tarımsal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarımsal

 

 

Anadolu depo su deposu su tanki

içme suyu

sulama

ateş

tarımsal

tarımsal

plastik

polietilen

Polypropylene

Fiberglas

beton

Çelik

tahta

seramik

Indus vadi uygarlığı

bakteriler

Tarım, bitkiler, hayvanların büyümesi boyunca malın üretimine başvurur, ve diğer yaşam, oluşturur. Tarımın çalışması, tarımsal bilim olarak bilinendir.
Tarım, birçok konuyu sarar, aquaculture, toprakbilim, hayvansal çiftçilik, ve bahçeciliği kapsamak. Bu konuların her biri, daha fazla bölmüş olan olabilir: Örneğin, toprakbilim, hem dayanılabilir tarım ve yoğun çiftçiliği kapsar, ve hayvansal çiftçilik, ranching, toplanma, ve yoğun domuz çiftçiliğini kapsar. Tarımsal ürünler, (Sebzeler, meyveler, ve tahıllar) yiyeceği kapsar, (Pamuk, yün, kenevir, ipek ve keten) lifler, (Biyokütleden metan, ethanol, biodiesel) yakıtlar, kesik, çiçek açar, süsleyici, ve oda bitkileri, evcil hayvan için tropikal balık ve kuşlar, ticaret yapar, (Biopharmaceuticals, tütün, marihuana, afyon, kokain) her iki yasal ve yasadışı ilaçlar, ve reçineler gibi diğer faydalı malzemeler. Geçenlerde, ekinler, ecza mallarına ek olarak [1] plastiği üretmek tasarlandı.
[2] tarımın tarihi, insan tarihinin merkezi bir öğesidir, tarımsal ilerlemenin, dünya çapında socio-ekonomik değişiklikte önemli bir faktör olduğu gibi. Nadiren avcı-toplayıcı kültürlerinde görülen varlık-bina ve militarist uzmanlaşmalar, tarımsal ve agro-endüstriyel toplumlarda sıradandır — çiftçilerin, onların kendi ailelerinin ihtiyaçlarının ötesinde yiyeceği üretmekten yetenekli olduğu zaman, kabile köy şehir devlet ulus imparatorluğunda diğerleri, projelere kendilerini adamak için yiyecek kazancından başka özgür bırakıldı. Kavanozlu elmas, diğerlerinin arasında, uygarlığın gelişmesinin, tarımı gerektirdiğini tartıştı.