Konkursy‎ > ‎

Konkursy 2014/2015

Harmonogram konkursów dla uczniów klas I-III

Harmonogram konkursów dla klas 4-6



..................................................................................................... 


WYNIKI KONKURSÓW


.....................................................................................................

W dniach 15 i 22.10.2013  w naszej szkole odbyły się  Eliminacje i  Finały Mistrzostw Strefy Wrocław-Centum w piłce  ręcznej dziewcząt. Reprezentacja szkoły wygrywając zdecydowanie  wszystkie mecze zajęła  I miejsce, uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Wrocławia. 

                                 

 

Drużyna grała w składzie: stoją od lewej – J.Jaskóła, opiekun – K.Turczyn,W>Sitkiewicz, Anna Pietraszewska, A.Smolarek, E.Herner, Z.Sitek, W.Młynarska,; siedzą/leżą od lewej – M.Pałac, A.Musz , W.Krauze, A.Przelicka, M.Bielaszka i A.Respond.

 

  

       W dniach  17 i 24.10.2013 w naszej szkole odbyły się Eliminacje i Finały Mistrzostw Strefy Wrocław-Centrum w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja szkoły przegrywając dopiero w finale ze Szkołą Podstawową nr 76 zajęła II miejsce   awansując  do Mistrzostw Wrocławia.

         Drużyna grała w składzie: J.Dernoga, M.Gołaś, K.Błażewicz, K.Głowacz, A.Szubert, J.Zabawa, J.Kasiewicz, P.Śliwiński, P.Paździorko, J.Głazowski i  E.Siwiec

 

   

 

             W Finałach Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej chłopców, które odbyły się 2.03.2015  uczestniczyła reprezentacja szkoły zajmując II miejsce.

 

     

    
              

                    Drużyna grała w składzie:stoją od prawej: Jakub Dernoga, Jan Głazowski, Szymon Zieliński, Maciej Gołaś, Piotr Śliwiński, Krystian Błażewicz i opiekun Kazimierz Turczyn; poniżej od prawej – Patryk Paździorko, Jakub Kasiewicz, Adrian Szubert, Jakub Zabawa i  Emanuel Siwiec.

   

             W dniu 3.03.2015 odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej  dziewcząt, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły zajmując III miejsce.


                    Drużyna grała w składzie:Bielaszka Monika,Herner Emilia, Munao Izabela, Pałac Maria, Sitkiewicz Weronika, Smolarek Anna, Mikołajczyk Natalia, Przelicka Aleksandra, Musz Aleksandra i Wiktoria Krauze.              

             W dniu 8.052015 odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej dziewcząt, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły zajmując III miejsce.

                        

                    Drużyna grała w składzie: stoją od lewej – W.Sitkiewicz, A.Smolarek,

N.Mikołajczyk, E.Herner, M.Bielaszka, M.Pałac i I.Munao; siedzą od lewej – A.Przelicka i A.Respond.

  

                      

          Podczas odbywających się 19.05.2015 na Stadionie Olimpijskim Mistrzostw Wrocławia w Lekkoatletyce reprezentacja szkoły dziewcząt zajęła X miejsce, a chłopców IX miejsce.


          Największy sukces odnieśli: Krystian Błażewicz zajmując II miejsce w biegu na 300 m, sztafeta szwedzka zajmując III miejsce (biegnąca w składzie: P.Śliwiński, M.Olszewski, P.Paździorko i K.Błażewicz)  oraz J.Kasprzak zajmując VI miejsce w skoku wzwyż.


..................................................................................................... 


Konkurs: "Poezja XX wieku" rozstrzygnięty!


27 maja 2015r. uczniowie klas IV- VI  prezentowali swoje zdolności recytatorskie i aktorskie w Szkolnym Konkursie Poezja XX wieku. Wyniki przedstawiają się następująco:

1. Kategoria : Recytacja

                    I miejsce- Krzysztof Głowacz, kl.6b

                    II miejsce- Anna Smolarek, kl.6b

                    III miejsce- Michał Dobrzański, kl. 5b

                    III miejsce- Aleksandra Musz, kl. 5b

Wyróżnienia:

            - Anna Polańska, kl.6b,

            - Szymon Wieczorek, kl.6c

            - Weronika Sadek, kl.5c

            - Julianna Zając, kl.4d

            - Nadia Smyda, kl.4b

 

2. Kategoria: Małe formy teatralne

I miejsce- zespół klasy 6b w składzie: Daria Blok, Anna Smolarek, Weronika Sitkiewicz, Aylin Koktein

II miejsce- zespół klasy 5b w składzie: Zuzia Sitek, Inga Dzidowska, Aleksandra Musz, Elżbieta Kaczkowska

III miejsce- zespół klasy 5a w składzie: Patryk Paździorko, Kasia Pawelec, Julia Jaskóła, Wiktor Zychowicz

 

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Organizatorzy konkursu- nauczyciele języka polskiego.



..................................................................................................... 


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO VIII KONKURSU PRZYRODNICZEGO SUPERSOWA


8.05.2015r odbyły się zawody finałowe VIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO SUPERSOWA. Wzięło w nich udział 143 uczniów. Uczniowie za udzielenie poprawnych odpowiedzi na 30 pytań mogli zdobyć 39 punktów.
    Zaszczytny tytuł laureata otrzymały 32 osoby, wśród nich jest aż czterech uczniów naszej szkoły:

                            Łukasz Janiak - I miejsce
                                    Krzysztof Nowak II miejsce
                                    Agata Zimkowska IV miejsce
                                    Aylin Kökten  V miejsce 

Gratulujemy :)

Do  konkursu uczniów prrzygotowała p. Jolanta Michalec
..................................................................................................... 

ASY 6 KLASY

Miło nam poinformować, że w X edycji międzyprzedmiotowego konkursu 
„Asy z szóstej klasy” 
organizowanego dla uczniów klas 6 przez Gimnazjum Nr 28 im. Kawalerów Orderu Orła Białego we Wrocławiu pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, 
w części przyrodniczej, uczennica naszej szkoły - Daria Blok z kl.6b została laureatką konkursu i zajęła III miejsce

Finalilistami konkursu zostali:
w części matematycznej - Janiak Łukasz i Nowak Krzysztof
w części - język angielski - Zieliński Maciej

GRATULUJEMY   :)



..................................................................................................... 

Wyniki Konkursu "Kangur Matematyczny 2015"

Miło nam poinformować, że aż 21 uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienie w konkursie 
"Kangur Matematyczny 2015":

                    Kategoria „Żaczek” - klasa 2 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

UWAGI

DRAGAN ZOSIA

88,75

wyróżniony

POZNIAK MIKOLAJ

78,75

wyróżniony

KUZIOMKO ZOFIA

71,25

wyróżniony

JANUSZKIEWICZ ALICJA

69,50

wyróżniony

GARNECKI FRANEK

68,75

wyróżniony

KORBIK HANNA

68,75

wyróżniony

 

                    Kategoria „Maluch” - klasa 3 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

UWAGI

KAWALEC LILA

93,25

wyróżniony

MAJCHROWSKI WOJCIECH

85,00

wyróżniony

PIASECKA NATALIA

75,00

wyróżniony

MROZOWSKI IGOR

74,50

wyróżniony

 

                    Kategoria „Maluch” - klasa 4 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

UWAGI

JANUSZKIEWICZ MICHAL

103,75

wyróżniony

CHOWANIEC INGA

95,00

wyróżniony

GAZARKIEWICZ DAMIAN

91,25

wyróżniony

 

                    Kategoria „Beniamin” - klasa 5 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

UWAGI

MARTOWSKI DOMINIK

116,75

wyróżniony

BURLIKOWSKA MARTYNA

87,50

wyróżniony


                    Kategoria „Beniamin” - klasa 6 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ

PUNKTY

UWAGI

NOWAK KRZYSZTOF

134,00

wyróżniony

JANIAK LUKASZ

131,00

wyróżniony

GLOWACZ KRZYSZTOF

122,50

wyróżniony

ZIELINSKI MACIEJ

108,75

wyróżniony

WIECZOREK SZYMON

107,50

wyróżniony

DULAK EMILIA

107,25

wyróżniony

 

..................................................................................................... 

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM!

Dekoracja wiosenna wykonana przez wychowanków świetlicy z klas I, pod kierunkiem pań Bernadety Liszki i Marty Miller została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Wiosenne motywy w naszej sali i klasie”.Organizatorem konkursu była  firma Bambino, do której wpłynęło kilkaset prac konkursowych. W nagrodę otrzymaliśmy dla świetlicy grę „Bingo”.  

Gratulujemy wszystkim dzieciom


..................................................................................................... 

Wyniki konkursu "MÓJ LAS"


W KONKURSIE  „MÓJ LAS” organizowanym  przez LOP , Kategoria  II  „Co wiem o pracy leśnika”
wyróżnienie otrzymali:

Aleksandra Musz

Dominik Martowski

Gratulujemy!!!

.....................................................................................................



XV edycja WroclawskiegoTurnieju Młodych Matematyków:

Krzysztof Nowak - laureat II stopnia 

Łukasz Janiak - finalista

 GRATULUJEMY :)

.....................................................................................................


Sukces Dominika Martowskiego :)

Dominik Martowski z klasy 5b został

laureatem ogólnopolskiego konkursu matematycznego origami „Żuraw”

Organizatorem konkursu jest Fundacja Matematyków Wrocławskich. Jego uczestnikami są uczniowie wszystkich typów szkół, studenci, nauczyciele i rodzice. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji  oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Gratulujemy!!!

..................................................................................................... 

Sukces w konkursie WORD MASTER - Mistrz Słówek Języka Angielskiego 

dla uczniów klas 6

W międzyszkolnym konkursie znajomości słownictwa w języku angielskim WORD MASTER uczniowie naszej szkoły zdobyli II i III miejsce

    II MIEJSCE   Maciej Zieliński z kl.6b

III MIEJSCE  Aylin Kökten z kl. 6b

GRATULUJEMY!  :)


..................................................................................................... 

Sukcesy wokalne uczniów naszej szkoły

 

III Dolnośląski Konkurs Pieśni Artystycznej (Akademia Muzyczna Wrocław) –           

    Joanna Kolbuszewska III miejsce

 

Wielka Nagroda Wrocławia (MDK Wrocław Krzyki) – Konkurs Interpretacji Wokalnej 

(piosenki Jana Kaczmarka i Anny German) 

     Karolina Ossuch III miejsce

 

Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Cztery pory roku” (SP 34 Wrocław) –                     

       Karolina Ossuch I miejsce

 

Międzyszkolny Przegląd Piosenki Turystycznej (Gimnazjum nr 5 Wrocław) –         

      Elżbieta Kaczkowska III miejsce

 

Międzyszkolny Festiwal Piosenki Ekologicznej (SP 44 Wrocław) –                  

     Hanna Gdesz III miejsce

 


                         ..................................................................................................... 

LAUREACI XII edycji Wrocławskiego Konkursu Języka Angielskiego
English Master 2015 organizowanego pod honorowym patronatem
Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
:


                        I miejsce - Maksymilian Sernecki, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
                        II miejsce -  Antonina Michalewicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13
                        III miejsce - Milena Derechowska, Szkoła Podstawowa nr 34 
                        Adam Zawadzki –SP PRIMUS
                        Zofia Thornborrow – SP nr 25
                        Michele DeGroot – SP nr 63
                        Dominik Kuczyński – SP nr 83
                        Sebastian Kornecki – SP nr 24
                        Jakub Suchnicki – SP nr 68


..................................................................................................... 


  WYNIKI XIX MIĘDZYŚWIETLICOWEGO KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNEJ

                    „PRZYGODA Z EKOLUDKIEM”           

  

   I miejsce reprezentacja świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 71

  w składzie: Anna Grynkiewicz, Tymon Terczyński 


                                 II miejsce reprezentacja świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 67 w ZSP nr 13

                  w składzie: Zuzanna Buszewska, Zuzanna Rybczyńska


                    III miejsce reprezentacja świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 20 

                        w składzie: Julia Mielcarek, Jan Dobrosz,                      



..................................................................................................... 



W dniu 26 marca  2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny

 „ Z ekologią na TY” , w którym brało udział 7 drużyn z  klas V.

Wyniki finału:

 

I miejsce: Katarzyna Miodyńska, Aleksandra Musz         klasa V b

II miejsce: Weronika Sadek, Paulina Kowalska                klasa V c

III miejsce: Sandra Łatka, Wiktoria Marciniak              klasa V c

                                      Gratulujemy !!!

          

.........................................................................................................................



W dniu 17 marca 2015r. odbył się Szkol
ny Konkurs Ekologiczny

 „ Z ekologią na TY” dla klas IV

Wyniki konkursu:

I miejsce: Michał Januszkiewicz, Jan Chudzik          klasa IV a

                  Maja Mikłasz, Wiktoria Starobrat          klasa IV c

II miejsce : Magdalena Bal, Marta Pichur                  klasa IV a

III miejsce: Inga Chowaniec, Nadia Smyda                klasa IV b

                    Gabriela Żmudzińska, Wiktoria Dudzik  klasa IV a

                    Karolina Lizak, Hanna Zielińska             klasa IV b

                                               Gratulujemy!!!


.........................................................................................................................




9 marca 2015 r. w  konkursie „Z mapą za pan brat” wyłonieni zostali 

MISTRZOWIE MAPY na rok szkolny 2014/2015. 

     TYTUŁ „MISTRZA MAPY” WYWALCZYŁY  UCZENNICE:

 

Daria Blok i Aylin Kőkten kl. 6b


 TYTUŁ WICEMISTRZÓW MAPY WYWALCZYLI UCZNIOWIE:

Łukasz Janiak, Krzysztof Nowak kl. 6a oraz Szymon Wieczorek, Miłosz Jędrzejewski kl. 6c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Opiekun konkursu J. Walasek


......................................................................................................................... 



Na 47. Młodzieżowej Olimpiadzie Krajoznawczej Dolnego Śląska - 2 marca  2015 r. 

trzyosobowa drużyna w składzie:

             Katarzyna Miodyńska klasa 5b
            Paulina Kowalska klasa 5c
            Wiktoria Marciniak klasa 5c

                        wzięła udział w eliminacjach okręgu wrocławskiego Olimpiady i zajęła drugie miejsce 
we Wrocławiu wśród szkół podstawowych. 
  Ponadto wyróżniona została uczennica klasy 5b - Katarzyna Miodyńska za najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej. 
Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Opiekun koła turystyczno-regionalnego J. Walasek
   
                               

                                                







......................................................................................................................... 

SUKCES UCZNIÓW KLASY 6A :)

Uczniowie SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 90

LAUREATAMI

Dolnośląskiego Konkursu dla szkół podstawowych –

zDolny Ślązaczek 2014/2015

w bloku matematyka oraz w bloku język polski


1. ŁUKASZ JANIAK       klasa VI a  MATEMATYKA

2. KRZYSZTOF NOWAK   klasa VI a  MATEMATYKA i JĘZYK POLSKI

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD


......................................................................................................................... 


Konkurs Recytatorski „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”

opublikowane: 24 lut 2015, 04:18 przez K. Ja

20 lutego 2015 r. w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny

 XIV Konkursu Recytatorskiego  „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”

 

Laureatami konkursu zostali:

    I miejsce- Magdalena Jurkiewicz- kl. 4d

    II miejsce-Krzysztof Głowacz- kl.6b

    II miejsce- Anna Smolarek- kl. 6b

    III miejsce- Martyna Kalisz- kl. 4a

                    Wyróżnienie:

                            - Szymon Fałat- kl. 5a

                            - Natalia Witosza- kl. 6c

 

Uczennica: Magdalena Jurkiewicz (kl. 4d) będzie reprezentowała szkołę w II etapie konkursu recytatorskiego.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Organizator etapu szkolnegoJadwiga Maciasowic
z

......................................................................................................................... 


Zwycięzcy Szkolnego Przeglądu Talentów klas 4-6

 

Grand Prix – Wiktoria Dudzik kl. IVa

 

W kategorii ŚPIEW:

I miejsce               Elżbieta Kaczkowska kl. Vb

                              Gabriela Piasecka kl. VIa

II miejce              Karolina Ossuch kl. IVa

                              Ewelina Prybula kl. IVc

 

III miejsce           Urszula Dulak kl. IVa

 

W kategorii INSTRUMENTALNEJ:

I miejsce              Hubert Nowak kl. Vc

II miejsce            Szymon Wieczorek kl. VIc

III miejsce           Hanna Gdesz kl. IVb

 

W kategorii PLASTYCZNEJ:

I miejsce              Nadia Smyda kl. IVb

                              Dominik Martowski kl. Vb

II miejsce            Dominika Bortkiewicz kl. IVc

 

W kategorii WŁASNA TWÓRCZOŚĆ LITERACKA

wyróżnienie otrzymuje Aleksandra Musz kl. Vb

Gratulujemy!!!




......................................................................................................................... 


W konkursie fotograficznym

pt:. „NASI SĄSIEDZI - PTAKI”

organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody .

uczeń klasy VI c  Szymon Wieczorek

otrzymał wyróżnienie

Gratulacje!!!

......................................................................................................................... 

 

Wyniki elektro konkursu

GRA MIEJSKA

w ramach III Wrocławskich DNI ELEKTRORECYKLINGU


ZESPÓŁ NR 2 ( uczniowie kl. VI b i VI c)

Natalia Witosza, Maria Pałac, Marta Salników, Weronika Sitkiewicz,

Anna Smolarek, Natalia Szczepańska, Agata Zimkowska

 uzyskał – 391 punktów (pierwsza dziesiątka)


ZESPÓŁ NR 3 (uczniowie kl. VI b)

Anna Polańska, Martyna Błaszków, Emilia Dulak, Julia Kasprzak,

 Joanna Kolbuszewska, Natalia Kosiorek

uzyskał – 390 punktów ( pierwsza dziesiątka)


ZESPÓŁ NR 1 ( uczniowie kl. VI b)

Krzysztof Głowacz, Daria Blok, Krystian Błażewicz, Aylin Kókten,

Anna Pietraszewska, Adrian Szubert

uzyskał – 345 punktów

GRATULUJEMY!!!

 

......................................................................................................................... 



WYNIKI FINAŁU KONKURSU  PRZYRODNICZO - CZYTELNICZEGO

„WIEM, BO CZYTAŁEM” - SSAKI

W KLASACH IV

  

    I MIEJSCE 

Agata Leszczak, Hanna Gdesz kl. 4 b

Oliwia Darmach, Zofia Dulewicz kl. 4c

 

II MIEJSCE

Karolina Ossuch, Anna Rugowska kl. 4a

 

III MIEJSCE 

    Maciej Huk, Bartosz Powolny kl. 4b

    Aleksandra Buczyłowska, Maja Mikłasz kl. 4c

 

 

Gratulujemy!


WYNIKI FINAŁU KONKURSU  PRZYRODNICZO - CZYTELNICZEGO 

              „WIEM, BO CZYTAŁEM” - GADY

                             W KLASACH V

 

MIEJSCE 1

Zuzanna Sitek, Aleksandra Musz Klasa 5b

Elżbieta Kaczkowska, Martyna Burlikowska Kl. 5b

 

MIEJSCE 2

Maciej Mróz, Michał Dobrzański Klasa 5b

 

MIEJSCE 3

Mateusz Owczarski, Jan Godlewski Klasa 5c

GRATULUJEMY!


WYNIKI FINAŁU KONKURSU  PRZYRODNICZO -CZYTELNICZEGO

„WIEM, BO CZYTAŁEM” - PTAKI

W KLASACH Vi

 

    I MIEJSCE

Daria Blok, Aylin Kókten klasa 6b

Krzysztof Głowacz, Adrian Szubert klasa 6b

 

II MIEJSCE

Joanna Kolbuszewska, Julia Kasprzak klasa 6b

 

III MIEJSCE

    Aleksandra Przelicka, Natalia Szczepańska klas 6c

 

 

Gratulujemy!

................................................................................................................................


„Zerówka” pobiła Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie!

opublikowane: 3 paź 2014, 09:10 przez K. Ja   [ zaktualizowane 4 paź 2014, 09:18 ]

       Pobicie Rekordu Guinnessa to nie lada wyczyn, a co dopiero gdy dokonują go najmłodsi w naszej szkole! 30 września klasa „0” punkt o godzinie 12:00 przystąpiła do …. szczotkowania zębów. 
     Przez dwie minuty pod opieką i ze wsparciem swoich wychowawczyń dwadzieścioro dzieci dzielnie szczotkowało zęby, aby pobić REKORD! Udało się! Łącznie tego dnia i o tej porze zęby szczotkowało aż 3313 328 dzieci z przedszkoli w całej Polsce.
          
                                                  Pomysłodawcą całego zamieszania była Akademia Aquafresh, a nasza "zerówka" już drugi rok bierze udział w programie profilaktki w przedszkolach. Komisarzem przedsięwzięcia została Pani Pielęgniarka, która dbała nie tylko o jego sprawny przebieg i terminowe meldowanie, ale również zwracała szczególną uwagę na przestrzeganie zasad poprawnego szczotkowania. „Zerówkowicze” spisali się na medal! Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Więcej info na stornie:

http://www.akademia-aquafresh.pl/



Comments