Konkursy‎ > ‎

Konkursy 2017/2018




.........................................................................................



.........................................................................................



                   
  


W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Mathematiques sans frontieres" 

prowadzonym w formie zawodów międzyklasowych, 

uczniowie klasy 6c oraz uczniowie klasy 5c uzyskali (w swoich kategoriach wiekowych) 

6 miejsce w regionie, a 10 w kraju.

GRATULUJEMY!

Osiągnięcia z języka chińskiego

 
































    
   



W ramach XXXI edycji ogólnopolskiego konkursu "Mój las" - etap wojewódzki,

 nagrodzono i wyróżniono następujące prace:

kat. I - "Runo leśne i jego mieszkańcy"

            II miejsce - Alicja Dłużniak kl. 6b

            wyróżnienie - Adrian Szczuka kl. 6a

            wyróżnienie  - Karina Kosmalska kl. 6c

Opiekun prac- p. J. Michalec


kat. II-"Zwierzęta leśne-sprzymierzeńcy czy szkodniki"

            I miejsce - Wiktor Pietryka kl.2 a G

Opiekun pracy p. E. Kula


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                        Szkolny opiekun LOP - J. Walasek



Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ekologicznego Eko-Planeta 

 kategoria:  Maluch (klasy III -IV)        

            Maślak Izabela kl. 3a     31 punktów - bardzo dobry wynik

            Gumienny Zofia kl. 4c     28pkt.

            Solarek Karol kl. 3c      28 pkt.

            Gawron Aleksandra kl. 4c  27 pkt.

            Lewińska Anastazja kl3a     25 pkt.     wyróżnienia

            Sarańczak Paweł kl.3a     25 pkt.

            Apiecionek Alina kl.3c     25 pkt.

            Petruchek Yaroslava kl.3b   25 pkt.


kategoriaMłodzik (klasy V-VII) 

            Kawalec Lila     kl. 6c  32 punkty    - bardzo dobry wynik

            Musz Adam       kl. 6b    26 pkt.   - wyróżnienie

            Karczmarczyk Urszula kl. 6b  25 pkt. - wyróżnienie

            Ciupa Natalia - kl. 5c         25 pkt. - wyróżnienie


kategoria: Gimnazjalista 

             Polasińska Wiktoria kl.2cG   - 17 punktów- bardzo dobry wynik


Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

opiekun: Jolanta Michalec                



Wyniki Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego  „Ekologia w komiksie”


kategoria- Zespół

Wyróżnienie:

Sylwia Konieczna i Gabriela Drewniak kl. 6c (Człowieku stop!!!)

Ewa Gołębiowska, Kalina Gołębiowska i Natalia Domaradzka kl. 5a (Lekcja oszczędzania energii)


Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się:

Karolina Ossuch  kl. 7a  (Leśne sprzątanie)

Ilona Kazimirska kl. 6b  (Na ratunek Ziemi)

Natalia Piatek  kl. 5c   (Wycieczka do ZOO)

Serdecznie gratulujemy !!!

szkolny koordynator konkursu J. Michalec 

 


.........................................................................................


Szkolny Konkurs Ekologiczny kl.2.

23 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny Klas Drugich.

Dziękujemy uczestnikom. Gratulujemy wiedzy ekologicznej!


Wyniki konkursu:

I miejsce – Aleksander Sobczak kl. 2a

II miejsce – Antoni Faber kl. 2b

III miejsce – Julia Kutzner kl. 2b


Gratulacje! 

Organizator konkursu – mgr Ludmiła Musiał


.........................................................................................


WYNIKI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOCUS-SPRING 2018 dla klas III szkoły podstawowej:

I miejsce (a 9 w klasyfikacji ogólnopolskiej)

Kalina Głuch (klasa 3f)

Julia Nowak (klasa 3f)

 

 II miejsce (10 w klasyfikacji ogólnopolskiej)

Emilia Marczak (klasa 3f)

 

 III miejsce (11 w klasyfikacji ogólnopolskiej)

Kosma Kleczyk (klasa 3a)

 

Wyróżnienia:

Agata Surmacz, klasa 3c (12 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej)

Yaroslava Petruchek klasa 3b (13 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej)

Laura Mróz, klasa 3e (13 miejsce  w klasyfikacji ogólnopolskiej)


Serdecznie gratulujemy Laureatom i Wszystkim Uczestnikom!

W konkursie dla klas trzecich wzięło udział łącznie 181 uczniów z całej Polski, a z naszej szkoły 21!

Organizatorki etapu szkolnego: Agnieszka Janik, Małgorzata Głuch


.........................................................................................



Lista Laureatów

XV Wrocławskiego Konkursu Języka Angielskiego o Tytuł Mistrza Języka Angielskiego 

English Master 2018

 

I miejsce -  Julian Walczak - SP nr 28

II miejsce – Keiren Gonzales - SSP nr 72

III miejsce - Kaya Ilecka – SP nr 47

Pozostali Laureaci:

Olaf Boroński – SP nr 42

Maja Charysz – SP nr 37

Filip Jadwiszczak – SP nr 118

Jakub Kumka – SP nr 91

Łukasz Lewandowski - SP nr 63

Hubert Paździor – SP nr 118

Emilia Skoblewska – SP nr 36

Julian Wiewiór – SP nr 63


             


    
      














    




.........................................................................................


Michał Januszkiewicz z klasy 7a - laureat
XV Dolnośląskiego Konkursu
zDolny Ślązaczek
Gratulujemy!

.........................................................................................

 Laureatką

Szkolnego Przeglądu Talentów 

została

Agnieszka Kazimierczak z klasy 5a

kategoria - gra na skrzypcach

Uczennica (21.03.2018r.) będzie reprezentować szkołę

w rejonowych pokazach zainteresowań, pasji i talentów.

GRATULUJEMY 

.........................................................................................

Christmas Collage - wyniki konkursu

Z ogromną radością informujemy, że dwójka uczniów z naszej szkoły odniosła sukces w:

 11 międzyszkolnym konkursie plastyczno-językowym

Christmas Collage-bożonarodzeniowa podróż po Unii Europejskiej

Szymon Grządzielewski z klasy 3f zajął III miejsce wśród trzecich klas, a Staś Targoński z klasy 2b otrzymał wyróżnienie wśród II klas.

Serdecznie gratulujemy zwyciężcom oraz bardzo dziękujemy za piękne prace wszystkim uczestnikom!!! 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatorów SP 107.

.........................................................................................

Wyniki konkursu organizowanego przez Ferio Gaj


Ósmego grudnia dwie pięcioosobowe drużyny uczniów klas III c i III d brały udział 
w konkursie ogłoszonym przez Ferio Gaj na udekorowanie choinki.

Drużyna klasy III d w składzie: Blanka, Zuzia, Zosia, Klaudia i Zuzia, zajęła

I miejsce, a Justyna, Alina, Agata, Ola oraz Romek z III c zdobyli miejsce III.

 Czwartego stycznia w szkole przedstawiciele Ferio wręczyli zwycięzcom nagrody. 

Wszyscy dołączamy się do gratulacji, a laureaci serdecznie dziękują tym osobom, które wzięły udział w głosowaniu na najlepiej ozdobioną choinkę. 

Iwona Ulrych


.........................................................................................

Wyniki Alfika 2017

IMIE I NAZWISKO NAGRODA
ŁUKASZ DUBICKI          Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
FILIP DOMARADZKI        Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
LAURA MRÓZ              Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
ALINA APIECIONEK        Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
JULIA MRÓZ             Tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach z dopłatą 150 zł
IGOR BRZEZIŃSKI         Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
AMELIA PUCHALSKA        Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
KAJETAN GARBICZ         Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
MIKOŁAJ POŹNIAK         Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
JAREK POKIDAU           Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
WOJCIECH MAJCHROWSKI    Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
LILA KAWALEC            Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
MIKOŁAJ NOWIŃSKI        Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
TOMASZ SZCZAP           Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
MICHAŁ JANUSZKIEWICZ    Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

.........................................................................................

Sukces naszej uczennicy w konkursie organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody

W konkursie organizowanym przez LOP na najciekawszą prezentację multimedialną 

pt.: "Zwierzyna łowna i nie tylko" uczennica klasy 7c - Zofia Dulewicz 

zajęła drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny opiekun LOP -J. Walasek    
                                                     

.........................................................................................

SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY

 

 30 października 2017 r. w hali sportowej przy ulicy Parkowej odbył się finał strefy Centrum Mistrzostw Wrocławia w piłce koszykowej chłopców, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 90 zdobyli I miejsce, wygrywając kolejno z Gimnazjum nr 23 (SP 81), szkołą Gimbasket oraz walkowerem z Gimnazjum nr 14 (SP 71).

W tym miejscu warto nadmienić, że aby osiągnąć swój wielki sukces, nasza drużyna pokonała w eliminacjach (18 października 2017 r.) Gimnazjum nr 5 (SP 81), a następnie w półfinale (20 października 2017 r.) stoczyła zaciętą walkę o awans ze Szkołą Podstawową nr 67, z której wyszła zwycięsko.

Gratulacje.

Opiekun drużyny - mgr Mariusz Mazur

SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY



.........................................................................................


WYRÓŻNIENIE w konkursie organizowanym przez LOP

W piątek 20 października br. uczennica klasy 6 b - Urszula Karczmarczyk  odebrała wyróżnienie za udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody pt. "Moje ulubione zwierzę". 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

szkolny opiekun LOP - J. Walasek    

               .........................................................................................


WIELKIE SUKCESY PIŁKARZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 90

5 września 2017 r. odbyły się eliminacje do Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej chłopców. Zwycięstwo nad zespołami ze szkół: Gimnazjum nr 29, Szkoła Podstawowa nr 96 i Szkoła Podstawowa nr 81, pozwoliło uczniom Szkoły Podstawowej nr 90 zakwalifikować się do półfinałów. W trakcie gry o dobre miejsce, uczniowie wygrali z drużyną z Gimnazjum nr 5 oraz z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 80 i tym samym zapewnili sobie udział w finale rozgrywek strefy Centrum Mistrzostw Wrocławia, który odbył się 12 września 2017 r. na boisku sportowym „Orlik”, przy ul. Terenowej. Po ciężkiej i nieustępliwej grze, uczniowie ze SP nr 90 zremisowali z drużyną z Gimnazjum nr 29 oraz wygrali z zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 77 i wywalczyli II miejsce.


                                                                                                                              Gratulacje!

                                                                                                                                                          nauczyciel - mgr Mariusz Mazur


   

                                         

Comments