Hipoterapija

 

Hipoterapija

Hipoterapija (gr. arklys ir gydymas) - gydymas arklių pagalba.

Juk net ir paprastas buvimas šalia žirgo sukelia daug teigiamų emocijų !

Jau nuo seno žinoma, kad kad fizinė sveikata labai daug susijusi su emocine, psichologine žmogaus sveikata. Skubėjimas, stresas, rūpesčiai, visa tai neleidžia atitrūkti nuo kasdieninės rutinos ir paprasčiausiai atsipalaiduoti. Tačiau yra kitoks pasaulis- žirgo ir žmogaus. Čia negali būti skubos. Tik visiškai susikoncentravęs į žirgą raitelis pasieks visiškos harmonijos su juo. Tik visą savo dėmesį atidavęs žirgui to paties sulauks ir iš jo. Tai tarsi perkelia žmogaus mintis nuo visų jį kankinusių rūpesčių, o kartu ir parodo, kad ne visada jie tokie ir svarbūs. Sergantys depresija, praradę gyvenimo džiaugsmą, vieniši, nusivylę, čia atranda gyvūną, kuriam, nežiūrint jo dydžio, reikia ir gero žodžio, ir paglostymo, padrąsinimo, kuris atsidėkoja ne tik laisvės pojūčiu, bet ir didžiule kantrybe. Vis daugiau žmonių suranda buvimo šalia žirgo džiaugsmą. Užtenka pasėdėti šalia, pasiklausyti tylaus rupšnojimo, pasigrožėti tobulomis šuoliuojančio žirgo formomis, ir pasaulis nušvinta kitomis spalvomis. Ramybė, tyla, kantrybė, išdidumas, o kartu ir žaismingumas, drama, tikslo siekimas. Tai emocijos, kurias sukuria žirgai. O tam užtenka tik minutėlei stabtelėti prie „Molainių žirgyno“, pasėdėti pievoje ir...pasaulis yra gražus !

Jojimas mažina raumenų skausmą ir įtampą, lavina judesių koordinaciją, pusiausvyrą. Sėdėjimas balne gerina laikyseną, stiprina nugaros raumenis.

Tik iš šono, nežinantiems kas yra jojimas, atrodo, kad tai tik gražus ir ramus pasėdėjimas ant galingo gyvūno nugaros. Tiesa ta, kad žirgas atlieka daugybę judesių. Tad raitelis nori nenori turi lavinti savo pusiausvyrą, ko pasekoje praktiškai dirba visi jo kūno raumenys. Tačiau čia nėra tokių maksimalių perkrovų. Norėdamas išsilaikyti balne, raitelis turi išmokti laiku įsitempti ir laiku atsipalaiduoti. Tik išmokęs visiškai tiesiai sėdėti, puikiai jaučiantis savo svorio centrą, galės valdyti žirgą. Todėl žmonėms, kurių silpni nugaros, dubens raumenys, jojimas juos sustiprina. O kurie kenčia nuo pernelyg įsitempusių raumenų, bus priversti juos atpalaiduoti. Kitaip sėdėti ant žirgo nugaros bus paprasčiausiai nepatogu ir sunku. Todėl jojime nebūna žmogaus darbo imitacijos. Žirgas juda. O ar jo raitelis juda kartu ?..

Ypač dažnai hipoterapija yra taikoma vaikams, turintiems tiek fizinę negalią, tiek psichologinių problemų- padidėja pasitikėjimas savimi, savarankiškumas, ugdoma atsakomybė.

Turbūt nerasime tėvų, kurie nenorėtų užauginti savo vaikų morališkai tvirtų ir atsakingų. Jojimo sporte raitelis pirmiausia rūpinasi žirgu. Tik sveikas ir sotus, saugiai vedamas žirgas saugiai neš ir raitelį. Jojimas- vienišių sportas. Čia galima padiskutuoti ir pasitarti, tačiau kai sėdi ant žirgo, padėti jau nebegali niekas. Net ir labai norėdamas. Tad raitelis mokosi iš anksto apgalvoti situaciją ir siekti užsibrėžto tikslo. Ir tik psichologiškai tvirtiems žirgas paklūsta. Ir jokie „raumenys“ ar „autoritetai“ nepadės- čia reikalinga liūto širdis. O kai po tavimi suvirpa
500 kg raumenų, net ir patys droviausi pasijunta pasaulio valdovais...
Daiva Zavadskienė
„Molainių žirgynas“
Molainių km., Panevėžio raj.
Tel.: 861099880

www.molainiuzirgynas.lt

Comments