Konkursy‎ > ‎

Konkursy 2015/2016

Wyniki konkursów 

                           

                            zawody szkolne

                            zawody międzyszkolne

                            konkursy międzyszkolne

                            konkursy szkolne

                            


.............................................................................................................................................................

konkurs plastyczny

Uczennica klasy Vd Nadia Karnas zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój piękny kulturalny Wrocław” – Wielka Nagroda Wrocławia. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 maja 2016 roku.

                                                                                                                                                                                                                            Gratulacje!


..................................................................................................................................................................................................



Piosenka Aktorska

5 maja 2016 roku w Klubie Muzycznym „Firlej” odbył się I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej. Uczennica klasy Va Karolina Ossuch zdobyła wyróżnienie.

Karolina jest również laureatką Konkursu Interpretacji Wokalnej – Wielka Nagroda Wrocławia.

 

                                                                Gratulacje!

............................................................................................................................................................................................

Regulamin XX Międzyświetlicowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „PRZYGODA Z EKOLUDKIEM”

.............................................................................................................................................................

XIII Wrocławski Konkurs English Master

            I etap - 8.01.2016; 

            II etap - 24.02.2016 - środa

             Finał - 8.04 - piątek

REGULAMIN

Lista Laureatów

XIII Wrocławskiego Konkursu Języka Angielskiego

English Master 2016

I miejsce - Antonina Michalewicz - SP nr 76

II miejsce - Maksymilian Sernecki - SSP nr 72

III miejsce - Kacper Konieczny - ChSP Arka

Alicja Jakimko - SP nr 61

Krzysztof Migas - SSP Optimum

Marcin Zubrzycki - SP Ekola

Karina Kuszell - SP nr 82

Natasza Kucharska - SP nr 25

Karol Raczkowski-Orlewski - ZS nr 9

Sonia Wodejko - SP nr 18

Michał Stępnicki - SP Leonardo da Vinci

Jeremiasz Preiss - SP nr 63




13 kwietnia 2016

Zakończyliśmy kolejną XIII edycję Wrocławskiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych English Master 2016. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 90 im. prof. St. Tołpy przy współpracy Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz British Council Uniwersytet Wrocławski. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Dolnośląski Kurator Oświaty.
Do tegorocznej, trzynastej edycji konkursu przystąpiło około 2500 uczniów z 54 szkół podstawowych z Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Do Finału zakwalifikowano 12 Laureatów. W części ustnej Laureaci prezentowali     3-minutowe wypowiedzi oraz odpowiadali na pytania Komisji.

Tytuł Mistrza Języka Angielskiego English Master 2016 otrzymała Antonina Michalewicz ze Szkoły Podstawowej nr 76, która w poprzedniej edycji zdobyła II miejsce w konkursie.

Drugie miejsce tym razem zajął ubiegłoroczny zwycięzca Maksymilian Sernecki, uczeń Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72. III miejsce zdobył Kacper Konieczny z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej ARKA.

Pozostali Laureaci konkursu:
Alicja Jakimko -⁠ SP nr 61
Krzysztof Migas -⁠ SSP Optimum
Marcin Zubrzycki -⁠ SP Ekola
Karina Kuszell -⁠ SP nr 82
Natasza Kucharska -⁠ SP nr 25
Karol Raczkowski-⁠Orlewski -⁠ ZS nr 9
Sonia Wodejko -⁠ SP nr 18
Michał Stępnicki -⁠ SP Leonardo da Vinci
Jeremiasz Preiss -⁠ SP nr 63

Nagrodami w konkursie były urządzenia multimedialne ufundowane przez Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia. Pozostali Laureaci otrzymali słowniki i książki w języku angielskim ufundowane przez Wydawnictwo Oxford University Press oraz Wydawnictwo Macmillan. Wydawnictwo Europa ufundowało torby dla wszystkich Laureatów.

Laureaci obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 90, którzy pod kierunkiem Pani Barbary Tymciów-Błoniarz oraz Pani Małgorzaty Głuch przygotowali spektakl w języku angielskim. Uczniowie są zdobywcami II miejsca w VIII Językowym Konkursie Małych Form Teatralnych we Wrocławiu w kategorii klas IV-VI.

Spektakl nosił tytuł: The Fisherman and His Wife.


.......................................................................................................................................................

WYNIKI KONKURSÓW

................................................

W XXIX edycji konkursu "Mój las" nagrody uzyskali również uczniowie SP90:

Marcin Szyszka z kl. 6a - III miejsce
oraz 
Aleksandra Musz z kl. 6b - wyróżnienie

GRATULUJEMY :)

nauczyciel przygotowujący do konkursu

p. Jolanta Michalec


                     
  













    









.......................................................................................................................................................

Dnia 7 kwietnia 2016 roku w SP 95 we Wrocławiu odbył się IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej „Anielska Muzyka”. Uczennice naszej szkoły uzyskały tytuł laureata.

 

I miejsce – Karolina Ossuch z klasy Va

I miejsce – Julia Jaskóła z klasy VIa

III miejsce – Alicja Wieczorek z klasy IVb


Wyniki uczniów SP90 w Międzynarodowym Konkursie Kangur 2016

                      

KLASY  II    ŻACZEK

Lp

Imię i nazwisko

Nagroda
kraj dolnośląskie

1

FELIKS   OLIWIA

Nagroda dla laureata 1d

2

MRÓZ JULIA

Wyróżnienie 55d

3

PUCHALSKA  AMELIA

Wyróżnienie 55d

4

KOSMALSKI  MAREK

Wyróżnienie 140d

5

DOMARADZKI  FILIP

Wyróżnienie 172d

6

BRZEZINSKI    IGOR

Wyróżnienie 231d

7

FALOWSKI KRZYSZTOF

Wyróżnienie 231d



KLASY  III   MALUCH

1

GARBICZ KAJETAN

Wyróżnienie 20d

2

JANUSZKIEWICZ ALICJA

Wyróżnienie 30d

3

MIKOŁAJCZYK ADRIAN

Wyróżnienie 59d

4

DOMARADZKA NATALIA

Wyróżnienie 106d














KLASY   IV   MALUCH

1

LILA KAWALEC

Wyróżnienie 27d

2

MAJCHROWSKI WOJCIECH

Wyróżnienie 66d

3

NOWINSKI MIKOŁAJ

Wyróżnienie 99d













KLASY  V  BENIAMIN

1

GDESZ HANNA

Wyróżnienie 36d

2

CHOWANIEC INGA

Wyróżnienie 78d

3

JANUSZKIEWICZ MICHAŁ

Wyróżnienie 82d













KLASY VI    BENIAMIN

1

MARTOWSKI  DOMINIK

Wyróżnienie 27d

2

MIODYNSKA  KATARZYNA

Wyróżnienie 144d







I WROCŁAWSKI KONKURS
JĘZYKA ANGIELSKIEGO
‘DISCOVER ENGLISH SPEAKING COUNTRIES’



LAUREATKA
I WROCŁAWSKIEGO KONKURSU
JĘZYKA ANGIELSKIEGO
‘DISCOVER ENGLISH SPEAKING COUNTRIES’ 2016

Magdalena Bal z kl. 5a


W Finale konkursu w dniu 22 kwietnia
naszą szkołę reprezentowali także:
Jan Chudzik kl. 5a
Katarzyna Dobaczewska kl. 6b
Maciej Mróz kl. 6b

................................................

Wyniki finału konkursu ekologicznego

„Z ekologią na TY”    - Klasy V  

                                                           22.03.2016r.

I miejsce:    Agata Leszczak, Hanna Zielińska   kl. V b

II miejsce:  Karolina Ossuch, Anna Rugowska

                    Aleksandra Kopecka, Karolina Lizak kl.V b

                    Maciej Huk, Karol Tomczyk kl.V b

III miejsce:  Michał Januszkiewicz, Iwo Sara kl. V a

                    Inga Chowaniec, Hanna Gdesz        

GRATULUJEMY!!!

 

    Wyniki  konkursu ekologicznego

„Z ekologią na TY”    - Klasy IV  

                                                                                       7.03.2016r.

I miejsce   :   Wojciech Majchrowski, Piotr Teodorczyk  kl. IV c

II miejsce :   Tomasz Raczkowiak, Kajetan Watras   kl. IV a

                      Lila Kawalec, Sylwia Konieczna  kl. IV c

III miejsce:   Gabriela Drewniak, Zofia Wojnarowicz kl. IV c  

                       Monika Górnicka, Izabela Szkolna kl. IV a

                                       GRATULUJEMY!!!

....................................................................


10 marca 2016 r. w wyniku konkursu „Z mapą za pan brat” zostali wyłonieni MISTRZOWIE MAPY na rok szkolny 2015/2016.

·        TYTUŁ „MISTRZA MAPY” WYWALCZYŁY  UCZENNICE:

 

Katarzyna Miodyńska i Aleksandra Musz kl. 6b

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun konkursu J. Walasek

.......................................................................................................................................................

Wielkim sukcesem zakończył się dla drużyny z naszej szkoły finał okręgu wrocławskiego 48 Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska. Drużyna w składzie:
Katarzyna Miodyńska kl.6b, Wiktoria Marciniak kl.6c i Elżbieta Kaczkowska kl. 6b zajęła I miejsce we Wrocławiu (wśród szkół podstawowych). Jednocześnie Katarzyna Miodyńska z kl. 6b otrzymała  wyróżnienie za najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej. 

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
                                                                                           Opiekun koła turystyczno-regionalnego J. Walasek


                   
       
              












 









  


.......................................................................................................................................................


W styczniu br w Akademii Muzycznej we Wrocławiu odbył się 

IV Dolnośląski Konkurs Pieśni Artystycznej.

Wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły

 Karolina Ossuch z klasy Va 

                           
           
 







 









.......................................................................................................................................................



Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

DEUTSCHFREUND


Na poziomie szkoły w klasch piątych

I miejsce: Magdalena Bal kl. Va  - 7 miejsce w województwie

II miejsce: Daniel Kosiorek kl. Vd - 87 miejsce w województwie

III miejsce: Oliwia Dębowska kl. Vc - 126 miejsce w województwie

 

Magdalena Bal z kl. Va uzyskała 93,3% poprawnych odpowiedzi i otrzymała od organizatorów konkursu dyplom za bardzo dobry wynik.

Klasy szóste - na poziomie szkoły

I miejsce Michał Dobrzański kl. VIb

II miejsce Wiktoria Marciniak kl. VIc

III miejsce Paulina Kowalska kl. VIc

 Gratulujemy J

.......................................................................................................................................................

Wyniki szkolnego etapu konkursu o tytuł 

Mistrza Języka Angielskiego English Master2016:

1.    Powolny Bartosz    V B
2.    Dobrzański Michał    VI B
3.    Chudzik Jan    V A


Do II etapu Międzyszkolnego Konkursu English Master 2016 zakwalifikował się

 uczeń klasy 5b - Bartosz Powolny

GRATULUJEMY BARTKU :)

.......................................................................................................................................................


W szkolnym etapie konkursu języka niemieckiego dla szkół podstawowych

„ BIENCHEN”

do finału zakwalifikował się uczeń klasy 6b - Michał Dobrzański.

nauczyciel - Katarzyna Piechocka


.......................................................................................................................................................


25 listopada 2015 obyła się XXI edycja 

Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Matematyczny"

W matematycznej rozgrywce, w całym kraju wzięło udział blisko 62 tysiące uczestników. 

Miło nam poinformować, że spośród 122 uczniów SP90 uczestniczących w konkursie     

 aż 20 uzyskało nagrodę.

GRATULUJEMY :)

Lp

Imię i nazwisko

Klasa

Nagroda

1

KRZYŚ FAŁOWSKI        

2

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

2

IGOR BRZEZIŃSKI       

2

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

3

MAŁGOSIA ROGULA       

2

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

4

AMELKA PUCHALSKA      

2

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

5

JULIA MRÓZ            

2

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

6

WERONIKA JANIGA       

2

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

7

KRZYŚ FAŁOWSKI        

2

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

8

KAJETAN GARBICZ

3

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

9

ALICJA JANUSZKIEWICZ

3

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

10

ADRIAN MIKOŁAJCZYK    

3

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

11

ZOFIA DRAGAN          

3

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

12

HANNA KORBIK          

3

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

13

WOJCIECH MAJCHROWSKI  

4

Tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach z dopłatą 150 zł

14

LILA KAWALEC          

4

Nagroda rzeczowa o wartości 200 zł

15

MICHAŁ JANUSZKIEWICZ  

5

Nagroda rzeczowa o wartości 100 zł

16

INGA CHOWANIEC        

5

Nagroda rzeczowa o wartości 100 zł

17

HANNA GDESZ           

5

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

18

JAN CHUDZIK           

5

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

19

DOMINIK MARTOWSKI

6

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie oraz darmowy udział w konkursie MAKS

20

KATARZYNA MIODYŃSKA    

6

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie



.......................................................................................................................................................

„WIELKA NAGRODA WROCŁAWIA”

 

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że nasza szkoła zajęła

7 miejsce we Wrocławiu w XX edycji „Wielkiej Nagrody Wrocławia”

(na 59 szkół podstawowych biorących udział w tym cyklu konkursów)


                                                                                                      Opiekun projektu - J. Walasek


.......................................................................................................................................................

Uczniowie klasy II b uczestniczyli w I Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Przyjaciele w mundurach - Policjant”. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu a honorowy patronat objęła Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

         Laureaci konkursu:

I miejsce - Oliwia Feliks (kl. 2b)

II miejsce – Aleksander Keler (kl. 2b)

                                                  Gratulujemy !

 wychowawca - Wioletta Marciniak 

.......................................................................................................................................................

Międzyszkolny konkurs edukacyjno – sportowy „Pomagajmy sobie wzajemnie”


   24 listopada 2015 r. Komisariat Policji Wrocław Krzyki, w ramach działań prewencyjnych, zorganizował w naszej szkole I etap międzyszkolnego konkursu edukacyjno – sportowego „Pomagajmy sobie wzajemnie”. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny sześcioosobowe ze szkół: SP 61, SP 64, SP 30 i SP 90.
    Konkurs składał się z dwóch części. W części pierwszej, teoretycznej, sprawdzano wiedzę dzieci 
z zakresu zapobiegania zagrożeniom oraz wiedzę o ruchu drogowym. W części drugiej uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych.        
    Nasza drużyna w składzie: Alicja Dłużniak 4B, Wojciech Majchrowski 4C, Karolina Lizak 5B, Damian Gazarkiewicz 5D, Anna Wdowiak 6C, Patryk Paździorko 6A zdobyli pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do finału konkursu.

GRATULUJEMY!  :)


.......................................................................................................................................................



Mistrzostwa Strefy Wrocław-Centrum w mini piłce ręcznej chłopców

W dniach 3 i 6.11.2015 drużyna szkolna brała udział w Mistrzostwach Strefy Wrocław-Centrum w mini piłce ręcznej chłopców. Zespół zajmując II miejsce uzyskał awans do Mistrzostw Wrocławia.

                 Szkołę reprezentowali uczniowie prezentowani na zdjęciu.


 Stoją od prawej – M. Olszewski (6a), D. Martowski (6b), J. Głazowski (6b), F. Kołodziej (6b), G. Demczyszyn (6a) i opiekun K. Turczyn. Klęczą od prawej – P. Pokrywka (6a), W. Zychowicz (6a), J. Godlewski (6c) i W. Wikiera (6a). Leżą od prawej – E. Siwiec (6b) i P. Paździorko (6a).

Gratulujemy!

.......................................................................................................................................................


WYNIKI FINAŁU KONKURSU  PRZYRODNICZO -CZYTELNICZEGO

„WIEM, BO CZYTAŁEM” - PTAKI

W KLASACH VI - 21.10.2015


        I MIEJSCE

 Maciej Mróz, Adam Rewoliński klasa 6b

  II MIEJSCE

     Aleksandra Musz, Katarzyna Miodyńska klasa 6b

  III MIEJSCE

    Paulina Kowalska, Wiktoria Marciniak klasa 6c

      Elżbieta Kaczkowska, Martyna Burlikowska klasa 6 b


Gratulujemy!

.......................................................................................................................................................


I miejsce w XIV edycji konkursu "Szkoła promująca turystykę"


W dniu dzisiejszym (28.09.2015 r.) reprezentacja naszej szkoły odebrała dyplom i nagrodę za zdobycie I miejsca w XIV edycji konkursu "Szkoła promująca turystykę". Świadczy to o dużym zaangażowaniu naszych nauczycieli w krzewieniu edukacji regionalnej, krajoznawstwa i turystyki wśród dzieci i młodzieży oraz propagowaniu zdrowego stylu życia.Cieszy nas fakt, że nasza szkoła została uhonorowana pierwszym miejscem po raz drugi (poprzednio w 2013r.).

Opiekun konkursu J. Walasek



  

Gratulujemy!

.......................................................................................................................................................

Wyniki I etapu konkursu "zDolny Ślązaczek"

Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązaczek zakwalifikowali się,


     z języka angielskiego:
                  Powolny Bartosz    kl. 5b
                         Kaczkowska Elżbieta    lkl. 6b

                  Urbaniak Kacper    kl. 6c

    z matematyki oraz języka polskiego:

                                                       Kaczkowska Elżbieta    kl. 6b

Comments