Aktualności

Wizyta policji w przedszkolu

opublikowane: 5 paź 2018, 14:21 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 5 paź 2018, 15:41 ]


"Policjant" to naprawdę przyjaciel nasz bliski. 
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich. 
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu, 
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc. 
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.
                                                         /Cz. Janczarski/

 W dn.28.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krasnymstawie. Panowie przeprowadzili rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu ulicy w dzień oraz po zmroku. Policjanci opowiadali przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Panowie również odpowiadali na wiele pytań dotyczących ich codziennej pracy. 

 

Na zakończenie spotkania, panowie obdarowali dzieci upominkami w postaci odblasków, aby były bezpieczne w drodze do przedszkola, a przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły panom policjantom specjalnie dedykowane dla nich rysunki. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc. 


Pozostałe fotografie znajdują sie w albumie Policjanci w przedszkolu w Gorzkowie.

Narodowe Czytanie

opublikowane: 23 wrz 2018, 14:56 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 23 wrz 2018, 22:58 ]17 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Książkę czytano w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Akcja związana jest z  z Jubileuszem 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie wysłuchali fragmentów tej wspaniałej lektury w interpretacji Pani dyrektor Bożeny Lachowskiej , Pani wicedyrektor – Beaty Głębockiej oraz uczniów i nauczycieli. Czytaniu towarzyszyła wystawa dzieł pisarza oraz pozycje książkowe związane z jego postacią i twórczością. 
Wszystko odbywało się w miłej, ciepłej atmosferze, co sprzyjało zagłębianiu się w tekst powieści.


Pozostałe fotografie znajdują sie w albumie Narodowe Czytanie.


59 edycja pokazów fizycznych

opublikowane: 23 wrz 2018, 14:55 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 23 wrz 2018, 22:57 ]

10 września 2018 roku najstarsze klasy z naszej szkoły wraz z młodszymi kolegami udały się do Lublina na Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki na UMSC, by zobaczyć 59 edycję pokazów fizycznych. To już tradycja kultywowana w naszej placówce od wielu lat. Cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Kiedy dotarliśmy na miejsce, weszliśmy do auli, w której miały odbyć się dwie pierwsze części pokazów „Światło i oko” oraz „Fizyka zabawek”. Obie były wspaniale przygotowane i w ciekawy sposób poszerzyły nasze dotychczasowe wiadomości.  Następnie udaliśmy się do drugiej auli na kolejne pokazy: „Błękitną planetę” i „Fizykę latania”. Tutaj zobaczyliśmy niesamowite i wyjątkowe doświadczenia oraz eksperymenty, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dowiedzieliśmy się np.: , dlaczego wielkie samoloty latają i unoszą się nad ziemią, jak tworzy się tęcza, jak powstają wiry, jak skrapla się woda, jak poruszają się piaski i wiele innych interesujacych rzeczy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem obejrzanych, fizycznych ciekawostek. Myślę, iż zaczniemy bardziej zwracać uwagę na fizykę w naszym codziennym życiu, gdyż jej prawa towarzyszą nam na każdym kroku. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.  Dzięki pokazom zobaczyliśmy jakimi zagadnieniami zajmuje się fizyka, którą można polubić i wraz z nauczycielami przygotowywać fasynujące doświadczenia, by zdobywać i rozszerzać swoją wiedzę. Zwiedziliśmy  również Pracownię Garncarską Piotra Skiby z Jadwisina. Oprowadzał nas po niej jego syn, opoiadając w jaki sposób wytwarza się garnki i inne wyroby artystyczne. To tutaj zostały wykonane naczynia do filmu “Quo Vadis” J. Kawalerowicza. Pan Piotr należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Jest autorem książki „Garncarstwo. Sztuka pięciu żywiołów”, w której opisuje specyfikę polskiej ceramiki, jej bogatą historię, tradycje, zapomniane tajniki zawodu garncarza, metody pracy na kole garncarskim, sposoby zdobienia i wypalania naczyń. Pewnie z ochotą kiedyś tutaj wrócimy… Wyjazd był udany a nasze cele zostały osiągnięte.  

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie 59 edycja pokazów fizycznych - Lublin 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

opublikowane: 23 wrz 2018, 14:54 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 23 wrz 2018, 22:54 ]


3 września 2018 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Najpierw wzięliśmy udział we Mszy Świętej w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika  w Gorzkowie. Potem udaliśmy się do szkoły, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani dyrektor - Bożena Lachowska powitała uczniów, rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Odśpiewano hymn państwowy oraz minutą ciszy uczczono poległych 
w II wojnie światowej.
Grupa harcerzy pod kierunkiem pana Bartłomieja Wróblewskiego przedstawiła krótką część artystyczną nawiązującą do wydarzeń z 01 września 1939 roku. Następnie Pani dyrektor przedstawiła uczniom ich  wychowawców oraz życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym , nauczycielom wytrwałości, zaś rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Z ramienia Organu Prowadzącego głos zabrał Sekretarz Gminy Gorzków Pan Kazimierz Policha, który zwrócił sie z kilkoma miłymi słowami do dzieci i rodziców. Zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po nim brać uczniowska udała się na spotkanie z wychowawcami klas.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Ogłoszenie

opublikowane: 24 sie 2018, 09:40 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 31 sie 2018, 09:57 ]


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 
dla klas I-VIII SP i III Gim.

odbędzie się 03.09.2018 r. :

- godz. 08.30 – Msza Św. w kościele pw. Św. Stanisława B. i M.
- godz. 09.30 – hala sportowa w Szkole Podstawowej ul. Partyzantów 83.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla oddziałów przedszkolnych

odbędzie się 04.09.2018 r. o godz. 09.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej ul. Główna 7.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

opublikowane: 3 lip 2018, 15:09 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 29 sie 2018, 10:47 ]

Pierwszy raz w naszej historii zakończenie roku szkolnego przebiegało w dwóch etapach. 21 czerwca w godzinach południowych odbyło się  zakończenie roku szkolnego grup przedszkolnych 
i kl. I-III w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Głownej 7. 
Ucznioweie otrzymali nagrody ksiażkowe i dyplomy wzorowego ucznia za dziesięciomiesieczną wytężoną pracę.  
Podziękowania dostali także rodzice za pomoc, którą otrzymywaliśmy przez cały okres nauki szkolnej. 
Spędziliśmy miłe chwile bawiąc się wspólnie na  imprezach i uczestnicząc w uroczystosciach nie tylko szkolnych ale i gminnych.

Natomiast klasy pozostałe wraz z gimnazjum spotkały się  22 czerwca 2018 roku na  mszy świętej w Kościele Parafialnym w Gorzkowie. Następnie przeszliśmy do sali gimnastycznej  w Szkole Podstawowej w Gorzkowie przy ul. Partyzantów 83.

Uroczysty apel rozpoczęła dyrektor szkoły – Bożena Lachowska, która złożyła gratulacje wyróżnionym uczniom, wręczyła dyplomy i świadectwa z wróżnieniem. Najzdolniejsi z nich  otrzymali specjalne Nagrody  Wójta Gminy Gorzków.  Pan Marek Kasprzak  wręczył je  osobiście i przemówił do uczniów życząc im sukcesów i gratulując wysokich osiagnieć w nauce, sporcie i muzyce. Następnie  wicedyrektor Pani Beata Głębocka pożegnała klasę III gimnazjum składając serdeczne życzenia absolwentom i rodzicom. 
Za wspaniałą owocną współpracę, za zaangażowanie w życie naszej szkoły, za dobre słowo i wszelkie wsparcie płynące z głębi serca podziekowania złożyła dyrektor szkoły - Bożena Lachowska na ręce pani Edyty Jawor - przewodniczącej Rady Rodziców.  W tym uroczystym dniu należy wspomnieć o zwyciestwie , które zdobyli nasi sportowcy. W rankingu szkół jesteśmy najlepsi. Mamy I miejsce w powiecie, gdyż 42 uczniów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego pracowało na ten wielki  sukces. Mamy puchar!  To nasze zwyciestwo, ale czas się rozstać. Absolwenci gimnazjum uswietnili swoim występem zakończenie  rok szkolnego 2017/2018 tańcząc  polneza, a dźwięk dzwonka był sygnałem do rozpoczęcia wspaniałego wypoczynku wakacyjnego. Gratulujemy nagrodzonym , absolwentom życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom, sponsorom składamy podziękowania i wyrazy uznania. 

Przed nami wakacje. Wypoczywajmy i gromadźmy siły na następny rok szkolny. Nigdy nie zapominajmy o bezpieczenstwie. Bądźmy radośni, rozważni i ostrożni. 

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie "Zakończenie roku szkolnego 2017/2018".

Charytatywny festyn pod nazwą „Nałogom mówimy stanowcze - Nie”

opublikowane: 3 lip 2018, 15:06 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 4 lip 2018, 06:36 ]

Szkoła Podstawowa zorganizowała charytatywny festyn „Nałogom mówimy stanowcze - Nie” dla społeczności Gminy Gorzków, który prowadziło prężnie działające w naszej placówce Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem pani Alicji Żurek. Włączyli się do współpracy nauczyciele z klas młodszych: pani Beata Szymaniak, pani Ewa Nieścior i pani Renata Słomka. Przedstawiając z małymi aktoram inscenizacje bajek cieszących oko i ucho. Nagrodzono je wielkimi brawami. Oklaskami podziękowaliśmy panu Dariuszowi Policha i dziewczętom: Klaudii Kuśmirskiej, Natalii Syposz i Kamili Włoch za piękne śpiewy i dedykacje dla nauczycieli i uczniów. Była też dedykacja dla Wójta Gminy Gorzków pana Marka Kasprzaka, który był obecny razem z nami. Wręczał wraz z dyrektorem szkoły panią Bożeną Lachowską nagrody laureatom konkursu „Najpiękniesze legendy polskie”. 
W organizację tej imprezy włączyli się również rodzice i nasze wspaniałe, niezawodne fryzjerki: pani Agnieszka Brzozowska, pani Justyna Cieplechowicz i pani Iwona Stępniak tworząc fryzury za „grosik”. Resztę lokalnych przedsiębiorców miała możliwość zakupienia smacznych ciast przygotowanych przez rodziców oraz nabyć drobne upominki dla najbliższych. Złożyła także hojne datki przeznaczone na rehabilitację dla absolwenta naszej szkoły. Atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie zakupione przez Gminną Komisję do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która również zasponsorowała nagrody we wszystkich konkursach. Podczas imprezy przeprowadzono quiz o tematyce zdrowego żywienia oraz narysowano plakaty „Nałogom mówimy stanowcze - Nie. Uczestnikom biorącym udział w tej szczytnej akcji serdecznie dziękujemy. 

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie „Nałogom mówimy stanowcze - Nie”. 

Uczniowie z Gorzkowa na fantastycznej trzydniowej wycieczce!

opublikowane: 3 lip 2018, 15:02 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 4 lip 2018, 07:58 ]

11 czerwca 2018 roku wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę "Tarnowskie Góry - Chorzów - Częstochowa" To była znakomita odskocznia od obowiązków szkolnych, ale przede wszystkim sposób na wspaniałą integrację zespołów klasowych. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od  Tarnowskich Gór. To nie góry, a piękne miasto z zabytkowym rynkiem, gdzie spędzliśmy wieczory i podziwialiśmy ciekawą architekturę Śląska. Byliśmy w Sztolni Czarnego Pstrąga, pływaliśmy na łodziach i zwiedzaliśmy Kopalnię Srebra. Drugi dzień niesamowite przeżycie – Zoo – bizony, lwy, żyrafy, tygrysy, słonie, nosorożce. Safari oko w oko z groźnymi zwierzętami i deszczem, który towarzyszył nam w zwiedzaniu. Potem kolejka „Elka”. Widok na Śląski Park zapierał dech w sercach. Stadion widziany z góry i Legolandia, w której niestety nie byliśmy oraz piękny kolorowy Ogród Śląski z kanałem rzecznym i motorówkami. Najwspanialszą zabawę przeżyliśmy w Wodnym Parku Rozrywki”Nemo”, w którym mieliśmy okazję skorzystać z basenów , dżakuzi i ekstremalnych  zjeżdżalni. Niektórzy z nas nauczyli się pływać. Trzeci dzień to Częstochowa - miejsce kultu religijnego, chwila zadumy i refleksji oraz pamiątkowe zakupy dla najbliższych. Tak szybko minął ten czas, że nie spostrzegliśmy się kiedy wróciliśmy domu. Wycieczka była super, a pani dyrektor obiecała nam następną już we wrześniu. Trzymamy za słowo!

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie "Tarnowskie Góry - Chorzów - Częstochowa"

VIII Gminny Konkurs Szachowy i Gry w Warcaby pod hasłem: „ Spędzamy wolny czas z dala od nałogów ”

opublikowane: 3 lip 2018, 15:00 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 4 lip 2018, 06:26 ]

Przez cały rok w Szkole Podstawowej  w Gorzkowie działało Koło Szachowe. Uczniowie  pod  opieką  pani Alicji Żurek  poznawali zasady  i  techniki  gry w szachy . Rozegrali ponad 200 partii. Właściwy turniej rozpoczął się w marcu 2018. Od marca do czerwca we wszystkich  klasach odbyły się rozgrywki klasowe w kategorii szachy i warcaby. Następnie przeprowadzono  szkolne  ćwierćfinały  i półfinały. W turnieju brało udział  90  uczniów Szkoły Podstawowej w Gorzkowie .  sekretarzem rozegrano ponad  180 partii. Grano na godzinach wychowawczych,  świetlicach i przerwach. W ciekawy sposób spędzano czas w koleżeńskiej atmosferze. Wzrosła liczba uczniów poznających zasady gry w szachy. Finał odbył się 07.06.2018 r. W kategorii osób dorosłych brali udział  czterej panowie.
Komisja w składzie: p. Alicja Żurek i p. Bożena Lachowska ustaliła następujące wyniki:

Kategoria Szkoła Podstawowa-szachy:
 • Bartłomiej Kasprzak kl. III g – LAUREAT  2018
 • Mateusz Cichosz  kl. VII– II miejsce
 • Adrian Kmieć kl. VII – III miejsce
Kategoria  Szkoła Podstawowa-warcaby:
 • Krzysztof Jawor   kl. VI - LAUREAT 2018 
 • Bartłomiej Jaremek  kl. II g - II miejsce
 • Agnieszka Mróz  kl. III g - III miejsce
Kategoria Warcaby-klasy młodsze ( I- III):
 • Mateusz Węcławek kl III - Laureat 2018
 • Jarosław Grabek kl. III - II miejsce
 • Kacper Wrona kl.IVa - III miejsce
Kategoria – dorośli:
 •  Kacper Wędzina – Laureat
 • Stanisław Puławski - II miejsce
Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody. Po ich rozdaniu odbyła się pokazowa partia laureata Bartłomieja Kasprzaka  ucznia kl. III Gimnazjum z Sekretarzem Gminy Gorzków Panem Kazimierzem Polichą.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie VIII Gminny Konkurs Szachowy i Gry w Warcaby

Dzień Dziecka i Dzień Sportu

opublikowane: 3 lip 2018, 14:52 przez SP Gorzków   [ zaktualizowane 4 lip 2018, 08:36 ]

Tradycyjnie 1 czerwca 2018 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Z tej okazji nauczyciele wychychowania fizycznego z Samorzadem Uczniowskim i Radą Rodziców przygotowali dla uczniów wspaniałą zabawę. Były to zawody składające się z konkurencji sportowych min. in. rowerowego toru przeszkód, biegu w workach, przeciągania liny, biegów sztafetowych, biegów długodystansowych, meczu piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Dzieci poprzez udział w wyżej wymienionych konkurencjach mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną i poznać zdrową rywalizację. Główną atrakcją była ogromna dmuchana zjeżdzalnia i plac zabaw, które były zasponsorowane przez Organ Prowadzący w ramach funduszów z projektu "Uczymy się i Nauczamy – wsparcie uczniów i nauczycieli w Szkole Podstawowej w Gorzkowie” . Korzystali z niego wszyscy uczniowie naszej placówki. Różnorodność przygotowanych specjalnie na tę okazję niespodzianek sprawiła, że nikt tego dnia się nie nudził. Uśmiechu i radości na twarzach dzieci nie było końca. To był udany dzień, który wszyscy zapamiętają na długo. Na zakończenie imprezy było wspólne grilowanie. Kiełbaski były pyszne, gdyż część z nich zakupił Wojt Gminy Gorzków Pan Marek Kasprzak, a resztę zasponsorowała Rada Rodziców. Niespodzianką były lody od  od „przyjaciela szkoły”, który niejednokrotnie nas wspiera. Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu udanej imprezy.
W tym dniu uczniowie uczestniczyli również w "Biegu Niepodległości" zorganizowanego z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Pozostałe fotografie znajdują się w albumie Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

1-10 of 222