Aktuálně

Spolek Člověk člověku vznikl v roce 1992. Za dobu své existence se zapsal do povědomí města Valašské Meziříčí jako sdružení humanitární, dlouhodobě spolupracující s řadou sociálně - zdravotnických organizací. Prostředky, kterými spolek disponuje, získá převážně od dobrovolných dárců, z výtěžku benefičních koncertů, prodejních výstav a dalších akcí. Svou činností se snažíme přispět ke zkvalitnění života zdravotně postižených dětí a mládeže. Vzhledem k  objemu prostředků působíme výhradně ve valašskomeziříčském regionu.

 • PF 2019 Spolek Člověk člověku ve Valašském Meziříčí děkuje všem, kteří podpořili jakoukoliv formou možnost pomáhat zdravotně znevýhodněným dětem v regionu města Val. Meziříčí a těší se na další spolupráci.  Přejeme příjemné vánoční svátky a životní úspěchy v příštím roce 2019.
  Přidáno v 17. 12. 2018 23:41, autor: Hana Opltová
 • Finanční dar Na konto Člověk člověku VM přišel finanční dar v celkové výši 1 500,- Kč, který je určen na podporu zdravotně znevýhodněných dětí v regionu města Valašského Meziříčí. V tomto případě patří dík panu Vlastimilu Slovákovi za jeho sociální cítění, který je zaměstnancem společnosti JACOBS DOUWE EGBERTS CZ s. r. o. se sídlem ve Val. Meziříčí. Prostřednictvím jejich benefitního partnera Benefity.cz  byla darovaná částka 750,- Kč zdvojnásobena na 1 500,- Kč a bude beze zbytku rozdělena potřebným dětem.
  Přidáno v 17. 12. 2018 23:40, autor: Hana Opltová
 • Notebook Člověk člověku Valašské Meziříčí projednal s firmou CABOT spol. s. r. o., Val. Meziříčí možnost získání vyřazeného notebooku. Nabídnut byl typ HP EB 8460 p, spolek uhradil jeho zůstatkovou hodnotu  a přístroj předal k užívání Centru pro lidi se zdravotním postižením ve Valašském Meziříčí. 
  Přidáno v 11. 12. 2018 3:00, autor: Hana Opltová
 • Invalidní vozík Zdravotně postižený devítiletý chlapec začal chodit teprve před dvěma roky a zvládne pouze krátké vzdálenosti. Jinak je stále odkázán na invalidní vozík a současné vozítko již nevyhovuje. Při pořízení nového invalidního vozíku pojišťovna hradí jen část nákladů, proto se rodiče obrátili  na spolek ČČ s žádostí o finanční pomoc. Po zvážení všech okolností ČČ VM dorovnal zbývajících 16 000,- Kč a chlapec má zajištěnou přepravu novým invalidním vozíkem značky RASH.
  Přidáno v 11. 12. 2018 2:59, autor: Hana Opltová
 • "V našem světě" Spolek Člověk člověku a Kulturní zařízení  Valašské Meziříčí uspořádaly prodejní výstavu ve dnech 4. - 6. 12. 2018  organizací, které se věnují zdravotně postiženým lidem. Dne 5.12. 2018 v salonku kaple KZ v 15 hodin na zahájení vernisáže  zazněla relaxační hudba klientů Centra pro lidi se zdravotním postižením. Pomalu se rozeznívaly tibetské mísy, dešťová hůl, sansula, chrastidla, brumle a zvonkohry. Následovaly zpívané koledy za doprovodu kytar a  působilo to velmi příjemně. Průvodní slovo k výstavě pronesla Ing. Michalíková ze Spolku ČČ , poděkovala všem vystavujícím i sponzorům.Na vystavovaných exponátech bylo zřejmé odborné vedení klientů, ale také například u přáníček známky upřímnosti a radosti, velká nabídka, nové prvky. Jako host přispěl výtěžkem 1 790,- Kč  za prodej svých prací První moravský ...
  Přidáno v 11. 12. 2018 2:58, autor: Hana Opltová
 • Výstava "V našem světě" Před vánocemi tradičně pořádá spolek Člověk člověku VM s Kulturním zařízením Valašské Meziříčí prodejní výstavu  výrobků organizací uvedených na plakátku. Jedná se o zajímavé práce vhodné také jako dárky pod stromeček. Dovolujeme si pozvat všechny naše příznivce a těšíme se na návštěvu při vernisáži i následujících dnech trvání výstavy. 
  Přidáno v 27. 11. 2018 23:18, autor: Hana Opltová
 • Přednáška s názvem Kovbojská snídaně Ve spolupráci s obcí Poličná organizoval Spolek Člověk člověku Valašské Meziříčí dne 25.10.2018 přednášku na téma západní Kanada. Součástí přednášky byla ochutnávka palačinek s javorovým sirupem  a chuťovkami z mletého masa.V plně obsazeném sále U Slunce uvítal návštěvníky starosta obce Poličná pan Vladimír Místecký. Předsedkyně spolku Člověk člověku MUDr. Opltová představila jeho činnost, která spočívá především v pomoci znevýhodněným dětem  v regionu Valašské Meziříčí a okolí.Celou přednášku připravila a na základě svých osobních poznatků provázela slovem a zajímavými fotografiemi Ing. Milena Michalíková. Seznámila účastníky s historií osídlení Kanady, rozlohou, architekturou v jejích různých podobách, životním stylem, přírodou, zejména úžasnými horami a poskytla tak poutavou formou ucelený obrázek země. Přednáška byla zakončena vědomostním kvízem se symbolickými odměnami ...
  Přidáno v 1. 11. 2018 3:54, autor: Hana Opltová
Zobrazení příspěvků 1 - 7 z 65 Zobrazit více »Podřízené stránky (1): Aktuálně