AWARD WINNERS

TEAM SUCCESS LEADS TO INDIVIDUAL RECOGNITION 

Notice the better the team record, the more players recognized!!!

  • 2006-2007  (14-17) District 4AA Regular Season and 

                                          District 4AA Tournament Fourth Place and

                                          Region 2AA Tournament Representatives

         All District 4AA:  TYLER CROWDER (JR)               Second Team


          All District 4AA Tournament:  TYLER CROWDER (JR)  

                                                                                    TAYLOR KISER (SO)

 

  • 2007-2008 (22-8) District 4AA Regular Season and 

                                        District 4AA Tournament Runner Up and

                                        Region 2AA Representatives               

    All District 4AA:  TYLER CROWDER (SR)                      First Team

                                             BRADLEY SHERRILL (SR)                Second Team

                                             TAYLOR KISER (JR)                              Third Team

                                             ZACK SHERRILL (SO)                           Third Team, also named the

                                                                                                                              District Newcomer of the Year


    All District 4AA Tournament:  BRADLEY SHERRILL (SR)

                                                                              TAYLOR KISER (JR)

                                                                              WILL BALLARD  (JR)

     

     

    • 2008-2009 (24-7) District 4AA Regular Season Co-CHAMPIONS and

                                                  District 4AA Tournament CHAMPIONS and 

                                                  Region 2AA Tournament Semi-Finalists

    All District 4AA:  TAYLOR KISER (SR)                         PLAYER OF THE YEAR 

                                             WILL BALLARD   (SR)                     First Team

                                             CAMERON FOX  (SR)                         Second Team

                                             DUSTIN MELTON  (JR)                  Third Team

                                             ZACK SHERRILL  (JR)               Third Team


    All District 4AA Tournament:  TAYLOR KISER (SR)

                                                                              DUSTIN MELTON (JR)