ŠPÍL-BERG 2014‎ > ‎

Program přednes (29. a 30. 3.)

SOBOTA 29. března

 

09:00 – 10:00            Příjezd recitátorů, prezence

10:00 – 13:00            Workshop

13:00 – 14:00            Oběd

14:00 – 14:30            Trocha pohybu a rozmluvení pro recitátory 

     (pro recitátory I. kategorie povinná účast!)


14:35 – 15:45            I. kategorie

                                     Veronika Janíčková

Ray Bradbury: Srpen 2026

  Tereza Vítková

Josef Kainar: Šárka

  Bořek Reich

                                                Gaius Valerius Cattulus: Báseň ze sbírky                                                            Zhořklé polibky

                                                překlad: Dana Svobodová

  Anna Urbánková

                                                Shaun Tan: Spodní proud

  David Prosecký

Jiří Suchý: První láska

  Tereza Sovová

Émile Verhaeren: Strom

překlad: Karel Čapek

  Lucie Chodilová

Wisława Szymborska: Pokus

překlad: Vlasta Dvořáčková

                                     Daniel Mrkvica

                                               Thomas Eliot: Zákon kočičích jmen

překlad: Michael Prostějovský

  Zuzana Škopová

Václav Hrabě: Infekce

                                     Jana Bučková

Josef Kainar: Nevěrný

  Richard Kolenčík

Petr Rákos: Korvína čili Kniha o havranech - Jiné utkání havrana s liškou

  Kateřina Pechová

                                               Miroslav Holub: Dveře

  Lubomír Krůza

Jan Skácel: Harfa ve sněhu

  Lukáš Pelant

Michail Bulgakov: O prospěšnosti alkoholismu


15:45 – 16:30            Přestávka

16:30 – 18:00            Diskuze

18:00 – 18:45            Večeře

18:30 – 18:45            Trocha pohybu a rozmluvení pro recitátory 

   (pro recitátory III. kategorie povinná účast!)


18:45 – 19:05            III. kategorie

  Jitka Hejlová

Vítězslav Nezval: Momentky ze Sovětského svazu

  Vítězslav Dvořák

William Shakespeare: Sonet 141

překlad: Jan Vladislav

  Dalimil Ševčík – laureát WP II. kategorie

          

19:05 – 19:20            Přestávka

19:20 – 19:50            Diskuze

20:00 – 24:00            Off program – deskové hry, hudba...

 


 

NEDĚLE 30. března

 9:30 - 10:00            Trocha pohybu a rozmluvení 

 (pro recitátory II. kategorie povinná účast!)

10:00 – 12:30         II. kategorie

                                   Jindřiška Fialová

                                            Hanuš Jelínek: Bílá laň

                                   Petr Kosek

                                            Japonské lidové pohádky a pověstiDvanáct                                              čínských vrabců
                                            (z knihy 
 Strašidelný chrám v horách)

                                            vybral, přeložil a komentáři opatřil Jan Luffer

                                   Anna Laštovičková

                                            Blanca Varela: montáž textů z výboru Křídla na                                                    konci všeho

                                            přeložil: Petr Zavadil

Kateřina Krátká

        Edgar Allan Poe: Havran

        překlad: Vítězslav Nezval

Šimon Benda

                                            Gregory Corso: Manželství (z knihy Mokré moře)

Markéta Malá

Jan Skácel: Malá recenze na hodinky s                                vodotryskem

                                    Ivana Šmorová

                                                Jan Plaček: Místo, kam se každý den vracím (ze                                                    studentské práce)

Martin Fiala

William Saroyan: Hlava

Sabina Šlachtová

                                                Julio CortázarNávod na chůzi do schodů (ze                                                        sbírky Příběhy o kronopech a fámech)

                                                překlad: Lada Hazaiová

Radim Lacina

                                                Eugen Brikcius: Amadea, Irritus spiritus

                                                překlad: Pavel Šrut

Lenka Dobrovolná

                                                Lawrence Ferlinghetti5. (výbor Ve snu ve snu                                                    snil jsem sen)

                                                překlad: Jan Zábrana

Martin Ambroz

Jacques Prévert: Barbara

překlad: Adolf Kroupa

Zdeňka Otřísalová

                                                Friedrich Nietzsche: Tak pravil Zarathustra

Adéla Malendová

                                                Sylvia Plathová: Přivezli úl

                                   Jaroslav Beran

                                               Gottfried Benn: Restaurace

překlad: Ludvík Kundera

Klára Janatová

Václav Hrabě: Půlnoční mše v dešti

Anežka Prosecká

                                                Jakub Čermák: Timšel

Richard Matoušek

neznámý autor: Deštník


12:30 – 13:25          Oběd

13:25 – 15:00          Diskuze

15:00 – 15:15          Zakončení a předání ocenění a nominací do celostátního kola

Ċ
Petr David,
24. 3. 2014 10:37
Comments