kLUB Squash Stará Praha

a squashový trenér Jan Roll

hlavní partner trenéra a klubu

Squash Stará Praha - aktuality: 

6.4.2024 Petr Podaný vyhrál céčko na hamru, gratulujeme!

Eva Feřteková vybojovala pěkné 5.místo na MČr 2024

Eva, která nedávno vyhrála ME v kategorii 35+,  si kromě organizačních povinností spojených s MČR "odskočila" zahrát a předvedla opět, že stále patří do širší české špičky. Mistryní ČR v kategorii žen se stala teprve sedmnáctiletá Karolina Šrámková 

Petr veselý opět mistrem ČR v kategorii masters 50+, navíc patnáctý! v elitní kategorii mužů.

Petr patří mezi ostřílené a velice zkušené hráče. Pravděpodobně má na svém kontě vůbec největší počet účastí na MČR. Petr hrál opět 2 kategorie a v obou předvedl fantastické výkony. Kroutíme hlavou a zároveň se hluboce klaníme!

Dalibor Procházka vybojoval pěkné 13.místo v elitní kategorii mužů.

Dalibor se letos pohyboval na hranici desítky českého žebříčku stejně jako jeho mladší bratr František (skončil na 25.místě). Odchovanci našeho klubu si vedli statečně, i když si asi oba představovali lepší umístění. Tak zase za rok. Posledním našim zástupcem byl Petr Podaný v kategorii Masters 40+. Petr má slušnou formu, kterou potvrdil pěkným šestým místem (jeho nejlepší dosavadní umístění).   

Ve dnech 8.-9.12.2023 se v Praze na Haštalu uskutečnil turnaj kategorie Closed Satellite s dotací 1000$. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 hráčů z 5 zemí. Vítězem se stal Robert Downer z Anglie, který ve finále porazil Ondřeje Vorlíčka 3:0 (11:7, 11:5, 11:6). Turnaj se mimořádně dohrával až do konečného umístění, a tak jsme mohli sledovat také bitvu o třetí místo, kterou svedli Jose Gallegos (Čile) s naším Davidem Zemanem. Gallegos zvítězil 3:0 (14:15, 11:9, 11:5). Souběžně s turnajem PSA se hrál i mistrovský turnaj ČASQ kategorie mužů "D", který vyhrál Fons Poon z Nizozemska, druhý skončil Michal Boška a třetí Michal Jeník. Důstojnou oslavu 25.narozenin squashe na Haštalu jsme oslavili také pátečním skupinovým tréninkem s názvem "Squash-expert Turbokemp". Divácká kulisa byla vynikající. Hráči si pochvalovali výbornou a přátelskou atmosféru. Poděkování patří především hlavnímu partnerovi akce - společnosti Flix zastoupené jejím ředitelem Pavlem Prouzou (také nadšeným squashistou a účastníkem déčka). Haštalu tedy přejeme vše nejlepší a ještě alespoň dalších 25 squashově bohatých let!" 

Flix City of Prague Open 2023: organizátor a vítěz 

Robert Downer (vpravo)

2. místo Ondra Vorlíček (vlevo), 3.místo José Gallegos (druhý zleva), 4. místo David Zeman (druhý zprava). 

Turnaje se zúčastnilo 14 hráčů z 5 zemí. Vybrané zápasy je možné sledovat zpětně na kanálu Youtube Jana Rolla - budeme rádi za odběr a like :).

Vítězem déčka se stal Fons Poon, druhý skončil Michal Boška a třetí Michal Jeník.

Turnaje se zúčastnilo celkem 19 hráčů.

Součástí oslav byl i dvouhodinový skupinový trénink "Squash-expert.cz turbokemp", kterého se zúčastnilo 6 hráčů různých úrovní. 

Robert Downer (Anglie)

Ondřej Vorlíček (ČR)

David Zeman (ČR)

Jose Gallegos (Čile)

11.9.2023 Eva Feřteková se v Hamburku stala mistryní Evropy v kategorii žen 35+. Gratulujeme!

11.9.2023 první letošní béčkový turnaj se konal v Praze na strahově a naši nechyběli: Adolf Středa si z plného tréninku střihnul pěkné 6.místo a Petr Podaný skončil na 16.místě.

1.9.2023 V novém žebříčku jsme zaznamenali nový klubový rekord odchovance: František Procházka je na úžasném 7.místě v ČR. Žebříček si můžete prohlédnout zde.

5.6.2023 Zuzana Lambl Kubáňová a Hana Vavříková zlaté na mčr ve čtyřhře žen a fanda procházka se sofiíí Hausknotzovou druzí v mixu! gratulujeme!

29.5.2023 Fanda procházka druhý a Dalibor procházka třetí na mčr mužů v kategorii do 23 let. gratulujeme!

22.5.2023 Extraligový tým žen "GIRL POWER" získal bronz v sezoně 2022-23.

zleva: Hana Vavříková, Tamara Holzbauerová, Natálie Babjuková, Zuzana Lambl Kubáňová a kapitánka Eva Feřteková

18.4.2023 Naši hráči si v dubnovém žebříčku vylepšili svá nejlepší dosavadní umístění. Za zmínku stojí především 9.místo Františka Procházky a nový rekord odchovance klubu Squash Stará Praha. Radost má jistě i Adolf Středa, který se nakonec skutečně kvalifikoval na MČR. Adolf vyšplhal na 40.příčku celorepublikového žebříčku mužů. Gratulujeme!

14.3.2023 Hráči a hráčky klubu Squash Stará Praha nás reprezentovali na 31.Mistrovství ČR ve squashi. Mnozí z nich překonali svá hráčská maxima. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. 

Eva Feřteková vybojovala 4.místo na MČR žen 2023

Dalibor Procházka - 9.místo na MČR mužů. Je to nejlepší umístění v jeho kariéře, a také nový rekord našeho klubového odchovance!

František Procházka - 11.místo na MČR mužů (nejlepší umístění v kariéře)

Petr Veselý vyhrál v kategorii mužů Masters 50+

1.3.2023 Dalibor Procházka skončil druhý na posledním béčku mužů před MČR 2023

Neztratili se ani jeho ligoví kolegové: Adolf Středa, který potrápil v druhém kole pozdějšího vítěze Ondru Ertla, Petr Veselý a Petr Podaný. Vypadá to, že na MČR dospělých se kvalifikují 3-4 naši muži (Fanda a Dája Procházkovi, Petr Veselý a možná i Adolf Středa. Medaile budou obhajovat Eva Feřteková a Petr Veselý.