Aktualności‎ > ‎

IX Gminny Konkurs Szachowy i Warcabowy pt.:" „Wolny czas z dala od nałogów"

opublikowane: 18 cze 2019, 15:17 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 26 cze 2019, 13:05 ]
W czerwcu 2019 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowie odbył się IX Gminny Konkurs Szachowy i Warcabowy pt.:" „Wolny czas z dala od nałogów". dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz osób dorosłych. Konkurs ten był podsumowaniem całorocznych działań na terenie szkoły z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Zadaniem była całoroczna popularyzacja gry szachowej i warcabowej jako alternatywy spędzenia czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska szachowego w naszej gminie. Korzyści płynące z takich działań najtrafniej sformułował Paul Morphy: „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.” Turniej miał charakter otwarty, więc uczestniczyć mogli wszyscy chętni.
Do finałowych zmagań szachowych przystąpiło 12 uczniów i 4 osoby dorosłe, zaś do zmagań warcabowych 24 uczniów. Turnieje zostały rozegrany systemem ‘’każdy gra z każdym” w kategoriach uczniów klas: IV-VI, VII-III gimnazjum oraz osób dorosłych .
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia oraz wolontariusze. Wyłonieni zostali zwycięzcy indywidualni. Trzy najlepsze osoby sklasyfikowane według oddziałów klasowych obdarowane zostały pucharami, które ufundowała Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorzkowie. Wszyscy uczestniczy otrzymali też pamiątkowe dyplomy.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za wytrwałość i sportowe podejście.