Świetlica

 karta zapisu do świetlicy - pobierz

 regulamin świetlicy - pobierz

 regulamin stołówki - pobierz

 deklaracja korzystania z obiadów w stołówce szkolnej - pobierz

  informacja o rezygnacji z korzystania z obiadów - pobierz

       ...........................................................................................................…                Regulamin XXIII Międzyświetlicowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej 

    UWAGA, zmiana terminu!

XXIII Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej odbędzie się w czwartek, 23.05.2019 r.

.........................................................................................................…

ŚWIETLICOWY KONKURS TANECZNY

1 marca 2019r. Świetlicowym Konkursem Tańca pożegnaliśmy karnawał. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie i w duetach. Poziom umiejętności tanecznych, odwaga  i determinacja zrobiły ogromne wrażenie na jury. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

                 WYNIKI 

SOLIŚCI

I miejsce – Jakub Lichosik

II miejsce – Zofia Jankowiak

                  Julia Czajkowska

III miejsce – Hanna Gaweł

               Viktoria Albertowicz

 

DUETY

I miejsce – Amelia Kotleszka

                   Iga Tonia

II miejsce – Natalia Kocaj

                    Maria Zych

III miejsce – Alicja Kawalec

                    Kornelia Komar


               


.........................................................................................................…

ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI

23 stycznia odbył się Świetlicowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiersze o podróżach i innych krainach”. Wszyscy uczestnicy bardzo poważnie podeszli do swojego zadania  wykazując się dobrą znajomością tekstu, dbając o dykcję i zrobione wrażenie artystyczne. Nie było to łatwe, bo najpierw trzeba było zapanować nad tremą. Ogłoszenie zwycięzców  i wręczenie nagród odbyło się tradycyjnie na szkolnym APELU SUKCESÓW. Gratulujemy!

 btr        
                      btr

 
   

............................................................................................................…


WARSZTATY TEATRALNE W ŚWIETLICY

22.01.2019 r.  naszą świetlicę odwiedziła pani Martyna Witowska – aktorka i instruktorka teatralna z Młodzieżowego Domu Kultury we Wrocławiu.

W zajęciach prowadzonych przez panią Martynę uczestniczyły dzieci z klasy 1b. Miały one okazję poćwiczyć wymowę podczas prawdziwej rozgrzewki aktorskiej i nauczyć się interpretacji wybranych wierszy Jana Brzechwy.  
............................................................................................................…

BAJKOWA ŚCIEŻKA ZAGADEK W ŚWIETLICY

W styczniu sale świetlicowe na chwilę zamieniały się kolejno w pokój, w którym przygotowane zostały szyfry, rebusy i łamigłówki. Tematem przewodnim do „Ścieżki zagadek” były znane wszystkim bajki. Uczestnicy musieli wspólnymi siłami rozwiązywać rożne zadania, aby odkryć tajemnice.

Na początku zapoznawali się ze scenariuszem i różnymi rekwizytami. Następnie  podejmowali się rozwiązywania zagadek i brania udziału w mini grach, które pozwalały zrealizować cel ostateczny – odgadnięcie zaklęcia, które odczarowywało krainę bajek.

 


............................................................................................................…

MIKOŁAJKI

Jak co roku, dzieci czekały na Mikołaja w świetlicy. Jednak do tej wizyty,  musiały się przygotować – rozwiązywały quiz o Mikołaju, uczyły się Tańca renifera, pokonywały Mikołajkowy tor przeszkód, karmiły renifera, przyczepiały mu nos i robiły poroże . W tym roku Mikołaj spłatał im małego figla i przyszedł z prezentami, gdy dzieci z wszystkich grup wspólnie prezentowały w auli „Taniec renifera”. Nie chcąc im przeszkadzać upominki zostawił w poszczególnych salach.

 

............................................................................................................…


ANDRZEJKI

Imieniny Andrzeja to tradycyjnie okazja do dobrej zabawy. Tak też było w tym roku. 29 listopada 2018r. wychowankowie świetlicy starali się poznać swoją przyszłość, dobrze się przy tym bawiąc. W szkolnej auli „wróżki i wróżbici” rozłożyli swoje stanowiska , by każdy chętny mógł  poznać, np.: imię swojej przyszłej wybranki (wybranka), kim będzie z zawodu, jakie ważne i ciekawe wydarzenie jest przed nim.  Oczywiście wszystkie przepowiednie dzieci traktowały  z przymrużeniem oka, choć zawierały on same dobre wiadomości.

 

............................................................................................................…

Warsztaty „TOLERANCJA WOBEC INNOŚCI”

W świetlicy uczymy dzieci szacunku dla drugiego człowieka oraz tolerancji dla innych narodowości, religii, poglądów.  W ramach tych działań 14 listopada 2018r. dzieci uczestniczyły w warsztatach „Tolerancja wobec inności” prowadzonych przez specjalistów z fundacji „Pączkowe drzewo”. Dzieci mogły przekonać się jak ważne jest poznanie i zrozumienie drugiego człowieka oraz okazanie mu życzliwości. Zobaczyły różnice między równością i braterstwem  a wrogością i dyskryminacją. Poruszono temat akceptacji  różnic  indywidualnych i doceniania rozmaitości kultur.

Zajęcia miały bardzo dynamiczny charakter i wzbudziły duże zainteresowanie dzieci. ............................................................................................................…

PROJEKT  „KSIĄŻKA  NASZYM  PRZYJACIELEM”

W październiku i listopadzie dzieci w świetlicy, pod kierunkiem wychowawców świetlicy, realizowały projekt  „Książka naszym przyjaciele”. Celem projektu było przekonanie dzieci, że książki mogą być ciekawe i zachęcenie ich do czytania. Każda grupa planowała swoje własne działania. Dzieci poznawały przygody różnych bohaterów książek, tworzyły własne książeczkiz wymyślonymi przez siebie nowymi wydarzeniami,  wykonywały okładki do książek, tworzyły lapbooki, poznawały twórczość J.Tuwima i inscenizowały wiersz „Lokomotywa” oraz  tworzyły animację komputerową.

14 grudnia 2018r. nastąpiło podsumowanie projektu podczas, którego  wszystkie grupy prezentowały efekty swojej pracy.............................................................................................................…


ŚWIETLICOWY KONKURS PIOSENKI 

25 października 2018r. o godz.14.30 szkolnej w auli  odbył się Świetlicowy Konkurs Piosenki. Chętni wychowankowie świetlicy mogli wystąpić indywidualnie lub w duecie. Wybrane utwory prezentowane były z podkładem muzycznym lub a cappella. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-2 oraz 3-4. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury nie miało łatwego zadania, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie oprócz laureatów zajmujących miejsca na podium przyznano też wyróżnienia. 


............................................................................................................…

Projekt „Lekcje z klasą”

W bieżącym roku szkolnym dwie grupy świetlicowe uczestniczą w projekcie „Lekcje z klasą”.  Cykl zajęć  w ramach projektu oparty jest o przygody profesora Szkiełki, który zabiera  dzieci w podróż po Archipelagu Emocji. Wciągająca fabuła projektu dostarcza dzieciom wiele radości i zabawy, dzięki czemu nauka staje się prawdziwą przyjemnością.

Dzieci uczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą. Równocześnie muszą współpracować ze sobą, a dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka.


............................................................................................................…

18 października 2018r. uczniowie ze starszych grup świetlicowych uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Część teoretyczna została uzupełniona praktycznymi ćwiczeniami. 

Zajęcia z pierwszej pomocy prowadziła pani Jolanta Wybieralska.............................................................................................................…

ŚWIETLICOWA LIGA SPORTOWA

W tym roku szkolnym po raz pierwszy ruszyła rywalizacja sportowa w ramach ŚWIETLICOWEJ LIGI SPORTOWEJ, której celem jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej.

        W każdym miesiącu (od października do czerwca) szczególnie preferowany jest jeden rodzaj aktywności (biegi, rzuty, gimnastyka, skoki, biegi przez przeszkody, piłka nożna). Ocenie podlega zaangażowanie i aktywność wszystkich członków grupy. Wyniki osiągane w poszczególnych konkurencjach prezentowane są na tablicy przy świetlicach w bloku D. Tam też znajduje się regulamin i opis konkurencji na dany miesiąc.


Comments