Aktualności

Misterium Wielkanocne

opublikowane: 12 kwi 2017, 04:28 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 13 kwi 2017, 00:45 ]


W środę Wielkiego Tygodnia uczniowie klasy V pod opieką pani Anny Dębczuk zaprezentowali społeczności szkolnej Misterium Wielkanocne. Wprowadzili wszystkich w nastrój świątecznego oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana. Gra aktorów bardzo się podobała, a ich powaga i skupienie na odgrywanych rolach sprawiła, że oglądający spektakl wzruszyli się . Uroku dodawały im piękne i bardzo realne kostiumy oraz ciekawa scenografia. Zostali oni  nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie Pani dyrektor złożyła dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze z serca płynące życzenia spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych oraz  wesołego Alleluja!


Pozostałe fotografie znajdują  się w albumie Misterium Wielkanocne.


Kiermasz Wielkanocny

opublikowane: 12 kwi 2017, 04:22 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 12 kwi 2017, 05:18 ]11.04.2017 r. w naszej placówce odbył się "Kiermasz Wielkanocny" na ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Pomysłodawcą kiermaszu była klasa VI. 
Pomagali jej koledzy z klasy IV i V. W akcję włączyli się również rodzice, którzy wraz ze swoimi pociechami wykonali piękne stroiki wielkanocne i przeznaczyli je na 
sprzedaż. Prace wystawione były na korytarzu szkolnym i cieszyły się dużym zainteresowaniem kupujących. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Kiermasz Wielkanocny.Kolorowe palmy wielkanocne

opublikowane: 5 kwi 2017, 15:01 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 5 kwi 2017, 22:22 ]

"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi, do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…” 
Wraz ze słowami w/w piosenki, gdy pożegnaliśmy zimę i wiosna zgościła już u nas na dobre. W szkole zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. W związku z tym 31.03.2017 r. rodzice uczniów klasy "0" wraz z wychowawczynią panią Ewą Nieścior spotkali się i postanowili własnoręcznie stworzyć palmy wielkanocne. Zgodnie z tradycją zostały one wykonane z bukszpanu, zbóż, traw, wspaniałych kwiatów z krepiny. Nie zabrakło również żywych dodatków oraz kolorowych wstążek. Każda mama ze swoją pociechą miała możliwość wykorzystania różnych dostępnych materiałów i wykonania według własnego pomysłu, swojej wymarzonej palmy. Dzieci uwielbiają tego typu prace manualne, dlatego bardzo aktywnie angażowały się w ich robienie. Wykazały się kreatywnością i inwencją twórczą. Dzięki ich zapałowi powstały piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Efekt końcowy sprawił wszystkim wiele radości i pozostanie na długo w ich pamięci. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i wprowadził nas w nastrój związany z obchodami Świąt Wielkanocnych – Niedzielą Palmową. 

Mamom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych!

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Palmy wielkanocne

Dzień Wiosny!

opublikowane: 5 kwi 2017, 03:54 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 5 kwi 2017, 17:04 ]Wspólnym spacerem po Gorzkowie dzieci młodsze i starsze  przywitały pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczniowie przebrani w kolorowe stroje z przygotowanymi przez siebie gaikami oraz kwiatami przeszli korowodem ulicami Gorzkowa oznajmiąjąc wszystkim, że zima się już skończyła. Marzanna straciła swoje życie na boisku przy gromkich pląsach i śpiewach całej braci uczniowskiej. 
Potem wróciliśmy do szkoły, gdzie odbywały się gry i zabawy na wesoło o tematyce wiosennej. Serdeczne podziękowania składamy strażakom za pomoc i dbanie o nasze bezpieczeństwo podczas korowodu.


Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Wiosna.


Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

opublikowane: 12 mar 2017, 07:11 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 12 mar 2017, 07:12 ]

06.03.2017 r. 12 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w XL edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" na szczeblu gminnym. Przygotowywali się pod kierunkiem pani Doroty Stępień.  Mimo trudnego testu poradzili sobie świetnie. Wykazali się wiedzą i znajomością przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.
I miejsce zdobyła - Alicja Pieprzowska ucz. z kl. VI
II miejsce zdobył - Michał Borzęcki ucz. z kl. IV
III miejsce zdobył - Adam Sławiński ucz. z kl. VI
Do etapu powiatowego zakwalifikowała się uczennica z kl. VI Alicja Pieprzowska. Po konkursie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy I , II i III miejsca piękne i ciekawe nagrody, które wręczył Pan Marek Kasprzak - wójt Gminy Gorzków.

Białe szaleństwo!

opublikowane: 8 mar 2017, 13:01 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 8 mar 2017, 13:03 ]

Po udanych zabawach na stoku 17.02. 2017 r. klasa V  wybrała się dalej, bo aż do Lublina w celu sprawdzenia swoich umiejętności łyżwiarskich. Okazało się, że nasi uczniowie poradzili sobie z trudną sztuką jazdy na łyżwach. Wszyscy zachwyceni byli nowoczesnym obiektem MOSIRU Lublin - Icemanią. Mieli możliwość poślizgać się na sztucznym zabudowanym lodowisku. Posłuchać muzyki oraz korzystać z kafejki. Jednak jak zwykle największa atrakcja była wizyta w McDonaldzie, gdzie apetyt uczniów został zaspokojony. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z myślą o następnej wycieczce.

My się zimy nie boimy!

opublikowane: 8 mar 2017, 13:00 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 8 mar 2017, 16:10 ]W trzecim tygodniu po feriach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na stok narciarski w Bobliwie. Aura sprzyjała wspaniałym zabawom na świeżym powietrzu, do których nie trzeba było namawiać nikogo. Klasy starsze szusowały na  nartach i deskach. Młodsze dzieci zjeżdżały na sankach. Niektórzy oddawali się zimowym szaleństwom. Było dużo śmiechu i wywrotek. Po mile spędzonym czasie udaliśmy się na zasłużone kiełbaski z grilla. Z Bobliwa wyjechaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Mamy nadzieję, ze za rok wybierzemy się tam jeszcze raz.


Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Stok narciarski w BobliwiePokazy chemiczne

opublikowane: 8 mar 2017, 12:58 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 10 mar 2017, 08:05 ]


Dużym zainteresowaniem wśród dzieci naszej placówki cieszyły się pokazy chemiczne, które odbyły się 30.01.2017 roku. Podczas nich uczniowie mieli możliwość choć na chwilę zamienić się w prawdziwych naukowców!
Uczestniczyli w następujących eksperymentach:
      • "Burza w szklance", 
  • "Erupcje wulkanów",
  •  "Chemiczna lokomotywa",
  •  "Pasta słonia". 
Była to żywa lekcja chemii, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Pokazy chemiczne 

Zabawa choinkowa

opublikowane: 8 mar 2017, 12:34 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 10 mar 2017, 07:55 ]
14 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa choinkowa. Imprezę prowadził wodzirej z animatorką zabaw dla dzieci. 
Brać szkolna uczestniczyła w różnych konkurencjach tanecznych oraz ruchowych. Nie zabrakło dla nich niespodzianek przygotowanych przez prowadzących. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy oraz zabawy z chustą animacyjną.
Do maluchów przybył oczywiście św. Mikołaj przynosząc im prezenty. Podczas przerw dzieci miały poczęstunek w swoich salach. Zadbali o to nasi Kochani Rodzice. Zabawa choinkowa zakończyła pierwszy semestr i rozpoczęła długo oczekiwane ferie zimowe.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Zabawa choinkowa.
Jasełka

opublikowane: 25 gru 2016, 08:56 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 25 gru 2016, 10:34 ]

Dnia 22 grudnia 2016 roku odbyły się w naszej placówce Jasełka. Na scenie wystąpili mali i duzi artyści.  Najpierw dla uczniów naszej szkoły zaprezentowały je dzieci z grupy 5 latków pod opieką pani Beaty Szymaniak, a następnie klasa V i VI pod opieką pani Anny Dębczuk. Dzieciątko, Maria, Józef, pasterze, trzej królowie, herod, diabeł i aniołowie przeżywali po raz kolejny cud narodzin Jezusa w ubogiej stajni na sianie. Słowo mówione przeplatane było pięknymi  kolędami. Część artystyczna wprowadziła widzów w bożonarodzeniowy nastrój. Występujące dzieci nagrodzone zostały przez swoich młodszych i starszych kolegów gromkimi brawami. 
Na zakończenie spotkania  dyrektor szkoły – Bożena Lachowska przekazała opłatek na ręce przewodniczących klas i połamała się z nimi oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. 
W tym dniu miały miejsce również klasowe wigilie  uczniów z wychowawcami i nauczycielami. Obok choinki składali sobie wzajemnie życzenia oraz łamali się opłatkiem. Moment ten był wyjątkowo wzruszający i podkreślał rodzinną atmosferę jaka panuje w naszej szkole.

  Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Jasełka 2016 .

1-10 of 165