Sa oled enda jaoks avastanud suurepärase tõu nagu staffordshire bullterrier ning soovid ka endale koju sellist rõõmupalli? Loodetavasti oled sa enne selle otsuse tegemist kohtunud ka reaalselt mõne selle tõu esindajaga. Üks võimalus selleks on minna mõnele näitusele neid vaatama. EKL kodulehelt leiab Eesti näituste nimekirja (ajakava avaldatakse umbes nädal enne toimumist). Samuti võid uurida, mõnelt kasvatajalt, kas oleks võimalik kohtuda tema koertega. Aeg-ajalt toimub staffide kohtumisi ka Tallinnas ja selle lähiümbruses. Kui ka peale kohtumist koertega on soov ja tahtmine endiselt kindel, siis läheb veel vaja vaid palju kannatust!

Palun küsi endalt enne kutsika ostmist: Miks sa üldse just seda tõugu koera soovid? Kas sa soovid emast või isast koera? Kas sul on ikka piisavalt aega koeraga tegelemiseks? Staffid vajavad liikumist rohkem kui lühikesed pissiringid maja juures! Kas sul on aega ja võimalust koera koolitada? Kas sa oleksid valmis ka näitustel käima? Milline võiks olla koera temperament? Koerte iseloomud võivad suuresti erineda isegi pesakonna raames. Oled sa valmis oma koera eest vastutama järgmised 10-15 aastat? Peale nende küsimusete läbi mõtlemist on juba lihtsam  pöörduda kasvataja poole ning leida sobilik koer.

Kuigi Eestis on päris mitu kasvatajat on meil pesakondi harva. Paljud kutsikad neist pesakondadest lähevad ka Eestist välja. Seetõttu on siia toodud staffe mitmetest riikidest (Venemaalt, Lätist, Tšehhist, Poolast jne.).
Kasvatajaga võid jutule saada otse näitustel ringi ääres või vaata tõuühingu kodulehel olevast nimekirjast. Samuti võib muidugi ka lihtsalt "googeldada" ning otsida sedasi. Vahest harva võib leida kutsika kuulutusi ka ajalehtedest kuid tihti on need inimeste omad, kes on lihtsalt võtnud emase ja isase koera ning tegelikult ei tea aretusest, sugupuudest, tervisest suurt midagi. Nende põhjendusteks on enamasti, et soovisid lihtsalt oma koera kutsikat või et koeral peab üks pesakond olema. Kahjuks tegelikuks põhjuseks on enamasti lihtsalt raha... Säilita kaine meel ja ära lase end eksitada armsatest kutsika piltidest! Kindlasti ei soovita võtta paberiteta vanemate järglasi sest puudub igasugune info võimaliku suguluse ja esivanemate kohta. Tõutunnistuse tegemine ei maksa kasvatajale palju. EKL liikmest kasvatajale 15 eur´i üks kutsikas. Mitteliikmele 30 eur´i kutsikas. Ka ei tähenda tõutunnistusega kutsika ostmine, et peab näitustel tingimata käima. Siit saab veel lugeda enim levinud müütidest miks kutsikal paberid puuduvad.

Kui oled endale jaoks sobiva kasvataja leidnud siis esimest korda kirjutades ära piirdu vaid küsimusega stiilis "Kas teil kutsikaid on ja mis need maksavad?". Sellisele kirjale paljud kasvatajad ei vaevu vastamagi. Kirjas võiksid rääkida miks sa just seda tõugu koera otsid, millist sa sooviksid ja mis plaanid sul koeraga on. Samuti võiks ennast tutvustada ja varasemast kogemusest koertega rääkida. Kui kasvataja kodulehel isegi pole hetkel kutsikate pakkumist siis alati tasub uurida tuleviku plaanide kohta. Ning kui plaanid huvitavad, siis ennast "ootele" panna. See annab sulle võimaluse kasvatajaga suhtlemiseks, mis suurendab tõenäosust just sellest pesakonnast kutsikat saada. Tuntumatel kasvatajatel on tihti mitmeid inimesi ootel ning eelisjärjekorras on need, keda kasvataja juba tunneb varasemast.

Kui oled jõudnud sinnamaale, et sobiv kutsikas on leitud ning kätte on jõudnud loovutusaeg siis sõlmitakse sinuga ostu-müügi leping. Eesti keelse ostu-müügi lepingu standardblanketi leiab EKL kodulehelt. Paljudel kasvatajatel on ka ise kirjutatud lepinguid. Lepingus peab olema välja kirjutatud koera hind, omandi ülemineku tingimused (järelmaks, rendikoer jne.) Samuti peaks enda koostatud lepingu puhul olema kirjas ka vastavad sanktsioonid või kohustused erinevateks elujuhtumiteks. Palu endale varem saata lepingu alus, et saaksid rahulikult läbi lugeda ja mõelda, kas sulle kõik tingimused sobivad ja on täidetavad. Lepingule alla kirjutades võtad endale kohustuse neist kinni pidada. Leping sõlmitakse kahes eksemplaris, üks jääb kasvatajale ja teine omanikule.

Jõudu ja jaksu oma õige kutsika leidmiseks!