AKTUALITY 2015

23.12.2015 se na Haštalu uskutečnil finálový turnaj Pražské junior tour. Akce se zúčastnilo skvělých 35 dětí z více než 5 pražských klubů. 

Dalibor Procházka vyhrál v kategorii b16 stejně jakou celoroční soutěž. František Procházka vyhrál poslední turnaj b13 a celkově skončil těsně druhý. Také další naši hráči a hráčky vyhrávali (Sarah Bala a Matěj Bomba). V lednu začíná nový ročník. Sledujte stránky soutěže www.squashjunior.cz.
  

22.12.2015 František Procházka vyhrál áčkový turnaj juniorů v kategorii B13 na Strahově! Přestože byl během turnaje zasažen raketou do obličeje, zabojoval a zvítězil. Gratulujeme! 10.12.2015 Úterní déčko na Haštalu vyhrál Matej Polák, když ve finále porazil Michala Bošku 2:0. Třetí skončil Petr Podaný. Turnaje se zúčastnilo 21 hráčů.
7.12.2015 Zuzana Kubáňová jde od vítězství k vítězství, po té co zvládla na jedničku ME v rackethlonu (ze kterého si jen tak odskočila na extraligu ve squashi) dokázala zvítězit na ženském áčku, které se konalo v pražských Petrovicích. Ve finále porazila Olgu Kolářovou 3:0. Eva Feřteková skončila na čtvrtém místě, když v boji o bronz podlehla po velkém boji až v pátém setu 9:11, tedy 2:3. Snad holkám vydrží slušná forma i nadále.
29.11.2015 Zuzana Kubáňová se v Praze stala mistryní Evropy v racketlonu! Squash sice tvoří jen 1/4 výkonu, přesto na něm Zuzka tradičně staví. 22.11.2015 Zuzana Kubáňová vybojovala stříbro na áčkovém turnaji žen v Olomouci. Až ve finále podlehla Anně Klimundové 1:3. Eva Feřteková skončila na pěkném čtvrtém místě.


11.11.2015 Déčko na Haštalu vyhrál Filip Nosek, který ve finále porazil Jana Ryšavého 2:1. Třetí skončil Matej Polák. Akce se zúčastnilo rekordních 25 hráčů. Další turnaj se bude konat opět v úterý 8.12.2015 od 17:45. Více info zde. 10.11.2015 Dalibor Procházka skončil bronzový na juniorském béčku v kategorii b15. Gratulujeme!


10.11.2015 Listopadové tabulky ligy družstev jsou pro nás celkem příznivé: Maxtitxako druhé v první lize B, Smädná ťava třetí v druhé lize C, ostatní se drží, jak mohou :)  


5.11.2015 Zuzana Kubáňová vévodí ženskému listopadovému žebříčku českých žen! Také František Procházka obsadil na žebříčku krásný bronzový stupínek v kategorii B13. Gratulujeme! Kompletní české listopadové žebříčky naleznete na stránkách ČASQ.5.11.2015

Tým Fotorobot vévodí české ženské extralize po prvních dvou kolech, když zatím neprohrál ani jedno utkání.15.10.2015 Říjnové večerní úterní déčko na Haštalu vyhrál Honza Ryšavý, který ve finále porazil Michala Bošku 2:0. Třetí skončil Matej Polák. Turnaje se zúčastnilo 18 hráčů. Další turnaj se bude konat 10.11.2015 opět na Haštalu. Více informací zde.


 

12.10.2015 Zuzana Kubáňová vyhrála ženské áčko, které se konalo o víkendu na Squashareně. Ve finále porazila Annu Klimundovou 3:0 (14/12, 11/8,11/6). Vítězství je o to cennější, že kromě naší Evy Feřtekové startovala celá česká špička!!! Gratulujeme!

  

7.10.2015 O víkendu se na Haštalu konalo školení trenérů IV.trenérské třídy ČASQ. Akce se zúčastnilo celkem 11 uchazečů.
21.9.2015 Jan Roll se spolu s dalšími českými a zahraničními trenéry zúčastnil konference Evropské squashové federace konané v Praze. Spousta zajímavých nových informací a nové trendy se zcela jistě objeví během lekcí a na soustředěních. Těšte se i vy!

 

17.9.2015 Déčko, které se konalo ve středu 16.9.2015 na Haštalu, vyhrál skvěle hrající Pavel Popelka, který ve finále porazil Radka Krechlera 2:0, třetí skončil Lukáš Matoušek. Turnaje se zúčastnilo 21 hráčů. Více informací zde.
16.9.2015 Eva Feřteková vybojovala bronz na áčku v Čimicích.11.9.2015 Ve čtvrtek se v Olomouci ve squashcentru Club Koruna uskutečnilo jednodenní squashové soustředění Turbokemp. Zúčastnili se 4 místní nadšenci. Kemp byl rozdělen na dvě části: technickou a taktickou. Na závěr jsme si zahráli tréninkové zápasy. Děkuji klukům, zejména pak Jardovi Bělohlávkovi za pozvání, skvělou organizaci a jeho drahé polovičce za skvělé pohoštění (steaky a pivo bodly).

 

2. 8. 2015  O víkendu proběhlo na Chrpě soustředění pokročilých hráčů. Tématem byl tlak na soupeře, zejména zasahování míčku co nejdříve po dopadu a volej. Hráči si také mohli vybrat zadání pro workshop. Účast: 9 hráčů.
24.6.2015 Celoroční dovednostní soutěž pro juniory Železňák 2015 vyhrál František Procházka, druhý skončil Dalibor Procházka a třetí loňský vítěz Lukáš Völfl. Soutěž se skládá z dvojboje: squashových dovedností a různých fitness cviků.
23.6.2015 se na Chrpě konala výroční členská schůze klubu. Hlavním úkolem schůze bylo schválit nové stanovy a převedení o.s. na spolek. Více informací zde.

11.6.2015 Déčko na Chrpě vyhrál Jan Ryšavý, který ve finále porazil Milana Beránka 2:1. Třetí skončil Martin Slavičínský. Posledního déčka v sezoně 14/15 se zúčastnilo 15 hráčů. Více informací zde.6.6.2015 Nečekaný, ale o to krásnější BRONZ vybojoval náš tým na MR juniorů družstev v kategorii do 15 let. Děkuji Daliborovi a Františkovi Procházkům a Sáře Bala za skvělé a bojovné výkony!  Pochopitelně děkuji také Lucce Luksové za dlouhodobou přípravu Sáry a další podporu týmu.

zleva: Lucie Luksová, Sarah Bala, Dalibor a František Procházkovi a Jan Roll.

Navíc nám roste nová generace :
zleva: Adélka Blažková, Vincet Přikryl a Dan Blažek.


2.6.2015 Eva Feřteková vybojovala skvělé 10. místo na Mistrovství Evropy žen v Bratislavě, dařilo se i Zuzaně Kubáňové, která skončila 13.


2.6.2015 Dalibor Procházka skončil třetí v kategorii B15 na juniorském áčku, které se konalo 30.-31.5.2015 na Squashpointu. Skvělou stříbrnou medaili získala Sarah Bala v kategorii G15 a František Procházka skončil 4. v kategorii B13. 


Dalibor je ten vpravo :)

Sarah je vlevo.

Dalibor, Sarah a František se zúčastní o prvním červnovém víkendu MČR družstev juniorů v kategorii do 15 let na Strahově. Držte palce či ještě lépe, přijďte fandit na Strahov v sobotu 6.6. od 9:00!  

25.5.2015 Tým Fotorobot vybojoval bronz v extralize v sezoně 2014/15! 17.5.2015 Máme za sebou základní část ligy družstev. Obrovskou radost nám udělali CHRPA C DRIVERS, kteří suverénně vyhráli svou skupinu a postupují do druhé ligy. 

zleva stojící: Vráťa Morkus, Jirka Hron, Matej Polák, Pavel Popelka, a sedící zleva Martin Slavičínský a Jeff Gelfand.


Info z posledního kola velmi hezky popsal Pavel Popelka: 

"Tak se vám hlásím se svojí poslední reportáží pro tento ligový ročník.

V sobotu nás čekal výlet do Příbrami. Náskok jsme měli před posledním víkendem slušný, ale i tak jsme preventivně jeli v 5 hráčích (Sláva, Pavel, Jirka H., Roman a Matěj). Čekali nás 2 soupeři a to domácí Příbram a výsledkově slabší Hector. Nejdřív jsme měli na pořadu dne Příbram. Zahajoval Sláva, který po prvním prohraném setu vyšel z kurtu s prohlášením, že zápas má (překvapivě) pod kontrolou a není se čeho bát. Nakonec se ukázalo, že mluvil pravdu a nedal prostor k překvapení. Další přiblížení k postupu měl na starosti Roman, který (tradičně) první set prohrál pak si ale odfrkl do svého kapesníku a v těsných koncovkách (12:10, 13:11 a ?) soupeře přece jen udolal. Následoval Jirka Hron. Tentokrát nenechal nic náhodě a ofenzivním stylem s menším počtem chyb než soupeř došel k vítězství 3:0. Když ještě navíc Matěj porazil příbramskou jedničku 3:0, tak bylo o postupu rozhodnuto. Aby nenechal Pavel nic náhodě, tak dalšího soupeře z druhého týmu smetl 3:0. Když pak Matěj v tréninkovém rytmu (a hrou pouze do zadní části kurtu kde stál soupeř) vyhrál další zápas 3:0, tak už to vypadalo na exhibici 2. Ligového týmu. Jeden ze zápasů se skrečoval v náš prospěch, protože soupeř nedorazil kompletní. Suma sumárum – 8:0 na zápasy, pouze 2 prohrané sety a postup do 2. Ligy.

V neděli jsme se sešli kompletní (kromě Romana) a pokračovali v krasojízdě. Na poslední zápasy jsme si mohli dovolit nasadit naše čerstvé hvězdy, co se v sobotu šetřili. Čekal nás pouze jeden soupeř a do zápasů tak nastoupili Jeff, Vráťa, Pavel a Matěj (Sláva kontroloval týmový bank na baru). Jeff začas slibně ale zapomněl, že squash se hraje na 3 a nikoliv 2 vítězné sety. Fyzicky to špatně rozložil a prohrál 3:2. Následoval Pavel jako Nr. 3. Ve výborné divácké kulise nešlo hrát na půl plynu, tak Pavel musel zabrat a vyhrál 3:0. Následoval Vráťa. Bohužel soupeř Boška proti němu hrál opravdu squash, což není v 3. Lize vždy zvykem. Vráťa s tímto faktem bojoval statečně, ale trošku marně. Prohrál 3:0. Nakonec sezónu zakončil Matěj vítězstvím proti nepříjemnému Zárubovy. Suma sumárum 2:2 na zápasy a 8:6 na sety v náš prospěch.

Takže cíl víkendu a celé sezóny byl splněn. Postup jsme si vybojovali sami bez posil.

Je fakt, že už bylo na čase (některý už se nám rozpadají J).

Squashi zdar
Pavel „Reporter“ Popelka" 
 
Výborně hrál po celý rok i tým CHRPA B BLUE ARROW, kterému nakonec unikl postup do první ligy o 4 body. Na to, že tým hrál letos druhou ligu poprvé, hráli Petr Podaný, Michal Krautwurm, Milan Čermák, Honza Ryšavý, Radek Hrdlička a Katka Vágnerová skvěle. Michalovi Krautwurmovi přejeme brzké uzdravení zranění ramene.


Prvoligové áčko CHRPA A MATXITXAKO hrálo celou sezonu na předních místech tabulky skupiny B a zaslouženě mu patří konečná druhá příčka. Hodně letos vypomáhali Petr Veselý a Zuzana Kubáňová. Děkujeme!

  
Prvoligový tým žen Siluet Squash Team, hrál letos oslaben o Janu Sigačevovou, která byla na hostování v Modrém Světě a také o Lucii Luksovou, kterou po většinu sezony trápilo zranění. Přesto děvčata bojovala srdnatě ve složení: Ilona Kelly, Eva Poláková, Eliška Huráňová, Tereza Krauzová, Kačka Filipi a kapitánka Lucie Luksová.

Extraligový tým žen FOTOROBOT skončil těsně druhý po základní části a příští pátek 22.5. bude hrát o medajle!17.5.2015 Déčko na Chrpě, které se konalo 13.5.2015, vyhrál Milan Beránek, který ve finále porazil našeho Mateje Poláka 2:0. Třetí skončil Pavel Popelka. Turnaje se zúčastnilo celkem 19 hráčů. Bližší info zde16.4.2015 Déčko na Chrpě vyhrál Přemek Dušek, který ve finále porazil Milana Beránka 2:0. Třetí skončil Pavel Gregor. Turnaje se zúčastnilo 21 hráčů. Více informací zde.12.3.2015 Déčko na Chrpě vyhrál Milan Beránek, který ve finále porazil Pavla Gregora. Třetí skončil Jan Hummel. Turnaje se zúčastnilo 21 hráčů. Více informací zde.

10.3.2015 Máme za sebou pro náš klub dosud nejlepší Mistrovství ČR ve squashi: Zuzana Kubáňová: bronz v hlavní soutěži žen, dále zlato Katky Vágnerové v kategorii w35+ a bronz mé maličkosti v kategorii m35+ jako satisfakce za léta dřiny. Skvělé páté místo Evy Feřtekové. Hojná účast našich členů v nelehkých podmínkách pro kvalifikaci do hlavní soutěže. Super mistrovství pro klub Squash Stará Praha! 
Děkujeme za podporu hlavnímu sponzorovi Kamilu Hrbáčkovi a firmě Fotorobot! A samozřejmě všem našim drahým, kteří nám drží palce! 
14.2.2015 Další ligové kolo zahájilo prvoligové áčko dvěma výhrami, nejprve 3:1 nad týmem Squash club Háje B a nad týmem Otec B po remíze na zápasy 2:2 i na sety až o šťastných 5 bodů. V obou zápasech za nás nastoupila Zuzana Kubáňová a své zápasy zvládla skvěle. Tradiční a neunavitelnou jistotou byl opět Petr Veselý. Zítra jedeme do Budějovic.

Zprávu o zápasech třetiligového céčka, které má ambice na postup, opět přenechám pěknému blogu Pavla Popelky:

"Ahoj,
tak něco málo k sobotě. Začínali jsme trošku takticky, vymýšlením koho z našich 5 hráčů nasadit do kterého zápasu. nakonec nám s rozhodováním trošku pomohl soupeř, který dorazil ve 3 a Sláva, který dorazil pozdě :-).  
A teď k zápasům - první nastupoval proti Příbrami na nevyzpytatelné 3 Roman (4 soupeři nedorazila). Ten se v zápase postupně dostával do tempa (sundal si nakonec i dlouhasy :-) a vyhrál zaslouženě 3:0. Druhý zápas hrál na 1 Pavel. Zástup za Matěje ale nedopadl úplně nejlíp a Dittrich ho zválcoval (hlavně boasty) 3:0. Klíčový pro celkový úspěch tak byl Jeff. Ten ale hraje v poslední době ve výborné formě a soupeře přehrál (asi 3:0). Tj. part 1 - vítězství 3:1. 

Druhý soupeř byl ještě těžší a to Čimice bojující o přední místa tabulky. Pokud se mluví o postupu, je potřeba právě tyhle soupeře porážet. Nejdřív rozehrál svůj zápas na 4 Jirka Hron. Pozice 4 je nevyzpytatelná a soupeř může mít nečekanou kvalitu. To platilo i v tomto případně a soupeř nebyl jednoduše hratelný. Jirka se tahal a bojoval, soupeře dohnal na pokraj fyzického zhroucení, ale svoje šance zahodil a prohrál 3:2. Následoval Jeff. Tomu soupeř taky nic nedaroval a sety byly jak na houpačce. Jednou jasně set pro Jeffa, jednou jasně set pro soupeře. Naštěstí Jeff byl pořád o krok napřed a nakonec tedy vyhrál 3:2. Další nastupoval Pavel proti "nadupanému" Boškovi. Začátek prvního setu tak asi nechápal nikdo na kurtu ani mimo něj. Naznačil, že se může stát "cokoliv". Pavel byl rozehraný a rychle vedl 8:0. Set sice nakonec nebyl kanár, ale Pavel dospěl přesvědčivě k vítězství. druhý set měl překvapivě podobný průběh a po vedení 6:0 ho Pavel taky dotáhl. Třetí set ale soupeř přitvrdil, změnil styl hry a všechno bylo najednou opačně - Boška vedl 8:0 a pohodlně vyhrál. Soupeři si mysleli, že se vše dostalo do správných kolejí a 4 set měl potvrdit vývoj celého zápasu. Pavel set ale díky taktickým radám z týmu dotáhl k matchballu na 10:8. Drama se stupňovalo a Pavel nakonec proměnil až 4 matchball na 14:12. Po velkém dramatu tedy velké překvapení a to vítězství 3:1. Zápas Slávy už měl být pouze "formalita" a potvrdit naši dominanci. Nakonec to byla dřina a hodně to bolelo. Sláva po vyčerpávajícím fyzickém výkonu (se spoustou bolestivých zranění) vyhrál v pátém 3:2. Takže i v druhém případně konečné (vydřené) vítězství 3:1.

Suma sumárum teda za sobotu dvě vítězství 3:1 a potvrzení postupových ambic :-). Rozdíl mezi výhrou 3:1 na zápasy a prohrou 2:2 je někdy jen o pár míčích a trošku větší vůli. A tu jsme v sobotu měli...

Reportér
Popelka"

14.2.2015 Déčko na Chrpě vyhrál Pavel Gregor, který ve finále porazil Milana Čermáka 2:0. Třetí skončil Jeff Gelfand. Turnaj měl rekordní účast skvělých 24 hráčů! Bližší info zde.22.1.2015 Postavení v tabulkách našich ligových týmů v lednu 2015: Fotorobot - 3. místo v extralize, Chrpa A - 2. místo v 1. lize B, Chrpa B - 3. místo ve 2.lize A, Chrpa C - 1. místo ve třetí lize B - zatím velmi slušná šance na postup a Siluet tým zatím poslední místo v 1. lize žen A. 

20.1.2015 Lednové déčko na Chrpě vyhrála Michaela Hájková, která ve finále porazila našeho Jana Ryšavého 2:0. Bronz vybojoval Matej Polák. Turnaje se zúčastnilo 17 hráčů. Více informací zde.

Comments