Konkursy 2012/2013



SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - wykaz konkursów i zawodów sportowych 
przeprowadzonych w SP90, w roku szk. 2012/13





OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2012/13

opublikowane: 4 lip 2013, 05:03 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 5 lip 2013, 12:05 ]


MISTRZOSTWA SZKOŁY

 

PIŁKA NOŻNA  CHŁOPCÓW   (przeprowadził: K.Turczyn)

 

        KLASY  IV                 1m – 4b         2m – 4a         3m – 4c        

                                             Król strzelców  - Szymon Zieliński – 4b

 

        KLASY  V                  1m – 5a         2m – 5c         3m – 5b        

                                             Król strzelców -Michał Mrozowski -5a,Dominik Olszewski -5c

                                                                        Krzysztof Kocowicz – 5b

 

        KLASY  VI                 1m – 6d         2m – 6c         3m – 6a           4m – 6b      

                                             Król strzelców  - Grzegorz Kotowicz  - 6a

 

PILKA RĘCZNA  CHŁOPCÓW    (przeprowadził: K.Turczyn)

 

        KLASY  IV                  1m - 4b        2m - 4c         3m - 4a

                                              Król strzelców  - Piotr  Śliwiński – 4c

 

        KLASY  V                   1m – 5a       2m – 5c        3m – 5b

                                              Król strzelców  - Michał Mrozowski – 5b

 

        KLASY  VI                  1m – 6a         2m – 6d         3m – 6c         4m – 6b

                                              Król strzelców  -  Grzegorz Kotowicz – 6a

 

 

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW     (przeprowadził: K.Turczyn)

 

        KLASY  IV                    1m - 4b        2m - 4c         3m - 4a

                                                Król strzelców  - Krzysztof Głowacz – 4b

 

        KLASY  V                     1m – 5c       2m – 5a        3m – 5b

                                                Król strzelców  - Maciej Lubowiecki – 5c

 

 

 

NASZE SUKCESY  W  ZAWODACH  MIĘDZYSZKOLNYCH

 

Reprezentacja szkoły w piłce nożnej chłopców - opiekun  K.Turczyn


 

Drużynę reprezentowali: stoją od lewej – H.Wojtowski, P.Cecynowski, G.Kotowicz, Sz.Jaszewski, M.Rugieł i K.Kocowicz; poniżej od lewej – K.Kmita, M.Mrozowski, i K.Wojtowicz; w drużynie grali również  nieobecni na zdjęciu – J.Grech i P.Stelmach.

 

Osiągnięcia:

                  - II miejsce w Mistrzostwach Strefy Wrocław-Centrum,

                  - II miejsce w Mistrzostwach Wrocławia,

                  - V miejsce w Mistrzostwach  Strefy Wrocławskiej.

 

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej chłopców - opiekun  K.Turczyn


Drużynę reprezentowali:stoją od lewej - M.Dorenda, H.Wojtowski, Sz.Jaszewski, M.Mrozowski, M.Bąk, G.Czech, O.Wróbel i J.Król;poniżej od lewej – Sz.Dowgiałło, K.Kmita i G.Kotowicz; w drużynie występowali nieobecni na zdjęciu – J.Smolarek, J.Paździorko i P.Stelmach

 

Osiągnięcia:

                 -III miejsce w Mistrzostwach Strefy Wrocław-Centrum,

                 -III miejsce w Mistrzostwach Wrocławia,

                 -III miejsce we Wrocławskiej Lidze Piłki Ręcznej klas VI.

 

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej klas V chłopców - opiekun  K.Turczyn

                                                          

                             

Drużynę reprezentowali: stoją od lewej – B.Milejski, P.Stelmach, M.Bąk, M.Kubicki, K.Kocowicz, P.Hylewicz, J.Paździorko i trener K.Turczyn;poniżej od lewej – M.Mrozowski, M.Waśniewski i K.Kmita; w drużynie grali nieobecni na zdjęciu – K.Prusik i M.Zając.

 

Osiągnięcia:

                -II miejsce we Wrocławskiej Lidze Piłki Ręcznej klas V.

 

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej klas IV chłopców - opiekun K.Turczyn

 

                                                           

Drużynę reprezentowali: stoją od lewej – Sz.Wieczorek, Ł.Janiak, M.Gołaś, K.Głowacz, P.Śliwiński, K.Błażewicz, A.Szubert i Sz.Zieliński;poniżej od lewej – J.Kasiewicz, D.Butkowski i J.Dernoga; w drużynie występowali nieobecni na zdjęciu – M.Janowski, P.Kijak, M.Szarkowicz i J.Zabawa.

Osiągnięcia:

               - I miejsce we Wrocławskiej Lidze Piłki Ręcznej klas IV,

               - II miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży klas IV.

ALBUS - ogólnopolski konkurs języka niemieckiego.

opublikowane: 13 cze 2013, 14:03 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 13 cze 2013, 14:09 ]

Wyniki ogólnopolskiego konkursu ALBUS 

z języka niemieckiego


Klasy czwarte

Nazwisko i imię

Klasa

Suma punktów

Miejsce

w szkole

Miejsce w Polsce

Szczepańska Natalia

4c

40

1

13

Głowacz Krzysztof

4b

40

1

13

Blok Blok

4b

40

1

13

Kökten Aylin

4b

38

2

15

Jędrzejewski Miłosz

4c

37

3

16

Nowak Krzysztof

4a

36

4

17

Pomarański Patryk

4c

34

5

19

Herner Emilia

4a

32

6

21

Siuzdak Klaudia

4a

30

7

23

Smolarek Anna

4b

30

7

23

Przelicka Aleksandra

4c

27

8

26

Franczuk Julia

4c

27

8

26

Janiak Łukasz

4a

27

8

26

Butkowski Damian

4a

26

9

27

Witosza Natalia

4c

25

10

28

Mrugalska Agnieszka

4a

20

11

33

Nowak Maciej

4c

16

12

37



Klasy piąte

Nazwisko i imię

Klasa

Suma punktów

Miejsce w szkole

Miejsce w Polsce

Olszewski Dominik

5c

44

1

9

Rams Daria

5b

44

1

9

Jankowska Natalia

5a

44

1

9

Nowak Wiktoria

5b

40

2

13

Pacholska Aleksandra

5a

40

2

13

Kowalska Adrianna

5a

40

2

13

Kawecka Agata

5c

36

3

17

Szubert Wiktoria

5a

34

4

19

Huk Alicja

5c

32

5

21

Szczepańczyk Magdalena

5b

28

6

25

Herman Barbara

5a

26

7

27

Kubicki Mateusz

5a

25

8

28

Kowalska Martyna

5c

15

9

38


Klasy szóste

Nazwisko i imię

Klasa

Suma punktów

Miejsce w szkole

Miejsce w Polsce

Szczerbiak Agnieszka

6d

48

1

5

Kukurenda Anna

6c

46

2

7

Skóra Magdalena

6d

37

3

16

Leśniewska Anna

6d

36

4

17

Pikul Stanisław

6a

32

5

21

Walter Julia

6b

28

6

25

Leszczak Klara

6d

26

7

27


Ogólne statystyki



Maksimum zdobytych punktów

Minimum zdobytych punktów

Średnia uzyskanych punktów

Liczba uczestników

Klasa 4

52

10

31

459

Klasa 5

52

0

33

547

Klasa 6

52

10

31

424


Szkolny Konkurs Geograficzny „Z MAPĄ ZA PAN BRAT” - wyniki.

opublikowane: 12 maj 2013, 11:14 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 12 maj 2013, 11:16 ]

O TYTUŁ 

MISTRZA MAPY ROKU SZKOLNEGO 2012/2013


Spośród 19 rywalizujących ze sobą drużyn wyłoniono MISTRZÓW MAPY na bieżący rok szkolny.

Tytuł ten zdobyły uczennice:

v ANNA LEŚNIEWSKA KL. VI D

v AGNIESZKA SZCZERBIAK KL. VI D

GRATULUJEMY :)

mgr Jolanta Walasek

Szkolny Konkurs Ekologiczny "Z ekologią na Ty" - wyniki

opublikowane: 12 maj 2013, 11:06 przez K. Januszka


Klasy VI

I miejsce

           Anna Leśniewska Agnieszka Szczerbiak            kl. VI d

           Magdalena Skóra   Emilia Głowacz                   kl. VI d

 

II miejsce

           Magdalena Komorowska Julia Szymczyk        kl. VI d

 

III miejsce

            Zuzanna Mazur Dominik Gdesz                       kl. VI d

            Emma Kozieł   Urszula Karch                         kl. VI d

 

                                                      

 

KLASY IV

I MIEJSCE –DARIA BLOK, AYLIN KÓKTEN KL. IV B

II MIEJSCE – ALEKSANDRA PRZELICKA, PIOTR KIJAK KL. IV C

                   - NATALIA SZCZEPAŃSKA, AGATA ZIMKOWSKA KL. IV C

III MIEJSCE – KRZYSZTOF GŁOWACZ, ADRIAN SZUBERT KL. IV B


 


KLASY V

I MIEJSCE – ALICJA HUK, KONRAD CYMBALISTA KL. V C

                       - DOMINIKA KAZIMIERCZAK, WIKTORIA NOWAK KL. V B

II MIEJSCE – PAWEŁ SZYDŁOWSKI, TOMASZ SURMACZ KL. V B

                       - KAROLINA SITKIEWICZ, DOMINIK OLSZEWSKI KL. V C

III MIEJSCE – MICHAŁ BĄK, MACIEJ KOWAL KL. V B

                         - JULIA ROTMAN, MAJA STRĄCZKOWSKA KL. V C



      

Konkurs języka niemieckiego "Bienchen"

opublikowane: 28 kwi 2013, 06:41 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 28 kwi 2013, 06:44 ]

Miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły Anna Kukurenda z kl. VIc oraz Natalia Jankowska z kl. Va dostały się do etapu grodzkiego konkursu języka niemieckiego Bienchen.

W etapie grodzkim który odbył się 5.03.2013 r. 
Ania Kukurenda 
zajęla drugie miejsce! 
Serdecznie gratulujemy :)

45. Młodzieżowa Olimpiada Krajoznawcza Dolnego Śląska

opublikowane: 14 kwi 2013, 10:49 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 14 kwi 2013, 10:50 ]


Kolejny rok należy do SP 90  :)

Tak jak w ubiegłym roku, drużyna SP 90 odniosła sukces w dziedzinie turystyki - zajęła 

 I miejsce w eliminacjach okręgu wrocławskiego

45. Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska

Skład drużyny SP 90 w br. stanowią:

                                                Magdalena Skóra kl. 6 d

                                                Kinga Wolańska kl. 6 c

                                                Dominik Gdesz kl. 6 d

Opiekunem zwycięskiej drużyny jest p. Jolanta Walasek.

Nasza szkoła będzie reprezentować Wrocław na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 11-12 maja br. 
w Szklarskiej Porębie.

Ogólnopolski Konkurs dla młodzieży szkolnej „Mój Las”

opublikowane: 14 kwi 2013, 10:45 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 14 kwi 2013, 10:46 ]


W II kategorii XXVI edycji 
Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem 
 „Mój Las”

III nagrodę 
otrzymały:
Emilia Dulak i Anna Polańska






                                           

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS 0-II "TORFIK 3D"

opublikowane: 14 kwi 2013, 10:37 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 14 kwi 2013, 10:38 ]

W naszej szkole mamy swojego krasnala o imieniu Torfik, który siedzi na poręczy i codziennie towarzyszy nam w życiu szkoły. W tym roku  odbył się konkurs plastyczny dla klas 0-II pt.,, Torfik w 3D". Laureatami zostali:  
I miejsce-   Emilia Radzikowska II B
                Zofia  Janiszewska I C
                Karolina Ossuch II A
                Marta Kilian II A
             
                Jan Chudzik II A

 II miejsce- Jagoda Romanów II C
               Aleksandra Kozioł II A

               Anna Rugowska II A

III miejsce- Adrian Szczuka I A
                Selin Kokten  II D

                Maja Miszczak  0 B
                Karolina Gawron  0A

Wyróżnienia: Natalia Piasecka I A
                  Michalina Buca I A
                  
Aleksandra Góral I A
                  Żaneta Olszewska I A
                  Oliwia Darmach  II C
                  Amelia Ogińska I 
C

                                                               Gratulujemy!  
Organizatorzy: p. Barbara Tymciów- Błoniarz, p. Jadwiga Maciasowicz




V Językowy Międzyszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych

opublikowane: 14 kwi 2013, 10:33 przez K. Januszka

V Językowy Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych

   W dniu 22 marca 2013 roku teatralna II A reprezentowała naszą szkołę na Językowym Międzyszkolnym Konkursie Małych Form Teatralnych. Pod kierunkiem pań: Małgorzaty Głuch i Barbary Tymciów-Błoniarz przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt.: „The Three Billy Goats”.

Wśród wielu szkół uczestniczących w przeglądzie wyróżnili się grą aktorską i poprawnością językową. Zajęli II miejsce! Gratulacje! 

To nie jedyne wyróżnienie. Uczeń klasy II A – Jan Chudzik- został dostrzeżony przez jury i otrzymał tytuł najlepszego aktora. 

X Międzyszkolny Konkurs Poetycki "I Ty możesz być poetą"

opublikowane: 22 mar 2013, 03:27 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 27 mar 2013, 06:39 ]

Laureaci X Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego

I ty możesz być poetą:


I miejsce: Wiktoria Frąszczak, Szkoła Podstawowa nr 3 ;

II miejsce: Maria Jeleń, Szkoła Podstawowa nr 34 ;

III miejsce: Agnieszka Ucherek, Szkoła Podstawowa nr 47 ;
  

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Banasiak, Szkoła Podstawowa nr 40 w ZSP nr 4;

Kaja Urbaniuk, Szkoła Podstawowa nr 118;

Alicja Piotrowska, Szkoła Podstawowa nr 34;

Silvia Tarantini, Szkoła Podstawowa nr 118;

Wiktor Sobieraj, Szkoła Podstawowa nr 3; 


ZAPRASZAMY NA STR:
www.republika.pl/kjanowiczmk


Punktacja wszystkich uczestników konkursu została przekazana do szkół za pośrednictwem Wydziału Edukacji i powinna być dostępna w sekretariacie szkoły. Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 90 (www.sp90.wroclaw.pl) oraz na stronie organizatora konkursu www.republika.pl/kjanowiczmk do końca marca. W tym samym terminie dostarczymy również nagrody i dyplomy dla laureatów. W razie problemów prosimy kontaktować się za pośrednictwem poczty e-mail: kjanowicz@sp90.wroclaw.pl


1-10 of 20