в нічне небо. Вони помічали, як яскраві вогники рухаються по небу, і мріяли хоч щось дізнатися про них. Вивчення планет почалося давно, коли перші астрономи помітили, що 5 зір (планети, які можна бачити без телескопа) яскравіші за інших.
Стародавні греки саме ці зорі назвали планетами, що означає «мандрувати».
Римляни назвали ці 5 планет на честь своїх богів:
Інші планети було відкрито пізніше.
Закони руху планет навколо Сонця відкрив німецький учений Йоган Кеплер, а пояснив цей рух Ісак Ньютон. Саме завдяки дії на планети сил всесвітнього тяжіння вони не можуть полетіти в космічний простір, а рухаються навколо Сонця по еліптичним орбітам.

9 планет, що обертаються навколо Сонця, і саме Сонце утворюють Сонячну систему.

Одна з планет Сонячної системи більша за нашу Землю в 11 разів, а друга — розміром з Місяць. Одна планета оточена кільцями з льоду, а на другій температура поверхні сягає 482 оС. У однієї планети є 21 супутник, подібний до нашого Місяця, інші ж узагалі не мають супутників. Деякі — тверді й кам’янисті, інші складаються з газу.Сучасні вчені поділили планети на «зовнішні» і «внутрішні». Внутрішні планети називають земними, оскільки вони щільні, кам’янисті й тверді. До цього класу планет належать:
  1. Меркурій;
  2. Венера;
  3. Земля;
  4. Марс.

Зовнішні планети газоподібні, вони більші за розміром за земні, але менш тверді. До зовнішніх планет належать:

Видео YouTube

  1. Плутон (із 2006 року не вважають планетою).
Остання зовнішня планета — Плутоннайбільш унікальна,
оскільки вона не земна і не газоподібна.

 

Ċ
Арсений Фещенко,
19 дек. 2011 г., 08:37