Aktualności

Ferie zimowe

opublikowane: 8 lut 2019, 23:44 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 12 lut 2019, 04:52 ]

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Gorzkowie

w czasie ferii zimowych będą funkcjonowały od godz. 07.30 do godz. 12.30 .


Pozostali uczniowie naszej szkoły mają ferie zimowe od 11.02.19 r. do 22.02.19 r.Wycieczka do Lublina

opublikowane: 2 lut 2019, 16:26 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 3 lut 2019, 23:07 ]


31 stycznia 2018 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Lublina. Wzięli w niej udział uczniowie klasy Va, Vb i VIII Szkoły Podstawowej w Gorzkowie. Pierwsze kroki skierowaliśmy do LET ME OUT.  Odwiedziliśmy pokoje: Krainę Czarów, Salę nr 3, Skarbiec  oraz Dziuplę Złodziei. Musieliśmy wykazać się logicznym myśleniem, komunikacją, współpracą w grupie, ale również wiedzą i umiejętnościami z różnych przedmiotów, po to, by osiągnąć sukces, czyli wyjść z zamkniętego pomieszczenia, pełnego zagadek i łamigłówek. Następnie udaliśmy się do kina Felicity na film „Nienawiść, którą dajesz”.  Seans poruszył nas do głębi i wywołał silne emocje.  Pokazał rodzinę, pierwsze uczucia, dorastanie, otwartość na innych ludzi, walkę w obronie własnych przekonań oraz nietolerancję, stereotypy, nadużycia władzy, poszukiwanie tożsamosci i potrzebę życia w zgodzie z samym sobą. Usłyszeliśmy takżę doskonałą muzykę i zobaczyliśmy świetną grę aktorów. Cele wycieczki zostały zrealizowane i już uczniowie pytają o kolejną.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Wycieczka do Lublina

III   DWUJĘZYCZNY  KONKURS  RECYTATORSKI

opublikowane: 6 sty 2019, 09:22 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 6 sty 2019, 09:43 ]Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 4 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Gorzkowie w czasie  finału najlepszych recytacji. Uczniowie recytowali wybrany utwór po angielsku, niemiecku i  po polsku. Wyłonieni przez jury laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję do spraw Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Gorzkowie. 
Jury  w  składzie: przewodnicząca - p. Anna Kowalik, członkowie - p. Bartłomiej Wróblewski, p. Maria Łata oraz  p. Ewa Niedźwiedź oceniło 16 występów finałowych  przyznając nagrody i dyplomy. Jurorzy oceniali dobór repertuaru do indywidualnych predyspozycji ucznia, dykcję oraz intonację, poprawność fonetyczną oraz ogólny wyraz artystyczny  interpretacji tekstu. 
A oto nasi tegoroczni  zwycięzcy:  
     
G r u p a    m ł o d s z a         
  
I miejsce 
Marcelina Cichosz 
Aleksandra Tarnowska
II miejsce
Natalia Gorgol
Julia Węcławek
III miejsce
Maja Bednarz
Michalina Olech
IV miejsce
Paulina Bańka
Melania Bociąg

G r u p a   s t a r s z a

I miejsce
Agata Drozd
Paulina Banasiak
II miejsce 
Jakub Tarnowski
Alicja Pieprzowska
III miejsce
Wiktoria Włoch
Weronika Policha
IV miejsce
Dominik Puława
Natalia Sokołowska 

Osoba odpowiedzialna za prawidłowy przebieg konkursu - pani Anna Kowalik.                                                               

Jasełka bożonarodzeniowe

opublikowane: 22 gru 2018, 10:28 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 22 gru 2018, 11:34 ]


Dnia 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę I pod kierunkiem pani Anny Dębczuk i pani Doroty Drygiel vel Dryglak, które wprowadziły nas w magię Świąt Bożego Narodzenia. Przypomniały historię narodzin Jezusa w stajence oraz składanie dzieciątku darów przez pasterzy i Mędrców ze Wschodu. Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską, śpiewali polskie kolędy i pastorałki. Należą się im  pochwały za pokonanie tremy i wczucie się w role, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne i urzekające widowisko. Przepiękna scenografia oraz stroje nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Ich występ na długo pozostanie w naszej pamięci. 
Po przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor -  Bożena Lachowska, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych oraz rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Jasełka bożonarodzeniowe.

Świąteczna wystawa w Szkole Podstawowej w Gorzkowie

opublikowane: 20 gru 2018, 10:17 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 20 gru 2018, 10:39 ]

W Szkole Podstawowej w Gorzkowie stało się tradycją organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu plastycznego pt. „Szopki betlejemskie i stroiki na wigilijny stół”. Uczniowie i przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami wykonują przepiękne szopki betlejemskie i stroiki. Prace te  wystawiane są na korytarzu szkolnym przez ponad tydzień w okresie przedświątecznym. Oglądają  i podziwiają je dzieci, pracownicy szkoły, rodzice i goście odwiedzający placówkę. W pracach konkursowych na wyróżnienie zasługuje oryginalna pomysłowość, bogactwo materiałów z których zostały wykonane, ogromny wkład pracy, widoczne są duże umiejętności florystyczne i artystyczne przy komponowaniu twórczej pracy plastycznej-przestrzennej. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło wielu uczniów. Wszystkich prac było około 70. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Piękne stroiki i szopki rozświetlają swoim urokiem korytarz szkolny, przybliżają Święta Bożego Narodzenia i powoli wprowadzają świąteczny nastrój w naszej szkole. Wystawa prac przyczynia się do ujawniania talentów plastycznych i florystycznych dzieci i ich rodzin. Wykonawcy mają możliwość zaprezentowania własnej amatorskiej twórczości plastycznej, regionalnej i ludowej.  Wszyscy mogą podziwiać talenty i umiejętności bliskich nam osób. Miło jest, że Gmina Gorzków popiera nasze działania i docenia zaangażowanie w prezentowanie wytworów amatorskiej sztuki plastycznej naszych uczniów i rodziców. 

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Szopki betlejemskie i stoiki na wigilijny stół.

Dzień pełen wrażeń i emocji!

opublikowane: 19 gru 2018, 17:02 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 19 gru 2018, 17:37 ]

,,Dziki Zachód ‘’ w Lublinie tam byliśmy 19 grudnia. LET ME OUT przygotował nowe atrakcje - zagadki rodem z westernów. 45 minut w zaaranżowanym pokoju pełnym szyfrów, kłódek i wskazówek - to miejsce na ul. Krochmalnej, gdzie bawiła się klasa V b z samego ranka. Wszyscy zostali zamknięci w trzech pokojach, musieli wspólnie rozwiązywać i odszukać ukrytego klucza, który umożliwiał im wyjście z zamknięcia. Brzmi banalnie, ale emocje niesamowite, łamigłówki przed nami, od czego zacząć? Oczywiście cała klasa łącznie z panią Elą, ruszyła głowami, etapami rozwiązywała zagadki i o wyznaczonym czasie udało im się opuścić pułapkę. Nie była to jedyna atrakcja, która czekała na nas w Lublinie. Po rozrywce umysłowej udaliśmy się do Centrum Spotkania Kultur, gdzie zaprosiła nas Aleksandra Żuławska wraz z rodzicami na wyjątkowy spektakl, w którym występowała. ,, Don Kichot” to jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych, zarówno pod względem kostiumów jak i wspaniałej muzyki. A najważniejsi dla nas byli artyści, gdyż jedną z baletnic była nasza Ola. Językiem tańca, ruchu, gestu oraz tanecznej akrobacji poruszyła w nas najgłębsze emocje i przeniosła w magnetyzującą podróż po Hiszpanii. Odwiedziliśmy Rynek, Karczmę, Tabor Cygański, Sen oraz Ślub na Zamku - to cztery odsłony sztuki przedstawione przez Teatr Tańca Grawitan. Dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością, każdy z nas podziwiał kunszt sztuki i miał okazję zobaczyć różnorodne formy sceniczne wykonane przez artystów. Po prostu wyszliśmy oczarowani a nasza baletnica otrzymała od nas kwiaty, gratulacje i oklaski. BYŁA WSPANIAŁA! Akrobacji jeszcze nie koniec nie tyle tanecznej co fizycznej, bo czekała na nas jeszcze wizyta w MANII SKAKANIA. Tam trampoliny, tory  i przeszkody do pokonania. Zabawy nie było końca, metrowe podskoki łączone z pajacykiem i akrobatyką powietrzną, gra w piłkę na torach, zjeżdżalnie i skoki w piankowe baseny. Uciecha, śmiech i radość to uczucia, które nam towarzyszyły w dwugodzinnym pobycie na obiekcie. To był wspaniały grudniowy dzień dla uczniów klasy V b.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Dzień pełen wrażeń i emocji.

"Ku niepodległej" - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę

opublikowane: 10 gru 2018, 16:58 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 10 gru 2018, 17:42 ]

10 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowie uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku niepodległej”. Żywa lekcja historii upamiętniła lata walki o wolność naszego narodu. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali sylwetki wybitnych Polaków m.in. Tadeusza Kościuszkę, Józefa Piłsudskiego oraz Ignacego Jana Padarewskiego.  Opowiedzieli zebranym o tragicznych losach ojczyzny od zaborów poprzez powstania narodowe, aż do czasów I wojny światowej, po której odzyskaliśmy niepodległość. Zademonstrowano także broń i umundurowanie Polaków walczących za kraj: kosynierów, legionistów oraz uczestników powstania listopadowego i styczniowego. Omówiono również bardzo ważną rolę kobiet, które niejdnokrotnie ryzykowały życiem obsługując radiostacje, przenosząc meldunki lub wynosząc rannych z pola bitwy. Tym razem sanitariuszkami zostały Kornelia Frączek i Izabela Kwiatosz. Dziewczęta szybko i fachowo opatrzyły rannych kolegów - Zuzannę Zegar i Szymona Tomczyka. Następnie przeniosły ich w bezpieczne miejsce. Pokaz był ciekawy i  interesujący. Uczniowie wspólnie przebierali się w stroje i wcielali w rolę żołnierza,  podejmując próbę walki na szable i pałasze. Świetnie się przy tym bawili, łącząc przyjemne z pożytecznym. Z pokazu wyszli zadowoleni i   bogatsi w nowe doswiadczenia. Świadczy to o tym, iż historia może być pasjonująca i ciekawa. Taki przekaz informacji historycznych na długo pozostanie w pamięci każdego z nas. 

WARSZAWA - NASZA STOLICA!

opublikowane: 8 gru 2018, 17:57 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 19 gru 2018, 17:30 ]

W dniach 27-28 listopada 43 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę. Byliśmy w Warszawie. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Na Starym Mieście spotkaliśmy się z Zygmuntem III Wazą na Kolumnie oraz przeszliśmy szlakiem Alka, Rudego i Zośki - bohaterów ,,Kamieni na szaniec”. Widzieliśmy żołnierzy przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz mogliśmy zobaczyć ich sprawność fizyczną i honorową musztrę przy zmianie warty. Podziw i uznanie wzbudził w nas Fryderyk Chopin w Łazienkach i pan Krzysio nasz przewodnik, który przez dwa dni oprowadzał nas, wyjaśniał, dzielił się z nami historią miasta, którą ma w ,, jednym paluszku”. Mieliśmy jedyną okazję poczuć się jak prawdziwi kibice, bo jednym z punktów wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Gdy weszliśmy na trybuny i wspieliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. ROBI WRAŻENIE! To było spełnienie marzeń naszych małych sportowców, którzy dotykali ławek, koszulek, siedzieli na krzesełkach sławnych polskich piłkarzy. Uczestniczyliśmy też w lekcjach fizyki, matematyki, biologii i chemii, gdyż mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wielki ośrodek nauki, który rozbudza dziecięcą wyobraźnię i ciekawość na życie i świat a interaktywne wystawy dostarczają zabawy, uśmiechu i wiedzy uczestnikom takiej wyprawy. Ostatnią atrakcją w Warszawie było Muzeum Narodowe wraz z warsztatami o sztuce i zwiedzaniem dorobku kulturowego naszego kraju. Najciekawszym dla nas obrazem było dzieło Jana Matejki ,, Bitwa pod Grunwaldem”. Po obejrzeniu ekspozycji w muzeum, udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do domu a po drodze wstąpiliśmy do naszej ulubionej kawiarni czyli MAC DONALDS, gdzie zjedliśmy najsmaczniejszą kolację. Dyskusjom podczas drogi nie było końca. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem stolicy. Każdy z nas znalazł coś ciekawego dla siebie i upominki dla bliskich. Na pewno nikt nie zapomni wizyty w WARSZAWIE i chętnie będzie do niej wracał.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Warszawa - nasza stolica.

Przedszkolaki z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej  w Krasnymstawie

opublikowane: 5 gru 2018, 16:42 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 5 gru 2018, 16:58 ]

W dniu 22 listopada 2018 roku, 3-latki i 4-latki z naszego przedszkola, wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, aby poznać tajniki pracy strażaków.W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, dzięki specjalnie przygotowanej dla nich sali wyposażonej w samochód oraz dziecięce stroje strażackie. Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając wykonane przez nich rysunki. Przedszkolaki otrzymały certyfikaty „DZIELNEGO MAŁEGO STRAŻAKA” oraz broszury z łamigłówkami.  Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód, chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Przedszkolaki z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej  w Krasnymstawie.

Dęby Niepodległości

opublikowane: 24 lis 2018, 17:41 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 24 lis 2018, 17:58 ]

Przypadającą w tym roku rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie naszej szkoły z klas I, II, III, IV postanowili uczcić także w sposób ekologiczny. 16 listopada na terenie naszej gminy przybyło drzew, które są symbolem patriotycznej postawy młodego pokolenia. Działania uczniów i nauczycieli na rzecz środowiska przynoszą konkretne korzyści. Drzewa będą ozdobą terenów wokół Centrum Społeczno- Kulturalnego, będą płucami miejscowości oraz pamiątką i wspomnieniem dla każdego uczestnika akcji. Sadzenie drzew wzbogaciło wiedzę proekologiczną uczniów, a udział w tym przedsięwzięciu ukształtowało świadomość i odpowiedzialność za Naszą Małą Ojczyznę oraz Polskę.

1-10 of 239