Zmaga vzhodne lige

V soboto, 20. 5. 2023, je v plezalnem centru Celje potekala še zadnja tekma letošnje vzhodne lige. Tokrat sta se naši članici ŠPO Črnomelj Marjeta Absec in Manca Japelj prvič preizkusili v hitrostnem plezanju. Na pogled enostavna smer, vendar je bilo potrebno veliko dinamike, moči, predvsem pa vse gibe delati kar se da hitro.

Marjeta je v kategoriji mlajše deklice M s časom 11,42 sekunde zasedla 22. mesto (absolutno). Manca pa se je v kategoriji mlajše deklice S s časom 7,95 uvrstila v osmino finala. Le-to poteka na izpadanja in tako je v prvem krogu s časom 6,54 zaključila s svojo tekmo. Na koncu je bila 10. v B kategoriji in 12. absolutno.

Manca je v skupnem seštevku zmagala letošnjo Vzhodno ligo!

Na Vzhodni ligi lahko tekmujejo tudi licencirani tekmovalci, za kar se vodi poseben skupni seštevek (absolutno), v katerem pa je Manca osvojila 3. mesto. Tako je domov odnesla kar dva pokala!

Člani ŠPO Črnomelj smo izjemno ponosni na svoje mlade plezalce, saj glede na pogoje plezanja v Beli krajini dosegajo vrhunske rezultate!

Dober oprijem!

Vzhodna liga - balvani

V soboto, 6. 5. 2023, je v plezalnem centru Frikšn v Novem mestu potekala že peta tekma letošnje vzhodne lige. Mladi članici ŠPO Črnomelj Marjeta Absec in Manca Japelj ste se preizkusili v balvanskem plezanju. Na izjemno težkih balvanskih smereh sta obe pokazali veliko moči in vztrajnosti. Marjeta je v kategoriji mlajše deklice M z enim vrhom in dvema bonusoma zasedla 27. mesto (absolutno). Manca pa si je v kategoriji mlajše deklice S s petimi vrhi in šestimi bonusi priplezala odlično 3. mesto v B kategoriji in 4. mesto absolutno.

Čestitke obema in dober oprijem!

Vzhodna liga - težavnost

V soboto, 22. 4. 2023, je v Vojniku potekala četrta tekma vzhodne lige v težavnostnem plezanju. Tokrat so barve ŠPO Črnomelj zastopale Marjeta Absec v kategoriji mlajše deklice M in Manca Japelj v kategoriji mlajše deklice S. Marjeta je na svoji prvi letošnji tekmi dobro plezala in osvojila 22. mesto v B kategoriji in 27. mesto v absolutnem seštevku. Manca pa si je na dveh težkih smereh, saj nismo videli nobenega vrha, priplezala v B kategoriji 3. mesto, absolutno pa je bila 4.

Državno tekmovanje v športnem plezanju

V soboto, 15. 4. 2023, se je v Vojniku odvijalo državno tekmovanje v težavnostnem plezanju za osnovne šole. Udeležile so se ga tudi tri deklice iz našega kluba. Ana Požek (OŠ Belokranjskega odreda Semič) je med starejšimi deklicami osvojila super 22. mesto (tekmovalo je cca 50 učenk). V kategoriji mlajših deklic pa je tekmovalo ogromno tekmovalk, cca 80. Marjeta Absec (OŠ Loka) je med njimi osvojila super 30. mesto, Manca Japelj (OŠ Belokranjskega odreda Semič) pa odlično 6. mesto.

Čestitke vsem trem in srečno naprej!

Zmaga na vzhodni ligi v športnem plezanju!

V soboto, 1. 4. 2023, je v Trbovljah potekala tretja tekma vzhodne lige mladih plezalk in plezalcev. Plezalci so se tokrat pomerili v težavnostnem plezanju. Tekme se je udeležila tudi naša članica Manca Japelj, ki je v starostni kategoriji mlajše deklice odlično plezala in v kategoriji brez licence zmagala! V kategoriji absolutno pa je zasedla tretje mesto. Čestitke Manca in dober oprijem še naprej!

V soboto, 18. 3. 2023, je v Radljah ob Dravi potekala druga tekma vzhodne lige mladih plezalk in plezalcev. Plezalci so se tokrat pomerili v težavnostnem plezanju. Tekme se je udeležila naša članica Manca Japelj, ki je v starostni kategoriji mlajše deklice dobro plezala. V prvi smeri je splezala zelo visoko, v drugi smeri pa do samega vrha smeri. V kategoriji brez licence je osvojila 4. mesto, v kategoriji absolutno pa si je delila 5. mesto.

Dober oprijem še naprej!

V soboto, 25. 2. 2023, je v plezalnem centru Frikšn v Novem mestu potekala prva tekma vzhodne lige mladih plezalk in plezalcev. Plezalci so tokrat premagovali gravitacijo na balvanski steni – nizki plezalni steni. Tekme se je udeležila tudi članica Športno plezalnega odseka PD Črnomelj, Manca Japelj, ki se je z oprimki borila odločno in vztrajno. V starostni kategoriji mlajše deklice je od desetih balvanov flashala kar pet balvanov, to pomeni, da jih je splezala v enem poskusu. Na treh pa si je priplezala še bonus točko. Njeno vrhunsko plezanje ji je prineslo zmago v kategoriji brez licence. V kategoriji absolutno (licence in nelicence) pa je zasedla odlično drugo mesto. Čestitke Manca in dober oprijem še naprej!