Firma Enomatic® jest światowym liderem w produkcji rozwiązań do serwowania wina na kieliszki, szczególną troskę przykładając do kwestii trwałości wszystkich jego właściwości po otwarciu butelki.

Jak wiadomo, po otwarciu butelki nie jest możliwe zachowanie właściwości wina w stanie niezmienionym przez dłuższy okres czasu - pod wpływem powietrza atmosferycznego jego właściwości chemiczne ulegają zmianie i traci ono stopniowo swe walory smakowe i zapachowe. Chcąc zapobiec temu procesowi, konieczna jest ochrona wina przed dostępem powietrza. Opisywane urządzenie to w chwili obecnej najlepsze znane rozwiązanie - odcina ono butelkę od dostępu powietrza, puste miejsce uzupełniając azotem bądź argonem (dopuszczonymi do użytku spożywczego), które są gazami obojętnymi.

W STOCCAGGIO dysponujemy dwoma urządzeniami z linii Enomatic®, co pozwala na umieszczenie w nich do 8 butelek wina. Staramy się, by dostępne w ten sposób rodzaje wina zmieniały się możliwie często, pozwalając na degustację zarówno win z klasycznych, ikonicznych apelacji, win z krajów i regionów znanych i lubianych, jak i swoistych ciekawostek.

Prócz win serwowanych w systemie Enomatic®, codziennie otwieramy kilka butelek wina, które oferuje nasz Wine Bar. Zapraszamy do degustacji!