Praca terapeutyczna z dziećmi specjalistów z USA

opublikowane: 16 sty 2011, 03:46 przez Karolina Domagalska
Neuro-Re-Edukacja szanując w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi globalne podejście stara się włączać w terapię pracę z kręgosłupem „light touch upper cervical”. 

Gościliśmy w Polsce już dwukrotnie specjalistów z USA, którzy przyjmując zaproszenie przybyli do Polski pracować z naszymi dziećmi. Dzięki zabiegom Bożeny Bejnar - Sławow Polskę odwiedziły dr Bobby Doscher, Phyllis Kimbel Libby oraz dr Elizabeth Erenswick. 

Dr Boby Doscher jest założycielką Chropractic Children's Center w Oklachomie, Phyllis Libby pracowała kilkanście lat w IAHP w Filadelfii będąc tzw "beżowym żakietem" - odpowiadała za programy rozwoju intelektualnego. 
Obie Panie odwiedziły Pleszew w listopadzie 2004r. Swój przyjazd do pracy z dziećmi poprzedziły udziałem w konferencji naukowo - szkoleniowej organizowanej przez Katedra Kultury Fizycznej Osób Niepełnosprawnych AWF Poznań "Optymalne metody wykorzystania ruchu w wychowaniu i terapii dzieci niepełnosprawnych" Czytaj więcej

Dr Bobby Doscher przedstawiła wykład "Terapia czaszkowo - krzyżowa w rehabilitacji dzieci z problemami rozwojowymi." Bożena Bejnar - Sławow "Profil rozwoju człowieka a zależności programów intelektualnych i fizjologicznych w rozwoju ruchowym. "

Kolejne dni wszystkie trzy terapeutki spędziły tydzień w hotelu "Pod Plantami" w Pleszewie pracując z dziećmi z całej Polski. W dniach 15-21 listopada 2004r. do Pleszewa zjechało ponad 20 dzieci z rodzicami z całej Polski. Dzieci te, są prowadzone metodami organizacji neurologicznej od kilku lat czy miesięcy. Są to dzieci z zespołem Downa, z porażeniem mózgowym, autyzmem, padaczką i innymi medycznymi diagnozami. 

Rodzice, którzy postanowili spędzić tydzień w Pleszewie - są świadomi wagi jaką ma takie wielodyscyplinarne podejście. 
Każde z tych dzieci odjechało z Pleszewa odmienione. Jedno po raz pierwszy zaczęło ssać, inne zmieniło wyraz twarzy, inne po raz pierwszy zrobiło samodzielnie krok, inne miało lepsze spojrzenie..... nie sposób wymienić zmian jakie się dokonały. 

Każde dziecko wyjechało z zaleceniami do dalszego stosowania w domu. 

W ciągu dnia dr Bobby Doscher pracowała z każdym dzieckiem indywidualnie, wieczorami i nocami rodzice rozmawiali z Bożeną Bejnar - Sławow i Phyllis Libby i otrzymywali dalsze wskazówki terapeutyczne do pracy w domu. Praca wrzała od rana do późnych godzin wieczornych, niezastąpionym tłumaczem między rodzinami a terapeutkami okazał się Andrzej Bejnar - serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Ponownie Panie z USA przyjechały do Polski w marcu 2005 roku. Do grupy dołączyła dr Elizabeth Erenswick z Nowego Jorku. Tym razem spotkania z rodzinami odbywały się wFundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z MPDz w Opolu

Dr Bobby Doscher i dr Elizabeth Erenswick przyjmowały przez kilka dni dzieci pracując z ich kręgosłupami, w tym czasie Bożena Bejnar - Sławow i Phyllis Libby ewaluowały program organizacji neurologicznej i dawały wskazówki na dalszą pracę. W terapii pomagał również Leonard Jasienkiewicz - Rostowski, wspierając każde dziecko relaksacyjnym masażem. W kuchni królowała Grażyna Pasińska przygotowując wszystkim smaczne, makrobiotyczne posiłki. Wspaniale pomagała również Monika Sławow będąc naszą tłumaczką.

Stowarzyszenie Nadwyczajne Dzieci dziękuje Kazimierzowi i Teresie Jednorogom z Fundacji Dom za miłą gościnę i udostępnienie swojego budynku dla pracy "Neruo-Re-Edukacji".

Gratitude for chiropractic's love and commitment, Bozena Bejnar-Slawow states, Dr. Bobby Doscher planted a seed in the consciousness of every person she encountered. I hope this will be the beginning of a growing relationship with my native land. I wish to thank her for her efforts and the sharing of her knowledge to bring hope to hurt Polish children, their families and the therapeutic and academic communities with her chiropractic techniques - czytaj więcej Oklahaven in Poland

Zapraszam do galerii zdjęć z pobytów terapeutek w Polsce

Comments