Aktualności‎ > ‎

Dzień Ziemi

opublikowane: 9 maj 2017, 14:24 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 9 maj 2017, 22:38 ]

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie, co roku wiosną 22 kwietnia. Ustanowiło go Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest to bardzo ważne wydarzenie, które 
skupia uwagę wszystkich ludzi, zarówno małych, jak i dużych na temacie ekologii. W wielu państwach w tym dniu organizowane są akcje promujące przyjazne naturze postawy w społeczeństwie. U nas w Polsce skupia się to głównie na problemie śmieci oraz ponownym odzysku cennych surowców. 
W naszej szkole Dzień Ziemi odbył się 25 kwietnia 2017 r. Poprzedziła go prezentacja pt. "Piosenka Ziemi"  ukazująca zniszczenia jakie potrafi dokonać człowiek, czasem nie zdając sobie z tego sprawy. Następnie uczniowie kl. IIIb i VI pod kierunkiem pani Elżbiety Dzirby zaprezentowali uczniom przedstawienie o ochronie przyrody. Przypomniały w nim  o zasadach segregacji śmieci, uczyły jak postępować, by nie zagrażać i nie niszczyć środowiska. 
Został rozstrzygnięty także konkurs plastyczny pt.”Cuda z odpadów”. Wytwory pracy dzieci zaprezentowano na wystawie znajdującej się na dolnym korytarzu szkolnym. Wspaniałe i ciekawe prace wykonano z  różnych odpadów i niepotrzebnych rzeczy wyrzucanych przez ludzi. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Ten dzień był  dla nas bardzo interesujący i pouczający.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Ziemia to Wyspa Zielona.