Události‎ > ‎

Lampióno - dušičkovo - helloweenový průvod 2018

přidáno: 5. 11. 2018 0:18, autor: Jez Krásný   [ aktualizováno 5. 11. 2018 3:05 ]
Extrémně vydařená akce proběhla v sobotu 3.11. Šlo již o třetí ročník Lampiono - Dušičkovo - Halloweenského průvodu. Po loňském roce by se to zdálo nemožné, ale opět došlo k posunu na vyšší level.
 
Hned na začátku je třeba říci, že absolutní většinu příprav, plánování a samotná režie akce si vzala na starost naše Kájina (Libuše Kovaříková). Celý rok shromažďovala kelímky, kyblíky, skleničky, kanystříky a všemožné serepetičky, aby pak hrůzostrašně vyzdobila celý Jez a připravovala všem úžasný večer. Sama pak ještě stíhala řídit průvod jako "Krvavá nevěsta"


Helloween 2018


Průvod čítající zhruba 80 lidí vyrazil z obvyklého shromaždiště "U májky". Dorazila i delegace z Bečova. 
Za zvuku hrůzostrašné hudby jsme se vydali nahoru Jezem vstříc děsu a hrůze. 
Postupně byla k vidění řada děsivých míst a postav. Mrtvol bylo nepočítaně a ne vždy byly v celku. Strašáků bylo plno, živých i neživých. Po zastávce u Vřískotu a nálezu rozsekaného nebožtíka vedla trasa přes Hřbitov neviňátek. Všude bylo plno světel a svíček osvětlujících strašidla. I když nebyl Pátek 13., nenechal si ujít příležitost Jason Voorhees. K zapíchnuté mrtvole u vodárny nás dovedla peckově nasvícená ulička děsu. 
Past na důvěřivé děti si připravil dokonale úděsný klaun. Lákal je na balónky, aby je pak zatáhl dolů pod Jez do kanalizace..:-) :-) :-).

 


Do konce toho bylo ještě k vidění moc a nejčastější komentáře, tedy kromě výkřiků hrůzy, byly, kolik to muselo stát času.
Když průvod dospěl téměř k místu startu, dušičkově jsme uctili památku padlých v 1. světové válce u jejich místního pomníku. Po podpisu do kroniky následovalo společné focení a pak již oheň, buřty a volná zábava. Nekalou konkurenci buřtům připravil náš kovář Franta, když dodal skvostně upečeného divočáčka.

Akce to byla perfektní. Hlavní dík ještě jednou Libušce. Dále pak přispěly Petra Štiplová, Lenka Beníšková Sivíčková a strašidla Terka, Ládík a Melisa.
Jako vždy s průběhem různou měrou pomohli spolkaři a také při "Tvořeníčku" výzdoby děti.
Finanční náklady byly hrazeny částečně i z dotace, kterou dostal spolek od města Bečov.Comments