Články2017

I v letošním roce je hlavní prioritou našeho spolku opět práce s mládeží - zúčastníme se s nimi 6 závodů Jihočeského MTB poháru horských kol (Kardašova Řečice,  Kukle u Tálína, Chýnov, Písek, Jistebnice, Soběslav), kde budou bojovat o co nejlepší umístění jak v jednotlivcích, tak i v týmech. Kdo rád jezdí silniční závody, má možnost absolvovat sérii JAL (Jihočeská amatérská liga) a na podzim zase pro milovníky cyklokrosů TBC sérii (Tábor-Budějovice-Cyklokros). Kromě toho bychom letos chtěli absolvovat tři velké a známé MTB maratony - Author Král Šumavy, Malevil Cup a Salzkammergut v Rakousku. Pokud všechno půjde podle plánu, zúčastníme se i Mistrovství Evropy v MTB maratonu na Slovensku a Mistrovství Evropy v cyklokrosu v Táboře. Abychom upevnili týmového ducha, budeme první červencovou sobotu bojovat o co nejlepší týmové umístění v závodě Author Znovín Cup v Šatově (Znojmo).

Rozhodli jsme se opět podpořit Radka Studenovského v seriálu závodů Kolo pro život a budeme sledovat jeho úspěchy.

Vybraní závodníci (Jarda Šitner, Radek Novák, Bára Macháčková) budou upevňovat své zkušenosti z předchozích let na závodech Českého poháru v cross-country.

A kromě toho budou i nadále probíhat pravidelné středeční a nedělní tréninky a plánujeme nějaké další akce pro děti nejen z našeho klubu jako např. dopravní olympiáda, letní prázdninové vyížďky pro nejmenší školáky apod.

Opětovně budeme žádat o zařazení Silvestrovského běhu do Jihočeského běžeckého poháru pro rok 2018 a přilákat tak na tento tradiční pohodový závod ještě více běžců - a tím myslíme i borců domácích!!!

Závod do vrchu Cunkov se letos pojede jako Přebor Jihočeského kraje mládeže v časovce jednotlivců do vrchu a v rámci TREK Jistebnického maratonu se pojede o přeborníka Jihočeského kraje mládeže v MTB maratonu.

Pro členy SPSVD, jejich rodiny, přátele, známé a všechny ostatní, kteří budou mít chuť se přidat uspořádáme 18.3. První huštění, 19.8. Jistebnický maraton, 26.7. Závod do vrchu Cunkov, 21.10. Cyklokros a krosový běh na Hůrce, nejspíš ve stejném termínu i Poslední huštění, 31.12. Silvestrovský běh a spolu se Spolkem otužilců 1.1.2018 Novoroční namáčení.


Podřízené stránky (3): Články 2013 Články 2014 Články 2015, 2016