Aktualności‎ > ‎

Nasze szaleństwa na wycieczce Wadowice - Zator

opublikowane: 1 lip 2017, 02:54 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 1 lip 2017, 04:28 ]
Dnia 19 czerwca 2017 roku odbyła się dwudniowa wycieczka do Wadowic i Zatoru, w której brali udział uczniowie naszej szkoły. Czekali na nią od kilku miesięcy. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem spod szkoły i około godziny 13 dotarliśmy do celu. Pierwszym miejscem odwiedzonym przez uczestników wycieczki był Ogród Jana Pawła II – żywy pomnik papieża z Wadowic. Znajduje się w nim 3  - hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i Bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.  Do stworzenia obrazu niezbędne było  ok. 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: krzewów, drzew, kwiatów i tony kamieni, żwiru oraz kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu pozwoliła nam podziwiać poszczególne elementy całego obrazu i  zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka oraz zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia. Niepowtarzalną przygodą było zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie i wspaniale spędzony czas wolny na dostępnych atrakcjach. Dzieci mogły zobaczyć tu modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, m.in.: Colosseum, Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, Bazylikę Św. Piotra, Krzywą Wieżę w Pizie, Mur Chiński, Big Bena, Łuk Triumfalny, Biały Dom czy Sfinksa. Wszystkie miniatury zbudowano w skali 1:25, co umożliwia porównanie wielkości poszczególnych obiektów.
Zadbano także o miniatury zabytków z obszaru Polski: Wawel, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Łańcucie. Uczniowie bez problemów rozpoznały nasz  Ratusz w Zamościu. Wszystkie budowle stoją w zadbanym, efektownym otoczeniu wśród zieleni i urokliwych oczek wodnych. 
Niepowtarzalną atrakcją tego dnia była również Warownia, która odkryła niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur i Park Ruchomych Smoków. 
Na spotkanie z nami wyszedł oczywiście  z ogromnej jaskini smok ziejący ogniem.
Następny dzień rozpoczęłyśmy od zwiedzenia Wadowic. Byliśmy w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, zobaczyliśmy słynny zegar wybijający godziny, dom, 
w którym mieszkał nasz papież – Jan Paweł II oraz rynek. Kupiliśmy pamiątki dla bliskich i po krótkim odpoczynku kontynuowaliśmy zwiedzanie. Wyruszyliśmy do Energylandii - największego Parku Rozrywki w Polsce.  Tutaj byliśmy w Bajkolandii, Strefie ekstremalnej, West Parku, kinie 7D i na wielu nieznanych nam do tej pory nowoczesnych kolejkach wysokościowych oraz urządzeniach do zabaw i gier dla dzieci. Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Około godziny 23 wróciliśmy pod szkołę, gdzie czekali na nas rodzice.
Bawiliśmy się świetnie, było SUPER! Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli starań, aby uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy kiedy zwiedzaliśmy tak wspaniałe
miejsca. Wycieczka dostarczyła  nam  wielu ciekawych i fascynujących wrażeń, zapewne jeszcze długo będziemy  ją mile wspominać.  

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Wycieczka Wadowice - Zator.