Witam na stronie Ogólnopolskich Spływów Fizyków!

Kilka lat temu podczas twórczej dyskusji w korytarzu Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, kilku studentów wpadło na pomysł zorganizowania imprezy integrującej fizyków z całej Polski. Tak narodziły się Ogólnopolskie Spływy Fizyków. Po pierwszych dwóch (dosyć cichych edycjach), nadchodzi czas na III odsłonę.

III Ogólnopolski Spływ Fizyków odbędzie się na rzece Pilica na odcinku Okołowice - Krzętów (34 km). Organizatorem jest Stowarzyszenie Kajakowe "Ważka" z Warszawy, a komandorem Andrzej Burgs (Fizyka UW). Spływ jest wpisany do Informatora Kajakarza Polskiego Związku Kajakowego pod pozycją 128. Patronat honorowy nad spływem objęła Pani Dziekan Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Teresa Rząca - Urban.

Serdecznie zapraszamy na trzy dni (30.09-2.10.2011) wspaniałej zabawy na kajakach oraz w przeróżnych konkursach i ogniskach! Z fizykami nie da się nudzić :)

Koszt spływu to 160 PLN od osoby (120 PLN dla członków Stowarzyszenia Kajakowego Ważka).
Z racji przyznanego dofinansowania przez Wydział Fizyki UW, studenci Wydziału Fizyki UW (w tym również nowi pierwszoroczniacy) płacą zaledwie 60 PLN od osoby. Zapisy są prowadzone przez e-mail Komandora spływu - andrzej.burgs@gmail.com

Zapisy są prowadzone do 24 września do godziny 23:59. Ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa w spływie jest uiszczenie opłaty za spływ na konto SK Ważka (dane do przelewu w zakładce Kontakt).

W cenie zapewniamy: wyżywienie (śniadania, obiad i żywność na ognisko), sprzęt, opiekę instruktorską, ubezpieczenie, transport (ze stacji kolejowej Włoszczowa, osoby z Warszawy są proszone o kontakt z Komandorem spływu).

Czemu warto?

Społeczność fizyków jest w Polsce stosunkowo niewielka, zatem warto jest się nawzajem poznać. Ogólnopolskie Spływy Fizyków powstały właśnie po to, aby umożliwić zintegrowanie się środowiska fizyków w luźniejszej formie, niż podczas konferencji.

Impreza ma charakter cykliczny, więc za rok w ostatni weekend września znowu się spotkamy na wodzie i lądzie w naszej doborowej fizycznej kompanii!