Konkursy‎ > ‎

Konkursy 2016/2017

Wyniki konkursów i zawodów przeprowadzonych w roku szkolnym 2016/2017

                Konkursy międzyszkolne

                konkursy szkolne

                zawody międzyszkolne

                zawody szkolne

..............................................................

Sukces w konkursie BIENCHEN

Magdalena Bal z kl. 6a zdobyła III miejsce w międzyszkolnym konkursie języka niemieckiego BIENCHEN.


Gratulujemy:)


..............................................................

Po raz kolejny wspaniałych sportowych emocji dostarczyły nam uczennice klas 6.  

            W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w  Indywidualnych Mistrzostwach Dzieci  w Lekkoatletyce, w Strefie Wrocławskiej 

  •     Karolina Lizak zdobyła złoty medal w rzucie piłeczką palantową  
  •     Anna Rugowska zdobyła srebrny medal          w skoku w dal 
  •    a sztafeta 4x100m w składzie: A. Rugowska     Karolina Lizak,  Dorota Janiak, Jagoda Romanów zajęła czwarte miejsce.
      
                                                   

GRATULUJEMY  !!!


..............................................................

Wyniki Konkursu SPRACHDOKTOR

 

Klasy piąte

I miejsce Lila Kawalec kl. Vc

II miejsce Sylwia Konieczna kl. Vc

III miejsce Igor Mrozowski kl. Va

 

Klasy szóste

I miejsce Magdalena Bal kl. VIa

II miejsce Jan Chudzik kl. VIa

III miejsce Daniel Sarota kl. VId

III miejsce Daniel Kosiorek kl. VIc

 

 

Magdalena Bal z kl. VIa uzyskała dobry wynik, uzyskując 79.5% poprawnych odpowiedzi.

Gratulujemy!

..............................................................

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017

KATEGORIA  Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

KLASA

UWAGI

DOMARADZKI FILIP

2d

wyróżniony

GORSKI JAKUB

2a

wyróżniony

SURMACZ AGATA

2c

wyróżniony

SARANCZAK PAWEL

2a

wyróżniony

KICAK SZYMON

2d

wyróżniony

KATEGORIA  Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej

MROZ JULIA

3c

bardzo dobry

ROGULA MALGORZATA

3e

wyróżniony

BRZEZINSKI IGOR

3d

wyróżniony

PUCHALSKA AMELIA

3b

wyróżniony

KONDRACKI MICHAL

3d

wyróżniony

KATEGORIA  Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej

DRAGAN ZOFIA

4a

wyróżniony

JANUSZKIEWICZ ALICJA

4b

wyróżniony

KAZIMIERCZAK AGNIESZK

4a

wyróżniony

MIKOLAJCZYK ADRIAN

4d

wyróżniony

DOMARADZKA NATALIA

4a

wyróżniony

KAJETAN GARBICZ

4b

wyróżniony

URBANSKI MACIEJ

4d

wyróżniony

KATEGORIA  Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej

WIECZOREK ALICJA

5b

wyróżniony

KATEGORIA  Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej

JANUSZKIEWICZ MICHAL

6a

wyróżniony

GDESZ HANNA

6b

wyróżniony

LEWANDOWSKI PIOTR

6a

wyróżniony


..............................................................

..............................................................

..............................................................

Sukces uczniów SP90 w konkursie międzyprzedmiotowym "ASY z 6 klasy"

Konkurs międzyprzedmiotowy  „Asy z szóstej klasy” jest konkursem powiatowym adresowanym do wszystkich uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego. Organizatorem konkursu, od wielu już lat, jest Gimnazjum Nr 28 im. Kawalerów Orderu Orła Białego we Wrocławiu pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W konkursie uczestniczyły 6-osobowe drużyny zgłoszonych szkół. Punkty liczone były indywidualnie                 i drużynowo.

W klasyfikacji drużynowej uczniowie SP90 zajęli I miejsce, uzyskując łącznie 722,75.


W klasyfikacji indywidualnej

w części przyrodniczej:

             I miejsce  - Michał Januszkiewicz

         Wyróżnienie – Magdalena Jurkiewicz

w części matematycznej

            V miejsce – Michał Januszkiewicz

w części z języka niemieckiego

            I miejsce - Magdalena Bal

w części z języka angielskiego

            VI miejsce – Damian Gazarkiewicz

..............................................................

XIV Wrocławski Konkurs
o Tytuł Mistrza Języka Angielskiego 

„ENGLISH MASTER” 2017

regulamin

Lista Laureatów

I miejsce - Maksymilian Sernecki - SP nr 72

II miejsce – Łukasz Lewandowski – SP nr 63

III miejsce – Amelia Kiedycz – SP nr 17

Keiren Gonzales - SP nr 72

Małgorzata Sepesi - SP ATUT

Olivier Arthur - SP nr 25

Karina Kuszell - SP nr 82

Nela Motriuk - SP nr 47

Julia Pakos – SP nr 68

Jakub Kuśmierek - SP nr 118


.........................................................................

XXI MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

„PRZYGODA Z EKOLUDKIEM”

regulamin

.........................................................................

Wyniki  Szkolnego Konkursu Ekologicznego

Klasy IV

I miejsce    Zofia Dragan, Julia Gumulak      kl. IV a

                        Martyna Mitkiewicz,  Natalia Piątek    kl. IV c

II miejsce   Wojciech Sitek, Maciej Urbański     kl. IV d

III miejsce   Agnieszka Kazimierczak, Natalia Domaradzka   kl. IV a

                           Natalia Wyżga, Natalia Ciupa      kl. IV c

                           Wojtek Czech, Maksymilian Grzymek    k. IV c

Klasy V

I miejsce           Julia Bylewska,  Natalia Szaduro    kl.V c

                             Lila Kawalec, Sylwia Konieczna      kl. V c

II miejsce          Zofia Wojnarowicz, Karina Kosmalska   kl. V c

III miejsce         Adam Musz,  Przemysław Puchalski   kl. V b


Klasy VI

I miejsce       Michał Januszkiewicz, Jan Chudzik  kl. VI a

II miejsce    Magdalena Jurkiewicz, Joanna Kawecka  kl. VI d

III miejsce    Zofia Stępień, Zofia Dulewicz  kl. VI c

                       Hanna Zielińska, Agata Leszczak kl. VI b

Gratulujemy!!!


.........................................................................

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego

,,As trzecich klas” 2016/2017

 

W dniu 24. 01.2017r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny ,, As trzecich klas”. Wzięło w nim udział 19 uczniów klas trzecich. Uczniowie mieli do rozwiązania pięć zadań obejmujących treści z zakresu obliczeń: zegarowych i kalendarzowych,  obliczenia obwodu prostokąta oraz na porównywanie. Maksymalnie mogli zdobyć 16 punktów. Wśród uczniów najlepszymi okazali się:

·                                               I miejsce zajął Jan Wojnarowicz z kl. III B,

·                       II miejsce zajęła Małgorzata Rogula z kl. III E,

·                       III miejsce zajął Marek Kosmalski z kl. III B

·                       III miejsce zajął Wojciech Dniestrzański z kl. III A

 

                                                                        Zwyciężcom serdecznie gratulujemy!

 

                                                                           Oraganizator: Jolanta Wybieralska

.........................................................................

BIENCHEN


Wyniki etapu szkolnego

I m - Magdalena Bal kl. 6a

II m - Damian Gazarkiewicz kl. 6d

III m - Magdalena Jurkiewicz kl. 6d


Miło nam poinformować, że do finału międzyszkolnego konkursu języka niemieckiego BIENCHEN zakwalifikowała się Magdalena Bal z kl. VIa.


Gratulujemy :)

...................................................................................................................

Wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego

DEUTSCHFREUND


Klasy piąte

I miejsce - Mikołaj Nowiński kl. 5c

II miejsce - Lila Kawalec kl. 5c

III miejsce - Urszula Karczmarczyk kl. 5b


Klasy szóste

I miejsce - Magdalena Bal kl. 6a - uzyskanie bardzo dobrego wyniku

oraz 11. miejsca w województwie

II miejsce - Daniel Sarota kl. 6d

III miejsce - Dominika Bortkiewicz kl. 6c


Gratulujemy!



.........................................................................

Wyniki szkolnego etapu konkursu grafiki komputerowej "Jak nie kochać jesieni?"


I miejsce - Lila Kawalec kl. 5c

II miejsce - Paulina Pacholczyk kl. 6a

III miejsce - Karina Kosmalska kl. 5c

Wyróżnienie - Magdalena Bal kl. 6a

W etapie międzyszkolnym Lila Kawalec oraz Karina Kosmalska zdobyły wyróżnienie.

Gratulujemy!

............................................................................

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego VERSTEHEN


W I edycji ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego Magdalena Bal z klasy 6a zajęła pierwsze miejsce w województwie oraz czwarte miejsce w kraju.

Gratulujemy!


  ...........................................................................

zDolny Ślązaczek 

Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego Konkursu zDolny Ślązaczek przeszli następujący uczniowie:

- z matematyki oraz języka polskiego - Michał Januszkiewicz, kl. 6a

- z języka niemieckiego - Magdalena Bal, kl. 6a

- z języka angielskiego - Jan Chudzik, kl. 6a; Bartosz Powolny, kl. 6b oraz Damian Gazarkiewicz z kl. 6d.


                                                   Gratulujemy!



..............................................................

7 miejsce we Wrocławiu 

w XXI edycji „Wielkiej Nagrody Wrocławia”

(na 54 szkoły podstawowe biorące udział w tym cyklu konkursów)

         Celem przedsięwzięcia jest połączenie wszystkich konkursów poświęconych historii, tradycji, kulturze i problemom współczesnego Wrocławia w jeden wspólny cykl, w którym zwycięzcy poszczególnych konkursów zdobywają dla swoich szkół punkty.  

Jest to kolejny rok, w którym nasza szkoła odniosła sukces.

        Wszystkim opiekunom i uczniom biorącym udział w projekcie serdecznie dziękuję i życzę sukcesów w kolejnej XXII edycji Wielkiej Nagrody Wrocławia.

  Opiekun projektu - J. Walasek

                                                                        

..............................................................

                                                                                                    

W konkursie plastycznym pt. „Polskie owady chronione” 

zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, 

w kategorii II 

 I miejsce zajęła Natalia Adamczyk z SP 90 we Wrocławiu 

                                                                                                                                            opiekun Jolanta Michalec


                                                        W konkursie fotograficznym 

pt. „Roślinność charakterystyczna dla lasu, parku i remizy śródpolnej” 

zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, w kategorii II 

 I miejsce zajęła Urszula Karczmarczyk z SP 90 we Wrocławiu  

                                                                                                                                               opiekun – Jolanta Michalec



..............................................................

Finał  KONKURSU

 „Wiem, bo czytałem” – GADY     

KLASY V 

 

 

I miejsce 

                Julia Bylewska, Natalia Szaduro kl. V c 

    II miejsce

                      Lilia Kawalec, Sylwia Konieczna              kl. V c

                      Zofia Wojnarowicz, Karina Kosmalska    kl. V c

   III miejsce

                       Kinga Kujawska, Zofia Bodziony       kl. V c

..............................................................

                        WYNIKI FINAŁU KONKURSU  PRZYRODNICZO -CZYTELNICZEGO

            „WIEM, BO CZYTAŁEM” - PTAKI

                 KLASY VI - 19.10.2016

    I MIEJSCE

            Oliwia Dębowska, Zofia Stępień klasa 6c

II MIEJSCE 

                Inga Chowaniec, Hanna Gdesz klasa 6b

III MIEJSCE 

                        Zofia Dulewicz, Dominika Bortkiewicz klasa 6c

                                        Gratulujemy!  :)

..............................................................


    WYNIKI KONKURSU  PRZYRODNICZO -CZYTELNICZEGO

        „WIEM, BO CZYTAŁEM” - SSAKI

                   KLASY IV - 04.10.2016


    I MIEJSCE

                    Patryk Gulbierz, Igor Piotrowski kl. 4b - orka 

II MIEJSCE 

                    Natalia Domaradzka, Alicja Otta kl. 4a - jeż europejski 

III MIEJSCE 

                        Karolina Gawron, Nadia Zuba kl. 4b – pies

                        Natalia Ciupa, Natalia Wdowiak kl. 4c - kangur

 

Gratulujemy!

..............................................................



 Konkurs plastyczny „W NASZEJ MAGICZNEJ SZKOLE” przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych:
pierwsza grupa to uczniowie klas 0 – 2, druga grupa to uczniowie klas 3 - 6
.

WYNIKI KONKURSU w pierwszej grupie:

I miejsce:

•          Zuzanna  CIEPAJ             klasa IIa

•          Zuzanna TEREJKO          klasa IId

•          Wiktoria LIPIEC              klasa IIe    

II miejsce:

•          Emilia ROGULA             klasa  0

•          Maria KAREK               klasa IIe

•          Laura MRÓZ                  klasa IIe     

III miejsce:

•          Zuzanna BURZYŃSKA klasa Ia

•          Szymon Dulewicz        klasa IIb

•          Kalina GŁUCH               klasa IIf

Wyróżnienia :                                             

•          Alicja HETMAŃSKA      klasa 0

•          Jakub PIECZONKA        klasa IIa

•          Agata SAWICKA            klasa IIe

•          Milena STASIK              klasa IIe

•          Emilia MARCZAK          klasa IIf                                          Opracowała  L. Musiał



WYNIKI KONKURSU
w drugiej grupie:

I miejsce:

•         Amelia Puchalska     kl.3 b

II miejsce:

•          Wiktoria Wojtal            kl.3e 

•          Natalia Domaradzka      kl.4a 

•          Julia Mróz                     kl.3c

III miejsce:

•          Karolina Wojewódka     kl.4b

•          Oliwia Feliks                 kl.3b 

•          Agata Kilnar                  kl.3b

Wyróżnienie:

Marcel Komar kl.3b * Olaf Piątek kl.3c * Adam Mielczarski kl.3eGracjan Stasiak kl.3e * Weronika Pasierbska kl.4b

* Kinga Kujawska kl.5c * Julia Bylewska kl.5c * Lilia Kawalec kl.5c * Diana Budkowska kl.6d

..............................................................

I miejsce - Szkoła Promująca Turystykę


Światowy Dzień Turystyki obchodzony 27 września to czas, gdy nagradza się szkoły za działalność turystyczną w minionym roku szkolnym. Nasza szkoła kolejny raz w tym konkursie uzyskała I miejsce wśród wrocławskich szkół podstawowych. Postaramy się, by bieżący rok szkolny był równie ciekawy pod kątem działalności turystycznej dla naszych uczniów.

                                                                                                                                                       Opiekun konkursu -J. Walasek

                                                      
Comments