AKTUALITY 2014

13.12.2014 Výsledky z ligové soboty telegraficky: prvoligové áčko hrálo doma 3:1 a 4:0, druholigové béčko prohrálo 2x 1:3. Děvčata ze Siluet týmu uhrála výsledky 1:2, 1:2 a 2:1. Podle slov kapitánky Lucie Luksové je letos skupina "opravdu drsná" ,ale holky se nevzdávají. 

Zbývá ještě zpráva o našem mužském céčku Chrpa Drivers. Zde si dovoluji připojit autentické hodnocení Pavla Popelky: Nazdar borci,

Suma sumárum dvě výhry 3:1 na zápasy a (aspoň do dohrávek) postup na první místo žebříčku. Dole píšu trošku více detailů k průběhu.

Po změnách na poslední chvíli se sobotní tým ustálil na složení Polák, Slavičínský, Popelka, Šmíd. Prvním ze soupeřů byl ambiciózní tým Squashpointu. Na 4 nastupoval Roman proti hratelnému soupeři. Kluci na sebe byly hodní, moc se neničili a hráli pohodový squash :-). To se ale vyplatilo více soupeři. Ve 3. setu Roman šňůrou srovnal na 10:10 a vypadalo to, že se zápas otáčí v náš prospěch. Soupeř ale radši zariskoval a set ukončil 12:10. Do druhého matche nastupoval Pavel proti Ondrovi Kozinovi, se kterým má negativní bilanci. Pavel ale předváděl trpělivý squash, který soupeř "nerozdýchal" a ve spojení s (dosud neviděnou) krátkou hrou tak Ondra odešel poražen 3:0. Za srovnaného stavu 1:1 nastoupil k zápasu Matěj, který trpělivou hrou držel Honzu Hummela v zadní části kurtu. Honza šance měl, ale možnost srovnat i sety Honza nezvládl po rozhození z  rozhodnutí rozhodčích (stroke, stroke). Matěj tedy vyhrál 3:1. Nakonec nastupoval dobře naladěný Martin a sfouknul fyzicky méně zdatného soupeře jednoznačně 3:0. Celkově teda 3:1 na zápasy!

V druhém zápase jsme narazili také na těžkého soupeře. Výhodou ale bylo, že dorazil pouze v 3 hráčích. Do prvního zápasu tak nastoupil rozjetý Pavel a po prohraném prvním setu (kdy se srovnával s "nesquashovou" hrou soupeře) pak vyhrál následující 3 sety. Předposlední zápas úspěšné soboty hrál Matěj. Hrát proti mladému technickému soupeři byla výzva. Nakonec z toho byl těžký, vyrovnaný zápas, který Matěj  prohrál 3:2 (na konci už to bylo o fyzičce/vůli). Stále dobře naladěný Martin ale dostal dalšího méně fyzicky zdatného soupeře, kterého nutil běhat. To se soupeři stalo "osudným" a Matin ho utavil 3:0 na sety (to je kapitán! :-).

Toš konec blogu chrpa Drivers
PP"

13.12.2014 Konečně mám zase trochu času napsat "aktuality". Vezmu to ale podle významu úspěchů, které se našim hráčkám a hráčům podařily za uplynulé 2 měsíce.

Předně Zuzana Kubáňová ovládla žebříček českých žen, když vyhrála poslední áčkové turnaje v Čimicích v listopadu i prosincový "domácí" na Chrpě. Zejména poslední finálový zápas s Annou Klimundovou, který Zuzka vyhrála 3:1, ukázal, že Zuzka už nebude jen překvapovat favoritky, ale že její sen o (znovu)vybojování nějaké té medaile z Mistrovství ČR dospělých ve squashi musejí brát vážně. ¨Eva Feřteková také potvrzuje svými konsistentními výkony na turnajích i v extralize, že se sní musí počítat, a zaslouženě si vybojovala 2. příčku za Zuzkou na prosincovém žebříčku. Na zmiňovaných turnajích vybojovala vždy 3. místo.


Zkrátka děvčata mi dělají radost!


11.12.2014 Prosincové déčko na Chrpě vyhrál Filip Nosek, který ve finále porazil Mateje Poláka 2:0. Třetí skončil Pavel Gregor. Bližší info zde.13.11.2014 Déčko na Chrpě vyhrál Honza Ryšavý, druhý skončil Chris Owen a třetí Filip Nosek.21.10.2014 Ligový víkend naše týmy zvládly skvěle! 

 

16.10.2014 
Déčko na Chrpě vyhrál domácí Přemek Dušek, který ve finále porazil Filipa Noska 2:1. Třetí skončil Roman Pross. Slušně obsazeného turnaje se zúčastnilo 20 hráčů. Více zde.7.10.2014 Poslední zářijový pátek se v Hradci Králové uskutečnil Turbokemp pro třetiligové družstvo Squashcentra Flošna a kolegy z druholigového SCC Hradec. Akce se zúčastnilo 6 hráčů a hlavním tématem byla taktická příprava.

 

29.9.2014 Ženský extraligový tým FOTOROBOT zahájil dvěma výhrami a jednou prohrou. Všechna naše děvčata předvedla skvělé výkony včetně Nikoly Polanské, která nastoupila v sobotu a zvládla své důležité utkání na jedničku. V tabulce obsazuje tým průběžné druhé místo.  
  
   

 

15.9.2014 Eva Feřteková vybojovala bronz na áčku v Brně a bramborovou medaili Jan Roll na céčku na Cibulce (účast na turnaji cca po 3 letech). Gratulujeme!  

 


11.9.2014 Déčko na Chrpě vyhrál David Belada, který ve finále porazil Lukáše Svobodu. Bronz vybojoval Libor Přikryl.
Turnaje se zúčastnilo 13 hráčů. Více informací zde.8.9.2014 Dodatečně gratulujeme Zuzaně Kubáňové k zisku titulu mistryně světa v rackethlonu!


8.9.2014 Svěřenkyně Lucie Luksové Sara Balah 
vyhrála áčkový turnaj juniorů v kategorii dívek do 13 let na Haštalu. Gratulujeme! 11.8.2014 V sobotu se na Chrpě konal další Turbokemp 2014 - jednodenní squashové soustředění. Tentokrát jsme se zaměřili na rovný kompaktní a krátký švih, dále volej a příjem podaní.

 

16.6.2014 Celoroční výkonnostní fitness soutěž Železňák 2014 našich juniorů vyhrál Lukáš Völfl, druhý skončil František Procházka a bronz vybojoval Dalibor Procházka. Soutěž se skládá z 11 různých fit testů. Více informací zde  13.6.2014 Středeční déčko na Chrpě vyhrál Filip Nosek, který ve finále porazil Romana Prosse 2:1. Třetí skončil Josef Fanta. Turnaje se zúčasnilo 12 hráčů. Více zde.

 

9.6.2014 V sobotu se na Chrpě uskutečnil Turbokemp = jednodenní intenzivní squashové soustředění. Akce se zúčastnilo 7 hráčů. Během akce si hráči osvojili řadu nových technických a taktických dovedností. Videa si můžete stáhnout zde. 

26.5.2014 Naše děvčata z týmu Fotorobot obhájila bronz v extralize žen pro sezonu 2013/14. Po slušných výkonech v sobotu a přes prohru s loňskými vítězkami z Brna, předvedla fantastické výkony v boji o třetí místo se Strahovem. Katka Vágnerová zvládla nervy drásající boj s Helenou Vladykovou 3:2 a Zuzka Kubáňová porazila Annu Klimundovou ve strhujícím pětiseťáku. Děkujeme za skvělou reprezentaci. Uf, pořád se ještě nemůžeme vzpamatovat z fantastické neděle!

  

26.5.2014 Do baráže o postup do extraligy žen postoupily oba naše ženské prvoligové týmy. Zejména postup týmu SQ-Haštal SP se nečekal. Větší šance měl v baráži tým SILUET, ale bývalé extraligové družstvo z BRNA bylo přeci jen nad síly našich děvčat. Přesto děkujeme za vynikající sezonu a snad to vyjde příště.

 

19.5.2014 V neděli se na Chrpě uskutečnilo další kolo turnaje ze série Sony Pražské Junior Tour. Turnaje se zúčastnilo 28 dětí. Více info na www.squashjunior.cz.

15.5.2014 Středeční déčko na Chrpě vyhrál náš Matej Polák, který ve finále porazil Tomáše Zacha 2:0. Třetí skončil Martin Slavičínský. Turnaje se zúčastnilo 14 hráčů. Další déčko se bude konat opět ve středu večer 11. 6. 2014. Více informací zde.13.5.2014 Tak je to potvrzeno: 3 naše ligové týmy vyhrály své skupiny. Tým Blue Arrow postupuje přímo do druhé ligy. Největším překvapením je první místo našeho "druhého" ženského týmu SQ-HAŠTAL SP. Tým SILUET si své první místo také vybojoval. Oba týmy se tak potkají v baráži o postup do extraligy žen. Matxitxako letos čtvrté, stejně jako Chrpa Drivers


6.5.2014 Zprávy z ligového víkendu:Tým BLUE ARROW o víkendu 3 utkání vyhrál a jedno prohrál těsně na sety, přesto postupuje do II. ligy družstev mužů (zatím neoficiálně). Gratulujeme! 

Tým žen Siluet má na "víkendovém kontě" jednu výhru a jednu prohru a velmi pravděpodobně (opět neoficiálně) postupuje do baráže o postup do extraligy žen. Skvělé! Gratulujeme!   

Ostatní týmy sice nepostupují, ale odváděly slušné výkony po celou sezonu! Zvláštní poděkování zaslouží zejména Petr Veselý, díky němuž jsme mohli podpořit třetiligový tým tak, aby postoupil... 
 
6.5.2014 Naše reprezentantky vybojovaly na ME týmů v italském Riccione BRONZ! Jde o nejlepší historický týmový výsledek. Pro náš klub to má ještě větší význam, neboť Zuzana Kubáňová byla také součástí týmu!!!17.4.2014 Déčko na Chrpě vyhrál Jakub Borovský, který ve finále porazil Jana Ryšavého 2:0. Třetí skončil Roman Pross. Turnaje se zúčastnilo 14 hráčů. Více informací zde.  

12.4.2014 Naše děvčata z týmu Fotorobot dnes získala 7 
klíčových bodů do tabulky extraligy žen a zajistila si tak postup do play off z druhého místa po základní části soutěže, stejně jako loni. V posledním kole dokázala porazit tým Ostravy 2:1 a tým Pro 6 3:0. 


7.4.2014 Skvělý víkend pro naše barvy!!!: Eva Feřteková stříbro na áčku žen v Čimicích, Michal Krautwurm bronz na céčku na Haštalu a František Procházka stribro na PJT v kategorii B13 v Dubci. Gratulujeme a díky!

      


1.4.2014 František Procházka dokázal zvítězit na dalším juniorském béčku na Haštalu v kategorii b13!!! Jsme rádi, že i Jakub Kučera vybojoval bronz v kategorii B10.
 
29.3.2014 
Dnes proběhl na Chrpě den otevřených dveří. Od 9 do 15 hodin byly kurty zdarma, k dispozici byl trenér Jan Roll, který podával konzultace. Testovaly a prodávaly se rakety. Akce se zúčastnilo cca 15 hráčů. 

24.3.2014 Nově upravená pravidla squashe dle WSF, platná od 1.1.2014 k nahlédnutní zde.

22.3.2014 Dnes se na Chrpě uskutečnil další turnaj ze série Pražské junior tour 2014. Turnaje se zúčastnilo 22 hráček a hráčů. Nejlepší z našich: František Procházka (1. v kategorii b13) a Ondra Blažek (2. v kategorii b16). Foto a výsledky na FB profilu (prosím "lajkujte").


13.3.2014 Déčko na Chrpě vyhrál Petr Ščučinský, který ve finále porazil Michala Novotného 3:0. Třetí skončil Jan Zavadil. Turnaje se zúčastnilo 14 hráčůnejlepším z našich by Roman Šmíd, který vybojoval čtvrté místo. Více info zde.10.3.2014 Zuzana Kubáňová vybojovala krásné čtvrté místo na MČR žen v Ostravě. I ostatní děvčata odvedla skvělé výkony. Konečná pořadí našich hráček: Zuzana 4.místo, Eva Feřteková 8.místo, Jana Sigačevová 16.místo, Eva Vedralová 22., Tereza Krausová 31. a Lucie Luksová bohužel nedorazila kvůli zápalu plic (přejeme brzké uzdravení)! Jediný klubový mužský zástupce Petr Steiner obsadil 24.místo. Jan Koukal získal již 15.titul a Olga Ertlová vybojovala 3.titul.


7.3.2014 Zuzana Kubáňová postoupila do semifinále na MČR žen v Ostravě!!!, když ve čtvrtfinále porazila Veroniku Koukalovou 3:1. V semifinále vyzve stávající mistryni ČR Olgu Ertlovou. Velmi dobré výkony potvrdila i Eva Feřteková, kterou zastavila až ve čtvrtfinále Lucie Fialová.

  
4.3.2014 Časq zveřejnila los Mistrovství ČR, které se bude konat v Ostravě od čtvrtka do soboty. Součástí bude stejně jako loni i MR MASTERS (veteránů). V ohni máme celkem 7 klubových zástupců (6 žen a jednoho muže. Průběžné výsledky můžete sledovat zde.

2.3.2014 František Procházka vyhrál béčkový turnaj juniorů kagorie b13 na Hectoru v pražských Malešicích. František startoval ve výrazně starší kategorii, přesto dokázal zvítězit. Radost nám také udělala Sarah Bala, svěřenkyně Lucie Luksové, která skončila druhá v kategorii g13!

 

28.2.2014 Zuzana Kubáňová poskočila na 3.místo českého žebříčku žen ČASQ. Zajistila si tak nasazení 3-4 na nadcházejícím Mistrovství ČR ve squashi, které se bude konat v Ostravě 6.-.8.3.2014 Gratululujeme! Nejlepším naším mužem je Petr Steiner na 14. místě.Comments