Články‎ > ‎

Články 2014

KOLOBĚH ŘÍP-PRAHA

       Asi všichni známe pověst o tom, jak kdysi dávno vystoupal na horu Říp praotec Čech a krajina, kterou viděl se mu tak zalíbila, že pronesl památná slova, která se dodnes učí žáci na základních i středních školách. O tom, co a kdo přesně tehdy řekl, se však můžeme dnes již jen dohadovat. Akorát pořadatelé závodu Koloběh Říp-Praha - Hanka Dvorská a Jarda Dvorský - v tom mají naprosto jasno. Prý tenkrát zaznělo: „... Máš pravdu praotče, západněji je mléka a strdí ještě více, ale odtud by se zase líp běhalo do Prahy....“ No a tak vznikl Vánoční náladový Koloběh z Řípu do Prahy. 
       Jedná se o atleticky pojatou společenskou událost pro koedukované dvojice a jedno kolo. Pravidla přesunu jsou jednoduchá a přes velkou sportovní hodnotu nejsou opomíjeny požitkové, etické a vlastenecké zřetele. Úkolem dvojice je po hromadném odstartování závodu překonat většinou po červené turistické značce vzdálenost Říp – Praha, a to bez ztráty vizuálního kontaktu, kdy na kole jede (drží se ho, tlačí či na něm visí) vždy pouze jeden člen z dvojice a kolo si soutěžní dvojice předává z ruky do ruky. 
       Tenhle bezva nápad nám do Jistebnice přinesl František Plocha s neteří Dominikou a my ostatní jim za to moc děkujeme, protože to opravdu stálo a stojí za to! 
Kdo ještě pořád neví, co si má představit, tak vězte: 
       Prezentace v Praze na „kulaťáku“ začíná přesně v 6. Ze všech stran se sem sjíždějí či sbíhají nalehko (kdo by se s tím po cestě tahal na zádech, že?) sportovně oděné postavy, po párech, ale pouze s jedním kolem. Pokud by pražáci v sobotu vstávali takhle brzy, asi by si nad tímto paradoxem ukroutili hlavy. Davy nastupují do připravených osmi!! autobusů, kola se skládají do dvou náklaďáku a před sedmou celá kolona vyráží směr Říp. Na parkovišti pod kopcem se vyrojí nějakých 260 osob, které porůznu cestou vzhůru naskáčou, někdy i víckrát, do lesíčka - no to víte „starťák“, shromáždí se u kapličky, poslechnou instrukce a přesně úderem deváté se po zaznění signálu „start“ běžci rozeběhnou jedním a cyklisté rozjedou druhým směrem dolů, aby se na povinném meeting pointu pod kopcem zase potkali a spolu prožili strasti a slasti zhruba 50 kilometrové trati. 
       Ne všem se však podaří potkat – letos se jedna dvojice po zmatcích a marném hledání potkala až za hodinu a ku Praze nakonec vyrazila vlakem. 
       Do cíle v loděnici pražské Troje postupně dojíždějí-dobíhají smějící se dvojice za potlesku ostatních, všichni plni dojmů a hlubokých zážitků, spokojeni, že překonali sami sebe, přírodu, loňský čas, natrénované soupeře apod., vychutnávají teplé párky, studené pivo, horký čaj a ještě teplejší saunu. 
       Před čtvrtou hodinou odpolední se všichni přesunují do tělocvičny, odkud si každý, kdo doběhl, dojel či se doplazil do cíle (a kdo nyní dokáže přinutit nohy zvednout se z lehu či sedu na žíněnce) odnáší nejen diplom s dosaženým časem a umístěním, ale hlavně potlesk ostatních spolubojovníků. 
       Vítězství již počtvrté v řadě za sebou vybojovali manželé Míša a David Gerychovi, kteří překonali vlastní traťový rekord a vytvořili nový v čase 3:00:01. Pro příští ročník je jejich plán či motivace zcela jasná - pokořit hranici tří hodin. 
       Ani závodníci SPSVD Jistebnice se však nenechali zahanbit a v ostře nabité konkurenci, kde se to na předních postech hemží českými reprezentanty v běhu, triatlonu, ironmany a „ironmankami“ ultra maratonci apod., obsadili vynikající: 
- 8. místo s časem 3:20,37 Lucie Tomečková a Zdeněk Tomeček 
- 13. místo s časem 3:28,42 Linda Rechtoriková a David Palivec 
- 14. místo s časem 3:29,25 Dominika Plochová a František Plocha 
- 61. místo s časem 4:02,30 Kristýna Nováková a Vladimír Novák 
A abychom byli pořádná banda, která je k nepřehlédnutí, přibrali jsme s sebou na Říp ještě naše kamarády z BLK Tábor: 
- 44. místo s časem 3:54,41 Miroslava Deimová a Petr Kolací 
- 54. místo s časem 3:59,52 Iva Marešová a Karel Deim 
Někdo říká, že při tomto závodě záleží hlavně na kondici běžkyně, jiný, že záleží hlavně na tom, jak ti dva umí jezdit v terénu na kole, další, že záleží hlavně na počasí, ale ve skutečnosti záleží hlavně na tom, jak si to chcete užít. A my jsme si to opravdu užili. Tak zase za rok... NA ŘÍPU! A Dominiko - ano, příští rok nás bude zase víc!

**************************************************************************************************************
CUNKOV OPĚT POKOŘEN

       Cunkov - kopec, o kterém si dovoluji tvrdit, že ho mají v povědomí všichni cyklisté bez rozdílu věku a kola minimálně z okresu Tábor a dost možná ještě dál. Kopec, který určuje míru trénovanosti jednotlivců, a to hlavně na jaře, kdy v rozhovorech mezi jedinci s přilbou na hlavě a pestrobarevným oblečením padají věty typu: „Tak co, už jsi letos jel Cunkov - a co?“ a „Nepojedeme si vyšlápnout Cunkov?“ Prostě kopec s velkým „K“, který stojí za to. 
       Letos již po 44. si na něm poměřili své síly závodníci hlavně na kolech silničních, ale našlo se i několik „bikerů“, kteří si tento závod do vrchu nenechali ujít. Někteří proto, že silniční kolo prostě doma nemají, jiní proto, že horská kola mají o trochu lehčí převody :-) a další prostě jen jeli kolem a po závodě si dali ještě pár kilometrů tréninku někde v terénu, takže spojili příjemné s užitečným. 
       A pro představu trochu čísel: start jako již tradičně na náměstí v Sedlci v nadmořské výšce 413 m n./m. V prvním balíku závodníků kadeti, muži nad 40 let a ženy, v druhém pak junioři, muži do 39 let a Elite. Oba dva balíky drží pohromadě a závodit se začíná vlastně až těsně pod kopcem, což je značná výhoda pro slabší jedince, kteří nemusí od začátku šlapat sami, ale značný kus cesty se „vyvezou“ - stačí jen být schovaný a držet tempo. Po cca 3,75 km jsme na 495 m n./m, začíná stoupání a s ním i první zatáčky. Spolu se stoupající nadmořskou výškou stoupá i tempo těch, kteří se poperou o medaile, což je pro běžnou nezávodní populaci jev naprosto nepřirozený a nepochopitelný. Navíc, kdo by si myslel, že po projetí do vesničky na kopci ohlašující se cedulí s nápisem Cunkov, trápení závodníků končí, je na omylu - ostrá zatáčka doprava a „poslední kopec“, který je už opravdu na silnou morálku všech, hlavně proto, že často se rozhoduje až tady - cíl je totiž nahoře u vysílače nad Čertovým břemenem v nadmořské výšce 720 m n./m. Závod do vrchu Cunkov je tedy dlouhý 6 km s celkovým převýšením 302,5 m. 
       O tom, že tenhle kopec bolí opravdu všechny, svědčí krásné předcílové fotografie - ústa lapající po dechu, často se slinou na bradě, oči buď vytřeštěné nebo naopak hledící do nepřítomna, svaly na nohou, rukou i celém těle napnuté, kola vychýlená na jednu či druhou stranu při spurtu do závěrečných metrů, usmívá se opravdu málokdo. A přesto po pár vteřinách v cíli zní ze všech stran: „Super závod, super kopec, příští rok přijedeme znovu.“ 
       Letos pořadatele naprosto zklamala technika a odstopované závodní časy zmizely do ztracena a nenávratna. Bohužel. Naštěstí alespoň pořadí ručně psané zůstalo zachováno, a tak mohlo dojít i na vyhlášení těch nejlepších v jednotlivých kategoriích. První tři „eliťáci“ si odnesli i pěknou finanční prémii, všichni na bedně obdrželi krásné medaile ve tvaru pětilisté jistebnické růže vyrobené firmou Efaflex - CZ s.r.o. a díky sponzorům závodu: Městu Jistebnice, Kalas sportswear, Prodoli s.r.o. Veselí nad Lužnicí i věcné ceny. 
       Vítězem kategorie Elite s nejrychlejším časem dne se stal Václav NEŽERKA (Lawi-Author Team), za ním dojeli Michael BOROŠ (ČEZ cyklo team Tábor) a Pavel CAMRDA (RC Arbö Wels Gourmetfein). V kategorii juniorů vyhrál Vojtěch MODLITBA (H.M. sport Č.Krumlov) před domácím Radkem NOVÁKEM (GS cyklo team Jistebnice), mezi kadety zvítězil Jan PETR (GS cyklo team Jistebnice) před Jiřím SADÍLKEM (CT Sauna bar H.Cerekev) a Patrikem ŠMEJKALEM (CT Weber). V kat. mužů do 30 let si pro vítězství dojel Václav PIVOŇKA (SB cyklo Olympia), na druhém místě skončil Radek KOBLIC (ČEZ cyklo team Tábor) a na třetím Pavel ZÁSTAVA (Bike team Vodňany). Mezi muži do 40 let zvítězil Zdeněk TOMEČEK (GS cyklo team Jistebnice), jako druhý dojel Bedřich PRŮCHA (Cykloservex.Medila) a jako třetí Tomáš KOTRLÍK (CX Kern). V kat. muži C do 50 let se vítězem stal Martin KŘÍŽ (CT Weber), když jeho největší soupeř Petr Cirkl se rozhodl jet v kategorii Elite, pro druhé místo si dojel Oldřich MÍKA (Galaxy CykloŠvec) a jako třetí skončil Karel JURÁŇ (Diablo sport Č.Krumlov). Michal ZRNÉČKO (Diablo sport Č.Krumlov), vítěz kategorie mužů do 60 let, dokonce předjel kromě Martina Kříže i všechny ostatní muže o kategorii mladší, na stříbrnou příčku vystoupil Josef DVOŘÁK (Kola BSP Planá nad Lužnicí) a z bronzové medaile se radoval Karel SCHWARZ (Cyklo Kohout). Vítězem nejstarší mužské kategorie se stal Miloslav ŠUSTR (RICOH Impromat Tábor) před Jaroslavem ŠVADLENOU (Galaxy CykloŠvec) a Petrem NOVÁKEM (Mastercam Loko Praha). Absolutní vítězkou mezi ženami se stala teprve čtrnáctiletá nadějná závodnice Kamila JANŮ (Velosport Valenta team), jako druhá skončila Pavla KOSTKOVÁ (Maraton cz) a na třetím místě dojela Lucie TOMEČKOVÁ (GS cyklo team Jistebnice). 
       Co dodat na závěr? Všechny vás srdečně zveme na příští rok na start již 45. ročníku cyklistického Závodu do vrchu Cunkov. Protože, kdo nepokořil Cunkov a neviděl bizona, jako by nebyl.

**************************************************************************************************************
BRNĚNSKÝ REKORDOVÁL

V sobotu 20.9.2014 na brněnském Velodromu padaly cyklistické rekordy na kolech různých, nikoliv obyčejných. V rámci 4. ročníku Brněnského RekordOválu se zde nadšenci do cyklistiky snažili překonat či nově ustanovit 14 českých rekordů. Ti, kterým se to podařilo, budou následně zapsáni v České knize rekordů.

Překonání minulých rekordů:
- Tonda Jedlička - 100 mil na kole z 30. let - nový rekord 5:54,00
- Martin Zehnal - 1 km na minikole - nový rekord 0:08,17
- Standa Klígl - 1 km bez držení, hrajíce na harmoniku - nový rekord 0:02,04
- Kamila Fialová - 1 km na dětském kostitřasu - nový rekord 0:03,54
- Jiří Štencl - balancování na historickém dráhovém kole - nový rekord 0:20,15

Nově ustanovené rekordy:
- Andrea Missbachová - vysoké kolo ženy na 1 hodinu - 26.300 m
- Pavel Štika - silniční kolo Torpédo z 30. let na 1 hodinu - 31.680 M
- Kája Hrabalová - balancování na krasokole - 0:30,15
- Martin Zehnal - jízda na dětském vysokém kole (28")

Také my jsme přispěli: 
  • Václav Dolejší ustanovil nový český rekord v Hodinové jízdě na vysokém kole muži 29.000 m 
  • v jízdě na jednom kole v co největším počtu osob jsme překonali či ustanovili rekordy hned dva. Jeden okruh (cca 650 m) v sedmi lidech na jednom horském kole na čas ve složení Pavel Rybařík, Ondra Vačlena, Zdenda Tomeček, Láďa Novák, Lucka Tomečková, Nikola Nováková, Kristýna Nováková 0:01,54 a následně jeden okruh v osmi lidech na jednom horském kole na čas ve složení Pavel Rybařík, Ondra Vačlena, Zdenda Tomeček, Nikola Nováková, Tomík Rybařík, Terezka Tomečková, Matěj Tomeček, Lucka Tomečková. Rekordy byly pečlivě zaznamenány pro případné další zájemce o jejich překonání, a to včetně věku jednotlivých jezdců. Jeli jsme na horském kole zn. Galaxy Orion, které nám bylo zapůjčeno firmou CykloŠvec Písek a na hlavách jsme měli přilby zn. Catlike Whisper, popř. multifunkční šátky Galaxy.
Z hlediska výsledků se letošní ročník nezařadí mezi stoprocentně úspěšné (Jaroslav Randa při hodinové jízdě vzad po pádu nemohl pokračovat a ani Ivanu Křivánkovi se nepodařilo na dřevěné drezíně překonat stávající rekord na jednu hodinu), ale akce se vydařila - většina z nás se doslova vyblbla při zkoušení jízdy na dvoukolech, kolech se šlapáním dozadu, jednokolech, kolech mini, větších i vysokých, pro děti i dospělé zde po celý den byly připraveny sportovně-zábavné disciplíny o drobné věcné ceny, děti si navíc mohly namalovat a odnést trička.
Jenom škoda, že ve stejný den se v Brně uskutečnila ještě druhá cyklistická akce - propagační jízda na kole městem v rámci Evropského dne mobility a tak diváků a fanoušků v hledišti bylo opravdu poskrovnu.

**************************************************************************************************************

GALAXY KENDA JISTEBNICKÝ MARATON

       Kdo byl o posledním prázdninovém víkendu v Jistebnici, nemohl si nevšimnout, že to tu žije cyklistikou. V sobotu odstartoval Kenda Jistebnický maraton, který se jel jako Mistrovský závod Galaxy série 2014 a zároveň jako Mistrovství ČR v Bike-Golfu pro rok 2014, v neděli se jel závěrečný závod Šumavského poháru v cross-country.
       O tom, že bikeři závodníci nevymřou v nejbližších letech ani po přeslici ani po meči nás v sobotu přesvědčilo cca 120 dětských závodníků - byly jich doslova plné jistebnické sady, protože každého takového malého či mladého cyklistu přišel podpořit minimálně jeden rodič, ale většinou i druhý rodič, babička s dědou a další rodinní příslušníci a fanoušci. Traktorista s valníkem plným balíků doslova nevěřil svým vlastním očím, když tudy nemohl projet. I pořadatelé se trochu orosili, ale nakonec vše proběhlo hladce. Každé z dětí v cíli obdrželo zdravý nápoj od firmy UGO a při slavnostním vyhlašování výsledků keramickou medaili od Města Jistebnice. Tři nejlepší pak samozřejmě ještě navíc diplom, medaili a věcné ceny.
       Hlavní závod měl dvě trasy, 32 km s převýšením 818 m (jedno kolo) a 64 km s převýšením 1636 m (dvě kola). Na start obou distancí se postavilo na 300 bikerů a bikerek ze všech koutů republiky. Trasa vedla z Jistebnice přes vrchol Smrčí do Hůrky, pěkným sjezdem přes „Veverku“ do Vlásenice. Odtud polními a lesními cestami na Bejšov a po zelené turistické značce na Vesec kolem obory s více než 500 jeleny. Dále na Pikov a lesními cestami přes vrchol Dehetník do Kamenné Lhoty a Smrkova, kde byla v prvním kole vypsána vrchařská prémie s firmou INOMECH s.r.o. Jejím vítězem se stal Martin STOŠEK (Sram Rubena Trek). V Dolním Smrkově doleva a lesem křížem krážem na Ostrý. Především milovníci zimních sportů uvítali průjezd Sportrelax centrem Monínec, kde měli vzhledem k překonávanému převýšení čas prohlédnout si nově vystavěný hotel a zažili opačnou zkušenost než v zimě - tedy sjezdovkou nahoru po svých, nikoliv lanovkou. Zde byla vypsána druhá vrchařská prémie - wellness pobyt pro 2 osoby na víkend v hotelu Monínec, pro kterou si dojel domácí Ivan RYBAŘÍK (Ugo Allivictus Čistý sport). Závodníci si tady na občerstvovací stanici také mohli doplnit energii či zásoby. A už je tu nejvyšší vrchol Jistebnické vrchoviny, Javorová skála 723 m n./m. Z Busin po kamenitém sjezdu do Starcovy Lhoty, po cestě do Nepřejova a Plechova, na Chlum a do Jistebnice, kde závodníci z krátké trasy projeli cílem a ti z dlouhé trasy se napojili do druhého kola.
       Celkovým vítězem na krátké trati se stal Vojta PAPEŽ (Ugo Allivictus Čistý sport), druhou příčku obsadil Milan SPĚŠNÝ (Bike-Golf Velo) a na třetí příčku vystoupil Jaromír SKÁLA (ČS Specialized MTB Team). Nejúspěšnějším domácím jezdcem se stal na celkovém 8.místě Martin POLÁK, stříbrný ve své kategorii. Mezi ženami zazářila a zvítězila teprve juniorka Kamila JANŮ (Velosport Valenta Scott Team) před svojí týmovou kolegyní Annou KOLÁŘOVOU a Annou BODLÁKOVOU (Dukla Praha).
       Na dlouhé trase protnul jako první cílovou pástku Martin STOŠEK (Sram Rubena Trek), za ním Ivan RYBAŘÍK (Ugo Allivictus Čistý sport) a bronz si odvezl Stanislav Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor). Celkovou vítězkou mezi ženami se stala Jana Pichlíková (Sport bike Strakonice), jako druhá žena dojela Eva Kornalíková (Galaxy CykloŠvec) a za ní Tereza Vaňková (MKV sport).
       V rámci Mistrovství ČR v Bike-Golfu se v závodním poli objevilo i přes 40 cyklistů golfistů. Ti v sobotu absolvovali krátkou trasu a v neděli osmnáctijamkové hřiště Čertovo Břemeno v Alenině Lhotě. Vítězem tohoto netradičního spojení se stal golfový profesionál Petr TRČKA, který v sobotu zajel celkově 26. místo (třetí mezi golfisty) a v neděli obsadil druhou příčku. Zajímavostí či nevšedním zážitkem pro mnohé se stala i účast českého olympionika, několikanásobného vítěze Světového poháru, skikrosaře Tomáše Krause. Zajel devátý cyklistický čas mezi golfisty a zahrál 90 ran (12. místo), to mu stačilo na čtvrtou příčku celkově. Dle vyjádření golfistů samotných se jim náš závod líbil a je možné, že naše vzájemná spolupráce bude pokračovat.
       Před slavnostním ceremoniálem – vyhlášením vítězů hlavních závodů proběhla charitativní dražba pěti dětských cyklistických dresů ve prospěch sdružení APLA Jižní Čechy.
       K příjemně strávenému dni kromě pěkného počasí přispělo zajisté i chuťově vynikající občerstvení pro závodníky, zajištěné z jistebnické školní stravovny, k tanci a poslechu až do večerních hodin zahrála živá country-kapela. Závodníci s odlišným hudebních vkusem pak mohli zvolit hudební produkci v kulturním domě.

ŠUMAVSKÝ POHÁR MTB XC - JISTEBNICE

V neděli již od rána se oči všech s obavami obraceli vzhůru, protože předpověď počasí slibovala něco, co by se dalo nazvat noční můrou všech pořadatelů i závodníků. Bohužel, tentokrát to meteorologům vyšlo. Těsně před startem těch nejmenších závodníků – holčiček a kloučků na odrážedlech - začaly z nebe padat doslova provazy deště. V mžiku všude louže, bahno, nepomáhaly ani deštníky či pláštěnky a pršelo a pršelo. Všechny děti a následně i mladí závodníci i závodnice, bojovaly statečně s počasím, s kolem i sebou samými, občas jsme na obličeji viděli potůčky nejen dešťové, ale i slané. Až před spojeným startem hlavního závodu se počasí umoudřilo – přestalo pršet a v okamžiku, kdy poslední závodníci opouštěli Jistebnici, již svítilo sluníčko a nebe bez mráčků. Jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Takže již teď se těšíme na příští rok, který s největší pravděpodobností přinese pár změn, již proto, že dva závodní dny za sebou jsou opravdu pořadatelsky velice náročné.

**************************************************************************************************************

MÁME MISTRA SVĚTA A VICEMISTRA SVĚTA

       O posledním červnovém víkendu se v maďarském městě Tiszakécske konalo 34. Mistrovství světa historických a vysokých kol, pořádané veteránskou cyklistickou asociací. Ze 160 registrovaných závodníků bylo 60 Čechů a Spolek pro sport všeho druhu Jistebnice zde měl své zástupce: Pavla RYBAŘÍKA, Jaroslava KOTRBU, Tomáše KOTRBU a Václava DOLEJŠÍHO.
       Součástí šampionátu je jízda na 100 mil, tedy 160 km, kterou musí absolvovat každý závodník, který se chce zúčastnit závodu na jednu míli na historických originálech nebo replikách. Stejně asi jako většina z vás, i naši závodníci se domnívali, že oněch 100 mil je vrchol celého programu, prostě proto, že jde o nejdelší distanci. Takže si oblékli závodní modré pruhaté dresy, ve kterých byli prostě k nepřehlédnutí, našlápli svá vysoká kola a začali natvrdo závodit tak, jak jsou zvyklí. Trať představovala desetikilometrový úsek, který závodníci projeli osmkrát, vždy tam a zpět a na konci si vždy museli nechat dát razítko. Celé 50 členné závodní pole (z toho 20 vysokých kol) hned od začátku absolutně ovládli Češi - do cíle si nakonec pro vítězství dojel Jarda Kotrba, na druhém místě skončil Jirka Valenta z Holic, třetí příčku obsadil Pavel Rybařík, za ním dojel Venca Dolejší a jako pátý Tomáš Kotrba. Po více než 6 hodinách dřiny pochopili, že si vlastně udělali závod mezi sebou, protože podle regulí je tento závod hodnocen jen jako country jízda a celou dobu diváci i místní pořadatelé nechápali, proč ti Češi takhle blázní a závodí mezi sebou, a to dokonce i na kontrolních stanovištích, kde od udivených pořadatelů požadovali rychlé natisknutí razítka a hned vyráželi dál, bez odpočinku, občerstvení, popovídání apod.
       Pak ale přišla sobota a s ní vrchol celého mistrovství - závody ve sprintu na 1 míli na originálech vysokých kol a na replikách vysokých kol. Jistebničtí do Maďarska vyrazili se šesti vysokými koly - 2 originály a 4 repliky.
       Pavel Rybařík si pro tento závod vypůjčil 120 let starý originál vysokého 54 palcového kola od svého kamaráda z Muzea jízdních kol v Nových Hradech. Celý rok jezdí běžně na 48 palcovém a doma v Písku mu chvíli trvalo než si zvykl a natrénoval jízdu na ještě vyšším kole, kde je nejobtížnější naučit se, jak kolo správně ohnout do zatáčky, protože pád ze dvou metrů není nic příjemného.
       V kategorii replik připravili pěknou diváckou podívanou táta a syn Kotrbovi, kteří spurtili o medaile. Z bronzové se nakonec těšil Tomáš, který přespurtoval tátu obdivuhodnou rychlostí 41 km/h. Vítězem se stal Jiří Valenta před závodníkem Minichoferem z Rakouska.
       V originálech startovalo ve finále devět závodníků. Závod výtečně rozjel opět Tomáš Kotrba, Pavel Rybařík ho předjel, ale po prvním kole se na čelo dostal Rakušan Seggl (nakonec skončil třetí), tak ho kluci nechali jet a v posledním kole do toho šlápli a oba ho předjeli. Cílovou pásku protnul jako první Pavel RYBAŘÍK, stal se tak Mistrem světa a obdržel putovní pohár pro vítěze (po loňském vítězství Jožky Zimovčáka zůstává druhým rokem v ČR), věnec na krk a dle svých vlastních slov ten nejkrásnější dres na světě – duhový mistrovský dres.
       Tato akce však nebyla jen o závodění, ale i o propojení přátelství mezi účastníky z mnoha zemí, a tak kromě závodění připravili organizátoři pro závodníky a jejich doprovod bohatý kulturní a společenský program jako třeba návštěvu místních termálních lázní, Blešího trhu, závěrečnou Historickou jízdu v kostýmech přes celé město, které se zúčastnilo cca 500 lidí.
       Mistrovství světa historických kol se každoročně koná v jiné zemi. Vloni to bylo ve Veselí nad Moravou, příští rok se koná ve švédském Sölvesburgu, o rok později v ruské Moskvě, dále v německém Karlsruhe a v roce 2018 na indonéském Bali – kluci by se tam chtěli podívat a tak se rozhodli, že už odteď budou šetřit na letenky. Indonéský klub velocipedistů byl loni v ČR i letos v Maďarsku, takže už se navzájem znají. Zatím největší problém vidí v přepravě svých závodních strojů.

Sobota 28.6.2014
Pavel RYBAŘÍK - 1. místo v závodě originálů vysokých kol na 1 míli a stal se MISTREM SVĚTA
Tomáš KOTRBA - 2. místo v závodě originálů vysokých kol na 1 míli a stal se tak VICEMISTREM SVĚTA
Tomáš KOTRBA - 3. místo v závodě replik vysokých kol na 1 míli

Čtvrtek 26.6.2014:
1. místo v závodě replik vysokých kol na 100 mil Jaroslav KOTRBA
3. místo v závodě replik vysokých kol na 100 mil Pavel RYBAŘÍK
4. místo v závodě replik vysokých kol na 100 mil Václav DOLEJŠÍ
5. místo v závodě replik vysokých kol na 100 mil Tomáš KOTRBA
5. místo v závodě historických plášťových turistických kol na 1 míli Evžen KAMENÁR

**************************************************************************************************************
MARATHONMAN EUROPE 2014

13. ročník největší a nejstarší evropské série maratonů - MarathonMan Europe 2014 vyvrcholil v neděli 3.8.2014 EBM marathonem v Seiffenu.

Součástí letošní série byly 4 závody:
  • Rocky Mountain Bike Marathon Riva del Garda (Itálie)
  • Malevil Cup Jablonné v Podještědí (ČR)
  • Salzkammergut Trophy Bad Goisern (Rakousko)
  • Erzgebirgs Bike Marathon Seiffen (Německo)
Do celkového pořadí série se započítávaly tři nejlepší výsledky. Každý závodník si mohl na každém maratonu vybrat libovolnou trasu, za delší a těžší trasy bylo pak samozřejmě přiznáno více bodů. Všichni, kdo absolvovali alespoň tři závody a zároveň ujeli alespoň 300 km, obdrželi titul MarathonMan 2014.

Jediný zástupce našeho klubu, Zdeněk TOMEČEK, skončil v nabité zahraniční konkurenci celkového hodnocení série na 3. MÍSTĚ !!! a svými výkony v jednotlivých závodech potvrdil, že se dokáže udržet v kontaktu s absolutní evropskou špičkou bikerů maratonců:
Riva del Garda: 94 km, převýšení 3813 m, celkově 71. místo, 9. místo v kategorii, 5:44,22 Výsledky
Malevil Cup: 100 km, převýšení 2875 m, celkově 29. místo, 8. místo v kategorii, 4:26,26 Výsledky
Salzkammergut: 211,3 km, převýšení 7049 m, celkově 15. místo, 11. místo v kategorii, 11:36,21 Výsledky
EBM Seiffen: 100 km, celkově 15. místo, 9. místo v kategorii, 4:45,46 Výsledky

"Ahoj, omlouvám se všem jistebnickým, že nemám na sobě ten správný dres. V průběhu závodu jsem samozřejmě vzorně :-) reprezentoval a jezdil v jistebnickém dresu. Bohužel jeho stav po dojetí do cíle opravdu nebyl způsobilý ani k znovuoblečení, natož pak k focení na bedně - pod nánosem bláta by stejně nebylo vidět, že je jistebnický. Narychlo jsem si tedy vypůjčil eskovou vestičku od vítězky MarathonMan série v kategorii žen - Mileny Cesnakové, která letos jezdí a výborně reprezentuje UGO Allivictus Čistý sport našeho kamaráda závoďáka Ivana Rybaříka.
                                                                                                                               Zdeněk Tomeček"

**************************************************************************************************************
SUDOMĚŘICKÝ TRIATLON na svém startu přivítal i mistra světa na vysokém kole 

      26. ročník Sudoměřického triatlonu odstartoval tradičně mávnutím žlutého praporu z pramice uprostřed Černého rybníka v sobotu 12.7.2014 těsně po druhé hodině odpolední. Pro letošní rok připravili pořadatelé ze Sokola Sudoměřice u Tábora pro závodníky několik radikálních změn. První všichni poznali hned při prezentaci, kde oproti minulosti, kdy nahlašovali své iniciály přímo do počítače, si museli vyplnit přihlášku a zaškrtnout správnou kategorii sami a obratem za ni dostali startovní číslo. Šlo to rychleji, netvořily se frotny a tím i významně ubylo hluku. Co se týká počasí, tam se naštěstí žádné změny nekonaly. Těžko říct, kdo nám tam nahoře fandí, ale za celou historii našeho triatlonu se ani jednou nemuselo závodit v dešti. Sluníčko hřálo chvílemi až dost, zato voda měla necelých 19 stupňů. Přesto žádnému ze 106 startujících nezchladila sportovní elán a nadšení ze závodění, ba ani jim nezmrzl úsměv na rtech. Většina z nich si pochvalovala, že to byla příjemná teplota. Po loňské alternativní trase kvůli vzrostlým vodním rostlinám, které číhaly na závodníky s cílem je polapit nebo alespoň chytit za nohu, se letos skoro zázrakem rybník týden předem k velké radosti pořadatelů od rostlin vyčistil a obě dvě trasy mohly být odstartovány na stejných místech jako v přecházejících letech. Změna v plavecké části se týkala vylézání z vody. Z důvodu rekonstrukce objektu čp. 74 museli plavci udělat ještě o pár desítek temp více a vylézt po schůdcích na hráz, odkud za bouřlivého potlesku a fandění přihlížejících odběhli po nově vybudované cestičce přímo ke svým kolům. Poté na triatlonisty čekala cyklistická část. Jediný problém byl na dlouhé trati v úseku mezi vrcholem kopce Sychrov a Střezimíří, kde se kvůli vydatným srážkám předchozího dne na silnici vyplavil štěrk a kamínky. Závodníci na to byli předem upozorněni, všichni to zvládli, nikomu se nic nestalo a naštěstí nebyl zaznamenán ani žádný defekt. V běžecké části si méně zdatní plavci jako každý rok srovnali svůj handicap a dočkali jsme se i několik pěkných soubojů na cílové čáře. 
      Systémem start - cíl celkově zvítězil již počtvrté v řadě za sebou Martin KOROUS (E.ON Triatlon Team Tábor), kat. muži 40-49 let, v čase 1:03,13, držitel traťového rekordu 0:59,43 z roku 2011. Jako druhý protnul cílovou pásku Petr REITINGER (KTP Tábor), vítěz kat. muži 50-59 let, s časem 1:05,40 a pro bronz za celkové umístění si přiběhl nováček našeho závodu Tomáš VÁVRA (Kola Ledeč n./Sázavou), vítěz kat. muži 30–39 let, v čase 1:06,11. 
      Šestici statečných žen na dlouhé trati vévodila domácí Linda RECHTORIKOVÁ, když se svým časem 1:16,57 přiběhla o necelé dvě minuty před druhou Ivou MAREŠOVOU a třetí Jitce DUŠKOVÉ z Tábora nadělila 9 minut. 
Krátká trať, jak jsme si už zvykli, byl jeden velký boj hlavně mezi závodníky z E.ON Triatlon Teamu Tábor. Celkové vítězství si odnesl Jiří STUCHLÍK (0:39,03) před Petrem ČERVENKOU (0:39,40). Červené barvy na stupních vítězů však dokázal narušit Tadeáš GRYM (GS cyklo team Jistebnice) - 0:39,46, když předběhl Roberta KOSTLÁNA 0:39,55 a vyneslo mu to třetí místo nejen celkově, ale i v kategorii chlapců do 15 let. 
      Kategorii dívek vyhrála Barbora KOSTLÁNOVÁ (E.ON Triatlon Team Tábor) 0:40,28. Jako druhá doběhla nejmladší závodnice, ještě ani ne sedmiletá, Anička DEIMOVÁ (BLK Tábor) 0:58,37. Jako doprovod si vybrala maminku, Mirku DEIMOVOU, pravidelnou účastnici tohoto triatlonu. V cíli jsme se dozvěděli, že maminka je přísná paní učitelka tělocviku, takže Anička se od ní žádné pomoci nedočkala a všechno krásně zvládla sama. Příští rok prý přijede zase. 
      Naopak nejstarším závodníkem byl jako již tradičně dvaaosmdesátiletý pan Karel SCHNEIDER z Tábora, který se letos zúčastnil již po dvacáté. 
      V ženách na krátké trati přibyla kat. ženy nad 50 let a bylo dobře, že ve všech třech kategoriích byly obsazeny všechny tři příčky nejvyšší. Celkově zvítězila Petra KINCOVÁ v čase 0:40,43, jako druhá doběhla Miroslava UHLÍŘOVÁ 0:41,07 (obě Triatlon Ladies Tábor) a jako třetí Bohumila KŘIVÁNKOVÁ (TC Dvořák ČB) 0:43,34 - všechny kat. ženy 40-49 let. Je vidět, že ženy závodnice zrají jako víno. 
      Na start této krátké trati se postavila i jedna dětská štafeta ve složení Natálka STUCHLÍKOVÁ, David KOROUS a Nikolka KOROUSOVÁ. Každý z nich sám by takovýto závod asi ještě nezvládl, takže jim bylo umožněno vyzkoušet si závod jak se říká „nanečisto“. Při společném finiši vypadali všichni tři spokojeně, že se mohli také zúčastnit a nejenom fandit svým závodícím rodičům a sourozencům :-) 
      Největším překvapením celého závodu nejen pro pořadatele, ale i diváky a závodníky samé, byla účast Pavla RYBAŘÍKA, čerstvého Mistra světa v závodě na 1 míli na originálním vysokém kole z Maďarského Tiszakécske, kde se konalo koncem června 34. Mistrovství světa vysokých a historických kol. Pavel totiž na vysokém kole (sice tentokrát ne na originále, ale „jen“ na replice) na start rovnou přijel z Jistebnice, pak absolvoval dlouhou trať našeho závodu a po vyhlášení výsledků nasedl a s hlasitým „ahój“ na něm zase do Jistebnice odjel. Samozřejmě nás zajímalo, jak si poradil s kopcem „Sychrovákem“, který i některým „silničářům“ dává zabrat. Pavel kopec vyvedl, ale vyjet by se prý dal – pomalu, možná cik-cak, jenže na to není při závodění čas :-) 
      Největší a poslední změnou letošního ročníku bylo přesunutí zázemí závodu na dětské hřiště, stranou od hlavní silnice, kde měly děti k dispozici skákací hrad a všichni si mohli prohlédnout či zakoupit různé rukodělné výrobky ze stánků Venkovské tržnice (výrobky z proutí, papírového pediga, keramiky, šperky apod.) Samozřejmě zde bylo i občerstvení pro závodníky, ale i ostatní žíznivé či hladové krky. 
      Poděkování patří nejenom závodníkům, bez kterých by nemělo smysl vůbec něco pořádat, ale také věrným sponzorům – Obec Sudoměřice u Tábora, Apex-Bike Tábor a Václav Podzimek. 

Příští ročník je naplánován na sobotu 11.7.2015. Již teď jste všichni srdečně zváni. 
**************************************************************************************************************
SALZKAMMERGUT TROPHY

       Třetí závod série MarathonMan Europe se jel v sobotu 12.7.2014 v Rakousku. Velmi známého a pupulárního závodu Salzkammergut Trophy se zde na všech tratích letos zúčastnilo rekordních 4256 bikerů a bikerek!!!
My jsme měli své želízko v ohni na té nejdelší a nejnáročnější trase 211 km - Zdeňka TOMEČKA. Spolu s ním se v 5 h ráno na start postavilo 628 závodníků, kteří se museli poprat nejenom se sebou samými a s převýšením 7.049 metrů, ale i s deštěm a teplotami kolem 13 stupňů. 
       Konec dobrý, všechno dobré - v cíli sluníčko a pro Zdendu celkově 15. místo s časem 11:36,21 znamenalo 11. místo v kategorii a bronz mezi Čechy, když za zády nechal taková jména jako je např. Tomáš Kozák (mistr ČR v 24 hodinovce, vítěz 24 hodinovky v Římě a německém Nürburingu), Jiří Křivánek (3. na Crocodille Trophy 2013) a další.
       V celkovém hodnocení série tak může pomýšlet na další posunutí směrem vzhůru, když po druhém závodě - Malevil Cupu - byl na šestém místě jako první z Čechů.
**************************************************************************************************************
KAMENICKÝ MARATON

       Jubilejní 10. ročník závodu CANNONDALE JURIS REAL MTB Maratonu - O pohár starosty města Kamenice nad Lipou - pro vítěze trasy dlouhé 50 km, jehož součástí byl i vložený závod HOBBY na 25 km, odstartoval v sobotu 28.6.2014. O tom, že hlavním pořadatelům, Jiřímu Soukupovi a Richardu Valentovi opět povedlo naplnit původní motto závdou: „Tak trochu víc než jen obyčejný závod“, svědčí třeba i to, že na start obou tratí se postavilo rekordních 669 závodníků. Ti byli v cíli rozděleni do 12 kategorií v maratonu a 5 kategorií v hobby závodu, díky čemuž organizátoři tento závod označují jako maraton s největším počtem věkových kategorií. Jako každý rok, i letos byl maraton zařazen do série INTER-BIKE CUP, takže na trati jste se mohli potkat a poměřit své síly nejen se závodníky z různých koutů Čech i Moravy, ale také se závodníky z Rakouska. 
       Na závodníky maratonu čekala středně náročná trať, která letos doznala několik změn - opět přibylo o trochu více úseků v terénu, což bikeři a bikerky více než uvítali, v cíli výborné jídlo a bohatý doprovodný program - pro děti zábavné soutěže a atrakce, pro dospělé závodníky a jejich doprovod, fanoušky i diváky zahrály v rámci Kamenických slavností hudební skupiny Klaret ze Stráže nad Nežárkou, U2 desire revival Band z Brna, Abba stars - český slavík 2013 v kat. skokan roku z Prahy, domácí Brutální jahoda, Claymore, dívčí rocková skupina The Apples, Jaksi Taksi a v nočních hodinách byl na obloze k vidění i slavnostní ohňostroj 

Výsledky jistebnických 50 km (310 závodníků): 
1. Škarnitzl Jan           Sram Rubena Trek 1:53,30 
2. Fojtík Jan                Simbio+Cannondale 1:53,30 
3. Stošek Martin          Sram Rubena Trek 1:53:41 
---------
    8. Tomeček Zdeněk GS cyklo team Jistebnice      1:58,39 2. místo M2 
  10. Rybařík Ivan           UGO Allivictus Čistý sport        2:01,12 3. místo M1 
  25. Polák Martin        GS cyklo team Jistebnice      2:02,18 4. místo M3 
  29. Novák Radek         UGO Allivictus Čistý sport        2:09,34 1. místo MJ 
  50. Miňha Petr           GS cyklo team Jistebnice      2:15,43 10. místo M2 
  53. Šitner Jaroslav    GS cyklo team Jistebnice      2:15,58 4. místo MJ 
  65. Hynšt František     Apex-Bike Tábor                      2:18,19 14. místo M2 
  95. Ryjáček, Hořejší    Apex-Bike Tábor                      2:22,31 1. místo TD 
101. Selnar Jiří              Apex-Bike Tábor                      2:24,20 8. místo M4 
118. Recman Jan        GS cyklo team Jistebnice      2:27,26 21. místo M2 
142. Grym Martin        Nadějkov                                   2:32,06 29. místo M2 
157. Capouch David    GS cyklo team Jistebnice      2:35,12 31. místo MH 
259. Hořejší Jana        GS cyklo team Jistebnice      3:03,51 1. místo Z2 

Výsledky jistebnických hobby závod na 25 km (359 závodníků): 
1. Papež Vít                  UGO Allivictus Čistý sport        0:56,59 
2. Frýba Lukáš              Cycling                                   0:57,14 
3. Soukup Petr              Galaxy CykloŠvec                   0:57,18 
--------
    5. Bechyně Pavel      Apex-Bike Tábor                      0:59,30 2. místo M1 
  47. Vačlena Ondřej   GS cyklo team Jistebnice      1:09:26 2. místo děti 
  81. Petr Jan               GS cyklo team Jistebnice      1:14,06 14. místo MJ 
124. Rytíř Jiří               GS cyklo team Jistebnice      1:17,20 22. místo MJ 
172. Kubů Roman        GS cyklo team Jistebnice      1:22,33 55. místo M2 
202. Grym Tadeáš       GS cyklo team Jistebnice      1:27,31 10. místo děti 
244. Kubů Pavlína       GS cyklo team Jistebnice      1:33,20 14. místo děti 
**************************************************************************************************************
MALEVIL CUP

       V sobotu 21.6.2014 se v kraji pod Ještědem jel již 15. ročník International MTB marathonu Malevil Cup, který je i letos součástí séri MarathonMan Europe.
       Vítězem na královské trati 100 km s převýšením 2.878 výškových metrů se stal Jaroslav Kulhavý 3:43:43,1. Jediný zástupce GS cyklo teamu Jistebnice, Zdeněk TOMEČEK, dojel celkově na výborném 29. místě (439 startujících) s časem 4:26:26,3 a vybojoval tak 8. místo v kategorii M30 (muži hobby 30-39 let), kde měl takové soupeře jako Jan Hruška, Karel Hartl apod. Na stejné trati přijel na celkově 20. místě, 17. v kategorii Muži Elite, Ivan RYBAŘÍK z UGO Allivictus Čistý sport s časem 4:21:09,8. 
       Na trati 40 km, s převýšením1184 výškových metrů, se na celkově 8. místě (269 startujících) umístil Radek NOVÁK, jedoucí tentokrát za UGO Allivictus Čistý sport. V závěrečném špurtu bohužel těsně prohrál boj o bednu s Martinem Šubrem (CK Carla-Kupkolo.cz) a obsadil tak 4. v kategorii M18 s časem 1:36:03,7.
       Své dva zástupce jsme měli i v rámci Dětského Malevil Cupu, který je součástí série 8 závodů SpinFit-Dětský pohár Libereckého kraje 2014. V kategorii odrážedel se na 15. místě z 16 umístil Matěj TOMEČEK. V kategorii Bobice (dívky 2010 na kolech) suverénně s velkým náskokem zvítězila Tereza TOMEČKOVÁ (7 závodnic) a domů si odvezla nádhernou skleněnou medaili.

Takže všem velká gratulace a děkujeme za skvělou reprezentaci.
                                                                                                                            SPSVD Jistebnice
*************************************************************************************************************
ŠUMAVSKÝ POHÁR ČKYNĚ

       V pořadí třetí závod Šumavského poháru proběhl dne 8.6.2014 ve Čkyni, pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje, Mgr. Jiřího Zimoly. 
       Členové sportovního klubu Outdoor Kids jsou v pořádání takovéto akce nováčky, a tak nenechali nic náhodě a na tento závod s mezinárodní účastí se pilně připravovali již od jara. Nadšeně vytýčili předběžnou závodní trať na čkyňských loukách a polích, ale brzy zjistili, že na tomto terénu „neterénu“ by se bikeři dost nudili. Proto společně s Vojtou Huříkem a pod jeho dozorem začali hledat jiné řešení - z luk se vydali do mezí, roští, remízků, křovin, přes potoky, po strmých srázech a někdy i neproniknutelnou „džunglí“, kde nekonečně dlouhé hodiny prosekávali cestu, křoví prořezávali motorovými pilami a nakonec vše srovnávali krumpáčem a lopatou. A takto nakonec vznikla ta nejlepší trať pro tento závod. 
       Startovalo se u rybníka, trasa vedla přes louky, meze, křoví i les, nechyběl ani brod potoka, nepříjemně strmé výjezdy i prudké, divácky atraktivní sjezdy. 
       Z Jistebnice se tentokrát vydala pouze malá skupinka závodníků. Za starší žactvo bojovala Pavlína Kubů a Ondřej Vačlena a oba si tady vybrali tu pomyslnou závodní smůlu. Pavlína píchla naštěstí ještě před startem, takže byl čas na opravu, ale domů si nakonec odvážela „pouze bramborovou“ medaili. Ondru bohužel potkal defekt na trati a závod tak nedokončil. V kategorii kadetů jako druhý v pořadí protnul cílovou pásku Jarda Šitner. Junior Radek Novák tentokrát reprezentoval tým UGO Allivictus Čistý sport a dojel si pro bronzovou příčku. Ke kompletní sbírce medailí pak přispěla zlatem (o necelých 7 vteřin) Milena Cesnaková závodící v letošní sezóně také za UGO Allivictus Čistý sport. 
       O pozávodní pohodu se postaraly pečené klobásky i selátko a zdarma servírované buchty maminek a babiček malých závodníků z Outdoor Kids. 

Výsledky našich: 
Starší žáci (13 závodníků):      Ondřej Vačlena     DNF 
Starší žákyně (5 závodnic): 4. Pavlína Kubů         0:38:12 
Kadeti (9 závodníků):          2. Jaroslav Šitner       0:44:46 
Junioři (4 závodníci):           3. Radek Novák         0:59:02
**************************************************************************************************************
CHÝNOVSKÝ MTB MARATON

       Dvanáctý ročník Chýnovského MTB maratonu přilákal v sobotu 7.6.2014 rekordních 281 startujících. Pořadatelé letos provedli celkem radikální změnu, když postavili dvě trasy a premiérově zavedli měření časů čipovou technologií. Kratší trasa - turistická, 25 km dlouhá, byla určena výhradně pro juniorky, juniory, handicapované sportovce, treková kola a všechny ty, kdo jezdí hlavně pro radost a na její start se postavilo 68 sportovců. Pro zkušené bikery a bikerky závodící nejen sami se sebou, ale i s časem a ostatními soupeři, byla trať oproti loňsku ztížena a prodloužena na 47 km, přesto ji absolvovalo 168 závodníků. 
       Vloženého závodu, který byl i letos součástí seriálu Aktivní pro život s E.ON se zúčastnilo 45 dětí do 15 let, které spolu se svými závodícími rodiči či jinými rodinnými příslušníky utvořily rodinné týmy, jejichž výsledek se sčítal a započítal do celkového hodnocení seriálu. A protože mottem tohoto celého seriálu je prioritní podpora dětí a mládeže v oblasti sportu, všichni „malí závodníci“ startovali zadarmo. 
       Jistebnická banda závodníků v rámci rozjetí a rozdýchání před závodem dorazila na start na kolech a v nových dresech s logem SPSVD Jistebnice na ramenech a bílých přilbách je rozhodně žádný soupeř nepřehlédl. A aby se dostali i na stupínky nejvyšší, kde už je rozhodně nikdo nepřehlédne, bojovali jako lvi, došlo i na pár „malých obětí“. Honza Petr do cíle přijel smutný jak želva, ne snad ze svého výsledku, ten byl parádní, i trať se mu líbila, takže příští rok pokud to bude možné, určitě sem dle svých slov vyrazí znovu, ale po nepříjemném pádu, který naštěstí znamenal jen několik odřenin na končetinách, to odnesly fungl nové klubové kraťasy, které zde měly premiéru. Zdeněk Tomeček, na dlouhé trase o pouhou půlminutu celkově druhý, zase nabral novou přilbou větev - větev táhla přilbu dozadu a ta dusila jezdce pod ní až nakonec... naštěstí dřív než závodník skončil na zemi, povolila větev, ale zanechala po sobě dvě nepěkné dírky a jeden vytržený trak. Ivan Rybařík, který zde měl velké ambice na vítězství a po určitou dobu jel na čele celého závodního pole, nakonec zabloudil a cílovou pásku protnul na pro závodníky nepěkném bramborovém místě. 
       Na krátké trase spurtovaly v cílové rovince o vítězství v kategorii juniorek Nikola a Kristýna Novákovy. Nakonec byla úspěšnější Nikola a Kristýna si jen s úsměvem povzdychla: „...když já prostě neumím finišovat...“ 
       Krásné letní počasí vyladilo i pozávodní atmosféru v prostoru fotbalového hřiště - všichni měli velkou žízeň, takže pivo, kofola i malinovka tekly proudem, kdo chtěl, mohl se zavlnit do rytmu hudby s Klávesy band a všichni se začali těšit na další ročník tohoto pohodového závodu :-) 

47 km: 
1. KNÍŽE David – Prodoli Racing team - 1.B - 1:39:08,0 
2. TOMEČEK Zdeněk - GS cyklo team Jistebnice - 2.B - 1:39:41,6 
3. PÍSAŘ Jan - Moto Šikule Citizen - 1.A - 1:40:19,7 
4. RYBAŘÍK Ivan - Ugo Allivictus Čistý sport - 3.B - 1:40:20,7 
12. POLÁK Martin - GS cyklo team Jistebnice - 4.C - 1:48:41,4 
15. ŠITNER Jaroslav - Ugo Allivictus Čistý sport - 5.A - 1:48:47,0 
29. HYNŠT František - GS cyklo team Jistebnice - 14.B - 1:56:23,4 
34. MIŇHA Petr - GS cyklo team Jistebnice - 16.B - 1:57:10,4 
35. CAPOUCH David - GS cyklo team Jistebnice - 12.A - 1:57:40,0 
50. BECHYNĚ Pavel - Apex-Bike Tábor - 15.A - 2:04:17,7 
56. RYBAŘÍK Pavel - GS cyklo team Jistebnice - 3.D - 2:06:12,0 
58. GRYM Martin - Nadějkov - 11.C - 2:06:14,7 
71. NOVÁK Vladimír - GS cyklo team Jistebnice - 15.C - 2:10:04,9 
117. HOŘEJŠÍ Jana - GS cyklo team Jistebnice - 2.F - 2:36:28,8 
133. SELNAROVÁ Šárka - Apex-Bike Tábor - 3.F - 2:50:45,0 

25 km: 
1. MACHÁČEK Tomáš - Cykloklub Chýnov E.ON TTT - 1.G - 1:02:06,0 
2. DOUCHA Štěpán - Cykloklub Chýnov - 2.G - 1:02:48,2 
3. VELÍŠEK Petr – Ugo Allivictus Čistý sport - 3.G – 1:06:50,4 
7. PETR Jan - GS cyklo team Jistebnice - 4.G - 1:10:09,7 
16. NOVÁKOVÁ Nikola - GS cyklo team Jistebnice - 1.I - 1:16:31,9 
17. NOVÁKOVÁ Kristýna - GS cyklo team Jistebnice - 2.I - 1:16:32,1 
38. RYJÁČKOVÁ Jana - Apex-Bike Tábor - 4.K - 1:27:53,9 

**************************************************************************************************************
TÁBORSKÉ OKRUHY - FINÁLE 3.6.2014

článek převzat z www.cyklokros.cz:

Třetí ročník soutěže škol s podtitulem Hledá se mistr světa 2015 nabídl velmi slušnou podívanou. Za tři roky se startovní pole velmi rozrostlo a k vidění byly velmi solidní výkony.
     Před závěrečným kláním bylo o vítězích kategorií sedmá a osmá třída prakticky rozhodnuto, když měli dvě vítězství na kontě Jiří Hořejší ze ZŠ Opařany a Matěj Syrovátka ze ZŠ Husova. V kategorii šestých tříd se čekalo, zda obhájí minulé prvenství Josef Čekal z Gymnázia Sedlčany, který první podnik vynechal. Nakonec si triumf v závěrečném okruhu pohlídal, v celkovém hodnocení se však zařadil na druhé místo za Michala Šimáka ze ZŠ Chýnov, který v posledním závodě dojel sice na 2. místě, ale absolvoval všechny tři závody, a tak mu počet bodů zajistil celkové vítězství.
   Diváky z řad fanoušků cyklistiky a hlavně ze zúčastněných škol, kterých bylo rekordních třináct, nezajímaly jen stupně vítězů, ale mohutně se kalkuloval i celkový výsledek v soutěži škol. Po dvouleté nadvládě Jistebnice se prvenství po celkem suverénním průběhu dočkali žáci ZŠ Husova Tábor, kteří posbírali úctyhodných 999 bodů. „Prvenství mě hrozně těžší, ale určitě větší radost mají děti. Je to pro ně zážitek, jet takové závody,“ popsal triumf ředitel vítězné školy Petr Zamrzla. „Získané lístky na MS v cyklokrosu 2015 poctivě rozdělíme. Kdo měl nejhojnější účast, lístek dostane,“ vysvětloval svým svěřencům Zamrzla, jak s výhrou patnácti volných lístků naloží.
Druhé místo celkově, a deset lístků na MS, brala ZŠ Jistebnice se ziskem 877 bodů. Její ředitel Dušan Petržel si postěžoval na změnu propozic týden před prvním závodem: „Měli jsme připravený tým šesti velmi dobrých deváťáků, ale tato kategorie byla nahrazena šestými třídami. To mě trochu mrzí. I tak byly závody na velmi slušné úrovni a druhé místo se cení. Hlavní je, že si děti zazávodily.“
Třetí místo a obhajoba pódiového umístění se povedla ZŠ Helsinská. Za „domácí“ zhodnotila celé klání neoficiální tisková mluvčí školy a jinak učitelka tělocviku Hana Hojdarová: „ Bylo to super. Jen nás mrzí ošklivý pád naší medailové naděje Veroniky Kalábové, která mohla mezi šesťáky pomýšlet na medailové umístění. I tak jsme s třetím místem moc spokojení. Důležité je, že si to děti užily.“ Tím také připomenula motto celého podniku, které je hlavně o zábavě dětí. Kdo ví, třeba právě mezi zúčastněnými dětmi je budoucí mistr světa.

Výsledky:
6. třída – 3 kola
1. Čekal Josef (Gymnázium Sedlčany) - 60 bodů, čas 4:51
2. Šimák Michal (ZŠ Chýnov) - 50 bodů
3. Červenka Petr (ZŠ Husova Tábor) - 45 bodů

7. třída – 4 kola
1. Hořejší Jiří (ZŠ Opařany) - 60 bodů, čas 7:39
2. Grym Tadeáš (ZŠ Jistebnice) - 50 bodů
3. Janů Kamila (ZŠ Mladá Vožice) - 45 bodů

8. třída – 5 kol
1. Syrovátka Matěj (ZŠ Husova Tábor) - 60 bodů, čas 7:23
2. Burgstaller Jan (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor) - 50 bodů
3. Petr Jan (ZŠ Opařany) - 45 bodů

Celkové absolutní pořadí škol:
1. ZŠ Husova Tábor                         999 bodů
2. ZŠ Jistebnice                             877 bodů
3. ZŠ Helsinská Tábor                     546 bodů
4. ZŠ Opařany                                348 bodů
5. ZŠ Chýnov                                  338 bodů
6. ZŠ Mikuláše z Husi Tábor            297 bodů
7. ZŠ Mladá Vožice                        140 bodů
8. 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí 125 bodů
9. Gymnázium Sedlčany                 120 bodů
10. ZŠ Karlov Benešov                      82 bodů
11. ZŠ Hlinecká Týn nad Vltavou        64 bodů
12. ZŠ Kladno                                  30 bodů
13. ZŠ Jindřichův Hradec                   16 bodů

Celkové absolutní pořadí tříd:
8. třída
1. ZŠ Husova Tábor - 316 bodů
2. ZŠ Jistebnice - 270 bodů
3. ZŠ Mikuláše z Husi Tábor - 197 bodů
4. ZŠ Helsinská Tábor - 188 bodů
5. ZŠ Opařany - 168 bodů
6. ZŠ Chýnov - 112 bodů
7. 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí - 110 bodů
8. ZŠ Kladno - 30 bodů
9. ZŠ Jindřichův Hradec - 16 bodů

7. třída
1. ZŠ Jistebnice - 415 bodů
2. ZŠ Husova Tábor - 242 bodů
3. ZŠ Opařany - 180 bodů
4. ZŠ Helsinská Tábor - 140 bodů
5. ZŠ Mladá Vožice - 140 bodů

6. třída
1. ZŠ Husova Tábor - 441 bodů
2. ZŠ Chýnov - 226 bodů
3. ZŠ Helsinská Tábor - 218 bodů
4. ZŠ Jistebnice - 192 bodů
5. Gymnázium Sedlčany - 120 bodů
6. ZŠ Mikuláše z Husi Tábor - 100 bodů
7. ZŠ Karlov Benešov - 82 bodů
8. ZŠ Hlinecká Týn nad Vltavou - 64 bodů
9. 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí - 15 bodů

Celkové výsledky jednotlivců:
6. třída
1. Šimák Michal (ZŠ Chýnov) - 145 bodů
2. Čekal Josef (Gymnázium Sedlčany) - 120 bodů
3. Červenka Petr (ZŠ Husova Tábor) - 115 bodů
4. Ťoupalík Jakub (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor) -  100 bodů
5. Poledne David (ZŠ Jistebnice) - 91 bodů
6. Radová Daniela (ZŠ Karlov Benešov) - 82 bodů
7. Kalabová Veronika (ZŠ Helsinská Tábor) - 80 bodů
8. Berka Pavel (ZŠ Husova Tábor) - 78 bodů
9. Boroš Štěpán (ZŠ Husova Tábor) - 71 bodů
10. Macháček Michal (ZŠ Chýnov) - 68 bodů
11. Hubka Tomáš (ZŠ Hlinecká Týn nad Vltavou) - 64 bodů
12. Král Filip (ZŠ Husova Tábor) - 50 bodů
13. Házi Milan (ZŠ Helsinská Tábor) - 49 bodů
14. Dvořák Jan (ZŠ Jistebnice) - 44 bodů
15. Bastl Tomáš (ZŠ Husova Tábor) - 44 bodů
16. Čítek Jindřich (ZŠ Jistebnice) - 37 bodů
17. Dvořáček Petr (ZŠ Husova Tábor) - 28 bodů
18. Ouška Radek (ZŠ Husova Tábor) - 22 bodů
19. Studenovský Václav (ZŠ Jistebnice) - 20 bodů
20. Gatial Filip (ZŠ Helsinská Tábor) - 19 bodů
21. Voborský Tomáš (ZŠ Husova Tábor) - 17 bodů
22. Pospíchalová Karolína (ZŠ Helsinská Tábor) - 17 bodů
23. Kubovský Jakub (ZŠ Husova Tábor) - 16 bodů
24. Pospíchalová Eliška (ZŠ Helsinská Tábor) - 16 bodů
25. Bambula Lukáš (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí) - 15 bodů
26. Voštová Tereza (ZŠ Helsinská Tábor) - 13 bodů
27. Lhoták Filip (ZŠ Chýnov) - 13 bodů
28. Šimáková Kristýna (ZŠ Helsinská Tábor) - 12 bodů
29. Bergr Václav (ZŠ Helsinská Tábor) - 12 bodů

7. třída

1. Hořejší Jiří (ZŠ Opařany) - 180 bodů
2. Grym Tadeáš (ZŠ Jistebnice) - 140 bodů
3. Janů Kamila (ZŠ Mladá Vožice) - 140 bodů
4. Studenovský Vojtěch (ZŠ Jistebnice) - 125 bodů
5. Šitnerová Dana (ZŠ Jistebnice) - 98 bodů
6. Vošta Martin (ZŠ Husova Tábor) - 63 bodů
7. Růžička Jan (ZŠ Husova Tábor) - 58 bodů
8. Krejší Jakub (ZŠ Husova Tábor) - 52 bodů
9. Löffler Maxmilián (ZŠ Helsinská Tábor) - 37 bodů
10. Köhler Radovan (ZŠ Husova Tábor) - 30 bodů
11. Zahajský Radek (ZŠ Helsinská Tábor) - 26 bodů
12. Staněk Michal (ZŠ Husova Tábor) - 24 bodů
13. Mrzena Marek (ZŠ Jistebnice) - 20 bodů
14. Tuček Jan (ZŠ Jistebnice) - 19 bodů
15. Holoubek Petr (ZŠ Helsinská Tábor) - 18 bodů
16. Michal Ondřej (ZŠ Helsinská Tábor) - 17 bodů
17. Mašková Anna (ZŠ Helsinská Tábor) - 16 bodů
18. Buzma Dominik (ZŠ Husova Tábor) - 15 bodů
19. Jindová Roswitha (ZŠ Helsinská Tábor) - 14 bodů
20. Dušek Jaroslav (ZŠ Jistebnice) - 13 bodů
21. Svejkovský Daniel (ZŠ Helsinská Tábor) - 13 bodů

8. třída
1. Syrovátka Matěj (ZŠ Husova Tábor) - 180 bodů
2. Burgstaller Jan (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor) - 150 bodů
3. Vačlena Ondřej (ZŠ Jistebnice) - 130 bodů
4. Součková Celestýna (2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí) - 110 bodů
5. Petr Jan (ZŠ Opařany) - 108 bodů
6. Kubů Pavlína (ZŠ Jistebnice) - 74 bodů
7. Dvořák Jan (ZŠ Husova Tábor) - 66 bodů
8. Rytíř Jiří (ZŠ Opařany) - 60 bodů
9. Studenovský Pavel (ZŠ Helsinská Tábor) - 57 bodů
10. Beránek Lukáš (ZŠ Helsinská Tábor) - 49 bodů
11. Kotalík Martin (ZŠ Jistebnice) - 48 bodů
12. Lachout Ondřej (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor) - 47 bodů
13. Macková Pavlína (ZŠ Chýnov) - 46 bodů
14. Macháček Tomáš (ZŠ Chýnov) - 40 bodů
15. Holubovský Ondřej (ZŠ Kladno) - 30 bodů
16. Maislová Lucie (ZŠ Helsinská Tábor) - 29 bodů
17. Macek Ondřej (ZŠ Chýnov) - 26 bodů
18. Dolejš Dominik (ZŠ Husova Tábor) - 22 bodů
19. Konvalinka David (ZŠ Husova Tábor) - 19 bodů
20. Zahajská Karolína (ZŠ Helsinská Tábor) - 19 bodů
21. Vačlena Lukáš (ZŠ Jistebnice) - 18 bodů
22. Šerpán Michal (ZŠ Helsinská Tábor) - 17 bodů
23. Vilhan Matěj (ZŠ Helsinská Tábor) - 17 bodů
24. Švihálková Tereza (ZŠ Jindřichův Hradec) - 16 bodů
25. Žďárský Daniel (ZŠ Husova Tábor) - 15 bodů
26. Svatek Vlastislav (ZŠ Husova Tábor) - 14 bodů

**************************************************************************************************************
BIRELL BIKE VYSOČINA

Jaroslav Šitner se v sobotu 24.5.2014 zúčastnil maratonu Birell Bike Vysočina na 53 km, který se jel jako doprovodná akce Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
Skončil na 71. místě celkově z 649 startujících a obsadil nepopulární 4. místo ve své v kategorii s časem 2:26,01, o pouhou půlminutu za třetím. Pěkný výkon!!!

**************************************************************************************************************

Článek převzat z www.cyklokros.cz:

Martin Bína zvítězil při druhém klání Táborských okruhů

Úvodní díl seriálu silničních kriterií s názvem Táborské okruhy provázelo špatné počasí. Déšť a zima příliš nepřály dobrým výkonům. Druhý závod byl po všech stránkách vydařenější. Krásné počasí, nabitá startovní listina a velmi slušná divácká kulisa, byly hlavními znaky Velké ceny ČEZ, která se jela v Odpočinkové zóně Komora v úterý 20. května.

      Hlavnímu závodu na padesát okruhů předcházelo tradiční klání škol s podtitulem Hledá se mistr světa v cyklokrosu 2015, které bude na konci ledna hostit právě Tábor. 
      V závodě 6. tříd se dal hledat favorit v dresu pořádajícího ČEZ Cyklo Teamu Tábor, který oblékal Jakub Ťoupalík hájící barvy ZŠ Mikuláše z Husi Tábor. Táborský mladík se z vítězství radoval v úvodním klání, ale tentokrát vyšel naprázdno a musel se spokojit až se čtvrtým místem. Vítězství získal Josef Čekal z Gymnázia Sedlčany, který si na Okruzích odbyl premiéru. „O závodech mi řekl táta, který mě také přivezl. Moc se mi tu líbí. Závody jsou velmi dobře zorganizované. Vítězství mě překvapilo a mám z něj radost,“ řekl po dojetí do cíle vítěz klání šestých tříd Josef Čekal. Druhé a třetí místo obsadili žáci ZŠ Chýnov Michal Macháček a Michal Šimák. 
      V o rok starší kategorii obhájil vítězství z úvodního podniku JIŘÍ HOŘEJŠÍ ze ZŠ Opařany. „Dnešní vítězství bylo o dost těžší. Jelo nás více pohromadě. Naštěstí jsem to v závěru urval a dojel pro vítězství,“ okomentoval svůj triumf Hořejší. Druhá skončila Kamila Janů ze ZŠ Mladá Vožice a třetí Vojtěch STUDENOVSKÝ ze ZŠ Jistebnice.
      Také v kategorii osmých tříd přišla obhajoba úvodního vítězství, když stylem start – cíl zvítězil Matěj Syrovátka (ZŠ Husova Tábor). Druhý dojel Jan Burgstaller (ZŠ Mikuláše z Husi) a třetí Ondřej VAČLENA z Jistebnice. „Dnes to bylo velmi těžké. Nikdo mě na čele nechtěl střídat. Trochu se na kluky zlobím, že jsem to musel celé odtahat,“ popsal své vítězství Matěj Syrovátka.

      V elitní kategorii se na start srovnalo osmatřicet závodníků, takže o zábavu bylo postaráno. Navíc pořadatelé do druhého podniku upravili pravidla závodu a kromě bodování každého pátého okruhu se bodovaly i jednotlivé průjezdy dvěma a jedním bodem. Přehlednost celého klání, hlavně do jeho poloviny, nebyla úplně nejlepší, jelikož se pořadí měnilo téměř po každém bodování. Pilnými sběrači bodů byli třeba Jan Ryba ze Sparty Praha nebo domácí borec Ondřej Bambula. Pozadu nezůstal ani Martin Bína, který se do Tábora, kde se vyučil cyklistickému řemeslu, vrátil v barvách belgické stáje Kwadro-Stannah. Naopak za očekáváním zůstal vítěz celého loňského ročníku Zdeněk Mlynář, který celkově posbíral jen tři body a nakonec se nevešel ani do první patnáctky.
      Pověstný chlebíček se lámal v polovině celého klání, kdy se do úniku dostala pětice závodníků, ze které vykrystalizovala trojice Martin Bína, domácí Michael Boroš a Tomáš Medek ze Sparty Praha. Trio vydrželo v osamocení až do konce celého klání a podělilo se o stupně vítězů. První místo pro sebe urval a vítězný návrat zažil Bína. O šest bodů méně posbíral Tomáš Medek. Michal Boroš bral třetí místo. „Úvod byl hodně nervózní a všichni se vzájemně oťukávali. Já jsem jel první závod, takže jsem kluky moc neznal. Oni už proti sobě jeli,“ popsal nervózní úvod závodu Martin Bína. „Já se doma moc neohřeju. O víkendu ještě pojedu Český pohár na Lipně, ale pak se vracím do Belgie, kde pojedu etapový závod kolem Belgie,“ popsal nejbližší program vítěz druhého závodu Táborských okruhů Martin Bína.
      Do závodu kromě elitní kategorie nastoupili i tři junioři a jedna žena. Mezi juniory na příčku nejvyšší vystoupal Rakušan Julian Steindler z RC Ärbo Wels Gourmetfein. Jeho týmový kolega Nils Friedl skončil třetí. Druhou příčku bral Vojtěch Modlitba z H. M. Sport Český Krumlov. Jedinou ženou ve startovním poli byla Martina Růžičková z FORNO D´ASOLO – ASTUTE Manhattan.

Poslední díl Táborských okruhů je na programu v úterý 3. června, kdy bude znám i celkový vítěz seriálu.

Výsledky telegraficky:
Kategorie muži:
1. BÍNA Martin (KWADRO-STANNAH) – 56 bodů, čas 1:00:02
2. MEDEK Tomáš (AC SPARTA PRAHA) – 50 bodů
3. BOROŠ Michael (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 27 bodů
4. RYBA Jan (AC SPARTA PRAHA) – 16 bodů
5. KRAUS Jan (TEAM DUKLA PRAHA) – 13 bodů
6. FÜRST Roman (TEAM DUKLA PRAHA) – 13 bodů
7. BAMBULA Ondřej (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 7 bodů
8. ADEL Filip (Superior Rubena Team) – 7 bodů
9. HEBÍK Martin (CK Příbram - Fany Gastroservis) – 6 bodů
10. OKROUHLICKÝ Tomáš (AC SPARTA PRAHA) – 6 bodů

Kategorie junioři:
1. STEINDLER Julian (RC ARBÖ WelsGourmetfein) – čas 0:55:15
2. MODLITBA Vojtěch (H.M. Sport Český Krumlov)
3. FRIEDL Nils (RC ARBÖ WelsGourmetfein) – 2 body, - 1 kolo

Kategorie ženy:
1. RŮŽIČKOVÁ Martina (FORNO D´ASOLO-ASTUTE Manhattan) – čas 0:35:56

Soutěž škol
6. třída – 3 kola
1. Čekal Josef (Gymnázium Sedlčany) – 60 bodů, čas 5:46
2. Macháček Michal (ZŠ Chýnov) – 50 bodů
3. Šimák Michal (ZŠ Chýnov) – 45 bodů

7. třída – 4 kola
1. Hořejší Jiří (ZŠ Opařany) – 60 bodů, čas 6:10
2. Janů Kamila (ZŠ Mladá Vožice) – 50 bodů
3. Studenovský Vojtěch (ZŠ Jistebnice) – 45 bodů

8. třída – 5 kol
1. Syrovátka Matěj (ZŠ Husova Tábor) – 60 bodů, čas 7:20
2. Burgstaller Jan (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor) – 50 bodů
3. Vačlena Ondřej (ZŠ Jistebnice) – 45 bodů


Po druhém závodě Táborských okruhů je ZŠ Jistebnice na 2. místě, s velkým náskokem před třetí ZŠ Helsinská Tábor.

Celkové výsledky škol:
  1. ZŠ Husova Tábor                         528
  2. ZŠ Jistebnice                              509
  3. ZŠ Helsinská Tábor                     326
  4. ZŠ Chýnov                                  270
  5. ZŠ Mikuláše z Husi Tábor            247
  6. ZŠ Opařany                                213
  7. ZŠ Mladá Vožice                          95
  8. 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí   90
  9. ZŠ Karlov Benešov                        63
10. Gymnázium Sedlčany                   60
11. ZŠ Kladno                                    30
12. ZŠ Hlinecká Týn nad Vltavou         24
13. ZŠ Jindřichův Hradec                    16

Celkové výsledky jednotlivých tříd:
Žáci - 8. třída
1. ZŠ Husova Tábor                        160
2. ZŠ Jistebnice                             160
3. ZŠ Mikuláše z Husi Tábor           147
4. ZŠ Helsinská Tábor                    122
5. ZŠ Chýnov                                 112
6. ZŠ Opařany                                 93
7. 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí  75
8. ZŠ Kladno                                   30
9. ZŠ Jindřichův Hradec                   16 

Žáci - 7. třída
1. ZŠ Jistebnice                            238
2. ZŠ Husova Tábor                       123
3. ZŠ Opařany                              120
4. ZŠ Mladá Vožice                        95
5. ZŠ Helsinská Tábor                    26 

Žáci - 6. třída
1. ZŠ Husova Tábor                        245
2. ZŠ Helsinská Tábor                    178
3. ZŠ Chýnov                                 158
4. ZŠ Jistebnice                             111
5. ZŠ Mikuláše z Husi Tábor           100
6. ZŠ Karlov Benešov                       63
7. Gymnázium Sedlčany                  60
8. ZŠ Hlinecká Týn nad Vltavou        24
9. 2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí  15

Celkové výsledky jednotlivců:
Žáci - 8. třída                                                                      1.    2.   celkem
 1. Syrovátka Matěj              ZŠ Husova Tábor                         60   60     120
 2. Burgstaller Jan                ZŠ Mikuláše z Husi Tábor            50   50     100
 3. Vačlena Ondřej               ZŠ Jistebnice                              45   45       90
 4. Součková Celestýna        2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí  40   35      75
 5. Petr Jan                         ZŠ Opařany                                 35   28      63
 6. Lachout Ondřej               ZŠ Mikuláše z Husi Tábor             28   19      47
 7. Kubů Pavlína                  ZŠ Jistebnice                               24   22      46
 8. Macková Pavlína             ZŠ Chýnov                                   26   20      46
 9. Macháček Tomáš           ZŠ Chýnov                                     0   40      40
10. Dvořák Jan                    ZŠ Husova Tábor                          22   18      40
11. Studenovský Pavel         ZŠ Helsinská Tábor                      20   17      37
12. Beránek Lukáš              ZŠ Helsinská Tábor                      18   15      33
13. Holubovský Ondřej         ZŠ Kladno                                     0   30      30
14. Rytíř Jiří                        ZŠ Opařany                                 30     0      30
15. Macek Ondřej                ZŠ Chýnov                                     0   26     26
16. Kotalík Martin                ZŠ Jistebnice                                 0   24      24
17. Zahajská Karolína          ZŠ Helsinská Tábor                       19    0      19
18. Vilhan Matěj                  ZŠ Helsinská Tábor                       17    0      17
19. Švihálková Tereza          ZŠ Jindřichův Hradec                       0   16     16
20. Maislová Lucie               ZŠ Helsinská Tábor                       16     0     16

Žáci - 7. třída
1. Hořejší Jiří                     ZŠ Opařany                                    60   60   120
2. Janů Kamila                  ZŠ Mladá Vožice                             45   50     95
3. Grym Tadeáš                ZŠ Jistebnice                                  50   40     90
4. Studenovský Vojtěch     ZŠ Jistebnice                                  40   45     85
5. Šitnerová Dana              ZŠ Jistebnice                                  28   35     63
6. Vošta Martin                 ZŠ Husova Tábor                             35   28     63
7. Krejčí Jakub                  ZŠ Husova Tábor                              0   30     30
8. Růžička Jan                  ZŠ Husova Tábor                             30    0     30
9. Löffler Maxmilián           ZŠ Helsinská Tábor                          26    0     26

Žáci - 6. třída
 1. Ťoupalík Jakub             ZŠ Mikuláše z Husi Tábor                60   40    100 
 2. Šimák Michal              ZŠ Chýnov                                       50   45     95 
 3. Kalabová Veronika       ZŠ Helsinská Tábor                          45   35     80
 4. Červenka Petr             ZŠ Husova Tábor                              40   30     70
 5. Čekal Josef                Gymnázium Sedlčany                         0   60     60
 6. Poledne David             ZŠ Jistebnice                                   30   26     56
 7. Macháček Michal        ZŠ Chýnov                                         0   50     50
 8. Berka Pavel                ZŠ Husova Tábor                              26   24     50
 9. Král Filip                     ZŠ Husova Tábor                              28   22     50
10. Boroš Štěpán             ZŠ Husova Tábor                              22   19     41
11. Čítek Jindřich             ZŠ Jistebnice                                   20   17     37
12. Radová Denisa           ZŠ Karlov Benešov                           35     0     35
13. Házi Milan                 ZŠ Helsinská Tábor                          18   16     34
14. Radová Daniela          ZŠ Karlov Benešov                             0   28      28
15. Hubka Tomáš            ZŠ Hlinecká Týn nad Vltavou             24    0      24
16. Bastl Tomáš              ZŠ Husova Tábor                               0   20      20
17. Gatial Filip                 ZŠ Helsinská Tábor                         19     0      19
18. Dvořák Jan                 ZŠ Jistebnice                                   0    18     18
19. Pospíchalová Karolína ZŠ Helsinská Tábor                         17     0     17
20. Pospíchalová Eliška    ZŠ Helsinská Tábor                         16     0     16
21. Bambula Lukáš          2. ZŠ Školní nám. Sezimovo Ústí       0    15     15
22. Dvořáček Petr            ZŠ Husova Tábor                               0    14     14
23. Lhoták Filip                ZŠ Chýnov                                       0    13     13
24. Bergr Václav              ZŠ Helsinská Tábor                           0    12     12
**************************************************************************************************************

FOX GALAXY MARATON PRACHATICE

      V pořadí druhý závod Galaxy série odstartoval v sobotu 17.5.2014 v Prachaticích a opět se jednalo o závod pro silné a odolné jedince - jak psychicky, tak i fyzicky. Počasí se totiž v posledních dnech po celé republice opravdu překonávalo - dole na startu v Prachaticích kolem 8 stupňů, nahoře na Libíně (1093 m n./m) samozřejmě podstatně méně a mlha, že by se dala krájet, alespoň že během závodu vyloženě nepršelo. I tak ale bikeři a bikerky přijížděli do cíle doslova k nepoznání - pod vrstvou bahna, vody, bahna to vypadalo jako mistrovství hodně opálených afričanů, navíc jednovaječných vícerčat - nejen všechny obličeje, ale i dresy měly jednotnou bahnitou barvu a bylo opravdu těžké poznat kdo je kdo. Z obličejů svítily akorát zuby, protože po protnutí pomyslné cílové pásky se všichni šťastně usmívali, že už je to za nimi. 
      Pro letošní rok měli pořadatelé pro účastníky připraveno hned několik změn, některé byly plánované, jiné nezbytnou nutností téměř na poslední chvíli před konáním samotného závodu. A tak se přesunutí startu a cíle k Lázním sv. Markéty kvůli komplikované dopravní situaci v Prachaticích stalo pro některé nedochvilné závodníky osudným - v čase startu, kdy celý balík závodníků stál nahoře nad Prachaticemi a odpočítával poslední vteřiny před startem, někteří opozdilci vyráželi od městského stadionu jako obvykle. Další změny přímo na trase, jak už to tak bývá, někteří vítali, jiní odsuzovali - trať se stala díky o něco většímu podílu asfaltu či cyklostezek v podobě cest jezdivější a rychlejší, a tak atraktivnější hlavně pro jezdce „hobíky“, ale letošní bláto a louže přes celou šířku cest a hluboké po náby to zase značně ztížily. Na trase čekala ještě další, pro závodníky značně nemilá, překvapení. No zkuste si představit, že projíždíte lesem a najednou se ozve výstřel a další a další - myslivecká honitba v plném proudu. Při pověsti našich myslivců by se nikdo nedivil, kdyby si jezdci v elasťákách do cíle přivezli i něco víc než jen bláto. No a o kus dále po trase Zdeňku Tomečkovi, celkově třetímu v cíli, jen proběhlo hlavou, poté co projeli a za nimi harvestor položil strom, že nezávidí těm, co sem teprve musí přijet - pokud budou mít štěstí, překonají jen další neplánovanou překážku v podobě stromu přes cestu. 
      Na start se sice postavilo podstatně méně závodníků než v minulých letech, ale všichni přežili nástrahy na trati, ať už ze strany přírody, lidí či moderní techniky, takže to všechno dopadlo skvěle. 
      Vítězem dlouhé trati se stal favorit závodu Jan Hruška (Nilfisk ALTO Pro Cycling), za ním na druhém místě dojel David Kníže (Prodoli Racing Team) a k naší velké radosti na pozici stříbrné Zdeněk Tomeček (GS cyklo team Jistebnice), který až v posledním sjezdu před cílem předjel Vojtu Papeže z týmu UGO Allivictus Čistý sport. 
      Kategorii žen suverénně vyhrála Milena Cesnaková (UGO Allivictus Čistý sport) s více než půlhodinovým náskokem na druhou Evu Kornalíkovou (Galaxy CykloŠvec), jako třetí žena dojela Jana Matlášková (Cyklo Jiřička). 
      Doslova medailové žně pro GS cyklo team Jistebnice byla kategorie juniorská. Jako první juniorka dojela Nikola Nováková, která ještě doléčuje zranění ruky a v kategorii juniorů ovládly černo-modré dresy s červenou růží dokonce všechna tři nejvyšší místa – Radek Studenovský vyhrál, druhý Jarda Šitner a třetí Radek Novák. 
      Sbírku medailí ještě doplnil stříbrný muž C Martin Polák a bronzová žákyně Dana Šitnerová. 
      Sourozenecké duo - Dana a Jaroslav Šitnerovi se ještě po závodě navzájem vyhecovali k jízdě na stacionárním kole v soutěži GoldSprint, která letos provází celou Galaxy sérii a zadařilo se, Dana vyhrála a Jarda skončil třetí. 
      Všichni doufají, že na třetí závod Galaxy série, který se bude konat 14.6.2014 v Rožnově pod Radhoštěm, se počasí již konečně umoudří a závodníci se také trochu ohřejí. 

Výsledky jistebnických: 
Trať 63 km: 
TOMEČEK Zdeněk      2:29:55     3. místo / 3. místo v kat.B 
CESNAKOVÁ Milena  2:53:26     20.místo / 1. místo v kat. Z     UGO Allivictus Čistý sport 
MIŇHA Petr                3:05:49    33. místo / 16. místo v kat.B 
NOVÁK Vladimír         3:32:13    55. místo / 11. místo v kat.C 
MATLÁŠKOVÁ Jana   3:34:12    57. místo / 2. místo v kat.H      Cyklo Jiřička 

Trať 42 km: 
STUDENOVSKÝ Radek      1:50:11       3. místo / 1. místo v kat. M3 
POLÁK Martin                    1:53:52       4. místo / 2. místo v kat.C 
ŠITNER Jaroslav                 1:54:18       6. místo / 2. místo v kat.M3 
NOVÁK Radek                   1:54:20       7. místo / 3. místo v kat.M3 
CAPOUCH David                2:10:40     40. místo / 10. místo v kat.A 
PLOCHA František             2:36:38     82. místo / 7. místo v kat.D 
HOŘEJŠÍ Jiřík                    2:46:22     91. místo / 12. místo v kat.M3 
HOŘEJŠÍ Jana                   2:46:55     92. místo / 5. místo v kat. F 
NOVÁKOVÁ Nikola            2:56:07   103. místo / 1. místo v kat.Z3 

Závody dětí 13-14let: 
ŠITNEROVÁ Dana             0:15:19      3. místo 

Galaxy GoldSprint: 
ŠITNER Jaroslav              30,547         3. místo 
ŠITNEROVÁ Dana           36,081         1. místo 

**************************************************************************************************************

ŠUMAVSKÝ POHÁR - NOVÁ PEC

      Druhý závod Šumavského poháru 2014 uspořádali v neděli 11.5.2014 pořadatelé z LYKO klub Prachatice v Nové Peci. I přes velmi nepříznivé počasí, kdy na závodníky doslova padaly provazy vody a kopce i „zkopce“ museli sbíhat často po náby v rozčvachtaném blátě, kdy jim cvakaly zuby nejenom na přehazovačce, brzdové destičky mizely neuvěřitelnou rychlostí a řadící páčky nechtěly poslouchat zimou zkřehlé prsty, se však zúčastnilo na 150 bikerů a bikerek. Fotekchtiví paparazzi by si na trati za takovéto situace jistě přišli na své, ale většinou se všichni raději schovávali v chatovém táboře někde pod střechou, kde bylo zázemí celého závodu a odkud mohli vidět alespoň na kousek trati a zafandit „suchou nohou“.
      A právě na takto těžké trati, za takto nepříznivých podmínek se naši borci nevzdali a bojovali ze všech sil. Odměnou bylo „plné auto medailí“, když k dvěma druhým místům (Tomeček, Šitner) a třetímu místu (Novák R.) doplnila celkový výčet medailí bezkonkurenčním zlatem Milena Cesnaková (UGO Allivictus Čistý sport).

Výsledky našich závodníků
Jaroslav ŠITNER      2. místo v kat. Kadeti:
Radek NOVÁK        3. místo v kat. Junioři
Zdeněk TOMEČEK  2. místo v kat. Muži hobby

**************************************************************************************************************
MTB ZÁVOD DO VRCHU HARRACHOVKA

      44 startujících v závodě do vrchu Harrachovka v sobotu 10.5.2014 překonalo očekávání a příjemně překvapilo pořadatele z APEX-BIKE Tábor. Toto přátelské klání závodníků na horských kolech se, stejně jako v minulých ročnících, konalo v rámci Outdoorového festivalu Harrachovka, s podtitulem 44. ročník slalomů O štít města Tábora. Během sportovního víkendu se tak v okolí Harrachovky utkali sportovci na vodě, na skále i na kole. 
      Kvůli ještě větší atraktivnosti se letos pořadatelé rozhodli změnit trasu i způsob závodu. Oproti předchozím ročníkům, kdy hromadně odstartovalo vždy cca 5 jezdců z jedné kategorie v rozjížďce a 2 nejrychlejší plus několik dalších z celkového pořadí s nejrychlejšími časy postupovali dále do semifinále, čtvrtfinále a finále, letos startovali jednotlivci po minutových intervalech, byli rozřazeni do jednotlivých kategorií a 5 nejlepších v každé kategorii, tedy pokud jich tolik bylo, si to nakonec rozdali mezi sebou o konečné vítězství v hromadném startu. 
      Startovalo se od lávky za Harachovkou, trať byla vyznačena terénem nahoru po turistické značce, cca 1,5 km až na tankodrom. Jedinou podmínkou pro účast v závodě bylo po celou dobu závodu, od startu až do cíle, mít s sebou kolo, ať už jakékoliv. K vidění tu bylo leccos, počínaje samozřejmě „obyčejným“ horským kolem, ať už jakkoliv velkým, jakkoliv těžkým či lehkým a jakkoliv vybaveným, přes skládací koloběžku, až po kola z mopedu nesená v podpaží :-). 
      Závod to byl opravdu vydařený - krásné počasí, pohodová atmosféra, diváci a fanoušci povzbuzující své i cizí „koně“ na trati. A nakonec, poté co byli vyhlášeni a odměněni nejen ti nejlepší tři v každé kategorii, ale diplom s umístěním a svým časem obdrželi úplně všichni, byla vylosována hlavní cena v tombole - nazvaná Cena jako prase. Půlku prasete si domů odnesl, vlastně mu byla odvezena autem, protože samozřejmě přijel na kole, Láďa Hanták. 

Výsledky: 
  1. Antonín Florián                3:29      1. M 40-49 
  2. Zdeněk Tomeček             3:30      1. M 18-39 
  3. Radek Novák                   4:02      1. Junioři 
  4. Zdeněk Nehonský            4:08      2. M 18-39 
  5. Jiří Hořejší                       4:11      2. M 40-49 
  6. Michal Vlášek                  4:25      3. M 18-39 
  7. Pavel Bechyně                 4:27      4. M 18-39 
  8. Milena Cesnaková             4:28      1. Z 18-39 
  9. Jaroslav Šitner                  4:28      2. Junioři 
10. David Capouch                  4:36      5. M 18-39 
11. Filip Ryjáček                     4:42      6. M 18-39 
12. Jakub Novák                     4:44      7. M 18-39 
13. Ladislav Bubla                  4:53      1. M nad 50 
14. Zdeněk Příplata                4:58      8. M 18-39 
15. Jiří Selnar                         5:05      3. M 40-49 
16. Vladimír Hanták                5:07      9. M 18-39 
17. František Hynšt                5:11      10. M 18-39 
18. Tomáš Filip                      5:24      11. M 18-39 
19. Luboš Kovařík                  5:29      12. M 18-39 
20. Miloš Pospíchal                5:32      5. M 40-49 
21. Maxim Reichlt                  5:38      13. M 18-39 
22. Michal Prágr                     5:42      4. M 40-49 
23. Ondřej Vačlena                 5:46      1. Žáci 
24. Jan Petr                           5:49      2. Žáci 
25. Zdeněk Kabeš                  5:51      6. M 40-49 
26. Jakub Suk                       5:52      14. M 18-39 
27. Marek Nemrava                5:55      15. M 18-39 
28. Kamila Petráková             6:06      2. Z 18-39 
29. Magdalena Řízková          6:11      4. Z 18-39 
30. Lucie Tomečková             6:24      3. Z 18-39 
31. Jitka Pospíšilová              6:25      5. Z 18-39 
32. Jiří Hořejší                       6:29      3. Žáci 
33. Marie Dvořáková              6:30      6. Z 18-39 
34. Petr Matějka                   6:40      16. M 18-39 
35. Kateřina Nádvorníková      6:40      7. Z 18-39 
36. Linda Ebertová                7:16      8. Z 18-39 
37. Jana Ryjáčková               7:16      9. Z 18-39 
38. Jana Hořejší                    7:26      1. Z nad 40 
39. Šárka Selnarová              7:32      2. Z nad 40 
40. Milan Žamboch               7:41      2. M nad 50 
41. Jiří Krejčí                        7:59      7. M 40-49 
42. Josef Novotný                 8:35      3. M nad 50 
43. Tereza Selnarová             9:29      1. Juniorky 
44. Kateřina Zrostlíková         10.29     2. Juniorky

**************************************************************************************************************
O ŠTAMBERSKÉHO KRÁLE

      Po úvodním závodě Ecorem Vysočina MTB Cup 2014 v Lovětíně se seriál přesunul do Lhotky u Mrákotína, nedaleko Telče. Sportovní nadšenci tak mohli oslavit státní svátek ve čtvrtek 8.5.2014 sportem. Již potřetí se tu jelo cross-country O Štamberského krále. 
      Trať závodu vedla převážně po lesních pěšinách v okolí obce Lhotka, technické single tracky pod zříceninou hradu Štramberk zavedly závodníky třeba i do přírodního kamenného pole nebo na bývalý skokanský můstek. Délka divácky i jezdecky atraktivního okruhu byla 2,6 km, s převýšením 65 m a jejím autorem byl, jako již tradičně, Pavel Bartoň (Eurofoam sport team). Na start se postavila téměř stovka závodníků. 
      V mužích celkově i v kategorii Elite zvítězil suverénně Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized), mezi ženami byla nejrychlejší Milena Cesnaková (UGO Allivictus Čistý sport), když do cíle přijela s více než 5 minutovým náskokem. 
      Třetí místo v kategorii Muži 30 - 39 let (Expert), osmé celkově, vybojoval Zdeněk Tomeček (GS cyklo team Jistebnice), jeden z devíti jezdců, kteří se nenechali vítězem předjet o kolo a do cíle tak dorazili s plým počtem sedmi kol. 
      Nejrychlejší z žáků byl Jaroslav Šitner (GS cyklo team Jistebnice), který se rozhodl ještě pro druhý závod a rozdal si to i s juniory, kde se také nenechal zahanbit a obsadil mezi nimi pěkné 5. místo ze 14. Jako druhý nejrychlejší žák do cíle dojel Ondřej VAČLENA, páté místo obsadil Jiří Rytíř a sedmé Jan Petr (všichni GS cyklo team Jistebnice). V juniorech jsme měli ještě jedno velké želízko v ohni - Radka Nováka. Ten však evidentně neměl svůj den. Nejprve mu ještě před startem praskl drát na zadním kole a v závodě se mu vůbec nedařilo, nakonec ho ani nedokončil. 
      Velkou novinkou tohoto závodu letos byl i vložený závod - terénní kros v běhu přímo na bikerském okruhu. Cyklistickou trať si vyzkoušelo sice pouze 10 běžců, přičemž většina z nich se pravidelně účastní závodů poháru Běžce Vysočiny, ale bylo na co se dívat, když o vítězství rozhodl až závěrečný finiš. Vítězem se nakonec stal Petr Bloudníček (Eurofoam sport team). 

Výsledky našich závodníků: 
Starší žáci (1999 – 2001) 3 zkrácená kola: 
1. Jaroslav ŠITNER     18:13:00 
2. Ondřej VAČLENA   18:48:00 
5. Jiří RYTÍŘ               19:56:00 
7. Jan PETR               21:00:00 

Junioři (1996 – 1998): 
5. Jaroslav ŠITNER     55:52 
Radek NOVÁK DNF 

Muži 30 - 39 EXPERT 7 kol: 
3. Zdeněk TOMEČEK 1:09:40

**************************************************************************************************************

MARATHONMAN EUROPE

O víkendu odstartovala prestižní maratonská série MarathonMan Europe svým prvním závodem - Rocky Mountain Bike Marathon Garda Trentino. Jediný závodník našeho SPSVD, který se zúčastnil, Zdeněk Tomeček si vybral elitní a nejnáročnější trasu nazvanou Ronda Extrema. Na trati dlouhé 94 km, s převýšením 3813 výškových metrů se potýkal s bahnem do půli lýtek, protože stejně jako v ČR tam v pátek spadlo dost srážek a nejen dešťových, se sjezdy, které se mnohdy ani sjet nedaly, s kopci, ve kterých si přál ještě nějaké to kolečko na zadním kole navíc. Do cíle dojel na vynikajícím 73. místě ze 370 startujících, s časem 5:44,27, který stačil na 9. místo v kategorii Muži masters 2. K tomuto výbornému výsledku, který zároveň znamenal i 5. místo mezi Čechy, a to za takovými jmény jako Kulhavý, Hynek, Raboň, Reeh, gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!!! :-)

**************************************************************************************************************

Galaxy série 2014 zahájila novou sezónu závodem v TÁLÍNĚ

        V sobotu 4.5.2014 odstartovala Galaxy série 2014 svým prvním závodem - maratonem horských kol v Tálíně. Sportovci z Jistebnice se rozhodli pro letošní rok postavit do soutěže dva týmy - GS cyklo team Jistebnice A (Martin Polák, Zdeněk Tomeček, Radek Novák, Vladimír Novák a závodníci, kteří v závodě jednotlivců jezdí za své týmy, ale do soutěže týmů nám budou přinášet cenné body - Jana Matlášková, Milena Cesnaková, Zdeněk Nehonský), jehož ambice jsou obhájit loňské vítězství v týmech a GS cyklo team Jistebnice B (František Plocha, Pavel Rybařík, Jaroslav Šitner, Jana Hořejší, David Capouch, Kristýna Nováková, Nikola Nováková).
        Většina našich závodníků přijela na kole z horolezecké chaty v Písku, kde pobývali na týdenním cyklistickém soustředění.
        Počasí, jak je tady tomu v Tálíně již nepěkným zvykem, nebylo k závodníkům moc přívětivé - zataženo a teploty se pohybovaly kolem pouhých 4 stupňů, ale naštěstí alespoň nepršelo.
        Trasa závodu jako již tradičně vedla převážně Píseckými horami. Kousek po startu přišel větší kopec pokrytý spadaným a mokrým listím, kde to klouzalo. Takže ten kopec nejen, že roztřídil jezdce do několika skupin podle výkonnosti, ale samozřejmě hned také způsobil ucpání trati, a tak závodníci, kteří na startu zaspali či šetřili síly do následujících kilometrů apod. a zůstali trochu víc vzadu, prostě už jen museli počkat až se ti před nimi tímto prvním úskalím prošlapou až nahoru a nabrali tak hned v úvodu značnou ztrátu. Mimo jiné se zde zasekl i David Capouch, který byl nakonec rád, že do cíle vůbec dojel a nevzdal to, protože den před tím ho trápily střevní problémy a necítil se úplně fit a v kondici.
        Zdravotní komplikace se nevyhnuly ani juniorce Kristýně Novákové, kterou již v průběhu soustředění začaly bolet zuby a žádný písecký zubař ji neposkytl z kapacitních důvodů ošetření. Přesto závod nevzdala s tím, že na trati alespoň na chvíli na nepříjemnou a všudypřítomnou bolest zapomene a to jí přineslo odměnu v podobě bronzové medaile.
        Bláto sice také bylo, ale oproti loňsku pohodička. I přesto některé „nováčky“ překvapilo. Honza Petr měl pocit, že po čtvrtečním tréninku, kdy si trať s ostatními projel, bude závod „hračka“. Jenže sjezdy, které na suché trati sjížděl v pohodě, ho nyní v blátě dostávaly ze sedla, občas měl co dělat, aby se vůbec udržel v sedle a v pedálech a po 20. kilometru už byl vděčný za každý sjezdík, který nemusel sbíhat po svých. Pár kilometrů před cílem dojel nějakou blondýnku - zřejmě pěknou, protože se v něm probudila bahnem otupělá duše závodníka a začal se s ní „přetahovat“ o vedení, nejprve si pomáhali a pravidelně se střídali, ale do cíle nakonec dojel před ní - gentleman negentleman, vysílený, ale šťastný, že už to má za sebou a zároveň nadšený ze závodu a ze spousty zážitků.
        Spokojený ze svého výkonu dojel i celkově devátý, v kategorii čtvrtý Radek Studenovský, který kvůli zranění měsíc netrénoval. V cíli také přiznal, že bláto na trati mu postupně ubíralo síly.

        Celkový dojem z prvního závodu byl kladný, vždyť na „bedně“ stanulo hned 7 jistebnických závodníků plus Jana Matlášková, která nám přináší body do týmu.

Druhý závod série se jede v sobotu 17.5.2013 v Prachaticích.

Výsledky jistebnických:
Trať 72 km:
RYBAŘÍK Ivan                 2:58:58     1. místo /   1. místo v kat.B      UGO Allivictus Čistý sport
MIŇHA Petr                     3:47:45   38. místo / 16. místo v kat.B
NOVÁK Vladimír              3:59:37   46. místo /   9. místo v kat.C
MATLÁŠKOVÁ Jana        4:09:32   52. místo /   1. místo v kat.H      Cyklo Jiřička

Trať 38 km:
POLÁK Martin                  1:38:34     6. místo /   1. místo v kat.C
NOVÁK Radek                 1:39:04     7. místo /   2. místo v kat.M3
STUDENOVSKÝ Radek    1:40:05     9. místo /   4. místo v kat. M3
ŠITNER Jaroslav               1:42:50   12. místo /   6. místo v kat.M3
HOŘEJŠÍ-RYJÁČEK         1:50:42   29. místo /   1. místo v kat. tandemy
VAČLENA Ondřej             1:55:10   48. místo / 10. místo v kat.M3
RYBAŘÍK Pavel                2:04:59   71. místo /   8. místo v kat.D
RYTÍŘ Jiří                         2:05:25   75. místo / 15. místo v kat.M3
CAPOUCH David              2:06:45   81. místo / 14. místo v kat.A
PETR Jan                        2:12:38 100. místo / 16. místo v kat.M3
PLOCHA František           2:15:20 110. místo / 10. místo v kat.D
HOŘEJŠÍ Jiřík                  2:15:33 112. místo / 19. místo v kat.M3
HOŘEJŠÍ Jana                 2:24:41 135. místo /   3. místo v kat. F
NOVÁKOVÁ Kristýna       2:45:16 166. místo /   3. místo v kat.Z3
KUBŮ Pavlína                  2:57:35 170. místo /   4. místo v kat. Z3

Závody dětí do 6 let:
RYBAŘÍK Tomáš             0:03:52     5. místo

Závody dětí 10-12 let:
STUDENOVSKÝ Václav   0:03:52     9. místo

Závody dětí 13-14let:
STUDENOVSKÝ Vojtěch 0:05:56     5. místo
GRYM Tadeáš                0:06:36     9. místo
ŠITNEROVÁ Dana          0:07:49     4. místo

Galaxy GoldSprint:
Muži:
RYBAŘÍK Pavel             32,494        2. místo
GROMOVSKÝ Michal    38,297      10. místo

**************************************************************************************************************
SOUSTŘEDĚNÍ JE ZA NÁMI

        Na týdenní soustředění na horolezeckou chatu do Písku vyrazili naši mladí závodníci a závodnice v neděli 27.4.2014 a jak jinak než na kole přes Zvíkov. Doprovod, trenéři, kuchaři, technické zázemí apod. tvořily osoby nejpovolanější - Vladimír Novák, František Plocha, Michal Gromovský a Pavel Rybařík 
        A týden to byl opravdu pestrý, plný zábavy, legrace, ale i dřiny na kole. Každý se dozvěděl či naučil něco nového - zatímco někteří mladí se učili vyměnit či zalepit si duši při defektu, někteří dospělí pronikali do tajů kuchařských. 
        Celkově (i se sobotním závodem) našlapali cca 450 km, a aby to nebylo všechno jenom o sportu, při každém tréninku dostali „mlaďáci“ do hlavy i něco málo z české historie a kultury. Hned v pondělí si u památníku Jana Žižky u Sudoměře -16 m vysoká monumentální socha - zopakovali z dějepisu průběh bitvy z roku 1420, poté pokračovali kolem říčky Blanice do Vodňan, města známého svou rybářskou a rybníkářskou tradicí a zpět do Písku, celkem asi 103 km. V úterý byl „den zřícenin“, tím nemám na mysli samozřejmě účastníky soustředění, ale hradní ruiny, nejprve tedy Skočický hrad - přírodní rezervace nacházející se na vrcholu 667 m vysokého kopce. Samotný vrchol je tvořen dvěma vrcholy - Hrad je ten užší a vyšší a Kolo je ten nižší a širší, kde se též nachází zbytky pravěkého hradiště. Po necelých 2 hodinách jízdy v pedálech už se všichni kochali pohledem z bývalé strážní věže, dnes upravené na rozhlednu, zříceniny hradu Helfenburk. Z vysoké válcové věže byl pěkný výhled jak na Písecké hory s vrcholem Mehelník, na šumavské kopce jako Kleť, Boubín, Plechý, tak třeba i na na JE Temelín. Zpět na chatě měli v nohách něco přes 70 km. Ve středu byl odpočinkový den, a tak se vyrazili podívat na píseckou motokárovou dráhu a nezůstalo jen u dívání, proběhlo zde několik závodů v přátelském duchu, včetně závodu štafet, ve kterém zvítězily dívky nad klukama a jako cenu za své vítězství určily, že Láďa večer umyje nádobí. Navečer „na oslavu svátku čarodějnic“ dorazili na kole ještě další členové SPSVD. A protože se všichni chystali na sobotní závod v Tálíně, bylo odhlasováno čtvrteční seznámení se a projetí trati tohoto maratonu. Pátek byl sice také aktivní den, ale zároveň den odpočinku od kola - bylo sehráno několik turnajů: v ping-pongu, badbintonu, kartách. Atmosféra panovala vynikající, i když počasí se trochu zkazilo a v noci dokonce i vydatně zapršelo. Sobotní den se nesl samozřejmě v duchu Galaxy maratonu v Tálíně, a protože dorazil i Ivan Rybařík, všem uvařil k snídani dobrou a zdravou jáhlovou kaši. V neděli už jen úklid, zhodnocení celého týdne a hurá opět na kole domů. 

Klukům, holkám, ale i dospělým se soustředění líbilo, a tak třeba zase za rok......

**************************************************************************************************************
OKOLO ZUDOVA VRCHU

        V sobotu 26.4.2014 krátce po 13. hodině odstartoval v Lovětíně již 16. ročník oblíbeného štafetového závodu Okolo Zudova vrchu a zahájil tak závodní cyklistickou sezónu na Vysočině. I letos byl tento závod zařazen jako úvodní závod seriálu Ecorem Vysočina MTB Cup 2014, který kromě něj čítá ještě dalších 8 závodů, a tak se tu sešla skoro dvoustovka bikerů.
        O vítězství bojovaly nejen mužské týmy složené ze 4 závodníků a ženské, juniorské a žákovské týmy složené ze 3 závodníků, ale o rozhodující setinky vteřin se prali i jednotlivci.
        Všichni jezdci absolvovali trasu dlouhou 10,15 km, když hned po startu z lovětínské návsi (595 m n./m) vystoupali na její nejvyšší bod - Havlův kopec (679 m n./m), který dostatečně prověřil jejich kondici a kapacitu plic, lesními a polními cestami sjeli do Batelova a následně lesem na nejnižší, lehce podmáčené a bahnité, místo závodu - Hanzalky (524 m n./m) a opět do kopce, tentokrát lesní cestou přes kořeny zpět do cíle opět na lovětínské návsi, kde probíhaly předávky mezi týmovými kolegy. Někteří prostě jen projeli spolu ruku v ruce cílem-startem, někteří se plácali po zádech, zadku a ostatních částí těla, kam se zrovna vyčerpaný cílový jezdec z posledních sil trefil a někteří nadržení nedočkavci málem svému cílovému kolegovi i ujeli.
        Protože z minulých ročníků, kterých jsme se účastnili, víme, že je to fajn závod s pěknou bikovou trasou a pohodovou atmosférou, postavili jsme dokonce 4 týmy: muži (Zdeněk Tomeček, Martin Polák, Jiří Hořejší, Vladimír Novák), ženy (Lucie Tomečková, Kristýna Nováková, Petra Königsmarková), junioři A (Radek Novák, Jaroslav Šitner, Milena Cesnaková - ač není junior/ka pořadatelé umožnili její start v chlapecké juniorské štafetě) a junioři B (Jiří Rytíř, Jiří Hořejší, Jan Petr) a Janu Hořejší, která k sobě neměla dvě potřebné ženy, jsme „půjčili“ do týmu dvou juniorů pod názvem Michal Mareš, kteří zase neměli do týmu třetího mladého. Vtipné bylo, že když Jana jako druhá ze štafety dojela do cíle, nikdo nebyl připravený, aby od ní tu „pomyslnou“ štafetu převzal - kluci ji buď nepoznali nebo ji nečekali tak brzy v cíli, takže Jana musela zastavit před cílovou čárou a počkat až se junior z jejího týmu dostaví, aby ho mohla plácnout a poslat na trať. Celkem zajímavé je například i to, že náš čtyřčlenný tým mužů měl celkově lepší čas než náš ženský tým - „tréninky“ s kočárky evidentně nestačí. Je třeba vyzdvihnout bojovnost „opařanského“ juniorských týmu, který se přihlásil do soutěže juniorů ač věkem spadají pod kategorii starších žáků a dále také Jardy Šitnera, který v hodnocení jednotlivců skončil jako šestý junior, ale kdyby jel za starší žáky podle svého ročníku narození, vystoupil by na stupínek stříbrný. To, že Milena Cesnaková startovala v naší chlapecké juniorské štafetě, dovolili pořadatelé na náš dotaz pár dní před startem, nejspíš proto,že netušili jak kvalitní a rychlá závodnice to je - následně při vyhlašování vítězů štafet juniorů toho evidentně dost litovali, protože to neopomněli náležitě okomentovat.
        Trasa závodu i závod jako takový se nám všem líbil. Trochu nás však mrzela „úprava pravidel“ či jak to nazvat ze strany pořadatelů spočívající v tom, že některým jedincům bylo umožněno jet víckrát za různé týmy, což se vymyká smyslu a myšlence tohoto štafetového závodu. Pokud bychom toto udělali i my, mohli jsme mít jak týmových tak individuálních medailí víc :-).

Výsledky našich:
Týmy:       Muži 8.
                Ženy 6.
                Junioři A 2.
                Junioři B 9.

Jednotlivci:
    5. Zdeněk TOMEČEK          0:24,26 (5. v kat. muži)
  19. Martin POLÁK                 0:26:06 (16. v kat. muži)
  29. Radek NOVÁK                0:26:42 (5. v kat. junioři)
  32. Jaroslav ŠITNER              0:27:14 (6. v kat. junioři)
  39. Jiří HOŘEJŠÍ                   0:27:56 (31. v kat. muži)
  42. Milena CESNAKOVÁ       0:28:00 (1. v kat. ženy)
  85. Vladimír NOVÁK              0:30:26 (63. v kat. muži)
102. Jiří RYTÍŘ                        0:31:38 (6. v kat. starší žáci)
131. Jan PETR                        0:34:06 (10. v kat. starší žáci)
135. Lucie TOMEČKOVÁ         0:34:33 (11. v kat. ženy)
161. Petra KÖNIGSMARKOVÁ 0:37:26 (16. v kat. ženy)
164. Jiřík HOŘEJŠÍ                  0:37:55 (14. v kat. starší žáci)
174. Kristýna NOVÁKOVÁ       0:39:27 (18. v kat. ženy)
176. Jana HOŘEJŠÍ                 0:39:46 (19. v kat. ženy)

**************************************************************************************************************

GALAXY CYKLOŠVEC ECOMODULA PÍSEK

        Ve čtvrtek 24.4.2014 pořádal Galaxy Cyklošvec Písek a Společnost pro dobré soužití již 7. ročník Dětských závodů kol a koloběžek - Galaxy Cyklošvec Ecomodula - memoriálu Luboše Kučery - v areálu firmy CykloŠvec v Písku.
        Zhruba stovku startujících dětí provedl na jejich tratích v roli předjezdce domácí cyklista Jakub Říha, mistr Evropy ve fourcrossu 2013, mistr České republiky ve fourcrossu 2011 a 3. na mistrovství světa ve fourcrossu v Austrálii 2009.
        Všechny přítomné děti, závodící i nezávodící, mohly využít, stejně jako v loňském roce, bohatý doplňkový program, který zde pro ně byl přichystaný: horolezecká stěna LEZETOP, vědomostní a znalostní otázky z oblasti dopravních pravidel a bezpečnosti pro jízdu na kole, dopravních značek, historie města Písku, zásad první pomoci, životního prostředí a jeho ochrany a za své správné odpovědi si odnést drobné věcné ceny, popř. postoupit do slosování o ceny větší a hodnotnější jako např. autodráha, modely aut na dálkové ovládání apod. Byly zde představeny automobily zn. Fiat, kde výherci losování byl zapůčen jeden z vozů na víkend a velký zájem byl také o prohlídku hasičského zásahového auta a policejního auta s radarem. Všichni přítomní mohli zdarma ochutnat energetické nápoje či další produkty sportovní výživy zn. Enervit.
        Představili se i členové Klubu velocipedistů Písek, kteří ve slavnostním dobovém oblečení za potlesku přítomných diváků objeli trasu závodu pro odrážedla a nejmenší děti. V přestávce předvedli nový program členové místní parkourové a freerunové skupiny Family of Move, kteří do svého vystoupení opět zapojili i malé diváky.
        Všichni závodníci dostali po úspěšném projetí cílem výborný koláč od zlivické firmy PEKAR a mohli si nechat na památku své startovní čislo. První tři v každé kategorii pak obdrželi medaili, diplom a věcnou cenu. Ti šťastnější obdrželi i některou z menších věcných cen v tombole. Velice napínavým se letos stalo losování hlavní ceny - o kolo zn. Galaxy. Bylo vylosováno číslo, ale ukázalo se, že majitelé tohoto čísla jsou dva, každé mělo sice jinou barvu, ale číselná hodnota byla shodná. Takže muselo proběhnout ještě jedno rozlosování.
        I letos měli pořadatelé štěstí na počasí - ještě v době prezentace závodníků vydatně pršelo a těsně po skončení losování tomboly začalo pršet znovu. Mezitím provázelo závodníky v jejich bojích pěkné slunečné počasí.
Skupinka závodníků z jistebnického SPSVD byla sice méně početnější než vloni, ale v žádném případě jsme se ve výsledcích neztratili. V kategorii nejmladších dětí na odrážedlech skončil na 5. místě Matěj TOMEČEK, kterému se začalo závodění konečně líbit a po celý závod se usmíval na všechny strany. Mezi dívkami do 6 let, které jely 3 malá kola, výborně zabojovala čtyřletá Terezka TOMEČKOVÁ, která vždy hlavně do kopce předjížděla i dívky o hlavu větší. Kategorii chlapců do 6 let museli dokonce pořadatelé kvůli velké účasti startujících rozdělit na dvě části - 10 závodníků narozených 2009-2011 a 10 závodníků narozených 2008, kde jsme měli zástupce Tomíka RYBAŘÍKA, který skončil přesně v půlce závodního pole. Tomík je ale velký závodník a rozhodl se zabojovat ještě v kategorii koloběžek dětí 7 – 9 let na dvě malá kola, kde skončil osmý. V kategorii starších žákyň se na start postavily pouze 3 závodnice, z toho dvě z našeho týmu, tak jsme byli zvědaví, jak se děvčata poperou o vítězství. Závod na 3 velká kola s terénní vložkou zcela ovládla naše zkušená závodnice Pavlína KUBŮ, jako druhá s velkým náskokem dojela Dana ŠITNEROVÁ. Mezi staršími žáky se o překvapení dne pro pořadatele zasloužil svým vítězstvím Ondřej VAČLENA. My jme překvapení nebyli, protože Ondrovy kvality známe, ale radost jsme měli velkou. Do závodu na 5 velkých kol jako favorit nastoupil Jakub Nový v dresu Cykloteamu Tábor a od začátku se ujal vedení. Ale už ve druhém kole mu nastoupil Ondra a až do cíle ho před sebe již nepustil. Jirkovi HOŘEJŠÍMU se úplně nepovedl start závodu, a i když bylo vidět, že hodně chce, síly přeci jenom docházely, takže nakonec dojel na nepopulárním čtvrtém místě.
        Od neděle se mladí jistebničtí závodníci budou v Písku připravovat na nadcházející závodnickou sezónu na týdenním soustředění na horolezecké chatě, které zakončí v sobotu 3.5. 2014 prvním závodem Galaxy série v Tálíně.

Výsledky našich závodníků:
Odrážedla chlapci (15 závodníků):               5. místo Matěj TOMEČEK
Dívky do 6 let (10 závodnic):                       3. místo Tereza TOMEČKOVÁ
Chlapci do 6 let roč. 2008 (10 závodníků):    5. místo Tomáš RYBAŘÍK
St. žákyně (3 závodníci):                            1. místo Pavlína KUBŮ
                                                                2. místo Dana ŠITNEROVÁ
St. žáci (8 závodníků):                               1. místo Ondřej VAČLENA
                                                                4. místo Jiří HOŘEJŠÍ
Koloběžky chlapci 7-9 let (11 závodníků):     8. místo Tomáš RYBAŘÍK

**************************************************************************************************************
TÁBORSKÉ OKRUHY 22.4.2014

      Čtvrtý ročník Táborských okruhů odstartoval v úterý 22.dubna 2014. Jde o seriál závodů silničních kritérií, které se jezdí na kilometrovém oválu Odpočinkové zóny Komora na Sídlišti Nad Lužnicí.
      Součástí tohoto podniku je již třetím rokem i soutěž škol v cyklistice, která nese podtitul „Hledá se mistr světa 2015“. Cílem je samozřejmě přilákat k cyklistice nové tváře z řad dětí a třeba mezi nimi najít i nějaký opravdu velký talent. Oproti předchozím dvěma ročníkům byly letos změněny propozice v tom smyslu, že na start se postaví závodníci z šestých tříd a naopak deváťáci jsou ze soutěže vyloučeni - k naší nemalé nelibosti (Jarda Šitner, Nikola Nováková, Kristýna Nováková).
      Na start se postavilo celkem 38 žáků na horských kolech, kteří se poprali o body do závěrečného hodnocení škol.
      V závodě osmých tříd svedl dramatický souboj o celkové třetí místo Ondřej VAČLENA s Celestýnou Součkovou (2. ZŠ Školní náměstí Sezimovo Ústí). Ondra byl v cíli hodně šťastný, že se nenechal předjet „holkou“, i když ta „holka“ závodí za ČEZ Cyklo Team Tábor a nandavá to běžně i většině kluků, takže to je velice kvalitní soupeř. V této kategorii zvítězil Matěj Syrovátka (ZŠ Husova Tábor), druhý dojel Jan Burgstaller (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor). Na pátém místě dojel Jan PETR a hned za ním Jiří RYTÍŘ (oba ZŠ Opařany), devátá skončila Pavlína KUBŮ.
      V soutěži sedmých tříd suverénně zvítězil Jiří HOŘEJŠÍ (ZŠ Opařany) V cíli popsal svůj vztah k závodění a cyklistice takto: „Cyklistiku závodně neprovozuji, ale už jsem nějaký závod jel. Baví mě to a je možné, že se cyklistice začnu věnovat víc,“ Druhý skončil Tadeáš GRYM a třetí dojela Kamila Janů(ZŠ Mladá Vožice). Bramborovou medaili si odnesl Vojtěch STUDENOVSKÝ a sedmé místo si vyjela Dana ŠITNEROVÁ.
      V nejmladší kategorii, v kategorii žáků šestých tříd, vyhrál Jakub Ťoupalík (ZŠ Mikuláše z Husi Tábor), bratr Adama, ve kterém má svůj velký vzor. Na druhém místě skončil Michal Šimák (ZŠ Chýnov) a jako třetí projela cílem Veronika Kalabová (ZŠ Helsinská). Zástupci ZŠ Jistebnice skončili na šestém místě - David POLEDNE a na jedenáctém místě - Jindřich ČÍTEK.
      Po prvním závodě se ZŠ Jistebnice zařadila s 237 body na druhé místo za ZŠ Husova Tábor (263 bodů).
      Závodníci hlavního závodu na padesát kol si opravdu užili velké zvraty v aprílovém počasí, když při prezentaci z nebe doslova lily provazy vody, na startu ještě pršelo a v cíli už svítilo sluníčko. Závod měl zcela nečekaný a překvapivý průběh - již v šestém kole se podařilo dvojici závodníků - Roman Fürst (Dukla Praha) a Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha) dostat do úniku, který udrželi až do posledního kola. O vítězství se rozhodlo až v závěrečném spurtu do cíle, když jako první protnul pásku Roman Fürst.
      Juniorů se na start postavilo pouze šest statečných, závod zdárně dokončili pouze čtyři. V jedné ze zatáček přišel hromadný pád, po kterém museli odstoupit dva velcí favorité, domácí Adam Ťoupalík a Pavel Camrda - chotovinský jezdec v barvách rakouské stáje RC ARBÖ Wels Gourmetfein. Vítězem se stal jeho stájový kolega Rakušan Marcel Huber (RC ARBÖ Wels Gourmetfein), druhý dojel Martin Matějček (ČEZ Cyklo Team Tábor) a na třetím místě skončil Nils Friedl (RC ARBÖ Wels Gourmetfein).

Druhý závod Táborských okruhů se pojede 20.5.2014.
**************************************************************************************************************
DA-BA cross-country Okolo vrchu Kalvárie u Jesenice

        V neděli 6.4.2014 pořádal Povltavský sportovní klub DA-BA třetí, závěrečné, bikové cross-country Žabáckého cyklistického jara 2014 nazvané Okolo vrchu Kalvárie u Jesenice. Jistebničtí závodníci se nezalekli ani nepříznivé předpovědi počasí a do Jesenice (i zpět) vyrazili v rámci tréninku na kole :-) A protože odvážným štěstí přeje, nejenom, že nakonec na ně nespadla ani kapka a na cestu i závody jim svítilo sluníčko, ale opět se jim podařilo odvézt si pár cenných trofejí a spoustu zážitků a zkušeností.
        Žáci, žákyně a senioři závodili na trati dlouhé 8.100 m (nájezd a dva okruhy) a překonali 275 výškových metrů. Prvenství si s velkým náskokem vybojoval Ondřej Vačlena s časem 24:30, na druhém místě dojel do cíle s více než tříminutovou ztrátou Tadeáš Grym, který však vyhrál celkovou sérii jarního Bikerského poháru. Pěkný výkon předvedly i žákyně Pavlína Kubů a Denisa Švagrová.
        Ženy, dorostenci a veteráni se utkali na trati dlouhé 15.100 m (nájezd a čtyři okruhy) a nastoupali celkem 495 výškových metrů. Této trati vévodili, stejně jako v předchozím závodě seriálu, dorostenci, když do cíle přijel jako první Vladislav Doležal (Česká spořitelna Specialized) s časem 40:12, za ním Vojtěch Sedláček (Author centrum Sedláček). Za nimi dojel první z kategorie mužů veteránů, Roman Zíbr (Kraken tým). Jako čtvrtý protnul cílovou pásku Jaroslav Šitner, který ve své kategorii obsadil třetí příčku. Těsně pod stupínky s medailovým umístěním, tedy na nepopulárním čtvrtém místě, pak mezi muži veterány skončil Vladimír Novák. Na start závodu se postavily pouze tři ženy, a tak bylo jasné, že dvě z medailí poputují do Jistebnice, jen šlo o to, které to budou - tedy pokud se na trati nepřihodí nějaký technický, zdravotní či jiný problém, který by nedovolil dívkám závod dokončit. Lépe to ale skončit nemohlo - vítězství vybojovala Nikola Nováková a Kristýna Nováková si odnesla medaili stříbrnou, na Hanu Hrubou "zbylo" třetí místo. 
        Muži v hlavní kategorii do 39 let pak absolvovali 22.100 m (nájezd a šest okruhů) s převýšením 715 výškových metrů, tam jsme ale zastoupení neměli. Zvítězil Vít Papež v čase 56:08 před svým bratrem Vojtěchem (oba UGO Allivictus) a třetím Pavlem Vlkem (Author centrum Sedláček).

Výsledky:
Žáci:
1. Ondřej VAČLENA
2. Tadeáš GRYM

Žákyně:
8. Pavlína KUBŮ
9. Denisa ŠVAGROVÁ

Ženy:
1. Nikola NOVÁKOVÁ
2. Kristýna NOVÁKOVÁ

Dorostenci:
3. Jaroslav ŠITNER

Muži veteráni:
4. Vladimír NOVÁK

**************************************************************************************************************
BERNARTICKÝ CYKLOKROS

První letošní závody mladých jistebnických nadějí dopadly na výbornou.

      V pátek 4.4.2014 pořádala Obec Bernartice ve spolupráci se ZŠ a MŠ Bernartice cyklistické závody dětí. Vzhledem k tomu, že tato akce byla pojata především jako soutěžní klání žáků místní základní a mateřské školy, závodníků z ostatních oddílů tu bylo jenom poskrovnu, a to i kvůli malé prezentaci celé této akce. Kromě místních a našich 12 sportovců závodících za GS cyklo team Jistebnice, tu byla ještě skupinka závodníků z Tálína.
      Trať byla vytyčena Na Posvátném, startovalo se do kopce po asfaltové silnici, od kat. E vystoupali závodníci až na samý vrchol kopce Posvátný, následoval sjezd křížem krážem po louce a cílový spurt opět do kopce prověřil sílu a zdatnost všech závodníků, přičemž dívky a chlapci z kat. F museli tuto trasu zdolat dvakrát.
      Bylo pěkné vidět, jak naši závodníci válcují své soupeře - hodiny tréninku na kole místo sezení u televize či počítače přinesly své ovoce v podobě stupínků nejvyšších. A to je ta nejlepší motivace do dalších tréninků i závodů.
      Před samotným vyhlášením výsledků se všichni přítomní dozvěděli více o historii obce Bernartice. V roce 1942 přišli do obce 3 členové čs. paraskupiny Intransitive. Za pomoc, kterou jim obyvatelé poskytli, bylo nakonec 23 občanů popraveno, 5 posláno do koncentračních táborů. Městečku hrozil osud Lidic, že se tak nestalo, je dodnes považováno za malý zázrak.
      A pak už nadešla ta slavnostní chvíle. Vyhlašování výsledků začalo od těch nejmladších, kteří závodili na různých odrážedlech, odstrkovadlech a plastových modelek motorek. Vždy první tři v každé kategorii obdrželi diplom a medaili. Navíc všichni zúčastnění dostali na krk ještě perníkovou medaili - mnozí ji rovnou snědli, asi aby tak doplnili energii, kterou ze sebe na trati vydali.
      A protože bylo nádherné počasí, domů se jelo na kole. Pod dohledem Zdeňka Tomečka naši spokojení závodníci cestou trénovali jízdu v balíku, střídání i jízdu v háku.

Výsledky našich závodníků:
Chlapci 2009, 2010 (13 závodníků):
11. místo Matěj TOMEČEK (nar. 2012)

Dívky na kole 2007,2008 (15 závodnic):
10. místo Tereza TOMEČKOVÁ (nar. 2010)

Dívky E 2001, 2002 (9 závodnic):
1. místo Dana ŠITNEROVÁ (nar. 2001)

Chlapci E 2001,2002 (10 závodníků):
1. místo Tadeáš GRYM (nar. 2001)

Dívky F 1998-2000 (6 závodnic):
1. místo Nikola NOVÁKOVÁ (nar. 1998)
2. místo Pavlína KUBŮ (nar. 2000)

Chlapci F 1998-2000 (14 závodníků):
1. místo Jaroslav ŠITNER (nar. 1999)
2. místo Ondřej VAČLENA (nar. 2000)
3. místo Jiří RYTÍŘ (nar. 1999)
5. místo Jan PETR (nar. 2000)
6. místo Jiří HOŘEJŠÍ (nar. 2000)
8. místo Martin KOTALÍK (nar. 2000)