Analizator widma

 

Linki 

 

Ciekawe linki i strony związane z tym projektem 


Link do strony autora projektu - S53MV

 

Słoweńska strona poświęcona temu projektowi 

 

Strona i1kfh 

 


Pliki 

 

Ponieważ oryginalne wydruki pcb  dostępne na stronie s53mv są dość kiepskiej jakości możesz ściągnąć je w pdf-ie (poprawione przeze mnie).  Oryginalne płytki mają znacznie lepszą jakość niż wydruk.

 

Ważne 

 

Jeśli będziesz samodzielnie wykonywał płytki:

Część mikrofalowa wykonana jest na laminacie FR4, dwustronnym, jedna strona jako masa, laminat grubości 0,8mm -parametr bardzo ważny (nie można użyć laminatu ani 0,7 ani 0,9mm). Nie cynuj ścieżek w celu zabezpieczenia przed utlenianiem miedzi. Matjaz Vidmar (s53mv) stosuje czystą miedź. Jedynie dopuszczalne jest złocenie płytek (specjalną technologią dla w.cz. z użyciem jako podkładu srebra a nie niklu, sumaryczna grubość srebra i złota powinna wynosić około 0,008mm -koszt około 20 zł za dm2 za jedna stronę). Ponieważ w zależności od sposobu trawienia cienkie ścieżki różnie wychodzą najlepiej najcieńsze linie poniżej 0,5mm szerokości zastąpić druckiem wyciągniętym z oplotu cienkiego kabla teflonowego -grubość około 0,1mm.  Co ciekawe taki filtr ma lepsze paramertry od oryginalnego. Komplet płytek kosztuje w Słowenii około 500zł.


 

Problemy z szerokopasmowym -vco

Jeśli vco nie chce się wzbudzać dla niskich częstotliwości najpierw należy podnieść napięcie zasilania do 9V, jeśli to nie dało rezultatu należy zwiększyć sprzężenie rezonatorów filtra za pomocą kawałka ceramiki aloundowej (z układów mikrofalowych -biała ceramika), ta jest akurat pomalowana z drugiej strony na niebiesko. Położenie w tej części co na fotce. Uwaga nie lejemy kleju na ścieżki miedziane. Położenie ustawiam eksperymentalnie.

 


 

Komplet płytek z części mikrofalowej do analizatora widma, generatora trackingowego i konwertera harmo9nicznego

 

pobierz 

 

Jeśli chcesz mieć je gotowe skontaktuj się z Kolegą 

 

Krzysztof SQ8Z

 

Uwaga trwają pracę nad zastosowaniem generatora YIG i sterowania komuterowego w ulepszonej wersji (bez każdorazowej kompilacji programu) 

 

 

Fotki konwertera harmonicznego do 24 GHz