Стебницький професійний ліцей
Хай ударить в крила вітер.
Хай мороз мене січе.
Хай відчую, як у жилах кров моя тече.
Не спішіть мене од бурі затулять своїм плечем:
маю ж я колись майбутнє взяти на своє плече!
Вибір професії – це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше – перед собою. Відповідальність перед собою, мабуть, найважливіша, і полягає вона в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти. Бо тільки сама людина може побачити до чого в неї більший хист, до чого відчуває вона покликання. Кожен з нас знає, що йому легше «дається» а, отже, якому фаху може присвятити своє життя. І тут найважливіше – не схибити.
Погляд у минуле
У підніжжі Карпат розташоване мальовниче містечко Стебник.
Історія Стебника сягає понад 600 років. Наше місто згадане в книзі «Дрогобиччина - земля Івана Франка». Так, у своєму вірші про Дрогобич, наш славний земляк Іван Франко на рівні із загальновідомими Бориславом і Трускавцем згадує село Стебник.
Над Тисьменичкою-ріков,
Що звесь «нафтовою калюжев»,
Там город преславний лежить,
Преславний та недуже.
Хоч Борислав, Трускавець,
Стебник і другі діти
На нього сиплять слави блиск,-
Він якось не міг проясніти.
І.Я. Франко
Справді, досить вигідне розташування Стебника: з одного боку курортне місто Трускавець, з інших – промислове місто Дрогобич, місто нафтовиків Борислав. Також є зручне сполучення з районним центром.
Стебницький професійний ліцей засновано в 1967р. Першим директором Стебницького МПТУ №30 став Сєдов Микола Кузьмич.
Відкриття професійно-технічного навчального закладу мало велике значення: молодь отримала можливість здобути робітничу професію, а згодом зайняти відповідне місце в суспільстві. Перші професії були пов’язані із забезпеченням робітничих кадрів для хімічних заводів, а саме: лаборант, апаратник хімічного виробництва, апаратник зі збагачення калійних солей, електрослюсар із ремонту технологічного обладнання хімічних підприємств. З 1968р. були відкриті такі спеціальності: гальванік, слюсар-авторемонтник, електрослюсар з ремонту і монтажу КВПіА, машиніст електровоза. Саме такі робітничі кадри готувалися для Стебницького калійного заводу, який на той час був базовим підприємством для професійно-технічного училища №30.
У 1977р. директором ПТУ-30 став Андржієвський В.А., який 28 років віддав справі навчання і виховання робітничої молоді. У ці роки навчальний заклад тісно співпрацював із хімічними підприємствами Чернігівським та Київським виробничими об’єднаннями «Хімволокно», де учні проходили виробничу практику на робочих місцях і залишалися на постійну роботу.
Серед перших працівників, які відкрили двері навчального закладу, слід відзначити Я.І.Садову, С.П.Бурбелу, З.М.Паньків.
Перші кроки незалежності України були нелегкі, проте заклад працював, вдосконалювався. Свідченням цього стало відкриття нових спеціальностей: лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу, обліковець молока на тваринницьких фермах, електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання, кухар, кондитер, бармен, офіціант, оператор комп’ютерного набору.
Наш навчальний заклад пройшов довгий шлях від міського професійно-технічного училища №30 до Стебницького професійного ліцею. У житті ліцею відбувалося багато подій, які докорінно змінили зміст, форму діяльності, образ навчального закладу.
З 2010р. і до сьогодення Стебницький професійний ліцей очолює Л.М. Савченко. І знову нові професії відкрито у навчальному закладі: адміністратор, маляр, штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, лицювальник-плиточник, електромонтажник освітлювальних мереж.
З 2013р. наш навчальний заклад уклав угоду про співпрацю з навчальним закладом «Комплекс економічно-обслуговуючих шкіл» м. Плєшева Польської Республіки. Щороку ліцей є активним учасником фестивалю ремесел м. Плєшева.
Майже за півстоліття зі стін навчального закладу вийшло понад 12 000 випускників, які стали гідною зміною своїм батькам, опорою розбудови промислової України.
Сьогодні в ліцеї отримують атестати про повну загальну середню освіту та дипломи кваліфікованого робітника за такими спеціальностями: електромонтер, електромонтажник з освітлювальних мереж, адміністратор, оператор комп’ютерного набору, кухар, кондитер, офіціант, бармен, маляр, штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, лицювальник-плиточник.
У ліцеї працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивні секції.
Педагогічний колектив докладає всіх зусиль, щоб виховати освіченого учня та висококваліфікованого робітника.