Anadolu depo su deposu su tanki

 

     

SU DEPOSU

Anadolu depo su deposu su tanki

içme suyu

sulama

ateş

tarımsal

tarımsal

plastik

polietilen

Polypropylene

Fiberglas

beton

Çelik

tahta

seramik

Indus vadi uygarlığı

bakteriler

 

Su tankları, sıvı depolama kaplarıdır, bu tanklar genellikle, insan tüketimi için suyu depoluyor. Su tankları için ihtiyaç, uygarlaştırılan adam olarak öyle yaşlıdır. Su tankları, içme suyu

nun depolaması için içilebilir sağlar, sulama tarımı, bastırma, tarımsal çiftçilik ve çiftlik hayvanları, kimyasal imalat, yiyecek hazırlığı ve birçok diğer uygulamayı ateş ler...

 

Çeşitli malzemeler, su tanklarını inşa etmek için kullanılır: Plastik, polietilen, polypropylene, fiberglas, beton, çelik (Kaynak yapılan, veya koştu, karbon, veya paslanmaz). Toprak gölcükler, tasarladı, su depolaması, hem de çoğunlukla öyle tanklara başvurulan olduğu için.

 

Malzemeler, bu su tanklarının imalatında kullandı: Kimyasal temas FDA tankları ve NSF polietilen inşası, temasta olması için su ve kimyasallar için tutma zamanına izin verir, ve karıştırmak. Yer su tankı, çizilen karbon çeliğinden yapılır, o, bir sudan suyu iyi alabilir, veya envanterde yerleştirilmesi için suyun büyük bir cildine izin veriyor olan toprak üstü suyundan, ve zirve talep çevrimleri esnasında kullanılmak. Su tankını yükselterek yükselmiş su tankları, artırılan yükselme, yükselmenin 2.31 ayağı başına 1 psinin tank çıkış yerinde bir dağıtma basıncını yaratır, böylece 70 ayağa yükseltilen bir tank, boşaltma basıncının 30 psisinin hakkında yaratır, 30 psi, yeterlidir, en çok ev tutma isteği olduğu için.

 

Su tanklarının inşası, uygulama parametreleriyle başlar, kullanılan malzemenin tipi, ve tankın tasarımı, bu değişkenler ile dikte edilir:
      1. (Kapalı yere, açık havada, yukarıdaki yer veya yeraltı) ,

 2.su tankının yeri. Su tankının cildi,

3 tutmaya ihtiyaç duyacak. Suyun, kullanılacak olduğu şey için.
     4.  Suyun, depolanacak olduğu alanın sıcaklığı, dondurmak için ilgilendirir.
     5. Basınç, su

6 .ı'nı teslim etmeyi gerektirdi. Su, nasıl su tankına teslim edilmesi içindir.
 7.  Dola, ve deprem tasarım dikkatleri, sismik ve yüksek rüzgar olaylarından kurtulması için su tanklarına izin verir.

 

Tarih boyunca, tahta, seramik, ve taş, su tankları olarak kullanıldı. Bunlar bütün doğal olarak, meydana geliyordu, ve manmade ve bazı tanklar, hizmette sakindir.

 

Indus vadi uygarlığı (3000 — İÖ 1500), tahıl ambarları ve su tanklarının kullanımını yaptı. [1] Orta Çağ'a özgü kaleler, bir kuşatmaya dayanması için savunucular için su tanklarına ihtiyaç duydu. [2] Año Nuevo durum rezervinde bulunan tahta bir su tankı (California), pratikliğe iade edildi, sarmaşıkla tamamen fazla büyümüş bulunmak olduktan sonra. O, 1884'te inşa edilmişti.

 

Dikey silindirsel kubbe üst tankları, elli galondan birkaç milyon galona tutabilir. Yatay silindirsel tanklar, ulaşım için tipik olarak alışıktır; Bu alçak-profil ulaşım depolaması, ulaşım vasıtası, fragman veya kamyon için dengeyi sürdürmesi için alçak bir ağırlık merkezi porsiyonunu yaratır. Kaplıca-havalı tanklardır, tipik olarak yatay çizgi, depolama tanklarını mecbur etti. Suyun bu deposunu mecbur etmek, bir dalgayı dağıtma sistemine depolanan suyun özgür teslimine yaratır.
Çeşitli dikdörtgensel küpü kapsayan birçok gelenek biçimi, özel tasarım istekleri için tanklar, koni altı ve özel şekiller şekil ver vardır.

 

Pratik bir su tank kabı, suya hiçbir zararı yapmamalıydı. Su, birkaç çevreleyen negatif etkiye hassastır, su yosunu olan bakteriler, virüsleri kapsamak, pHde değiştirir, ve minerallerin birikmesi. Doğru şekilde tasarlanan su tank sistemleri, bu negatif etkileri hafifletmeye çalışır.
Su tank uygulamaları ve tasarım dikkatleri için makaleler ve tanımlamalar: Amerikalı su, birliği çalışır, AWWA'in, su tank bilgisinin bir deposu olduğudur; Birlik, tasarıma ek olarak türlü su depolama tank uygulamaları için tanımlamaları sağlar. AWWA'in yeri, kendisiyle okuyucunun, kendisinde onların su tank isteklerini kabul ederken kararları yapmanın olduğu bilgili bir perspektifi geliştirebilecek olduğu bilimsel kaynakları sağlar.

 

Uluslararası NSF, standartları yazar, denetler, ve havayla temasa gelen ürünleri imal edeni doğrular, yiyecek, tüketici malı ve su, insan tüketimi için uygundur.
Yiyecek ve ilaç idaresi, malzemeleri onaylar, su ve yiyecek malzemelerini depolamakta kullanım olduğu için. Federal kaydın koduna danış, daha çok, su tanklarında görevlendirdiği için.