Samorząd uczniowski - aktualności


Kiermasz charytatywny „Aniołki dla Aniołków”

opublikowane: 5 sty 2020, 09:01 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 5 sty 2020, 09:01 ]

W dniu 18 grudnia  2019 r. na terenie szkoły  odbył się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy ,,Aniołki dla Aniołków” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Podczas kiermaszu sprzedawano ozdoby -  wykonane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli, m.in. : rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, aniołki oraz słodkie pierniki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przychód z kiermaszu przerósł najśmielsze oczekiwania inicjatorów akcji. Udało się zebrać kwotę 1177 złotych, którą przekazano w całości na konto Hospicjum  im. Małego Księcia w Lublinie. W organizację kiermaszu włączyła się prawie cała społeczność szkolna. Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka: nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom – wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację akcji. Za dobre serce, które pochyla się nad potrzebującymi pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra oraz za bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji  z całego serca dziękują opiekunowie SU: p. Dorota Drygiel vel Dryglak oraz p. Monika Rybicka.

Akcja charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt „Pieski Świat”

opublikowane: 5 sty 2020, 08:34 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 5 sty 2020, 08:35 ]

Z okazji Dnia Kundelka obchodzonego 25 października 2019 r. w naszej szkole zorganizowano akcję charytatywną na rzecz zwierząt ze Schroniska „Pieski Świat”w Chodyłówce. W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka karmy, koców, kołder oraz zabawek dla psów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska 13 grudnia 2019 r. przez koordynatora akcji – p. Dorotę Drygiel vel Dryglak oraz przedstawicieli  Samorządu Uczniowskiego. Do akcji włączyło się wielu  przedszkolaków, uczniów klas młodszych oraz uczniów  klas IV-VIII. Wszystkim dobroczyńcom – uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat!        

Aniołkowe granie

opublikowane: 4 lut 2019, 23:02 przez SP Gorzków

W dniu: 25.01.2019 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowie odbył się charytatywny kiermasz ciast i owoców w ramach akcji „ ANIOŁKOWE GRANIE”. 
Dzięki wsparciu i pomocy Rodziców zebraliśmy kwotę: 1055,39 zł. 
W/w akcję przeprowadzili przedstawiciele SU- Kornelia Frączek, Michał Łukaszuk, Łukasz Wrona.


Życzenia świąteczne

opublikowane: 22 gru 2018, 11:56 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 22 gru 2018, 11:59 ]
Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w rodzinnym gronie oraz wiele zdrowia i szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku 
życzy 
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Gorzkowie


Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 już za nami!

opublikowane: 4 paź 2018, 10:34 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 4 paź 2018, 10:36 ]

20 września 2018 r. w naszej szkole uczniowie mogli się po raz kolejny zetknąć z praktyczną nauką funkcjonowania w strukturach demokratycznych. Tego dnia odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/19. Nad wyborami czuwała komisja, której członkinie służyły pomocą w razie problemów ze sposobem głosowania. Jednocześnie odbyły się wybory do „małego” i „dużego” Samorządu Uczniowskiego. Do składu „małego” SU zostali wybrani: Miłosz Krzyżanowski, Paulina Bańka i Anna Borzęcka. 
Skład „dużego” SU jest bardziej obszerny, bo i zadań dla niego jest sporo więcej. Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszli: Kornelia Frączek, Marcin Jaremek, Michał Łukaszuk, Łukasz Wrona, Paulina Banasiak, Agata Drozd, Natalia Sokołowska, Natalia Syposz, Dominika Jurczyńska, Michał Borzęcki, Julia Czerniakowska, Gabriela Smęt.
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19 zostali: Danuta Wrona i Bartłomiej Wróblewski. Życzymy wielu nowych pomysłów w obecnym roku szkolnym. A uczniom wytrwałości i kreatywności w pracy.

Wesołego Alleluja!

opublikowane: 31 mar 2018, 14:15 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 31 mar 2018, 14:23 ]Najserdeczniejsze życzenia pełnych wiosennej radości i nadziei Świąt Wielkanocnych
 życzy uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły
 Samorząd Uczniowski
Życzenia świąteczne

opublikowane: 24 gru 2017, 18:48 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 24 gru 2017, 19:03 ]
Pełnych ciepła i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2018 
życzy 
Samorząd Uczniowski

„ Coś dla Łasuchów”

opublikowane: 24 gru 2017, 15:08 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 24 gru 2017, 16:02 ]


Dnia 30 listopada 2017 r. o godz. 08.30 w Szkole Podstawowej w Gorzkowie na dolnym korytarzu odbył się Andrzejkowy Kiermasz Ciast. Imprezę przygotował Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej  w Gorzkowie, który zajął się sprzedażą smakołyków dla łasuchów. Cieszyły one oko i podniebienie kupujących oraz odbiły się echem nie tylko w środowisku szkolnym. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom klas IVa i IVb, którzy tak chętnie włączali się do pomocy przy organizacji kiermaszu, jak również wspierali duchowo i pieniężnie. Dochód z akcji SU przeznaczył na cel charytatywny i potrzeby organizacji. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

Pozostałe fotografie z w/w imprezy znajdują się w albumie Kiermasz ciast.Kiermasz ciast

opublikowane: 24 gru 2017, 15:06 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 24 gru 2017, 15:18 ]

17 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się pierwszy kiermasz ciast. Imprezę przygotowali uczniowie 
wchodzący w skład szkolnego wolontariatu. Domowe wypieki wszystkim smakowały i cieszyły się dużym 
zainteresowaniem. Uzbierałyśmy ponad 300 zł. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do pomocy w organizacji 
kiermaszu i przygotowaniu wspaniałych słodkości.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

opublikowane: 24 gru 2017, 14:34 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 24 gru 2017, 14:35 ]

We wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród nauczycieli wybrano opiekuna. Największą ilość głosów uzyskali pani Ewa Niedźwiedź i pan Bartłomiej Wróblewski.W dalszej części wybrano skład Samorządu Uczniowskiego spośród uczniów Szkoły Podstawowej w Gorzkowie. Kandydaci przedstawili ciekawe programy.Po demokratycznym głosowaniu okazało się, że najwięcej głosów otrzymali Agnieszka Mróz ucz. z kl. IIIG i Julia Czerniakowska kl. IVa. Zostali oni Przewodniczącymi SU, ich Zastępcą został Łukasz Wrona ucz. z kl. VII oraz Marcin Jaremek ucz. z kl. IVa, zaś Rzecznikiem Praw Ucznia zostały Patrycja Dorota ucz. z kl. IIIG i Agata Drozd ucz. z kl. IIG.

1-10 of 22